وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

تغییرات در لیگ یک به ۶۶ درصد رسید: فیروز کریمی تنها اخراجی خوشبخت!

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روزنامه خبر ورزشی، آلومینیوم اراک در ۱۹ هفته سپری شده ۲۴ امتیاز کسب کرده و تیم یازدهم جدول است! این تیم در آخرین بازی سپری شده در خانه در برابر تیم استقلال اهواز به نتیجه یک بر یک دست یافت و در پایان بازی طرفداران این تیم با سر دادن شعارهایی خواستار برکناری داوود مهابادی و مدیر عامل شدند.

با این تغییر میزان تغییرات در این فصل از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور به ۶۶ درصد رسید. از بین ۱۸ تیم حاضر در لیگ یک ۱۲ تیم در کادر فنی خود تغییر ایجاد کردند و تنها ۶ تیم است که مربیان ابتدای فصل خود را در اختیار دارند. این یک رکورد جالب توجه در فوتبال است. از هر سه تیم حاضر در این فصل از بازی های دسته اول دو تیم مربیان خود را تغییر داده اند.

از مهدی پاشازاده به عنوان جانشین احتمالی داوود مهابادی نام برده می شود. تغییرات در برخی از تیم ها هم بیش از یک بار بوده است. این اتفاقات نشان می دهد مربیگری به خصوص در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور یکی از بی ثبات ترین شغل های کشور است و حتی نمی شود برای آن آینده ای متصور شد. از سویی این اتفاقات به وضوح نشان می دهد آینده نگری و برنامه ریزی بلند مدت در قاموس تیم های دسته اولی جایی ندارد و بیشتر تیم ها به دنبال این هستند در کوتاه ترین ممکن به هدف دست یابند و گویی صعود به لیگ برتر هدف همه تیم ها است.

تغییر ۶۶ درصدی در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور آنهم در حالی که تنها ۱۹ هفته سپری شده بدین معنی است که تا پایان بازی ها تغییرات بیشتری را شاهد خواهیم بود و چه بسا در پایان فصل فقط دو تیم صعود کننده به لیگ برتر باشند که مربی خود را تغییر نداده اند!

کانون مربیان نسبت به این اتفاق تلخ برای مربیان هیچ واکنشی از خود نشان نداده است!

تیم هایی که کادر فنی اشان در ۱۹ هفته اخیر دستخوش تغییر شده از این قرار است:

۱- نساجی

۲- راه آهن

۳-بادران تهران

۴-اکسین البرز

۵-مس رفسنجان

۶-ایرانجوان بوشهر

۷-نفت مسجد سلیمان

۸ -خیبر خرم آباد

۹ -فولاد یزد

۱۰-فجر سپاسی شیراز

۱۱-استقلال اهواز

۱۲- آلومینیوم اراک

همان طور که اشاره کرده ایم ۱۲ تیم از ۱۸ تیم حاضر در دسته اول، مربیان ابتدای فصل خود را در اختیار ندارند و این تغییر ۶۶ درصدی در کادر فنی تیم های دسته اولی را به ثبت رسانده است.

از بین مربیانی که کنار رفتند و یا اخراج شدند تنها فیروز کریمی موفق شد. چرا که بعد از اخراج از اکسین البرز سرمربی صنعت نفت شد! در زیر نگاهی خواهیم داشت به سرنوشت مربیان تیم های دسته اولی بعد از اینکه از تیم خود اخراج شدند یا خودشان کنار رفتند.

۱-محمود فکری (نساجی)

مشکلات مالی نساجی آن قدر برای او آزار دهنده بود که با وجود نتایج خوب عطای کار در این تیم را به لقایش بخشید. هر چند بعد از جدایی او پرهام یک میلیارد تومان به تیم تزریق کرد و در حال حاضر نزدیک به ۴۰ درصد قرارداد بازیکنان پرداخت شده است.

تیم خوبی که او ابتدای فصل ساخته همچنان با هدایت حسین مسگر ساروی نتیجه می گیرد. محمود فکری در حال حاضر مربی تیمی نیست.

۲-مهدی پاشازاده (راه آهن)

راه آهن با هدایت این مربی جوان یکی از بهترین تیم ها بود. به جز شکست ۶-۰ در برابر خونه به خونه دیگر نتایج این تیم در حد مدعی بود اما مهدی پاشازاده هم به جایی رسید که تصمیم گرفت برای حفظ آبرو دیگر نباشد. صحبت از حضور مهدی پاشازاده در تیم شاهین شهرداری بوشهر بود که با وجود اعلام رسمی این خبر سرمربی راه آهن به بوشهر نرفت و هم اکنون صحبت هایی مبنی بر حضور وی در اراک به جای داوود مهابادی وجود دارد.

۳-فرشید استحقاری (راه آهن)

دستیار اکبر میثاقیان در تیم بادران دو هفته مربی راه آهن بود و دو شکست سنگین متحمل شد. او هم خیلی زود به نتیجه مهدی پاشازاده رسید و هم اکنون فرهاد تجسسی مربی تیم شده است.

۴-اکبر میثاقیان (بادران)

مربی رکوردار در دسته اول این روزها با حضور در کلاس مربیگری حرفه ای روزگار را می گذراند. اکبر میثاقیان می گوید بادران اولین تیمی بوده که او را اخراج کرده است. دو سه فصلی است که راه حل های این مربی معادلات صعود به لیگ برتر را حل نمی کند. اکبر میثاقیان امروز با اتمام کلاس حرفه ای به مشهد خواهد رفت.

۵-علی کلانتری (مس رفسنجان)

علی کلانتری پیش از حضور در مس با فجر سپاسی یک گام تا صعود به لیگ برتر فاصله داشت که با باخت در آبادان به این مهم دست نیافت. او پیش تر هم فجر سپاسی را لیگ برتری کرده بود و کمتر کسی فکر می کرد در مس راه حل مناسبی برای صعود پیدا نکند و پشت سر هم شکست بخورد. او بعد از جدایی از مس با پیشنهاد فجر سپاسی مواجه شد اما ترجیح داد بیرون از گود بماند تا دوباره بی پولی و مشکلات را تجربه کند.

۶-محمود خرمزی (ایرانجوان)

بازیکن سابق فجر شروع ناامید کننده ای در ایرانجوان داشت، هر چند او از مشکلات مالی در این تیم و همچنین عدم حمایت ها گله مند بود. اما نباید فراموش کرد این شرایط پیش تر هم وجود داشته و او آگاهانه هدایت این تیم را قبول کرده است. خبری از حضور محمود خرمزی در تیم دیگری مخابره نشده است.

۷-سهراب بختیاری زاده (نفت مسجد سلیمان)

سهراب بعد از اخراج تا مرز مربیگری صبای قم پیش رفت اما صمد که از سمت خود استعفاء کرده بود دوباره به تیم برگشت و این اتفاقات رابطه این دو استقلالی را شکرآب کرده است.

به نظر می رسد حضور بختیاری زاده در صبا از جمله اتفاقاتی است که دیر یا زود رخ خواهد داد.

۸-علی نیکبخت (خیبر خرم آباد)

به نظر می رسد علت جدایی این مربی از خیبر مشکلات مالی تیم بوده. مشکلاتی که هم اکنون هم وجود دارد و تلاش های تیم را تحت الشعاع قرار می دهد. علی نیکبخت هم از آن دسته از مربیانی است که بعد از جدایی از تیمش با پیشنهاد خوبی مواجه نشده است.

۹-حمیدرضا آسیابان پور (فولاد)

این مربی در اولین تجربه سرمربیگری در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور خیلی دوام نیاورد. البته محمود امیری بعد از اینکه سرمربی فولاد یزد شد از وی خواست به عنوان دستیار در تیم باقی بماند.

۱۰- بهرام شفیعی (فجر سپاسی)

فجر دست کم در نیم فصل نخست از نظر مهره یکی از غنی ترین تیم ها بود اما بدترین نتایج را گرفت. روح بازیکنان سرباز فجر به خاطر بی پولی خسته است و امروز می بینید با شوک غلام حسین پیروانی هم همچنان یکی از نامزدهای سقوط هستند.

بهرام شفیعی مثل خیلی از مربیان برکنار شده تیم های دسته اولی مربی تیمی نشده است. دست کم در دسته اول.

۱۱– حمیدرضا فرزانه (استقلال اهواز)

شاید این روزها حمید پیش خود فکر می کند به جای حضور در استقلال اهواز بهتر بود دستیار فراز کمالوند در گسترش فولاد باقی می ماند. او امروز هم جایگاهش در گسترش فولاد را از دست داده و هم جایگاهش در استقلال اهواز.

بعد از فرزانه – تهامی، میرزاییان و سجادیان هم سرمربی تیم شدند. تهامی به نظر می رسد مدیر تیم های پایه باشگاه است. میرزاییان از این تیم جدا شده اما سجادیان به عنوان مربی بدنساز در کنار تیم حضور دارد.

هم اکنون هم سیاوش بختیاری زاده سرمربی تیم است.

۱۲- فیروز کریمی (اکسین البرز)

فیروز کریمی تنها مربی اخراجی خوشبخت در این فصل از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور بوده به این خاطر که بعد از اخراج از اکسین یک پله ارتقاء یافت و سرمربی صنعت نفت در لیگ برتر شد.

۱۳- داوود مهابادی (آلومینیوم اراک)

داوود مهابادی در روزهای درگیری با کلاس حرفه ای در تهران از سمت خود برکنار شد. با توجه به اینکه این اتفاق به تازگی رخ داده داوود هنوز برنامه ای برای آینده خود نریخته است. صعود با گهر دورود در کارنامه این مربی جوان دیده می شود. یک بار هم به همراه مس سرچشمه در مرحله پلی آف لیگ برتر حضور یافت.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.