وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

تشبیه جالب کریمی از کارلوس ‌کی‌روش / حرف می‌زدم باخت به عراق را به گردن من می‌انداختند

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سرمربی سپیدرود رشت با حضور در برنامه مدال رو در روی همبازی اسبق خود قرار گرفت و به سوالات حاشیه‌دار فراوانی جواب داد.

علی کریمی در یک برنامه اینترنتی حضور یافت و پاسخگوی سوالات مهرداد میناوند شد. جادوگر محبوب فوتبال ایران در این برنامه صحبت‌های جالبی در خصوص شرایط فدراسیون، کارلوس کی‌روش ، پرسپولیس و حضور بانوان در استادیوم مطرح کرد . گزیده‌ای از مهم‌ترین سخنان علی کریمی ، به شرح زیر است:

هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده است

یک اتفاقاتی در هفته‌های گذشته افتاده؛ ولی من تا الان آن چیزی که می‌خواستم و توقع داشتم انجام نشده است. به خصوص چیزی برای اهالی و طرفداران فوتبال روشن نشد و خود من به جوابی نرسیدم. در کشور ما سوال کردن آزاد است؛ ولی کسی وجود ندارد که جواب بدهد. امیدوارم در فدراسیون کسی حضور پیدا کند که توانایی گرفتن حق باشگاه ها را داشته باشد. در لیگ ما همه تیم‌ها با مشکلات مالی رو به رو هستند و حقشان آن طور که باید باشد، پرداخت نمی‌شود.

علی کریمی خودش را رو به روی تیم ملی قرار داده

متاسفانه همیشه این صحبت‌ها از قدیم بوده و در آینده هم خواهد بود. خود سرمربی تیم ملی هم به خاطر نبود امکانات بارها علیه فدراسیون موضع‌گیری کرده است و معتقدند که آن زمان حاشیه‌ای به وجود نمی‌آید؛ ولی وقتی یک نفر از کشور خودمان صحبت کند حاشیه‌سازی می‌شد! من به عنوان یک ایرانی آرزوی موفقیت تیم ملی را دارم.

ولی الان می‌خواهیم صحبت کنیم، می‌گویند که ۳ ماه دیگر جام جهانی است و ۶ ماه بعد از آن جام ملت‌ها و بلافاصله بعد از آن تیم ملی در بازی های مقدماتی جام جهانی قرار می‌گیرد. خب این بازی‌ها پشت سر هم هستند. پس اگر بخواهیم انتقاد کنیم، کی این کار را انجام دهیم؟ به نظرم افراد بگذارند که ما انتقادات خود را مطرح کنیم، چون دلمان برای این فوتبال می‌سوزد. اگر کسی چیزی می‌داند و نمی‌گوید هم به فوتبال و هم به نسل جوان خیانت کرده است.

من خودم ساکم را برداشتم و از تیم ملی رفتم

یکی از مربی‌های خوبی که من با آن کار کردم کارلوس کی‌روش است. ولی ای کاش شرایط من و کارلوس همان بازیکن و مربیگری می‌ماند. به هر حال این همکاری شروع شد و من برای کسب تجربه بیشتر این وظیفه را قبول کردم. ولی وقتی به عنوان همکار به هم رسیدیم، آن چیزهایی که توقع داشتم برطرف نشد و تفاوت رفتار بسیاری وجود داشت. من هم تصمیم گرفتم جدا شوم.

من از تیم ملی رفتم و صحبتی نکردم. تیم ملی بعد از من به جام ملت ها رفت و به عراق باخت. مطمئن باشید آن زمان اگر صحبت می‌کردم تمام عواقب این شکست بر گردن من انداخته می‌شد. مسئولی که با من در برنامه مناظره حاضر شد با جواب‌هایی که داد برای مردم روشن ساخت که به دنبال گمراه کردن طرفداران فوتبال است و جواب مستندی که مردم را راضی کند، نداشتند.

تنه مسئولین ما به کی‌روش خورده است

ما خودمان باعث و بانی این برخورد کی‌روش هستیم. وقتی ایشان از بالاترین سطح فوتبال اروپا به ایران آمدند، مسئولین می‌توانستد از تجربیات ایشان استفاده کنند و با برنامه تر شوند؛ ولی برعکس شده و تنه مسئولین به کی‌روش خورده و جای آن ها عوض شده و متاسفانه این اتفاق رخ نداده است. کی‌روش در ۴ سال اول قرارداد خود هیچ کدام از این بهانه‌ها را نداشت و با همان آدم‌هایی کار کرد که اکنون در فدراسیون قرار دارند. به نظرم کارلوس خودش مقصر است که با همان آدم‌هایی که کار کرده بود دوباره ۴ سال دیگر تمدید کرد. چون توانایی افراد حاضر در فدراسیون را می‌دانست و شناخت کامل از این آدم‌ها داشت.

از مربی شدن پشیمانم

من از وارد شدن به عرصه مربیگری پشیمان هستنم و اگر به عقب بازگردیم، هرگز وارد این عرصه نمی‌شوم. چون شرایط برای موفقیت وجود ندارد. از فدراسیونی که کار مفیدی برای باشگاه ها نمی‌کند، نباید توقع داشت که مشکلات باشگاه ها را حل کند. ما نه حق بلیت فروشی داریم و نه حق پخش تلویزیونی داریم. حتی تبلیغات محیطی را به باشگاه ها نمی‌دهند و شرایط برای موفقیت سخت است.

به کی‌روش لطف کردم و پاداش برایش جور کردم

من ترسی از کی‌روش ندارم. چون خیلی برای این فرد کار انجام داده‌ام. چه زمانی که بازی می‌کردم و چه آن ۳ ، ۴ ماهی که در کنار ایشان کار کردم. من حتی با توجه به روابطی که داشتم برای ایشان پاداش جام جهانی قبل را زنده کردم و از یکی از دوستانم گرفتم. چون ایشان برای سه هزار دلار پاداش بازی با نیجریه در جام جهانی که پرداخت نشده بود مدام خودشان را در اتاق حبس می‌کردند و فقط سر تمرین می‌آمدند. سرمربی تیم ملی بعد از ۶ ، ۷ ماه هنوز پیگیر پاداش بود و من لطف کردم و برای ایشان پول را گرفتم.

کی‌روش لات کوچه‌های خلوت است!

من در برنامه هم گفتم اگر بزدل بودم که در برنامه حاضر نمی‌شدم. نفر دوم فدراسیون بغل بنده بود و هر کسی جای من بود و یک تیم حرفه ای در دست داشت این کار را نمی‌کرد و در برنامه حاضر نمی‌شد. به نفراتی که با اس ام اس و در فضای مجازی صحبت خود را مطرح می‌کنند لات های کوچه خلوت می‌گویند! پشت تلفن و شبکه مجازی همه جرات دارند حرف بزنند؛ ولی رو در رو بحث جداگانه دارد.

پرسپولیس باعث پرواز من شد

پرسپولیس سکوی پرتاب نه تنها من، بلکه بقیه بازیکنان چه در قدیم و حال حاضر بوده است. الان فوتبال به جایی رسیده که بازیکنان به دلیل مسائل مالی سمت استقلال و پرسپولیس نمی‌روند. به هر حال بنده مدارک هم دارم که از بچگی پرسپولیسی بودم و چند وقت پیش یک قراردادی از من منتشر شد با باشگاه استقلال که بنا به دلایلی دوست نداشتم در این تیم باشم و نشد. در هر صورت پرسپولیس عامل پرواز من بود و به آن افتخار می‌کنم.

شرایط جوری شود که مردان با خانواده در استادیوم حاضر شوند

فکر می‌کنم ما ایرانی‌ها یک غرور و غیرت خاص داریم. اگر خانم‌ها وارد استادیوم بشوند آن کسی که بر اساس عصبانیت یک حرفی می‌زند دیگر چیزی نمی‌گوید و حضور بانوان به پیشرفت بازیکنان کمک می‌کند. پیشنهاد من این است که آقایان با خانواده‌های خود در استادیوم حضور پیدا کرده و بازی را تماشا کنند.

دوست دارم تیمم برنده دربی باشد

در دو سه سال گذشته خوشبختانه دربی ما جذاب و پرگل دنبال شده است. ان شاالله این بازی هم خوب باشد و بنده هم طبیعتا دوست دارم پرسپولیس ببرد.

کی‌روش بداند من تاج نیستم

کریمی در آخر برنامه گفت: کی‌روش چیزی از من ندارد که بخواهد بگوید. اگر صحبتی در رابطه با سباستین انجام بدهد که من هم جواب دارم. ولی کارلوس این را بداند که من مهدی تاج یا محمدرضا ساکت نیستم و کاری که با آنها انجام می‌دهد با من نمی‌تواند بکند. من حتی به مترجم ایشان هم گفتم که به دستشان برسد. کی‌روش توجه کند که من مثل فدراسیونی‌ها نیستم و اگر صحبت خلاف واقعی انجام دهد به ضرر خودش و تیم ملی می‌شود.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 17 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است