وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

جستاری در روش نظرمحمدی، مربی موفق لیگ یک: جوان‌ترین مربی لیگ، تکیه بر صدر

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – روزنامه ایران ورزشی در شماره روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه به شرایط امروز علی نظرمحمدی مربی موفق ارتش سرخ پرداخته که در زیر مشاهده می کنید:

سپیدرود آرام و بی صدا

جوان‌ترین مربی فوتبال ایران در چنین بحرانی موفق شده پروژه‌ای سخت را پیش ببرد. این یک هشدار برای فوتبال ایران است که مربیان جوانش را وسط بحران‌ها رها می‌کند. نظرمحمدی با اتکا به جنگجویی و توان مدیریتش و با اتکا به دانسته‌هایش در مربیگری، گلیم خود را از آب کشیده و موفق‌ترین مربی لیگ یک است، اما آیا همه مربیان جوان می‌توانند از چنین بحران‌هایی جان سالم به‌در ببرند؟

به علی نظرمحمدی باید تبریک گفت که جانانه کار کرد و مزد کارش همین اعتباری است که نزد همشهریانش دارد. درخشش او در مربیگری و موفقیتش با سپیدرود خبر می‌دهد که یک مربی از جرگه مربیانی که تیغ‌شان می‌برد و محکم و استوارند و از میان بحران‌ها نیز موفقیت می‌سازند، پیدا کرده‌ایم.

او جوان‌ترین مربی لیگ یک است، در رقابت با مردان کارکشته‌ای همچون فیروز کریمی، محمد مایلی‌کهن، وینکو بگوویچ، اکبر میثاقیان یا علیرضا مرزبان. صدرنشین اما اوست، او که در لیگ برتر و لیگ یک عنوان جوان‌ترین مربی را از آن خود می‌کند.

پروژه پیچیده و طاقت‌فرسایی را پیش برده و تیمی با بحران‌های مالی شدید را به صدر جدول رسانده. نه ستاره دور خود جمع کرده و نه قراردادهای چند صد میلیونی و میلیاردی بسته. آرام و بی‌سرو‌صدا یک تیم بومی ساخته و پرواز را شروع کرده. علاقه شدیدش به مربیگری، تعلق خاطرش به شهرش و انگیزه‌های درونی و ذاتی‌اش که همیشه میل به کار دارد، از او مربی موفقی ساخته. عنوان جوان‌ترین و موفق‌ترین مربی لیگ یک برازنده اوست.

او در ماه‌های اخیر فقط مربیگری نکرده، بلکه بار مدیریت اقتصادی باشگاه را هم بر دوش کشیده و با خرج کردن اعتبارش توانسته منابع مالی برای تیمش مهیا کند و به صورت مقطعی تیمش را از بحران نجات دهد. عجیب اینکه او یک‌تنه تیم را به صدر جدول رسانده اما در شهرش کسی به داد این تیم نمی‌رسد و هیچ کس درکی از این ندارد که تیم اول شهر در موقعیتی فوق‌العاده قرار گرفته است.

او کاری را که شاید با چندین میلیارد سرمایه‌گذاری ممکن نمی‌شد، با تدبیرهای فنی و قدرتش در اداره تیم انجام داده.

او علی نظرمحمدی است، سرمربی سپیدرود، صدرنشین لیگ یک که هفته‌هاست جایگاهش در صدر را به تیم دیگری نمی‌سپارد. به چند نکته درباره اینکه چرا صدرنشینی سپیدرود یک اتفاق ویژه است توجه کنیم:

۱- سپیدرود در سه دهه اخیر هرگز در جایگاه و موقعیت امروزش قرار نداشت و اغلب تیمی در لیگ دسته دوم بود که حتی برای صعود به لیگ یک نیز ره به جایی نمی‌برد. این یعنی نظرمحمدی یک تیم بی‌تجربه را به صدر جدول لیگ یک و آستانه صعود به لیگ برتر رسانده است.

۲- سپیدرود از روزهای نقل و انتقالات با بحران‌های مالی کارش را شروع کرد و این بحران‌ها با شدت بیشتر تا امروز ادامه داشته است. نظرمحمدی توانست با مدیریت نقل و انتقالات و سیاق و روش خود در مربیگری، یک تیم با چالش‌های مالی شدید را به این جایگاه برساند. کمتر تیمی حتی در لیگ یک به اندازه سپیدرود با مشکلات مالی مواجه است. توجه کنیم که تیم‌هایی همچون خونه به خونه با سرمایه گذاری در اندازه تیم‌های متمول لیگ برتری نتوانسته‌اند از سد سپیدرود بگذرند.

۳- سپیدرود تماشاگران پرشماری دارد و هر روز توقع تماشاگران رو به فزونی است. سپیدرود که شاید فقط به بقا در لیگ یک فکر می‌کرد، حالا تماشاگرانش شاید توقع صعود به لیگ برتر را داشته باشند و این نکته فشار طاقت‌فرسایی را به کادر فنی و بازیکنان سپیدرود وارد می‌کند. مدیریت این فشارها کار ساده‌ای نیست.

۴- کشمکش‌های مدیریتی و بلاتکلیفی باشگاه سپیدرود می‌توانست منجر به این شود که این تیم امروز در قعر جدول لیگ یک باشد اما نظرمحمدی و همکارانش از سپیدرود یک تیم برنده ساخته‌اند که بر صدر تکیه زده.

سپیدرود در چنین شرایطی پیشتاز جدول لیگ یک است و جوان‌ترین مربی فوتبال ایران در چنین بحرانی موفق شده پروژه‌ای سخت را پیش ببرد. این یک هشدار برای فوتبال ایران است که مربیان جوانش را وسط بحران‌ها رها می‌کند. نظرمحمدی با اتکا به جنگجویی و توان مدیریتش و با اتکا به دانسته‌هایش در مربیگری، گلیم خود را از آب کشیده و موفق‌ترین مربی لیگ یک است، اما آیا همه مربیان جوان می‌توانند از چنین بحران‌هایی جان سالم به‌در ببرند؟

به علی نظرمحمدی باید تبریک گفت که جانانه کار کرد و مزد کارش همین اعتباری است که نزد همشهریانش دارد. درخشش او در مربیگری و موفقیتش با سپیدرود خبر می‌دهد که یک مربی از جرگه مربیانی که تیغ‌شان می‌برد و محکم و استوارند و از میان بحران‌ها نیز موفقیت می‌سازند، پیدا کرده‌ایم.

۹۹۱۲۳

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

20 دیدگاه ارسال شده است

 • منوچهر گفت:

  داستان: بازگشت/ کتاب: دیدار/ نویسنده: احمد محمود

  این دور بسته را باید شکست!
  ــ دنیا علیه ما توطئه کرده بود شاسب، دنیا !
  _ یعنی سرنوشت ما جایی دیگه رقم زده میشه؟
  _ اینطور خیال می کنم!
  _ پس مردم کشک؟!
  _ ای خدا عمرت بده شاست. بیسوادن مردم! بیسواد و احساساتی!
  _ با این حال خیلی هشیارن – نشان دادن!
  _ هشیاری محدود! در حد نفع روزانه، خیلی م زود گر میگیرن! علتش م بیسوادیه. حتی یک صفحه تاریخ م نخوندن، رادیو هم بهشان اطلاعات غلط میده – دروغ!
  _ این بی انصافیه در حق مردم! – مردم خوبن!
  _ خوب بودن و عمیق بودن دوتاست. مردم باید یاد بگیرن بخونن!
  _ آخه اینم وسیله می خواد، وقت می خواد، رفاه می خواد.
  _ نگفتم که نمی خواد
  _ با این حرفت گرفتار دور باطل می شیم!
  _ هستیم!
  _ سوارد برا زندگی بهتر – وقت و زندگی بهتر برا خوندن و فهمیدن.
  _ این دور بسته را باید شکست!
  _ حرف بیربط می زنی!
  _ بیربط نیست شاسب. مردم آزادی را نمیشناسن. پس کودتا چیزی ازشان نگرفته که ناراحت باشن!
  _ به قول پسرخاله: حرف مفت!

 • محبوب گفت:

  ام علی آقا . خداوند به موسی گفت از دو موقعیت خنده م می گیره: وقتی من یخوام کاری انجام بشه و تلاش بیهوده ی دیگران رو می بینم تا جلو انجام اون کار رو بگیرند و وقتی من نخوام کاری انجام بشه و جماعتی رو می بینم که برای انجام اون به آب و آتش می زنند.

 • شهاب گفت:

  تقدیم به چیلاورت عاشق :

  بگذار بیداد کنند٬ تو بکوش
  بگذار هشیار شوند٬ تو بنوش!

  بگذار انبار کنند٬ تو ببخش
  شعله ی تو تار کنند٬ بدرخش

  بگذار مجنون باشند٬ تو بدان!
  بگذار فریاد کنند٬ تو بخوان

  بگذار ویرانه کنند تو بساز
  فتنه به کاشانه کنند٬ بنواز

  بگذار تا جنگ کنند٬ صلح بیار
  مزرعه بیرنگ کنند٬ رنگ بیار

  بگذار بر دار کنند٬ ساز بزن!!
  بگذار دیوار کنند٬ بال بزن!

  بگذار نیرنگ کنند٬ صادق باش
  دل را از سنگ کنند٬ عاشق باش

 • سهراب گفت:

  درود خدا بر شرفت . به طور کلی از تمام آنهایی که فکر می کنند با افکار و قوانین پوچ و مضحکشان به دیگران کمک می کنند بدم میاد.

 • علی گفت:

  دیگران٬ با نگاهشان٬ به شما صدمه نمی زنند٬ به خودشان می زنند… آن دنیا٬ چطور باید جواب این نگاه های از سر استیصال را بدهند

 • sadegh گفت:

  به امیدا خود خدا و تلاش و غیرت بچهها و کادر و حمایت هوادارا لیگ برتری میشیم. ان شاء الله

 • کریمی گفت:

  سلام . از قدیم گفته اند٬ و خوب هم٬ که: عظیم ترین دروازه های ابرشهرهای جهان را می توان بست: اما دهان حقیر آن موجودی را که نتوانسته نیروهایش را در راستای تولید مفید یا در خدمت به فرهنگ٬ جامعه٬ و آرمان به کار گیرد٬ حتی برای لحظه ای نمی توان بست.

 • هواداران متعصب اشکان غایبی و سپیدرود+تیفوسی های داماش و سپیدرود+رشتی های اصیل مقیم تهران+دختر پسرای ناب رشت گفت:

  اشکان خان غایبی خوش آمدید

 • حمید گفت:

  آقای نظرمحمدی من از نوجوانی روی سکوهای عضدی بودم و الان در آستانه ۳۰ سالگی و شخصیت شما هم برای من کاریزما داره همه این حرفا درسته مهم تر اینه که بعد از این حرفا مقالات تعریف ها و تمجدید ها مغرور نشید وکار و برنامه خودتون رو پیش ببرید و با این سن برای حداقل ۱۰ سال آینده هدف و افق داشته باسید
  موفق باشید

 • ندافیان گفت:

  شبتان خوش و خسته نباشید به علی آقای عزیز. نمیدونم گذاشتن این کامنت ایجا درسته یا نه… من فکر می کنم که انسان زمانی مشکل پیدا می کنه که از خودش فاصله بگیره و در این وضعیت دیگرانند که او رو شکل میدن و او اسیر لحظه ها می شه و به همین دلیل هر لحظه اش یک جور می شه و این باعث می شه هرگاه که تنها بشه دچار افسردگی و یاس بشه و برای گریز از این وضعیت یه دیگران پناه ببره و برای داشتن دلیل، شادی ها و دیدارهای ساختگی بوجود میاره چیزی که حقیقی نیستش و چیزی هم که حقیقی نیستش تاثیر لازم رو نداره.
  مهم نیستش که ما چه کسی هستیم ولی مهمه که سخنگوی خودمان باشیم و درونمان رو نشون بدیم. ما به همه فکر می کنیم جز به خودمون همه رو رعایت می کنیم جز خودمونو .چگونه حرف بزنیم چگونه بشینیم چگونه راه بریم چگونه بپوشیم چگونه گریه کنیم چگونه بخندیم, چگونه چگونه باشیم! آیا اینا فاجعه نیستن؟ آیا کرامت انسانی هر فرد در نادیده گرفتن خویشتن خودشه ؟ خودمونیم! ما در کجای خویشتن خودیم ؟ آیا چیزی از آن مانده ؟

 • گوهری گفت:

  علی اقا به نیش و کنایه این و آن توجه نکنید .هرکه هر چه خواه گو ، بگوید! جدی نگیرید. زبان دیگران، دل دیگران است. بگذار دل برخی با شما نباشد. نباشد! دیگرانی همیشه هستند که بار کینه را به کنایه بر زبان می آورند. این دیگران به گمان خود زیرکند! غافل از اینکه نه زیرک، دو رویه اند. جرأت یکرویگی شان نیست.
  برخی بلندی خود را در پستی دیگری می جویند. به هزار زبان فریاد می زنند که: تو نرو تا ایستاده ی من، بر تو پیشی داشته باشد! این گونه آدم ها، از آن رو که در نقطه ای جامد شده مانده اند؛ چشم دیدن هیچ رونده و هیچ راهی را ندارند. کینه توز، کینه توز؛ مار سر راه!

 • امیدی گفت:

  تقدیم به همه عاشقان سپیدرود

  آن که پامال جفا کرد چو خاک راهم
  خاک می بوسم و عذر قدمش می خواهم

  من نه آنم که به جور از تو بنالم حاشا
  چاکر معتقد و بنده ی دولتخواهم

  بسته ام در خم گیسوی تو امید دراز
  آن مبادا که کند دست طلب کوتاهم

  ذره ی خاکم و در کوی توام جای خوش است
  ترسم ای دوست که بادی ببرد ناگاهم

  صوفی صومعه ی عالم قدسم لیکن
  حالیا دیر مغانست عبادتگاهم

  پیر میخانه سحر جام جهان بینم داد
  واندر آن آینه از حسن تو کرد آگاهم

  با من راه نشین خیز و سوی میکده آی
  تا ببینی که در آن حلقه چه صاحب جاهم

  مست بگذشتی و از حافظت اندیشه نبود
  آه اگر دامن حسن تو بگیرد آهم

  خوشم آمد که سحر خسرو خاور میگفت
  با همه پادشهی بنده ی تورانشاهم

 • omid گفت:

  نظرمحمدی کارش رو از کروش یاد گرفته سازمان دفاعیه منظم و برد با خداقل نتیجه این یعنی بردای اقتصادی تا پایان فصل با همین ساختار دفاعیه منظم بریم جلو لیگ برتر نزدیکه میمونه حامی مالی افسوس از مسیولین

 • omid گفت:

  سالیان ساله اسمی از سپیدرود تو سطح اول کشور نبود اگاه باشین امسال نشه صد سال دیگه نمیشه اهای مسیولین ….

 • سعدی گفت:

  درود بر جوانان رود خروشان . مرحبا به مربی جوانی مثل نظرمحمدی

 • علی (بندرعباس) گفت:

  سپیدرود نیاز به حمایت مالی داره ، این تیم بیاد لیگ برتر مطمئن باشیدشرایط در اونجا مثل لیگ ۱ نیست و تیمها اکثراً پولدار و پر ستاره هستند ، شما توجه کنید اکثر تیمهایی که از لیگ برتر به لیگ ۱ سقوط می کنند ، مشکل مالی دارند ، امیدورام مسئولین رشت به فکرتیم ریشه دار و محبوب شهر یعنی سپیدرود باشند…

 • فرزاد گفت:

  ایشاله ۳ آذر ۲۰ هزار نفر در ورزشگاه حضور خواهیم داشت و اختلاف امتیاز با تیمهای رقیب رو بیشتر و بیشتر خواهیم کرد

 • رشتی اصیل گفت:

  درود بر شرفت نظر محمدی

 • فراز گفت:

  دوستان بد نیست یه نگاهی به کامنت های آخر این گزارش بندازین:

  خونه‌به‌خونه نقره‌داغ شد: زارع سه جلسه محرومیت و ۲۰ میلیون جریمه، سه بازی بدون تماشاگر