وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

تسنیم/ پایان یک ماه پر آشوب برای سپیدرود: رودخروشان به ساحل آرامش رسید

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – با پایان یافتن یک ماه پر آشوب برای باشگاه سپیدرود رشت این رودخروشان پرطرفدار به ساحل آرامش رسید.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، در فاصله کمتر از یک ماه از مطرح شدن نام کیومرث بیات به‌عنوان متقاضی خرید باشگاه سپیدرود در جلسه‌ای که در هیئت فوتبال استان گیلان برگزار شد به‌صورت رسمی به عمر کوتاه حضور وی در سپیدرود پایان داده شد.

این جلسه که با حضور مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان استان، فرامرز الماسخاله رییس هیئت فوتبال گیلان، میرشهاب مومنی مالک باشگاه سپیدرود و جواد تن‌زاده برگزار شد و در نهایت رای به صدور پروانه مالکیت باشگاه به نام تن‌زاده و اعلام وی به‌عنوان مالک تمام و کمال باشگاه سپیدرود به فدراسیون فوتبال داده شد.

تن‌زاده همان شخصی بود که از ابتدا قرار بود که باشگاه به ایشان واگذار شود و فقط بیات به‌عنوان یک کارگزار مراحل ابتدایی این انتقال را انجام دهد اما به نظر می‌رسد بدعهدی‌های صورت گرفته از سوی وی موجب دلسرد شدن تن‌زاده و بخشیدن عطای کار به لقایش شد.

در گزارش زیر اتفاقات چند هفته اخیر سپیدرود، اجماع سازمان ورزش و جوانان استان و هیئت فوتبال گیلان در عدم تایید مالکیت بیات، تثبیت مالکیت قطعی تن‌زاده و برخی حواشی دیگر مورد بررسی قرار گرفته است.

رویا پردازی‌های تمام نشدنی بیات

آغاز به کار بیات همراه شد با وعده‌های پر سر و صدا که اهالی فوتبال پیش از این بارها و بارها نظایرش را دیده بودند که هیچ‌کدام از آنها کارشان ختم به خیر نمی‌شود و تنها ثمره اش برهم خوردن جو تیم و بالارفتن سطح انتظار بازیکنان و هواداران خواهد بود.

وعده ساخت هتل پنج ستاره سپیدرود، خرید ساختمان بلندمرتبه برای دفتر باشگاه، آوردن بازیکنان درجه یک برزیلی و آرژانتینی، خرید کارخانه آب معدنی سپیدرود و سود ماورایی ۷۰ میلیون تومانی در هر بازی، حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی به‌عنوان دوست، حامی و اسپانسر بیات، ایجاد شبکه دستگاه‌های پز هواداری سپیدرود، خرید ایرتایم و پخش برنامه هفتگی سپیدرود در تلویزیون و ده‌ها وعده انجام نشده دیگر تنها بخشی از رویاپردازی‌های نافرجام بیات بود که هیچ‌یک رنگ واقعیت به خود نگرفت.

بازی با اعتبار ۵۰ ساله سپیدرود

دومین اتفاق منفی حضور کوتاه‌مدت بیات لطمه زدن به شأن و اعتبار یکی از دوست داشتنی‌ترین و قابل احترام‌ترین تیم‌های حال حاضر فوتبال ایران بود.

تیمی که هرچند در تمام عمر ۵۰ ساله‌اش توان مادی نداشت اما هرگز اعتبار و جایگاه احترام برانگیزش در جامعه فوتبال دچار خدشه نشد و روز صعود سپیدرود به لیگ برتر یک اقبال عمومی از سوی کل جامعه فوتبال به‌وجود آمد اما حضور کوتاه‌مدت بیات پایانی بود بر این خوشنامی و اعتبار.

بیات ابتدا با بی‌اعتنایی به رسانه رسمی باشگاه به‌عنوان یکی از سه سایت پربازدیدکننده باشگاه‌های فوتبال ایران و تنزل اطلاع رسانی به صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام و تلگرام با نوشته‌های عامیانه که اغلب در نیمه‌های شب روی می‌داد، شخصیت حرفه‌ای و اصیل سپیدرود را تضعیف و بسترهای کاریکاتوریزه شدن سپیدرود را فراهم کرد.

عزل و نصب‌های نیمه‌شب ایشان در صفحه اینستاگرام که صبح، پیمان اخوت می‌بست و شب‌هنگام اتهام خیانت زده می‌شد و روز بعد سرپرست به ناگهان به مقام مدیرعاملی می‌رسید و چند ساعت بعد تا سخنگویی تنزل درجه داده می‌شد، همه از رفتارهای نا به‌هنجار این متقاضی خرید حکابت داشت.

اتفاق دیگر اینکه وعده فروش ۱۲۰ هزار عدد آب معدنی و سود ۷۰ میلیون تومانی در روز مسابقه با پرسپولیس تبدیل شد به دست مایه‌های فراوانی برای شوخی جامعه فوتبال، فارغ از اینکه چقدر آن حساب کتاب کودکانه و خیال پردازنه بود.

او می‌خواست این آب‌ها را در یک روز سرد آذرماهی به حداکثر ۱۲ هزار هوادار بفروشد اما روز مسابقه متوجه شد که اصلاً فروش و ورود آب معدنی به داخل ورزشگاه‌های ایران به دلایل امنیتی ممنوع است و ناگهان پروژه بزرگ اقتصادی وی ناکام ماند!

شاهکار بعدی وی مجبور کردن سپیدرود به درج تبلیغ بانک سرمایه در مسابقه با پرسپولیس بر روی پیراهن بازیکنان بدون دریافت ریالی پول بود، در حالی که برای این مسابقه مهم چند حامی مالی دست به نقد وجود داشت.

وی در پاسخ به این حرکت اشتباهش اعلام کرد که چون یکی از اقوام رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در هیئت مدیره این بانک حضور دارد، بعدها برای من جبران خواهد کرد!

خرج از کیسه دیگران و فروش سهامی که وجود نداشت

در چند روز اخیر در جامعه فوتبال رشت نام یک بازرگان فرهنگی و خوشنام بر سر زبان‌ها افتاده است که تمام هزینه‌های این یک ماه بیات را او پرداخت کرده و در عوض بیات بخشی از سهام باشگاه را به نام حسن صالح (بازرگان رشتی) منتقل کرده است!

یعنی در حالی که خود بیات نه مالک باشگاه شده و نه اصلاً باشگاه سپیدرود سهامی در بورس عرضه کرده است در حرکتی پیش‌دستانه اقدام به پیش فروش سهام باشگاه سپیدرود کرده است و این عمل به صراحت “فروش مال غیر” نام دارد.

حسن صالح با ارائه مدارک و مستندات غیرقابل چشم پوشی به سازمان ورزش و جوانان گیلان و هیئت فوتبال استان ثابت کرد که بخش اعظم پرداخت پول ۲۰۰ میلیون تومانی بازیکنان، هزینه‌های اقامت در هتل‌های مختلف، خرید البسه، دارو، پرداخت هزینه رفت و آمد و اقامت مربی و بازیکنان خارجی، بدهی حسین کعبی به فدراسیون و بسیاری از هزینه‌های جزیی و کلی را شخصاً پرداخت کرده است.

در واقع بیات تنها با پول و اعتبار فرد دیگری، چند صباحی خود را در نزد هواداران و بازیکنان سپیدرود به‌عنوان یک ناجی مطرح کرد و در این میان با سمپاشی‌های مختلف آبروی بسیاری از زحمتکشان سپیدرود را به باد داد.

در این میان دل‌مشغولی پاس نشدن دو فقره چکی که بیات به بازیکنان داده بود با اعلام عدم ادامه همکاری صالح و خالی شدن پیرامونی بیات استرس مضاعفی بود که بر باشگاه سپیدرود تحمیل کرد.

پایان خوش شاهنامه

در نهایت با تشدید نگرانی درباره آینده سپیدرود، در یک تصمیم‌گیری عاقلانه از سوی متولیان ورزش و فوتبال استان با انتخاب قطعی دکتر تن زاده به‌عنوان مالک و باز نگه داشتن پرونده عملکرد بیات، سپیدرود به ساحل آرامش رهنمون شد.

تن‌زاده بلافاصله اعلام کرد که چک ۴۲۰ میلیون تومانی روز ۱۰ دی را برای بازیکنان تبدیل به پول نقد خواهد کرد و مبلغ چک ماه بهمن بازیکنان را هم زودتر از موعد مقرر نقد می‌کند تا از این بابت بازیکنان و کادر فنی سپیدرود نگران مطالبات خود نباشند.

حالا سپیدرود پس از این آشوب‌های هیجانی دوباره دارد رنگ آرامش را به خود می‌بیند و می‌تواند با کسب نتایج قابل قبول و در سایه مدیریتی توانا و هواداران پرشور و عاشق، آینده امیدوارکننده‌ای را برای فوتبال گیلان رقم بزند.

تسنیم/ پایان یک ماه پر آشوب برای سپیدرود: رودخروشان به ساحل آرامش رسید
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است

  • علی1 گفت:

    آیا پارس جنوبی که با اختلاف یک امتیاز با ما از لیگ یک به لیگ برتر صعود کرد اینقدر با ما فرق میکرد که اکنون 17 امتیاز از ما جلوتر باشد؟؟!! دلیل این اختلاف چیست ؟ چرا مسؤلین استان تکان نمی خورند؟ بدانید که اگر خدای ناکرده سپیدرود سقوط بکند تا سی سال دیگر قادر به برگشت نخواهد بود

  • مسلم اكبري گورنداني گفت:

    درود بر شما.در این بین نمیدانم جناب بیات چقدر از فوتبال سر در می آورد که جناب نظر محمدی رو از تیم کنار گذاشت؟نظر محمدی در خارج از خانه حداقل در فکر مساوی بودو یک امتیاز می گرفت . در حالیکه از بابت مشکلات . تیم نظر محمدی مشکلات زیادی داشت .همه از بی پولی می نالیدند. به نظر من بازی اخیر بدترین بازی لیگ سفید رود بود. تاز آقایان مدعی هستن با رفتن نظر محمدی آرامش به تیم برگشته!!!بازیکنان آرامش داشتند که اینجوری بازی کردند؟