وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

خبرنگاران و عکاسان ورزشی در بحران کرونا

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودامروز، شرایط در ایران به لحاظ بازگشایی خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها رو به بهبود است اما خبرنگاران ورزشی همچنان با شرایط سخت مشغول ادامه زندگی کاری خود هستند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری فارس، از زمان شیوع ویروس کرونا در کشورمان که حدود ۳ ماه از آن می‌گذرد، ایران ما پس از چین، دومین کشور آسیایی بود که به مبارزه و مقابله با ویروس کرونا پرداخت.

در این زمان، کار و فعالیت روزنامه‌نگاران تقریبا تعطیل شد چرا که روزنامه‌های کاغذی روزانه توزیع نشدند. روزنامه‌نگاران بیشترین آسیب را دیدند و تقریبا در این زمان کار خود را از دست دادند و هیچ نهادی نتوانست به آنها کمک کند.

با این حال خبرنگاران ورزشی شرایط متفاوت‌تری داشتند. انتشار اخبار روی سایت‌ها، فضای مجازی و به صورت آنلاین رونق بیشتری گرفت اما با توجه به اینکه تمام رشته‌های ورزشی تعطیل شده بودند، کار آن‌ها سخت شد و مجبور شدند با ورزشکارانی که در خانه تمرین می‌کنند ارتباط برقرار کنند.

در شرایطی که تمامی رشته‌های ورزشی تعطیل است و ورزشکاران در منزل هستند، تولید و انتشار اخبار بسیار سخت و مشکل است اما همچنان تهیه اخبار با عشق دنبال شد و مخاطبان و مردم از خبرهای ورزشی هر روز استفاده کردند.

عکاسان ورزشی به مراتب روزهای سخت‌تری داشتند. تمام زندگی و عشق یک عکاس، دوربین، سوژه عکاسی، ورزش و یا ورزشکار و مسابقات است. همه این‌ها در این مدت تعطیل شد اما برخی عکاسان با هوشمندی توانستند به خانه ورزشکاران رفته و از زندگی در شرایط کرونا عکاسی کنند که بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

امروز، شرایط در ایران به لحاظ بازگشایی خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها  رو به بهبود است اما همچنان ایران اولین و یا دومین کشور آسیایی است که با ویروس کرونا مبارزه می‌کند و خبرنگاران ورزشی در کنار دیگر خبرنگاران با شرایط سخت مشغول ادامه زندگی کاری خود هستند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.