وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

حذف تلخ ایران از جام ملت های آسیا

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – ايران با وجود جنگ نابرابر و ده نفره مقابل عراق، در ضربات پنالتي مغلوب حريف سبز پوش خود شد.

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا برابر عراق شکست خورد و با جام ملت ها وداع کرد.


استادیوم کانبرا، داور: بنجامین ویلیامز، ساعت 10:00 به وقت ایران
اخطار: احمد ابراهیم (2)و یاسر قاسم (68)و ولید سلیم(93)و عدنان علی(95) و یونس محمود (100) و سعد عبدالله (101) و مروان حسین (121) از عراق؛ مهرداد پولادی(21) و آندرانیک تیموریان(94) از ایران
اخراج: مهرداد پولادی (43) از ایران


ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا حقیقی، سید جلال حسینی،‌ مرتضی پور‌علی‌گنجی، احسان حاج‌صفی، وریا غفوری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی (45 وحید امیری)، مهرداد پولادی، اشکان دژاگه(83 رضا قوچان نژاد) و سردار آزمون(62 علیرضا جهانبخش)
سرمربی کارلوس کی روش


ترکیب تیم ملی عراق: جلال حسن حکیم، احمد ابراهیم، ضرغام اسماعیل، سلام شاکر، ولید سلیم، یاسر قاسم، علاعبدالزهرا (65 عدنان علی)، سعد عبدالامیر،‌ یونس محمود، حکمت عزیز و احمد یاسین (106 احمد کلف)
سرمربی: راضی شنیشل

شرح گل‌ها:
ایران 1 – عراق 0 : حرکت استثنایی اشکان دژاگه با دریبل دو بازیکن عراقی توپ را به غفوری رساند و سانتر او با ضربه سر تماشایی سردار آزمون به گل اول بازی تبدیل شد.
ایران 1 – عراق 1: توپ ارسالی و زمینی از سمت راست بعد از گذشتن از مدافعان ایران با ضربه دقیق احمد یاسین از میان پاهای حقیقی وارد دروازه ایران شد تا گل تساوی عراق به ثبت برسد و دروازه ایران بعد از ۳۲۱ دقیقه در این جام باز شود.
ایران 1 عراق 2:در همین دقایق ابتدایی بازی در وقت اضافه اول، عراق شبیه گل خود صاحب فرصت شد و این بار توسط یونس محمود دروازه خالی ایران را باز کرد. ارسال از جناح راست ایران بعد از دخالت ناقص حقیقی به یونس محمود رسید و این بازیکن باتجربه دروازه ایران را باز کرد.
ایران 2 عراق 2: سومین پاس گل آندرانیک، پورعلی گنجی را به اولین گل ملی که میتوان حساس ترین گل ملی محسوب کرد، رساند. روی ارسال کرنر آندو و با ضربه سر پورعلی گنجی بازی را برای تیم ده نفره ایران به تساوی کشاند.
ایران 2 عراق 3:روی ضربه پنالتی اعلام شده برای عراقی ها، اسماعیل ضربه اش را به وسط دروازه زد تا کاری از دست حقیقی که به سمت راست شیرجه زده بود برنیاید و گل برتری عراق به ثمر برسد.
ایران 3 عراق 3:باز هم ضربه کرنر به نجات ایران برآمد؛ در حالی که حضور حقیقی در دقیقه ۱۱۸ درون محوطه جریمه عراقی ها تمرکز این تیم را بهم ریخته بود ضربه نکونام با دفع مدافع حریف در خط دروازه به بیرون آمد و در ادامه ضربه حسینی به تیرک خورد و روی برگشت این قوچان نژاد بود که پیام آور شادی و گل تساوی ایران بود.

شرح بازی:
ایران کارلوس کی روش که خساست خاصی در گل زدن نشان می داد در این بازی مجبور شد سه گل بزند و مقابل عراق بازی را به تساوی بکشاند، آنهم در شرایطی که بیش از ۹۰ دقیقه بازی را با توجه به اخراج مهرداد پولادی ۱۰ دنبال می کردند.
کارلوس کی روش که با استراتژی دفاع تیمش را روانه این مسابقات کرده بود نتوانست مقابل چهارمین حریف عرب خود در این رقابت ها در ضربات پنالتی مقاومت کند و تیمش ناکام ماند.
البته نمی توان عملکرد ضعیف بنیامین ویلیامز استرالیایی را در این نتیجه بی تاثیر دانشت و این داور بعد از اخراج سخت گیرانه پولادی و در ادامه خساست در دادن کارت به عراقی ها جریان بازی را به نفع شاگردان شنسل برگرداند.
این در وقت های اضافه بازی بعد از اینکه از حریف عقب افتاد توانست بازی را به تساوی بکشاند و در ادامه در ضربات پنالتی از صعود به مرحله بعدی باز ماند و باید به خانه بازگردد.
احسان حاج صفی اولین ضربه ایران را به بیرون زد و وحید امیری هم با بدشانسی ضربه هشتم ایران در این ماراتن را به تیرک زد تا کی روش دست خالی شاگردانش را به تهران بازگرداند.


اتفاق ویژه:
حرکت خطای مروان حسین روی حقیقی باعث درگیری شدید بین بازیکنان دو تیم شد و در این بین دروازه بان ایران هم با مصدومیت روبرو شد. داور در این صحنه به مروان تنها یک کارت زرد داد.

دقایق حساس:
دقیقه ۲: روی پاس عمقی آندرانیک تیموریان به سردار آزمون، احمد ابراهیم توپ را با دست دفع کرد که این حرکت او یک کارت زرد برای مدافع عراق در پی داشت.
دقیقه ۸:در حالی که ایرانی ها توسط در فاز حمله بودند، یونس محمود پشت مدافعان صاحب توپ شد و از پشت محوطه جریمه ضربه اش را نواخت که شوت ضعیفش از کنار زمین به بیرون رفت.
دقیقه ۹:بعد از شوت آزمون که با دفع مدافع حریف همراه بود، شجاعی پشت محوطه جریمه با خطای مشکوک مدافع عراقی سرنگون شد که بنجامین ویلیامز اعتقادی به خطا نداشت تا این مساله اعتراض کی روش را در پی داشته باشد.


دقیقه ۱۴:پرتاب اوت آندارنیک با ضربه شجاعی که به قصد سانتر صورت گرفته بود، روی سقف دروازه عراق فرود آمد.
دقیقه ۲۰: کنترل توپ با سینه سردار آزمون به قصد پاس به دژآگه، با ضربه اشکان دژآگه همراه بود که ضربه کم قدرت او با فاصله کم به بیرون رفت.
دقیقه۳۳:روی حرکت پا به توپ سردار آزمون و پاس او به گوشه محوطه جریمه در سمت راست، اشکان دژآگه با پای چپ ضربه اش را نواخت که با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۴۹:ضربه ایستگاهی عبدالامیر را علیرضا حقیقی با واکنشی دیدنی دفع و به کرنر فرستاد.
دقیقه ۵۰:ارسال خطرناک مدافع راست عراق با واکنش و دفع فوق العاده حقیقی همراه بود تا فرصت از حریف گرفته شود.
دقیقه ۵۲:حرکت پا به توپ اشکان از سمت راست بعد از جا گذاشتن مدافع حریف با ضربه ناقص او همراه بود که به مدافع حریف خورد.
دقایق ۵۵ تا ۶۵:در حالی که ایران بعد از دریافت گل تساوی همچنان نتوانسته خطری روی دروازه حریف ایجاد کند، حملات عراق هم راهی به دروازه ایران پیدا نکرده و بازی از تب و تاب ابتدایی افتاده است.
دقیقه ۷۱:ششمین ضربه کرنر عراقی ها هم بعد از دفع توسط مدافعین ایران در پشت محوطه جریمه به حمله وران عراق رسید اما خطر جدی روی دروازه حقیقی ایجاد نکرد.
دقیقه ۷۷:روی ایستگاهی اشکان دژآگه، ضربه سر جهانبخش با اختلاف از.بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۶:ایران بعد از دقایق زیادی که زیر فشار حریف بود روی همکاری جهانبخش و قوچان نژاد صاحب فرصت شد که ضربه قوچان نژاد با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۹:روی خطایی که مدافع عراقی بر روی جهانبخش مرتکب شد، نکونام ضربه ایستگاهی را با پاسی کوتاه برای پورعلی گنجی مهیا کرد اما ضربه مدافع ایران به بیرون رفت.
دقیقه ۹۰+۳:بعد از دقایق بسیار، بنجامین بالاخره به بازیکن عراق نیز کارت داد. روی حرکت وحید امیری و هجوم او از سمت چپ با خطای مدافع عراقی همراه بود تا ویلیامز با کارت زرد او را همراه کند. روی ضربه ایستگاهی احسان حاج صفی توپ را روی دروازه فرستاد که در رفت و برگشت داور با اعلام آفساید این فرصت را از ایران گرفت.
دقیقه ۱۰۰: روی اشتباه وریا غفوری، عراقی ها صاحب توپ شدند که حرکت بازیکن عراق و ضربه اش به سمت دروازه حقیقی با دفع او فرصت را گرفت.
دقیقه ۱۱۳: حرکت بازیکن عراق درون محوطه جریمه ایران با تکل بی مهابای پورعلی گنجی یک ضربه پنالتی را نصیب عراقی ها کرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است

  • مجتبی گفت:

    …ما امروز به جناب آقای پولادی باختیم ؛ و نه تیم ملی عراق …
    بازیکنی که داعیه حرفه ای بودن داره؛ هنوز نمی دونه که وقتی داور استرالیایی هستش ؛ باید هوای کار رو داشته باشه … و نباید در یک صحنه ای که واقعاً آماتور بود اصلاً به سمت توپ نباید می رفت و اونجوری تابلو خودش و زمین نندازه … من هرگز به خاطر غرورم پولادی رو نمی بخشم , حتی اگه تو جام جهانی بهترین عملکرد رو داشته باشه … چقد یه بازیکن می تونه بی فکر و آماتور حرکت کنه … لعنت به این شانس ! الآن هم که جام برای ما تموم شد ؛ همه شدن کارشناس فوتبال ، مهدی پاشازاده که نتونست تو شهرداری تبریز دوام بیاره , شده واسه ما کارشناس و همه و همه … ولی حق تیم ما هم نبود بالاتر از این هم بریم … ای کاش از امارات می باختیم و به ژاپن می خوردیم … تا حداقل امروز ژاپن رو روانه 4 تیم می کردیم . و در عوض یکی از این عرب ها حذف می شدند در بازی با هم …به امید پیروزی سپیدرود بزرگ مقابل شهدای جویبار

  • میر آرمان رشتی گفت:

    مجتبی جان کاملا در اشتباه هستی. مهرداد در صحنه ی برخورد با گلر تیم عراق کاری نکرد که بخواد اخراج بشه. آقای داور کارت اولی که به مهرداد داده بود رو فراموش کرده بود و این اشتباه کاملا از داور و AFC هست که این داورو واسه این بازی انتخاب کرد. ما نباید حذف تیم ملی رو به گردن مهرداد یا کی روش بندازیم. وقتی برای تیم ما سرمایه گذاری نمیشه و پول اردو ها و برنامه های تیم ملی توسط آقای کفاشیان و مسئولان دولتی خورده میشه, دیگه چه انتظاری از این تیم میشه داشت؟؟ واقعا شما از تیم ملی ایران و کی روش و بازیکنان توقع قهرمانی داشتید؟؟ بیاییم واقع بین باشیم. تیم ما فقط 2 تا بازی تدارکاتی داشت. اما همین عراق چند تا بازی تدارکاتی و برنامه ریزی و سرمایه گذاری داشت؟؟ نه تنها عراق بلکه کره, استرالیا, ژاپن و حتی امارات هم سرمایه گذاری و برنامه ریزی بلند مدت برای این بازیا داشتند. ما نباید از تیم ملی توقع حداقل قهرمانی میداشتیم. تیم ملی با سئود از گروه خودش هم شاهکار کرد. و اما بازی ایران و عراق. بعد از اشتباه فجیح داوری و اخراج پولادی همهی ما تو شوک بودن. حتی بازیکنا. که تیم توی نیمه دوم گل خورد. گل خوردن تیم ملی برای بار اول دراین جام که یکی از بهترین خطای دفاع این جام محسوب میشد, شک بچه ها رو 2 چندان کرد. بعدشم که وقت اضافه و نشون دادن تمام قد غیرت ایرانیو شاهد بودیم. پنالتی هم که شانسه. دیروز خیلی ناراحت بودم. مثل امروز. اما با شنیدن خبر دوپینگی بودن بازیکن عراق یکم قوت قلب گرفتم. شاید امیدی باشه. اما چه امیدی باشه چه نباشه کفاشیان باید بره. دیگه خیلی گند زده به فوتبالمون.