وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

خانه صعود سپیدرود احیا می‌شود: عضدی رشت صاحب چمن طبیعی می‌شود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودمدیر کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به وضعیت زمین شهید عضدی رشت گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و مساعدت ویژه استاندار، نمایندگان و رییس سازمان برنامه و بودجه زمین فوتبال مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت صاحب چمن طبیعی می‌شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، جهانبخش آرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به نگرانی‌های موجود درباره بارندگی‌های سالیانه در گیلان و اینکه شاید اجرای چمن طبیعی کارآمدی لازم را نداشته باشد، اظهار کرد: تلاش کردیم تا با بهره‌مندی از نگاه کارشناسان زبده این حوزه در سطح کشور از بهترین امکانات روز دنیا برای چمن کاری این ورزشگاه خاطره‌انگیز استفاده کنیم.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان چنین تصمیمی را نیازمند استفاده از ظرفیت متخصصان دانست و تصریح کرد: برای اینکه چنین پروژه مهمی بتواند بخشی از نیازهای ورزش فوتبال را برآورده کند در نگهداری چمن ورزشگاه از به روزترین دانش آموختگان و متخصصان استفاده خواهیم کرد و امید است با اتمام این پروژه مهم اتفاقات خوب و خاطرات مردم ورزش دوست رشت دوباره در این ورزشگاه زنده شود.

تبعید از خانه صعود به خانه سقوط

قطع به یقین یکی از موثرترین عوامل سقوط سپیدرود را می‌توان منع استفاده از ورزشگاه عضدی رشت قلمداد کرد که به دست متولیان امر تحقق یافت. ورزشگاهی که در هر مسابقه بیش از ۱۰ هزار نفر را به بطن‌های خود می‌کشید به حال خود رها شد تا سپیدرود به ورزشگاه دور افتاده سردار جنگل نقل مکان کند، ورزشگاهی که به دلایل نوع بافت ساخت و موقعیت دور از دسترس، هرگز اتمسفر عضدی را برای سرخ‌پوشان رشتی تکرار نکرد.

مشکلات ورزشگاه سردارجنگل

ورزشگاه سردار جنگل رشت در شانزدهم شهریور ماه ۱۳۸۶ بازگشایی شد، اما زمان زیادی لازم نبود که همه درک کنند این استادیوم چندان کارا نیست، چرا که هنوز مشکلات حل نشده زیادی به حال خود رها شده بود.

ورزشگاه سردار جنگل در منطقه جیرده رشت، در یک جاده محلی تک بانده که فاصله زیادی با مرکز شهر دارد، واقع شده است. از آنجا که در رشت نه مترو وجود دارد و نه شرکت اتوبوسرانی آن دارای یک ناوگان گسترده و همه‌گیر است، دسترسی به این استادیوم تنها با اتومبیل ممکن است.

حالا در نظر بگیرید یک مسابقه حساس فوتبال قرار است در چنین جایی با این سطح از دسترسی برگزار شود و بیش از بیست هزار نفر از شهرهای دیگر و خود رشت قرار است با سواری به ورزشگاه بروند، یعنی چیزی حدود چهار هزار خودرو در این جاده به مرور وارد می‌شوند و البته به ناگاه بعد از پایان بازی قصد خروج را خواهند داشت.

به این ترافیک، تردد مردم بومی این منطقه را هم اضافه کنید. این یعنی هر کسی یک بار در ترافیک جانکاه استادیوم گیر کند، دیگر خیال حضور مجدد را در سر نخواهد پرورانید.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.