وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

در نخستین برنامه ی نود سال 94 چه گذشت؟

در نخستین برنامه ی نود سال 94 از ساعت 23:20 از شبکه ی سوم سیما روی آنتن رفت و ساعت 2:25 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – نخستین برنامه ی نود سال 94 از ساعت 23:20 از شبکه ی سوم سیما روی آنتن رفت.

سوال مسابقه ی پیامکی این هفته ی برنامه ی نود به تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ، اختصاص یافته بود.

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: فدراسیون خواهان تغییر کی روش نیست
 
علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال میهمان این هفته ی برنامه ی نود بود. در ابتدای برنامه گزارشی از دیدارهای نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا پخش شد.
در ادامه ی برنامه گزارشی از حضور چشمگیر هواداران افغان در دیدار تیم‌های ملی امید ایران و افغانستان در ورزشگاه آزادی پخش شد که جالب توجه بود.
گزارشی از خبر دردناک سقوط هواپیمای آلمانی حامل دو خبرنگار فقید ایرانی ( مرحوم حسین جوادی و میلاد حجت الاسلامی ) در کوه‌های آلپ پخش شد که طی آن صحبت‌های بازیکنان تیم ملی و خبرنگاران رسانه‌های مختلف و همچنین کی روش پخش شد.
نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: فدراسیون خواهان تغییر کی روش نیست

آمار مسابقه ی پیامکی پس از گذشت 22 دقیقه از آغاز برنامه :

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد
کفاشیان در این باره گفت : صبح روز حادثه چندین بار با تلفن همراه این دو عزیز تماس گرفتیم ولی موفق با صحبت کردن با آن ها نشدیم و نمی دانستیم سوار هواپیما هستند و در هر حال حادثه ی بسیار دردناکی بود.
برانکو : می خواهم هواداران خوشحال باشند
مصاحبه ای از برانکو ایوانکوویچ سرمربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس در ترکیه پخش شد که وی در این مصاحبه کوتاه اظهار داشت : دوست دارم هواداران پرسپولیس را خوشحال کرده و نتایج خوبی برای آن ها به ارمغان بیاوریم .

کفاشیان : کی روش ، خود خواستار جدایی از تیم ملی شده است

کفاشیان در مورد تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال گفت : بحث تغییر سرمربی به هیچ عنوان از سوی فدراسیون فوتبال نبوده و ما قرارداد 4 ساله با وی منعقد کرده ایم و اگر بخواهیم وی به همکاری با ما ادامه ندهد باید یک سال جریمه پرداخت کنیم و از طرفی دیگر از وی رضایت داشتیم و داریم .

کی روش نسبت به شرایطش رضایت نداشت و پیش از جام ملت‌ها خود اصرار داشت به دلیل شرایط و جو حاکم به همکاریش با تیم ملی ادامه ندهد که ما به وی گفتیم پس از جام ملت‌ها در این باره صحبت می کنیم و وی جام ملت ها را پشت سر گذاشت و پس از دیدار دوستانه با شیلی و سوئد دوباره از ما خواست همکاریش را قطع کند . وی تاکید داشت که “به من توهین شده است و جو خوبی وجود ندارد” و با این دلیل خواستار جدایی از تیم ملی ایران شده است . ما نمی توانیم تمام خواسته های کی روش را برآورده کنیم ولی به وی اعلام کرده ایم که تلاش می کنیم شرایط را تا جایی که بتوانیم مهیا کنیم .

کفاشیان در مورد ایجاد تغییرات در فدراسیون و اعضای فدراسیون گفت : گاهی اوقات تغییر لازم است و چه بسا روزی خود من از ریاست فدراسیون کنار می روم و این مساله امری اجتناب ناپذیر است . 

وی در مورد جلسه اش با کی روش و اسدی گفت : کی روش خودش در بسیاری موارد منتقد است و باید انتقاد پذیر باشد و این انتقادات نباید باعث ناراحتی وی شود . من خودم از عملکرد کی روش رضایت دارم ، وزارت ورزش و جوانان با کی روش موافق است.
نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: فدراسیون خواهان تغییر کی روش نیست

کفاشیان در بخشی دیگر از صحبت های خود اظهار داشت : دکتر اسدی وظیفه دارد در تامین امکانات تیم ملی گام بردارد و باید دید علت نظرات وی در مورد کی روش چیست . 

کفاشیان در مورد این که آیا در جلسه ی مشترک با اسدی از دلالی کی روش صحبتی شد یا نه ، گفت : اصلاً چنین چیزی نبود و بحث دلالی در تشکیلات ما نیست ، نبوده و ما چیزی تا به حال در این مورد ندیده‌ایم .

گوشه هایی از دیدار تیم های ایران و سوئد پخش شد .

کفاشیان در مورد کی روش گفت : جلسه بی امروز با اعضای هیات رییسه داریم و طی آن در مورد کی روش و شرایط وی تصمیم گیری می شود و مطمئن هستم اعضای هیات رییسه هم خواهان ماندن کی روش هستند .

نمی دانم چه شد که کی روش ، با کی روش یک ماه و نیم قبل که قرارداد را با وی تمدید کردیم تا این حد تغییر کرده است . کی روش مدتی پس از عقد قرارداد به مرخصی رفت و نمی دانم که در این چند روز چه شد که کی روش تا این حد تغییر کرد .

گوشه هایی از صحبت های بازیکنان و مربیان در مورد جواد نکونام پخش شد .

نکونام : همان طور که آمدم ، رفتم/ از فدراسیون تماسی با من گرفته نشد

جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد خداحافظی خود از تیم ملی گفت : واقعیتش را بخواهید تصمیمم خیلی سریع و بدون برنامه بود و همان طور که روزی بدون مقدمه به تیم ملی دعوت شدم ، همان گونه خداحافظی کردم و نمی‌خواستم برنامه ی خاصی برای خداحافظی ام برگزار شود . کی روش به من گفت اگر می‌خواهی خداحافظی کنی من می‌توانم کمک کنم در بازی خداحافظی کنی که زلاتان کاپیتان تیم مقابل است و بازی بزرگی محسوب می‌شود . 

وی در مورد این که پس از خداحافظی از تیم ملی تماسی با وی گرفته شده است یا خیر ، عنوان داشت : تماسی از فدراسیون با من گرفته نشد که کفاشیان در واکنش به صحبت های نکونام گفت : ما با خداحافظی آقا جواد موافقت نکرده ایم و وی علاوه بر بازی ، تیم ملی را هدایت می کند و کاپیتان است و فکر خوبی دارد و چون با خداحافظی نکونام موافق نبودیم ، تماسی با وی نگرفتیم .

 

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد
نکونام در ادامه ی صحبت هایش در مورد خداحافظی کی روش و تغییر سرمربی گفت : کی روش مربی خیلی خوبی است و کفاشیان نیز برای حفظ کردن وی تلاش زیادی کرد ولی بالاخره شرایط به این گونه رقم خورده است .

وی در مورد لباس‌های تیم ملی و توپ های فوتبال اظهار داشت : لیگ ایران کیفیت پایینی دارد و 30 درصد این مسایل به کیفیت توپ برمی گردد و این مسایل جزیی در کیفیت لیگ تاثیرگذار بود . نکونام در مورد پاداش ندادن فدراسیون به تیم ملی پس از پیروزی برابر تیم ملی شیلی گفت : بازیکنان پس از این پیروزی انتظار داشتند حداقل پاداشی به آن ها داده شود ویا از آن ها تشکر شود که متاسفانه این امر نیز صورت نگرفت .

نکونام در بخشی از صحبت های خود گفت : کفاشیان و مجموعه ی فدراسیون تلاش زیادی برای موفقیت تیم ملی کردند .

با توجه به این که صدای ارتباط تلفنی نکونام با برنامه دچار مشکل شده بود ، صحبت های وی نیمه تمام ماند و آنالیز عملکرد تیم ملی در دیدارهای دوستانه شیلی و سوئد پخش شد که طی آن به نقاط ضعف و قوت بازیکنان اشاره شده بود .

نکونام در ارتباط مجدد با برنامه ی نود گفت : پیش از جام جهانی فشار بسیاری روی ما بود ، خیلی‌ها می‌خواستند تیم به جام جهانی نرود ولی ما به جام جهانی راه یافتیم و با مربی گری کی روش موفقیت‌های خوبی به دست آوردیم و با برداشتن کی روش دوباره به عقب بر می گردیم و نباید این اقدام صورت گیرد ، چرا که تیم ملی فوتبال اکنون برای کشور افتخار آفرینی می کند و نباید این شرایط را از بین برد ! بازیکنان تیم ملی ایران می‌خواهند کی روش بماند و باید این امر صورت بگیرد که اگر چنین نشود فوتبال ایران متضرر خواهد شد .

نکونام تاکید داشت که اگر کی روش برود باید مربی با سطح بالاتر بیاید که در آن صورت نیز تا آن مربی با فوتبال ایران آشنا شود ، زمان خواهد برد . پس از جام جهانی 2006 برانکو و دادکان را برداشتند و این مساله به ضرر فوتبال ایران بود و اگر اکنون نیز کی روش را بردارید ، به طور قطع خیلی ضرر خواهیم کرد .

کفاشیان : ما با خداحافظی نکونام موافقت نکرده ایم !

کفاشیان در پاسخ به این صحبت ها خاطرنشان کرد : جواد نکونام می تواند با کی روش صحبت‌هایی داشته باشد ، کی‌روش باید ته دلش برای ماندن راضی باشد و فکر می کنم شما باید با کی روش هم صحبتی داشته باشید .

ما از عملکرد کی روش و تیم ملی رضایت داشته ایم و می توانم بگویم یکی از بهترین تیم های ملی را داشته ایم .

نکونام در ادامه ی این بحث گفت : کی روش دوست دارد بماند ولی در نهایت کفاشیان به عنوان رییس فدراسیون باید با کی روش صحبت کند و اگر کفاشیان بخواهد ، کی روش می‌ماند به شرطی که اعضای هیات رییسه با قدرت صحبت کنند . از مسوولان فوتبال کشور می خواهم اجازه ندهند فوتبال به دست کسانی بیافتد که نباید بیافتد!
نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد

 یزدانی کارشناس داوری این هفته ی برنامه ی نود بود. گزارش نود درجه پخش شد که طی آن با ادبیات طنز به اتفاقات روزهای اخیر فوتبال ایران پرداخته شده بود.

تصاویری از دیدار تیم‌های تراکتورسازی – استقلال خوزستان به همراه حواشی و صحبت‌های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد .


کفاشیان : با کی روش صحبت کرده و وی را برمی گردانیم

کفاشیان در صحبت های پایانی خود اظهار داشت : امروز سعی می کنیم با کی روش مذاکره کرده و شرایطی فراهم کنیم تا کی روش به تیم ملی برگردد و با ما همکاری داشته باشد . نظر اعضای هیات مدیره نیز چنین است و تلاش می کنیم وی را برگردانیم .

گزارشی از دیدار تیم های نفت تهران – نفت مسجد سلیمان ، فولاد خوزستان – استقلال و حاشیه ها و مصاحبه های مربوط به آن ها پخش شد .

گزارش تقویم نود پخش شد .

 

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد
انتخاب و کناره گیری عجیب مایلی کهن به سرمربی‌گری تیم ملی در 16 فروردین 88 ، تولد کریم انصاری فرد در 14 فروردین و باخت تاریخی استقلال در جام باشگاه‌های استقلال برابر آنیانگ در 14 فروردین 81 از موضوعات جالب تقویم این هفته بود . 

 

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد
به همین بهانه داود سیدعباسی و فراز فاطمی دو بازیکن عضو تیم استقلال در آن دوره مهمان تقویم نود بودند و از رمز و راز شکست استقلال در آن بازی گل آلود در ورزشگاه آزادی صحبت کردند.

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد

 پس از تقویم عادل فردوسی پور به درگذشت سیروس قایقران اشاره کرده و گفت هفته ی بعد کلیپی ویژه از وی پخش خواهد شد.

گزارشی از دیدار تیم‌های صبای قم – سپاهان ، پرسپولیس – راه آهن ، به همراه حواشی و صحبت های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد .

پس از این دیدار گوشه هایی از نسشت خبری حمید درخشان سرمربی مستعفی تیم پرسپولیس پخش شد که وی در آن با عصبانیت از اشتباهات فردی بازیکنان سخن گفت و اظهار داشت ، این اشتباهات فردی ارتباطی به نکات فنی و مربی تیم ندارد .

تیترهای صفحه ی نخست روزنامه های ورزشی صبح سه شنبه مرور شد .

عملکرد بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ های خارجی از جمله قوچان نژاد ، اشکان دژاگه ، سیدجلال حسینی ، پژمان منتظری ، سردار آزمون ، جواد نکونام ، مهرداد پولادی ، بیت آشور ، مرتضی پورعلی گنچی ، علیرضا حقیقی و علیرضا جهانبخش مورد بررسی قرار گرفت که نکته ی جالب توجه در این گزارش تمجید سرمربی تیم از علیرضا جهانبخش و عملکرد عالی وی در بازی ها و ثبت 30 گل و پاس گل در 28 بازی بود .

گزارشی از دیدار تیم های سایپای البرز – ملوان بندرانزلی ، ذوب آهن – گسترش فولاد به همراه مصاحبه های بازیکنان و مربیان دو تیم به همراه حواشی این دیدار پخش شد .

گزارش نود تا نود پخش شد که طی آن اتفاقات اخیر فوتبال ایران مورد بررسی قرار گرفته بود .

 

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد
از اتفاقات جالب در این بخش اشتباه عجیب مسوولان هیات فوتبال استان قم بود که بازی این هفته ی تیم شهرشان برابر سپاهان را با بنری عجیب و اشتباه مسابقه ی صبا – تراکتورسازی معرفی کرده بودند .

داوری دیدارهای پخش شده توسط یزدانی کارشناس داوری برنامه مورد بررسی قرار گرفت .

 

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد
برنامه ی لیگ قهرمانان آسیا در هفته ی جاری به نمایش گذاشته شد .

در پایان برنامه ی نود ، 82 درصد فوتبال دوستان مخالف رفتن کی روش و 18 درصد موافق تغییر کی روش ، سرمربی تیم ملی فوتبال بودند .

 

نکونام: همه بازیکنان می خواهند کی روش بماند/ کفاشیان: با کی روش مذاکره می کنیم تا برگردد
برنامه ی نود این هفته ساعت 2:25 بامداد سه شنبه به پایان رسید .

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.