وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت: لایحه کمک مالی به تیم سپیدرود رشت

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودیکصد و سی و نهمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با حضور اعضای کمیسیون، مدیران شهرداری رشت و مشاورین کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روابط عمومی شورای شهر رشت، در این جلسه موضوع کمک به تیم فوتبال سپیدرود رشت مورد بررسی قرار گرفت.

فرهام زاهد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در این خصوص با اشاره به وضعیت تیم فوتبال سپیدرود رشت و ورزش استان گیلان، گفت: همین امروز ۲ شهرداری در داخل استان گیلان مستقیماً در حال تیم داری هستند و شهرداری های زیادی نیز در سطح کشور به‌صورت حرفه‌ای در حال فعالیت ورزشی می‌باشند، اما در شهر رشت اجازه این کار به شهرداری داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: به‌هرحال علیرغم تمام مسائل و موانع ایجاد شده، شورا و شهرداری رشت بار دیگر قدم نخست را برداشت و موضوع کمک مالی شورا و شهرداری رشت مطرح‌شده است.

زاهد افزود: کسانی که با سپیدرود شادی کردند که امروز در شرایط سخت این تیم خبری از آنان نیست، امیدوارم آن‌هایی که وقتی سپیدرود به لیگ برتر رفت و در حال عکس گرفتن با کادر فنی و بازیکنان بودند وضعیت این تیم را ببینند به رگ غیرتشان بربخورد. نگاه حمایتی شورا از سپیدرود و داماش همواره وجود داشته است، با توجه به شرایط اسفناکی که تیم سپیدرود دارد، بنا به خواسته هواداران مشکلات این تیم برطرف شود.

اسماعیل حاجی پور عضو شورای شهر رشت در خصوص لایحه کمک مالی به تیم فوتبال سپیدرود رشت، گفت: ما در رشت قدر داشته‌های خودمان را نمی‌دانیم، همه‌چیز را سخت به دست می‌آوریم و آسان از دست می‌دهیم و بعد می‌آییم و اشک تمساح می‌ریزیم.

بنده ۴ سال در داماش ماندم، اما صداوسیمایی که باید به ما کمک کند مجری آن می‌آید و می‌گوید طمع مالک، بنده به صداوسیما رفتم اما نگذاشتند حرف‌هایم را بگویم، گفتند ضبط می‌کنیم و بعد پخش می‌شود اما هنوز هم پخش نشده است!

وی ادامه داد: یک تیم فوتبال بدون پرداخت قراردادها و هزینه‌های سفر و مسابقات حداقل هفته‌ای ۵۰ میلیون تومان هزینه دارد، به ازای هر بار فیزیوتراپی باید هزینه پرداخت کرد، هتل شهر ما از داماش و سپیدرود اول پول گرفت و بعد بازیکنان را راه داد، اما برای استقلال تهران به‌گونه‌ای دیگر رفتار کردند، ما بیگانه‌پرست هستیم، بنده برای سپیدرود نگرانم، ۵۰۰ میلیون تومان برای تیم سپیدرود چه فایده‌ای دارد؟

لیگ دو یک سیاه‌چال است، هیچ جایی را با هواپیما مستقیماً نمی‌شود در لیگ دو رفت، فقط یک مسیر آن هواپیماست و مسیر یا مسیرهای دیگر را باید با ماشین رفت.

هیچ‌کس هم توجهی به این مسائل ندارد، یک پرچم فوتبال و سرنوشت یک تیم را عوض می‌کند، فدراسیون فوتبال ما مافیا است، برای فدراسیون فوتبال شکایت کرده‌ام و آقای بهاروند می‌خواست تیم را به شهر خودش ببرد بنده پول نقد آماده داشتم اما مالک کارون اروند خرمشهر می‌گفت نمی‌گذارند این معامله انجام شود و از دو نفر یعنی رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان و آقای بهاروند نام برد.

عضو شورای شهر رشت تأکید کرد: ۵۰۰ میلیون تومان برای هزینه کرد نهایتاً ۳ بازی سپیدرود است و این عددی در برابر هزینه‌های هنگفت فوتبال نیست. درد تیم‌های ما با این مبالغ درمان نمی‌شود، باید از ظرفیت شرکت‌های غیربومی که در گیلان کار می‌کنند و سودش را به شهر و استان خودشان می‌برند استفاده کنیم و استاندار گیلان می‌بایست در این زمینه به ما کمک کند.

بهراد ذاکری عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز تأکید کرد: اگر اعتماد لازم ایجاد شود قطعاً هواداران کمک خواهند کرد و مبالغ کمی نیز جمع نخواهد شد، به‌هرحال سپیدرود پرطرفدارترین تیم شمال کشور بوده و هست. افراد بسیاری هستند که جان خود را برای این تیم می‌گذارند.

وی با انتقاد از عملکرد هیئت فوتبال استان گیلان و اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، گفت: ما انتقادی از خانم بخشی کردیم و آن‌قدر ترسیدند که مطلبی را علیه بنده منتشر کردند که درنهایت نیز کسی مسئولیت آن را قبول نکرد. به‌هرحال شورای شهر آماده آن است که تا سقف ممکن به سپیدرود کمک شود.

عضو شورای شهر رشت اذعان داشت: بنده دومرتبه نامه نوشته و خواسته‌ام تکلیف هزینه کرد ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان در بحث مالی نسبت به مبلغی که از سوی شورا و شهرداری رشت برای تیم سپیدرود پرداخت‌شده مشخص شود، اما هنوز تکلیف آن مشخص نشده است. ما نه می‌خواهیم کسی را محکوم کنیم و نه می‌خواهیم یقه کسی را بگیریم، وظیفه ماست تا پیگیر مبالغ پرداخت‌شده توسط شورا و شهرداری باشیم.

ذاکری با بیان اینکه آن‌قدر باید فشار را بر روی مسئولین اجرایی استان بالا ببریم تا تکلیف این تیم‌ها مشخص شود، گفت: باید مشخص شود که آن دست افراد غیربومی که در این استان مشغول کار اقتصادی هستند و از مزایای استان بهره‌مند می‌شوند چه نقشی در این میان می‌توانند داشته باشند.

مهدی آقازاده مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت در ادامه جلسه با تشریح شرایط مالی سپیدرود رشت، گفت: سپیدرود در شرایطی است که ما در حال حاضر کاملاً از جیب هزینه می‌کنیم. واقعیت ماجرا بر این است که یا باید تیم سپیدرود را تعطیل کنیم یا می‌بایست حداقل حدود ۷۰۰ میلیون تومان را پرداخت کنیم تا پنجره نقل و انتقالاتی تیم باز شود.

وی ادامه داد: ما توانسته‌ایم تاکنون تیم را سرپا کنیم و بازیکنان خوبی را با کمترین مبلغ ممکن جذب کرده‌ایم. ما با ۱۵۰ میلیون تومان می‌توانیم ۱۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کنیم. اگر نتوانیم کمک مالی داشته باشیم قطعاً تیم سقوط خواهد کرد. اکنون با ۵۰۰ میلیون تومان به‌عنوان ۶۰ درصد از مبلغ بدهی می‌توانیم پنجره نقل و انتقالاتی را بازکنیم.

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت تأکید کرد: مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان برای فوتبال واقعاً مبلغ کوچکی است، هر سفر ما حدود ۱۲۰ الی ۱۳۰ میلیون تومان هزینه دارد.

فرهام زاهد نیز با انتقاد از نابرابری در بحث بودجه‌ریزی و توزیع امکانات، اظهار داشت: بنده خوشحال هستم که تیم‌های خصوصی می‌آیند و برای تیم خودشان هزینه می‌کنند، اما از یک جایی به بعد از دو تیم پایتخت متنفر شدم زیرا با هزینه‌های میلیاردی هیچ سهمی برای تیم‌های شهرستانی قائل نمی‌شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا ادامه داد: چرا تیم شهرستانی برای پخش زنده بازی خود باید ۹ میلیون تومان از جیب پرداخت کند؟ پخش تلویزیونی که در تمام جهان درآمد باشگاه‌های ورزشی است چرا در ایران برای تیم‌های شهرستانی معکوس است؟ سهم ما از تبلیغات دور زمین، بودجه اختصاص‌یافته به ورزش و سامانه پیامکی و… چقدر است؟

وی تأکید کرد: از یک جایی مشکل است می‌شود که نماینده‌های ما باهم درگیر هستند، شاید یک مشکل ما این باشد که شهر رشت ۳ نماینده مجلس دارد. چرا مشکلاتی که ما در این استان داریم برای استان‌های دیگر حل‌شده است؟ هتل دار شهر ما فصل گذشته بخش عمده‌ای از هزینه‌های استقلال تهران را پرداخت کرده است.

محمدحسن عاقل منش عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در خصوص این لایحه اظهار داشت: روندی که طی شده است متأسفانه روند کاملی نیست، اگر پیشنهادی از سوی شهرداری رشت آمده است باید به‌صورت لایحه باشد و همین لایحه نوشتن از نظر سیستم اداری زمان بر خواهد بود.

وی ادامه داد: پس از تصویب ۱۰ روز در فرمانداری به طول می‌انجامد تا تائید و به شورای اسلامی شهر رشت ابلاغ شود. به همین جهت مدیرعامل سپیدرود رشت از زمان موجود برای رایزنی‌های لازم استفاده نماید تا بعداً مشکلی به وجود نیاید.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.