وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

حمایت هیات گیلان از کریمی: عشق به سپیدرود یا استیصال؟

وب سایت فرهنگی ورزشیسپیدرودماه عسل کریمی و هیات فوتبال خیلی زمان است تمام شده و تجربه نشان داده که اینگونه مصاحبه‌های دم‌دستی هرگز نمی‌تواند جلودار خشم کریمی باشد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ایران ورزشی، رییس هیات فوتبال گیلان در واکنش به حواشی اخیر پیرامون کریمی و باشگاه سپیدرود اعلام کرد که “علی کریمی به همه تعهدات خود عمل کرده است و هر کسی حرف دیگری می زند درست نیست و اگر در فضای مجازی صحبت هایی مطرح شده یکسری از بیکاری این مطالب رو می‌نویسند!”

اینکه الماسخاله، رییس هیات فوتبال گیلان تمام قد از مالک تنها تیم لیگ برتری‌اش دفاع کند اتفاقی است پسندیده اما وقتی به پیشینه هیات فوتبال در رابطه با باشگاه سپیدرود دقیق می‌شویم که این هیات همیشه یک طرف دعوا و حاشیه پیرامونی این تیم بوده است، در می‌یابیم که باید علت را در جایی دیگر جستجو کرد.

موضوع وقتی جالب تر می‌شود که بدانیم روز جمعه شهاب مومنی، نایب رییس هیات (مالک پیشین سپیدرود) که برای پا در میانی اجازه دادن کریمی به نمایندگان سازمان لیگ برای نصب تبلیغات پیرامونی زمین در ورزشگاه سردار حضور پیدا کرده بود، شاهد برخورد تند کریمی بود. کریمی، مالک سپیدرود درباره رئیس هیات فوتبال هم در همان معرکه حرف‌هایی زد که به کنایه باید نوشت لابد ابراز لطف بود!

ماجرا از این قرار است که در آن روز آخر مرداد که قرارداد کریمی با هیات فوتبال و اداره ورزش گیلان منعقد شد، به دلیل فشارهای پیرامونی و حجم مشکلات سپیدرود با شتاب زدگی اصرار به انعقاد قرارداد با کریمی داشتند و در حالی که به یک متقاضی دست به نقد رقم فروش را ۸.۸ میلیارد اعلام کرده بودند، حاضر شدند که با مبلغ تسویه حساب ۴ میلیاردی توسط کریمی، سپیدرود لیگ برتری را به او واگذار کنند و در عین تعجب پرداخت ۲ میلیارد از بدهی‌های دیگر سپیدرود را هم گروه واگذارکننده تقبل کرد.

هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان برای این پرداخت ۲ میلیاردی روی کمک دولت حساب کرده بودند و به دلیل اینکه زمان دقیق این کمک مشخص نبود، از کریمی خواستند که اولویت تسویه حساب را به طلبکارانی بگذارد که دارای قرارداد فدراسیونی و فوتبالی هستند و می توانند با شکایت موجب بسته شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه بشوند.

اما از آنجایی که برای کریمی مهم پر کردن سقف ۴ میلیارد و انداختن توپ در زمین مقابل بود، هر کسی را که احتمال دادن تخفیف بیشتر بود به مذاکره برای تسویه حساب دعوت کرد و تفاوتی بین طلبکاران قائل نشد و در نهایت با رقمی در حدود کمتر از ۱.۵ میلیارد آن هم به صورت اقساط توانست بدهی ۴ میلیاردی را صاف کند و حالا بیش از ۱۴، ۱۵ نفر از بازیکنان، کادرفنی و کادر اداری باشگاه در سال های گذشته، که همه دارای قرارداد فدراسیونی و چک از مالک پیشین بودند، باقی ماندند و با این پاسخ از سوی کریمی روبرو شدند: بروید و طلب تان را از هیات و اداره کل بگیرید!

و البته خیلی‌ها هم وقتی دیدند کسی پاسخگوی آنها نیست راه کمیته تعیین وضعیت و انضباطی را در پیش گرفتند و سپیدرود خوش شانس بود که به دلیل تعطیلی چند ماهه کمیته تعیین وضعیت صدور حکم این بازیکنان به بعد از پایان زمان نقل و انتقالات زمستانی موکول شد.

از سویی شنیده می شود به دلیل مشکلات اقتصادی خبری از پرداخت کمک ۲ میلیاردی به سپیدرود نیست و روز به روز بر تعداد شاکیان سپیدرود در کمیته انضباطی و مشکلات بعدی بیشتر می شود و هر لحظه ممکن است که آتش توپخانه کریمی متوجه هیات فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان گیلان شود و دم دستی ترین راه فعلا برای الماسخاله مصاحبه های حمایتی و نشنیده گرفتن حملات ریز کریمی است.

البته نیاز به گفتن نیست که ماه عسل کریمی و هیات فوتبال خیلی زمان است تمام شده و تجربه نشان داده که اینگونه مصاحبه های دم دستی هرگز نمی تواند جلودار خشم کریمی باشد.

حمایت هیات گیلان از کریمی: عشق به سپیدرود یا استیصال؟
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.