وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

تسنیم/ تصویب پاداش یک میلیارد تومانی سپیدرود توسط شورای شهر رشت

طرح پاداش یک میلیارد تومانی شهرداری رشت به سپیدرود برای صعود به لیگ برتر توسط شورای شهر رشت تصویب شد.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی باشگاه سپیدرود، یک روز پیش از صعود سپیدرود به لیگ برتر، محمد رفیعی یکی از اعضای شورای شهر، خبر تصویب دو فوریت طرح پاداش کمک یک میلیاردی به سپیدرود در صورت صعود به لیگ برتر را داده بود که با امضای ۱۰ عضو از ۱۵ عضو شورای شهر رشت اعلام وصول شده بود.

یکصد و هشتاد و نهمین جلسه شورای رشت در حالی ظهر یکشنبه برگزار شد که اعضای شورا با اعطای پاداش یک میلیارد تومانی به تیم سپیدرود به دلیل صعود به لیگ برتر فوتبال موافقت کردند.

هرچند اعطای پاداش یک میلیارد تومانی به تیم سپیدرود با پیشنهاد شورانشینان به شهرداری مطرح و سپس به صورت یک لایحه به شورا ارسال شد اما با وجود موافقت ضمنی همه اعضا، محل اظهار نظرات اعضای شورا قرار گرفت.

یکی از اعضای شورا در این باره با بیان اینکه تنها شورای شهر طی ماه های گذشته از تیم سپیدرود حمایت های لازم را داشته اظهار کرد: متاسفانه با وجود حمایت های شورا از تیم، برخی افراد صعود این تیم را به نام خود تمام کردند.

محمدعلی رفیعب افزود: شورای چهارم هنوز هم حامی تیم سپیدرود است زیرا پس از ۵۰ سال این تیم توانسته به لیگ برتر صعود کند.

عضو دیگر شورا با بیان اینکه اعطای پاداش به بازیکنان همواره انگیزه بخش بوده گفت: سپیدرود وضعیت خوبی ندارد و هم اکنون از بدهی پنج میلیارد تومانی برخوردار است با اینهمه شورای چهارم تلاش خود را برای حمایت از این تیم به هیچ وجه قطع نکرده است.

اسماعیل حاجی پور افزود: این تیم، آرزوی ۵۰ ساله صعود به لیگ برتر شهروندان را تحقق بخشیده و لازم است که با مهیا کردن جشنی از پاداش برخوردار شود.

به گفته وی، تاکنون دو میلیارد و ۸۴۱ میلیون تومان از سوی شورای چهارم به تیم سپیدرود کمک مالی شده است.

عضو دیگر شورا با بیان اینکه چند ماه پیش با مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، امکان خرید این تیم برای شهرداری وجود داشت خاطرنشان کرد: اعطای پاداش اگرچه می تواند برای بازیکنان انگیزه دهنده باشد اما باید به فکر بدهی های این تیم و همینطور ورود آن به عرصه لیگ برتر بود.

رضا رسولی افزود: اگر تیم سپیدرود چند ماه پیش از سوی شهرداری خریداری می شد هم اکنون از ارزش افزوده قابل توجهی برای شهرداری برخوردار بود.

در ادامه، عضو دیگر شورا با اشاره به ردیف بودجه تخصیص پاداش به تیم سپیدرود که از مبلغ سه میلیارد تومان برخوردار است اظهار کرد: ردیف ۴۱۶۰۷ که از سوی شهرداری برای اعطای این پاداش تعیین شده، برای کمک به هیئت ها و باشگاه های ورزشی است و این توقع را در شهر به وجود آورده که سهم همه هیئت های ورزشی است.

امیرحسین علوی افزود: رقم یک میلیارد تومان رقم کمی نیست اما با وجود بدهکاری های این تیم، شاید با این رقم مدیران تیم بتوانند اقدامات بهتری برای تسویه کردن بدهی های تیم انجام دهند و  همه مبلغ به عنوان پاداش برای تیم از سوی شورا تعیین نشود.

وی تصریح کرد: با وجود حمایت های شورا و تزریق نقدینگی به این تیم طی ماه های گذشته، لازم است که گزارشی از وضعیت این تیم به شورا ارائه شود.

در نهایت با رای گیری از اعضا، اعطای پاداش یک میلیارد تومانی به تیم سپیدرود با موافقت مواجه شد.

این طرح پس از امضای شهردار رشت و تایید فرماندار رشت قابلیت پرداخت خواهد داشت.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.