وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

تیم در آستانه صعود به لیگ ۱ به لیگ ۳ رفت!

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودتیم نفت امیدیه که در آستانه ی صعود به لیگ یک قرار داشت با احکام جدیدی که از سوی کمیته انضباطی صادر شد با ۱۲ امتیاز به قعر جدول گروه ب رفت و به لیگ ۳ سقوط کرد!

بر اساس حکم جدیدی که کمیته ی انضباطی فدراسیون فوتبال صادر کرده نتیجه ی ۷ دیدار دیگر این تیم به سود حریفان اعلام شده است. دلیل هم استفاده از بازیکن غیر مجاز بوده است. سایت فدراسیون فوتبال در این باره می نویسد:

در خصوص تخلف انتسابی به باشگاه نفت امیدیه مبنی بر استفاده از بازیکن غیرمجاز به نام مسعود اشرفی در بازی مقابل تیم های شاکی (شهرداری بم، شهدای بابلسر، بندر ماهشهر، نیروی زمینی، میلاد مهر تهران، عقاب نزاجا و شمس آذر قزوین) به دلیل مشمول خدمت سربازی بودن این بازیکن و جعل مدارک اشتغال به تحصیل و مجوز فعالیت ورزشی غیر واقعی، با توجه به مستندات و محتویات پرونده، غیر موثر تشخیص دادن دفاعیات ابرازی، پاسخ استعلام و سایر قراین، تخلف انتسابی به باشگاه و این بازیکن محرز شد.

با توجه به مصادیق بند ب ماده ۶۱ مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۷ و مستند به بند ۲ این مقرره ضمن بازنده اعلام شدن باشگاه نفت امیدیه در تمامی بازی‌های مورد شکایت با نتیجه ۳ بر صفر، این باشگاه به پرداخت یکصد و ده میلیون ریال جریمه نقدی و مسعود اشرفی به ۴ جلسه محرومیت از همراهی تیم خود در مسابقات رسمی و پرداخت شصت میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

ضمن اینکه در موضوع جعل و استفاده از سند مجعول، با توجه به اتخاذ تصمیم در دادنامه سابق الصدور، کمیته انضباطی مواجه با تکلیف دیگری نیست.

همچنین در خصوص شکایت باشگاه سردار بوکان علیه نفت امیدیه مبنی بر استفاده از این بازیکن به صورت غیرمجاز در بازی بین دو تیم، به دلیل صدور دادنامه کمیته انضباطی به شماره ۱۶۸ مورخ چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ مبنی بر بازنده اعلام شدن تیم سردار بوکان با نتیجه ۳ بر صفر به دلیل نیمه تمام ماندن بازی که به قطعیت رسیده است، شکایت سردار بوکان بابت استفاده از بازیکن غیر مجاز در این بازی رد شد.

رای صادره به مدت ۷ روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته استیناف است.

پیش از این هم با شکایت چند باشگاه نتایج بازی های نفت امیدیه ۳ – ۰ به سود حریفان اعلام شده بود. نفت امیدیه در گروه ب در رده ی دوم جدول قرار داشت و می توانست با صعود به مرحله ی پلی آف بخت خویش را برای صعود به لیگ یک بیازماید اما اکنون با ۱۲ امتیاز در قعر جدول گروه ب قرار گرفته و به لیگ ۳ سقوط کرده است.

تنها دو هفته ی دیگر به پایان بازی ها باقی مانده و دیگر نفت امیدیه شانسی برای ماندن در جدول بازی های لیگ ۲ ندارد مگر اینکه کمیته استیناف رای صادره از سوی کمیته ی انضباطی را نقض کند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.