وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز هیأت فوتبال گیلان: بن‌بست فوتبال گیلان را روز انتخابات فراموش نکنید!

ایران ورزشی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تاج به خوبی می‌داند که فوتبال گیلان نیازمند افکار و ایده‌های تازه است و در هیأت فوتبالی که هنوز استفاده از کامپیوتر یک معماست، چگونه می‌توان به آینده و ایده فکر کرد؟‌!

انتخابات هیأت فوتبال گیلان صبح روز یکشنبه (که احتمال تعویق آن وجود دارد) در رشت برگزار می‌شود؛ انتخاباتی که می‌تواند در سرنوشت ۴ سال آینده فوتبال گیلان تأثیرات بسیاری داشته باشد.

در ۸ سال گذشته که فوتبال گیلان با بحران های بزرگی مواجه بوده، قربانعلی الماسخاله ریاست هیأت فوتبال گیلان را بر عهده داشت. او ۸ سال بر صندلی ریاست هیأت فوتبال نشست و در این سال ها اگر فوتبال گیلان را مرور کنیم، با حکایت‌های تلخ بسیاری مواجه می‌شویم.

از نابودی و انتقال امتیاز داماش در دوران مدیریت عابدینی تا واگذاری‌های پی در پی امتیاز باشگاه سپیدرود که در اغلب موارد هیأت فوتبال متولی این واگذاری‌ها بود و حتی در مقطعی طولانی مالکیت باشگاه سپیدرود در اقدامی عجیب به نایب رئیس همین هیأت واگذار شد.

هیأت فوتبال همیشه در سرنوشت باشگاه‌های رشت نقش ایفا کرد و ثمره‌اش امروز روشن است. داماش و سپیدرود غرق در بحران مدیریت و مالکیت و اقتصاد راهی برای نجات از این بحران‌ها پیدا نمی‌کنند.

ورزشگاه عضدی رشت که ساختمان هیأت فوتبال نیز در آن واقع شده، فروریخته و برای بازسازی‌اش هنوز قدم مؤثری برداشته نشده. ورزشگاه سردار جنگل رشت نیز کیفیت بسیار نازلی دارد و هیأت فوتبال اگرچه مالک این ورزشگاه‌ها نیست و بودجه مستقیمی برای بازسازی آنها ندارد اما هرگز قدم مؤثری در مسیر نوسازی ورزشگاه های شهر رشت برنداشته.

باشگاه ملوان انزلی و ورزشگاه انزلی نیز اوضاع بهتری ندارد. ملوان نیز در بحران‌های مالکیت و مدیریت و اقتصاد غرق شده و ورزشگاه خانگی‌اش هرگز در شأن یک تیم به بزرگی ملوان نیست. هیأت فوتبال گیلان هرگز ایده و راهکاری برای اصلاح این وضعیت نداشته و هرگز نتوانسته باشگاه‌ها را در مسیری حرفه‌ای به حرکت درآورد.

اما الماسخاله که ۸ سال ریاست هیأت فوتبال را برعهده داشته، در دوران بازنشستگی همچنان در انتخابات هیأت فوتبال گیلان شرکت کرده. با توجه به ساز و کار عجیب انتخابات هیأت‌ها در ایران که رؤسای هیأت‌های شهرستان‌ها تعداد زیادی از آرای روز انتخابات را در اختیار دارند، احتمالاً به رئیسی رأی می‌دهند که منصوب او هستند.

فدراسیون فوتبال این ساز و کار عجیب انتخابات را هرگز اصلاح نمی‌کند، چون انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال نیز با روشی مشابه برگزار می‌شود و همیشه می‌تواند به ماندگاری رئیس فدراسیون منجر شود.

در روزهای اخیر نظرسنجی های بسیاری را در رسانه‌های محلی گیلان انجام داده‌اند و رئیس فعلی هیأت فوتبال گیلان فقط توسط ۷ درصد از کاربران شرکت‌کننده در این نظرسنجی ها رأی مثبت گرفته و در تمام نظرسنجی های عمومی دکتر اسماعیل شاد که نامزد انتخابات هیأت گیلان است، صاحب بیشترین آرا شده و الماسخاله با اختلاف عمیقی در نظرسنجی های عمومی شکست خورده اما در انتخابات هیأت فوتبال دیدگاه های دوستداران فوتبال در آن استان اهمیتی ندارد و کارمندان رئیس پیشین هیأت فوتبال می‌توانند رئیس خود را با آرای خود ابقا کنند و امنیت شغلی خود را در آینده تضمین کنند.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال به رشت سفر می‌کند تا انتخابات هیأت فوتبال گیلان برگزار شود. تاج به خوبی می‌داند که در واگذاری‌های بی‌ثمر و پی در پی باشگاه‌های گیلانی چه کسانی چه نقش‌هایی را ایفا کرده‌اند.

تاج به خوبی می‌داند که فوتبال گیلان نیازمند افکار و ایده‌های تازه است و در هیأت فوتبالی که هنوز استفاده از کامپیوتر یک معماست، چگونه می‌توان به آینده و ایده فکر کرد؟‌!

قربانعلی الماسخاله، دکتر اسماعیل شاد، امیر فرحسینی و افشین ناظمی کاندیداهای انتخابات هیأت فوتبال گیلان هستند. الماسخاله رئیس ۸ سال اخیر این هیأت است، اسماعیل شاد، مدیرعامل اسبق باشگاه پگاه گیلان بود و مدیریت را در کارخانه ها و صنعت گیلان تجربه کرده.

امیر فرحسینی مربیگری پایه و معلمی و مدیریت ورزشی در آموزش و پرورش را در کارنامه خود دارد و افشین ناظمی نیز بازیکن قدیمی فوتبال گیلان و مربی فوتبال است که کارمند شهرداری رشت هم بوده و اکنون مدیرعامل باشگاه سپیدرود است.

کاش رؤسای هیأت‌های شهرستان‌های گیلان به مسئولیت اجتماعی خود در این انتخابات آگاه باشند و بدانند که با انتخاب خود چه سرنوشتی را برای فوتبال گیلان رقم می‌زنند. هیأت فوتبال گیلان فقط با ایده و فکر تازه شاید بتواند در خروج فوتبال گیلان از بن‌بست‌های خودساخته نجات پیدا کند.

در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز هیأت فوتبال گیلان: بن‌بست فوتبال گیلان را روز انتخابات فراموش نکنید!
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.