وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

جمعه داغ در انتظار فوتبال: کریمی – شفر؛ دو فیلم با یک بلیت

ایران ورزشی آنلاین / حمیدرضا عرب

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – به قعرنشینی سپیدرود توجه نکنید. تقابل این تیم با استقلال بدون شک یکی از فوتبال های داغ هفته پانزدهم خواهد بود. به خصوص تقابل کریمی با استقلالی ها و البته تقابل او با وینفرد شفر.

جمعه داغ در انتظار فوتبال

شکست کریمی مقابل استقلال برای هواداران این تیم جذابیت های بسیاری خواهد داشت تنها به این دلیل که او یکی از نوادر باشگاه رقیب است اما این بازی برای وینفرد شفر جور دیگری است و پیرمرد تنها به بهانه سروسامان دادن به اوضاع امتیازی تیمش گام به ورزشگاه سردارجنگل می گذارد.

در واقع کریمی عصر جمعه باید هم با هواداران استقلال سرشاخ شود و هم وینفرد شفر که برای خودش جایگاه پنجمی را در نیم فصل نخست لیگ هجدهم کمترین جایگاه ممکن می داند.

تردیدی نیست هم شفر و هم کریمی تیم های شان را با برنامه های دفاعی وارد میدان نخواهند کرد. دو سرمربی به دنبال بازی هجومی خواهند بود و بعید نیست توپ هر لحظه روی یک دروازه به گردش درآید.

داستان سپیدرود با کریمی شیرین می شود اگر حسین زرگر سوت پایان بازی عصرجمعه این تیم مقابل آبی های پایتخت را به نشانه پیروزی نماینده فوتبال رشت به صدا درآورد.

سپیدرود آن روز که در ورزشگاه آزادی رخ در رخ مدافع قهرمانی و بهترین تیم حال حاضر فوتبال ایران قرار گرفت و در واپسین ثانیه ها گل شکست را پذیرفت شاید فهمید که اگر قدری خوش شانس باشد می تواند امتیاز بازی های بزرگ را هم به چنگ آورد.

آن روز می توانست برای علی کریمی و سپیدرود نقطه عطفی در پایان دادن به روند سینوسی و پرفراز و نشیب باشد اما اقبال یار این تیم نبود و نماینده فوتبال رشت بازنده میدان بازی با پرسپولیس را ترک کرد تا علی کریمی و سپیدرود از رسیدن به اعتباری تازه در لیگ هجدهم محروم بمانند.

حالا تقابل با استقلال فرصت دوباره ای در اختیار سپیدرود گذاشته تا شاید با پیروزی مقابل یک نام بزرگ امیدهای رشتی ها را برای ماندن درلیگ برتر فزونی بخشد و به خود نیز اعتبار تازه ای ببخشد.

واقعیت این است که تحمل قعرنشینی برای مردمان رشت که پس از سال ها نماینده ای را در لیگ برتر دارند، دشوار است و بیم آن می‌رود که تن سپیدرود به قعرنشینی عادت کند و در همان نقطه با لیگ برتر وداع گوید. پیروزی اخیر نفت مسجد سلیمان و صعود خیره کننده این تیم مزید برعلت شده تا رشتی ها خطر را بیشتر حس کنند.

به همین دلیل است که امتیاز گرفتن از استقلال و حتی رسیدن به پیروزی در شخصیت این تیم اثرات بسیار بنیادین خواهد گذاشت.

سپیدرود در ورزشگاه آزادی که پرسپولیس را تا آستانه تساوی شبهه باخت در خانه اش پیش برد، نشان داد به خوبی از فاکتور هیجان بهره مند است.

ویژگی که سرمربی این تیم در ذات خود دارد و اگر این مثل را که هر آنچه از کوزه برون تراود در اوست را درباره کریمی و سپیدرود صادق بدانیم احتمالا آن ها در این بازی بزرگ هم بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

شاید اگر سپیدرودی ها درهمه بازی ها این چنین خود را در قاب دید همگان می دیدند اکنون جایگاه بهتری را تجربه می کردند اما واقعیت این است که درطول فصل برای تیم هایی از این دست تنها چهار بار این اتفاق رخ می دهد که با سرخابی ها مصاف دهد و تمام قد دیده شود.

عصر جمعه برای علی کریمی که دوست دارد نام نیکی ازخود در فوتبال رشت باقی بگذارد و لااقل این تیم را در دایره لیگ برتری ها حفظ کند، روز دیگری است. او رخ در رخ تیمی سرد و گرم چشیده قرار می گیرد.

تیمی که سال ها است به واسطه دور ماندن از قهرمانی لیگ حال خوشی ندارد و این فصل را هم می کوشد تا شاید دوباره به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا دست یابد. تقابل کریمی با استقلال یک طرف، تقابل او با وینفرد شفر را هم باید سوی دیگر از جذابیت های این بازی تلقی کرد.

در حقیقت دو بازی در دل یک بازی را شاهد خواهیم بود. بازی اول میان کریمی و استقلال است و بازی دوم میان کریمی و شفر.

کریمی خود سال ها در فوتبال آلمان حضور داشته و با قاعده مربیان این تیم کاملا آشنا است. شفر از یک مدیریت ذاتی که خاص مربیان آلمانی است به خوبی بهره می برد.

گرچه او نتوانسته خودش را در قامت یک مربی مقتدر نظیر آنچه میان برانکو و پرسپولیس برقرار است، جا بیندازد اما نمی شود از کنار خدمات و تاثیرگذاری های او در استقلال نیز به سادگی گذشت و پرواضح است که اگر استقلال می خواست با مربیگری منصوریان پیش برود همان جهش نیم فصل دوم لیگ هفدهم را هم تجربه نمی کرد.

شفر را باید یک مربی متوسط رو به بالا نامید، نه یک مربی کار کشته و همواره جام آور.

تاریخچه مربیگری او نیز این ادعا را ثابت می‌کند. اما همین مربی می‌تواند چالش بزرگی مقابل علی کریمی باشد و تلخ کامی های او را با داشته های امروز استقلال که ستاره های آن چنانی درترکیب خود ندارد، بیشتر کند.

در واقع اگر بخواهیم در این تقابل تعارف را کنار بگذاریم باید به این مهم مهر تایید بزنیم که استقلال با همین تیم نه چندان مدعی و هماهنگش نیز قادر است در رشت از پس سپیدرود برآید و سومین ۳ امتیاز سریالی خود را در لیگ نیز به دست آورد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.