وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

داماش و ملوان به فکر پیروزی در دربی گیلان، سپیدرود در اندیشه ظفر

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود تیم های فوتبال داماش و ملوان با تفکر پیروزی در دربی گیلان حضور می یابند و سپیدرود نیز در اندیشه کسب پیروزی در دیدار خانگی است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایرنا، تیم های فوتبال داماش گیلان و ملوان بندرانزلی عصر روز یکشنبه  ۲۹ دی ماه در یکی از دربی های گیلان در لیگ دسته اول  رو در روی هم قرار می گیرند که با توجه به شرایط دو تیم در جدول رده بندی، به طور حتم هر دو تیم با تفکر پیروزی در دربی حضور می یابند.

البته این دیدار در ورزشگاه سردار جنگل رشت و به میزبانی تیم فوتبال داماش گیلان برگزار خواهد شد و تیم ملوان نیز باید در این دربی، در خارج از خانه به مصاف تیم داماش گیلان برود.

هم اینک تیم فوتبال داماش در مکان نهم جدول رده بندی قرار دارد و برای اینکه این تیم مکان خود را در جدول رده بندی حفظ و یا آن را ارتقاء ببخشد به طور حتم فقط به کسب پیروزی در این دربی و در دیدار برابر ملوان فکر می کند.

داماشی ها که هفته گذشته در یک دیدار خارج از خانه مغلوب حریف خود شده بودند، این فرصت را دارند که با پیروزی در دربی گیلان علاوه بر خوشحالی طرفدارانش ، شکست هفته قبل را فراموش و در جدول رده بندی نیز صعود کنند.

به طور حتم مسئولان و کادر فنی تیم فوتبال داماش گیلان در این دربی به هیچ وجه به کسب نتیجه مساوی فکر نکرده و خواهان کسب مساوی نیستند چون این تساوی موقعیت آنان را در جدول رده بندی بهبود نمی بخشد و حتی این امکان وجود دارد که این تیم با کسب نتیجه مساوی و یا  شکست ، از نیمه اول جدول جدا و در نیمه دوم این جدول قرار گیرد.

به همین دلیل کسب نتیجه پیروزی در این دیدار برای داماشی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به طور حتم طرفداران این تیم رشتی نیز در این دربی فقط از تیم خود،  پیروزی و کسب هر سه امتیاز را طلب می کنند چون کسب نتیجه مساوی به هیچ وجه طرفداران داماش را در دربی هایی که میزبان هستند،  راضی نخواهد کرد.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی نیز با توجه به وضعیتش در جدول رده بندی به فکر پیروزی در دربی گیلان و برابر تیم داماش است تا با کسب این سه امتیاز خارج از خانه، دوباره از تیم های انتهای جدولی فاصله بگیرد و به تیم های میانه جدول نزدیکتر شود.

ملوانان که هفته گذشته همانند تیم داماش در یک بازی خارج از خانه مغلوب حریف خود شده بودند، در این بازی و در دربی گیلان خواهان کسب امتیاز و به خصوص کسب پیروزی هستند تا به نوعی شکست هفته قبل را جبران کنند و علاوه بر آن نیز تماشاگران این تیم بابت پیروزی در دربی بسیار خوشحال خواهند شد و به طور حتم در سایر بازی های خانگی از تیم خود حمایت بیشتری خواهند کرد.

 با این وجود بازی تیم های فوتبال داماش و ملوان بندرانزلی در هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور بسیار حساس است و به طور حتم با توجه به شرایط دو تیم در جدول رده بندی، باید شاهد دیدار هجومی از طرف هر دو تیم باشیم که فوتبالدوستان گیلانی نیز انتظار یک بازی جذاب را در این دربی دارند.

البته در چند سال اخیر ، متاسفانه حاشیه ها در بازی های دربی گیلان نمود بیشتری داشته و تماشاگران حاضر در ورزشگاه بیشتر به فکر حواشی این دیدار هستند اما اگر بازیکنان بتوانند به دور از هرگونه حاشیه فقط به انجام یک بازی تماشاگرپسند فکر کنند، به طور حتم این عمل آنان به سکوها نیز انتقال خواهد یافت و دربی های گیلان کمتر دچار حاشیه خواهد شد.

این در حالی است که علاوه بر بازیکنان ، کادر فنی تیم ها نیز در کم کردن و  یا افزودن حاشیه بسیار موثر هستند چون رفتار آنان تاثیر مستقیمی بر روی طرفداران خواهد گذاشت که نمونه بارز آن بازی رفت دو تیم ملوان و سپیدرود در بندرانزلی بود که رفتار و اعتراضات بی مورد کادر فنی یکی از دو تیم باعث ایجاد حاشیه های زیادی در بازی و در ورزشگاه شد.

به هرحال همه فوتبالدوستان گیلانی انتظار دارند که حداقل کادرفنی دو تیم از ایجاد هرگونه حاشیه خودداری کنند تا بازیکنان دو تیم با آرامش بیشتر در زمین مسابقه به فکر یک بازی تماشاگرپسند باشند که به طور حتم این امر تاثیر بسزایی در کاهش حاشیه روی سکوها خواهد گذاشت.

البته شکست در دربی برای هر تیم و طرفداران آن سخت و ناگوار است اما این پایان کار نیست و با این وجود به طور حتم کادر فنی تیم های داماش و ملوان بندرانزلی در این دیدار به فکر بازی محتاط و کسب نتیجه مساوی نخواهند بود و فقط با تفکر پیروزی گام به میدان خواهند گذاشت که این امر باعث زیبایی دربی گیلان خواهد شد.

اما تیم فوتبال سپیدرود رشت دیگر نماینده استان گیلان روز شنبه ۲۸ دی ماه و یک روز قبل از دربی گیلان در هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور در دیداری خانگی رو در روی تیم نیروی زمینی تهران قرار خواهد گرفت.

 سپیدرودی ها که هفته گذشته موفق به شکست تیم قدرتمند نود ارومیه شدند و پس از هشت شکست متوالی، طعم شیرین پیروزی را چشیدند با روحیه خوب رو در روی تیم نیروی زمینی قرار خواهند گرفت تا به دومین پیروزی متوالی خود در دور برگشت دست یابند.

تیم فوتیال سپیدرود که از اواسط دور رفت این رقابت ها نتوانست نتایج خوبی را کسب کند و این امر باعث تغییر در کادرفنی این تیم  و جایگزینی  نادر دست نشان با  علی نظرمحمدی شد اما این تغییر نیز برای این تیم در دور رفت سودمند نبود و باعث شد که این تیم هفت شکست متوالی را متحمل شود.

با آغاز دور برگشت و در اولین هفته این رقابت ها سپیدرود مغلوب حریفش شد تا شکست های این تیم ادامه یابد و تعداد شکست های متوالی سرخپوشان رشتی به عدد هشت برسد اما هفته گذشته این تیم توانست نوار این شکستها را پاره کند و برابر نود ارومیه تیم سوم جدول رده بندی به پیروزی دست یابد.

این پیروزی و همچنین باز شدن پنجره نقل و انتقالات سپیدرود دو خبر خوشایند برای طرفداران این تیم بود و آنان منتظر پیروزی تیم خود برابر نیروی زمینی هستند تا سپیدرودی ها با کسب دومین پیروزی متوالی در دور برگشت، فاصله خود را با تیم های انتهای جدولی افزایش دهند و روند رو به رشدی را آغاز کنند.

به هرحال باید منتظر ماند و مشاهده کرد که بازی تیم های داماش و ملوان بندرانزلی در دربی گیلان با چه نتیجه ای به اتمام خواهد رسید، آیا بازی جذاب و تماشاگرپسندی از طرف هر دو تیم در این دربی چیره خواهد شد و یا مسایل حاشیه ای این دربی را فرا می گیرد و همچنین باید دید  که سپیدرود در دومین بازی متوالی خانگی خود برابر حریفش چه نتیجه ای را کسب خواهد کرد.

تا پایان هفته نوزدهم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزدگان با حضور ۱۸ تیم، داماش گیلان با کسب ۲۸ امتیاز در مکان نهم ، سپیدرود رشت با کسب ۱۸ امتیاز در مکان پانزدهم و ملوان بندرانزلی با کسب ۱۷ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.