وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

دکتر فرض پور: گیلانی های مقیم مرکز به کمک سپیدرود بیایند / سپیدرود با مراکز آموزشی تفاهم نامه امضا کند

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – دکتر حمزه فرض پور از گیلانی های موفق ساکن تهران است. او با تلاش شبانه روزی، یکی از مجهزترین درمانگاه های تخصصی را در بزرگراه جلال آل احمد تهران، تاسیس کرده است. این گیلانی موفق، یکی از طرفداران سپیدرود رشت است.

در تعطیلات اخیر – شهادت پیامبر، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) – که به مانند سایر گیلانی های سفر کرده به رشت برگشته بود، در دفتر باشگاه سپیدرود حضور یافت. از فرصت بدست آمده بهره گرفتیم و با ایشان به عنوان یکی از گیلانی های موفق و هواداران ارتش سرخ گیلان به گفتگو نشستیم.

آنچه را که مطالعه می فرمایید حاصل مصاحبه ما با ایشان است:

از خودتان بگویید؟

اصلیتی لاهیجانی دارم و نزدیک 50 ساله هستم. بعد از اتمام تحصیلات در خارج از کشور به ایران آمدم و پس از چند سال زندگی و کار و تلاش درتهران، درمانگاه شبانه روزی و مرکز جراحی را تاسیس کردم و نام آن را به عشق استانم و نماد آن؛ ” باران ” گذاشتم.

ارتباط تان با سایر گیلانی های مقیم مرکز چگونه است؟

ده ها هزار گیلانی در تهران زندگی می کنند و من با تشکیلات گیلانی های مقیم و مدیران آن رابطه نزدیکی دارم و حتی درمانگاه باران محل تشکیل برخی از نشست های گیلانیان است. من به همسویی و هماهنگی و ارتباط گیلانی ها اعتقاد دارم و در حدود توان و امکاناتم کمک و همکاری می کنم.

از رابطه تان با ورزش و اهالی آن بگویید؟

به عنوان یک پزشک به ورزش به عنوان ابزاری برای سلامت عمومی، اعتقاد زیادی دارم. توسعه ورزش بسیاری از آسیب های روانی، اجتماعی و بیماریها را کاهش می دهد و از این که می بینم دوستانم همانند دکتر تامینی، دکتر عبدالهی، مهندس شفیعی نسب و سرهنگ پورمحسن علی رغم همه مشغله هایی که دارند به ورزش و فوتبال گیلان کمک می کنند احساس خوبی دارم و حضورم در باشگاه سپیدرود و گفت وگو با شما عزیزان و بیان همین احساسات و عرض خسته نباشید به شما و دوستانم و کمک به باشگاه سپیدرود در حد توانم است.

وضعیت ورزش در جامعه ما را چگونه می بینید؟

متاسفانه جامعه ما از نظر فیزیکی و نبود امکانات سخت افزاری در بخش ورزش دچار کاستی هایی است و سرمایه گذاری در این بخش از بزهکاری، ناهنجاری های اخلاقی و اجتماعی و بهداشتی جامعه خواهد کاست. همه مردم باید با اختصاص دادن دقایقی از وقت خود در روز به ورزش حتی درآپارتمان خود برای ارتقای سلامت فردی و جمعی تلاش کنند.

ارتقای سطح سلامتی در جامعه و انجام برنامه های کوتاه و بلند مدت و ایجاد زیرساخت های لازم در این زمینه دارای اهمیت فراوانی در نشاط وسلامتی جامعه است. باید انگیزه خانواده ها وهمچنین مشارکت گروهی افراد جامعه و سرمایه گذاران در بخش ورزش استان تقویت شود وباشگاه ها و رسانه ها و تشکل های اجتماعی دراین زمینه خیلی نقش دارند.

چقدر با فوتبال آشنایی دارید؟

من هم مثل دیگران و به قول معروف در حد محلات فوتبال کرده ام و به فوتبال علاقه زیادی دارم خصوصا ذهنیت مثبت و زیبایی نسبت به سپیدرود از دهه 50 تاکنون دارم و این که می بینم سپیدرود با برنامه ریزی دوستانم دارد به گذشته پر افتخارش بر می گردد خوشحال هستم.

سپیدرود بخش مهمی ازتاریخ فوتبال گیلان و شمال کشور است و با روایت تاریخ سپیدرود می شود خاطرات خوشی را رقم زد و همین امر باید مشوق خوبی برای حمایت از این تیم ریشه دار و اصیل باشد.

حضور دوباره سپیدرود در سطح نخست ورزش را چگونه ارزیابی می کنید؟

اگر فعالیت باشگاهی مثل سپیدرود فقط به فوتبال خلاصه نشود و ورزش های دیگر را هم در بر بگیرد تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت. البته بزرگ شدن باشگاه و فعالیت های آن، سرمایه زیادی می خواهد و حتما باید مورد حمایت دستگاه های اجرایی متولی سلامت و بهداشت و امنیت روانی واجتماعی از جمله شورا و شهرداری، استانداری، فرمانداری، بهداشت و درمان، هلال احمر و … قرارگیرد و ما با هزینه کردن در ورزش، هزینه های سلامت و بهداشت و امنیت روانی و اجتماعی راکاهش می دهیم.

ورزش تا چه حد می تواند به سلامت جامعه کمک کند؟

بدون شک رفتار انسان تابع تمامیت وجود اوست؛ از این رو، روان و اعصاب انسان تابع جسم و جسم تابع روان و اعصاب است. عدم تعادل روان و اعصاب بسیاری از بیماران نتیجه عدم فعالیت حرکتی و ورزشی در دوران کودکی است. مثلا پسرانی که از نظر قوای جسمانی ضعیف اند علاوه بر ضعف جسمانی دارای مشکلات روان و اعصابی چون احساس حقارت و نا توانی در تطبیق خود با دیگرانند. دانش آموزانی که در مهارت های حرکتی ضعف دارند اغلب خجول و گوشه گیرند و برعکس دانش آموزانی که از نظر مهارت های حرکتی قوی هستند از ویژگی های برجسته ای چون فروتنی، تدبیر، توجه و حس همکاری برخوردارند.

جایگاه ورزش دانشگاهی و دانش آموزی را در جامعه چگونه می بینید؟

باید به ورزش دانش آموزی بهای بیشتری داده شود چون بسیار مهم است. پیش نهادم این است که باشگاه سپیدرود با دانشگاه ها و آموزش و پرورش گیلان تفاهم نامه همکاری امضاء نماید. بررسی ها نشان می دهد دانش آموزان ورزشکار دارای صفات ممتاز رفتاری چون رهبری، تحرک های اجتماعی، حس ارزش های فردی و اجتماعی، عدم شک و تردید در خود، عدم بهانه جوئی و نتیجتاً رشد اجتماعی بیشتر هستند.

برای سپیدرود و تیم داری حرفه ای اش چه راهکاری دارید؟

بر این امر کاملا واقفم که باشگاه سپیدرود طی سالیان سال با مرارت و مشقت فراوان به حیات خود ادامه داده است و این امر نشان ‌دهنده شرایط دشوار باشگاه ‌داری خصوصی است و تا حمایت ازاین تیم به صورت سخت افزاری انجام نگیرد این مشکلات مجددا سر باز خواهد کرد. در بازار ورزشی ایران شرایط آزاد و رقابتی وجود ندارد و یک باشگاه خصوصی نمی تواند با باشگاهی که از بودجه دولتی ارتزاق می کند، رقابت کند و به سادگی از دور خارج می شود واین چرخه باید تغییر کند و همه باید بتوانند درشرایط برابر، با هم رقابت کنند.

فضای امروز باشگاه را چگونه دیدید؟

من با وجود عزیزانی که در باشگاه سپیدرود فعالیت می کنند، شرایط را مساعد می بینم به آینده باشگاه خیلی امیدوارم. در مدیریت باشگاه نباید نگرش هزینه ای داشت بلکه باید به گونه ای برنامه ریزی شود که باشگاه به درآمد پایدار برسد. پیشنهادم این است که برنامه های اقتصادی باشگاه تدوین و به طور جدی اجرایی وپی گیری شود. فقط با نگاه هزینه ای نمی شود ازپس هزینه های باشگاه داری بر آمد.

حرف آخر؟

گیلانیان مقیم تهران ظرفیت بالایی دارند باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که از این ظرفیت استفاده شود. من پیوند بین باشگاه با گیلانی های مقیم تهران را امر مبارکی می دانم و آقایان دکتر تامینی، دکتر عبدالهی و دکتر اسدپور که با گیلانی های مقیم تهران رابطه بسیار خوبی دارند می توانند این پیوند را برقرار و تحکیم ببخشند.

برای همه شما عزیران که برای توسعه ورزش وسلامت و تقویت روحیه اجتماعی تلاش می کنید توفیق آرزو می نمایم.

دکتر فرض پور: گیلانی های مقیم مرکز به کمک سپیدرود بیایند / سپیدرود با مراکز آموزشی تفاهم نامه امضا کند
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

47 دیدگاه ارسال شده است

 • مجتبی گفت:

  … دیگه من چی میتونم بگم در مقابل این همه احساس …
  چه هوادارایی داره این سپید دوست داشتنی …

 • سهیل گفت:

  مرسی رادنی عزیز چه شخصیت های محترم و فهیمی این سپیدرود داره. خیلی خوبه با این شخصیت ها مصاحبه می کنید تا هواداران آنان را بشناسند

 • عیسی گفت:

  درود دکتر فرض پور عزیز. ما با عشق سپیدرود زندگی می کنیم و مقدم شما را به جمع هواداران ارتش سرخ تبریک می گوییم

 • اسماعیلی گفت:

  روابط عمومی باشگاه در ایام تعطیل هم مصاحبه می کنه و برای هواداران شور و هیجان ایجاد می کنه. ممنون دوستان و زحمتکشان عزیز باشگاه هستم

 • شروین گفت:

  سلام . خدارو شکر که سپیدرود باشگاه بزرگی است و شخصیت های بزرگی هوادار انند . دکترجان بیشتر به فکر تیم باشید.

 • باقر گفت:

  آقای دکتر فرض پور پیشنهادات خوبی دادن و خوبه که این پیشنهادات اجرایی بشه

 • اردشیر گفت:

  حرف درستیه که دکتر فرض پور زده باید ارتاطات سپیدرود رو گسترش بدیم گیلانی های ساکن تهران خیلی میتونند به ما کمک کنند

 • ساناز گفت:

  خیلی قشنگ بود نگاه بهداشتی به ورزش و فوتبال . احسنت دکترجان خدا نگهدارت باشه

 • ملکی گفت:

  صحبت جناب دکتر فرض پور خیلی جامع است مدت ها بود که از این حرف ها نشنیده بودیم از رادنی زحمتکش و بی ادعا و آقای پور محسن خیلی تشکر می کنیم .شما یاور سپیدرودید

 • براری گفت:

  امیدوارم آنقدر خوب باشیم و زیبا بازی کنیم که وقتی از خط پایان لیگ می گذریم همه به احترام بپا خیزند…

 • بازآزرده گفت:

  امید یعنی اینکه بدونی برای انجام کارهای بزرگ همیشه نمیشه یک گام بزرگ برداشت گاهی وقت ها هم باید یه عالمه گام کوچیک برداریم !

 • روشنفکر گفت:

  هنوز منتظرم وسط یک شب بارانی که از شدت تب عرق کرده ام بیدارم کنی و بگویی چیزی نیست سپیدرود صعود کرد

 • اسحاق گفت:

  کارها بلندتر از کلمات حرف می زنن !

 • علی گفت:

  تقدیم به دکتر فرض پور:
  دعا میکنم غرق باران شوی
  چو بوی خوش یاس و ریحان شوی
  دعا میکنم در زمستان عشق
  بهاری ترین فصل ایمان شوی

 • موسی گفت:

  عاشقتم سپیدرود قهرمان یک کلمه است با دنیایی‌ از مسئولیت، گفتنش هنر نیست، مسئولیت پذیریش هنراست.

 • ساسان گفت:

  سپیدرودیعنی هواداران عاشق داشتن یعنی گل سرخ و شقایق کاشتن

 • فرهاد گفت:

  خــوشــ تـریـــن رنــگ مـحـبت در وجـود / ای کــه پیـــکــارت تعــصـب می ســرود

  بـــا تــو هســتـــم با تو ای یــــار نفـیـــس / من سپیدرودم سپیدرود عزیز

 • فاطمه گفت:

  تبریک میگم به دکتر فرض پور عزیز که امروز اسم خودشو برای همیشه در تاریخ سپیدرود ثبت کرد. خوش آمدید

 • sadegh asheri گفت:

  گیله مردان شیمی غیرت قوربان

 • شیما گفت:

  مرسی دکتر جوووووونم

 • هانی گفت:

  خیلی جالب بود.حالا داریم میبینیم که خروش سپیدرود باعث ایجاد همدلی تو گیلانی ها شده.حالا تصور این که سپیدرود به لیگ برتر صعود کنه چقدر شیرینه.مثل اون دورانی که واسه بازی دوستانه با تیمهایی مثل هما و کشاورز 20هزار تماشاگر می اومدن استادیوم.به امید اون روز
  در ضمن جناب رادنی عزیز ببینید چقدر کامنت اومده واسه یه مطلب.روز به روز به بازدیدکنندگانتون داره اضاف میشه.اگه یه تالارگفتگو داشته باشیم خیلی عالی میشه
  سپیدرودی صعود نزدیک است

 • مورینیو گفت:

  ۲ تیم داماش گیلان و سپیدرود مایه افتخار دیار میزا هستند…

 • محمد گفت:

  عشق اس ت سپیدرود

 • شهلا گفت:

  توروخدا با معاون اقتصادی باشگاه آقای نویدی چوبه هم مصاحبه کنید تا برنامه های اقتصادی باشگاه رو بدونیم

 • سماواتی گفت:

  در فرهنگ ایرانی باخت فرصتی برای پیروزی در آینده به حساب می‌آید. این‌ها چیزهایی است که باید به صورت جامعه شناختی، مردم شناختی و روان‌شناختی بر روی آن کار کرد.

 • محمد راشدی گفت:

  ؟ بازخورد ورزش این است که می‌تواند موجب یک پیوند و همگرایی فرهنگی شود. ما به این همگرایی فرهنگی از طریق ورزش نیاز داریم تا بتوانیم تعارضات اجتماعی خود را تقلیل دهیم.

 • حمید گفت:

  که اگر ما به اجزای هویت ملی بازگردیم یعنی به ورزش، زبان، تاریخ، ادبیات و هنر و … و به تمامی این اجزاء نگاه کنیم، به خوبی مشاهده می‌کنیم که ما در تمامی این ابعاد از زیربنا و پتانسیل بالایی برخورداریم ولی آیا این پتانسیل‌های بالا توانسته‌اند یک تصویر یکپارچه و یک هویت روشن از ما ارائه کنند؟

 • فرزین گفت:

  نماد مکتب سپیدرود اخلاق است . اخلاق حرفه‌ای در ورزش، یکی از شاخصه‌های برندسازی است که ما استحقاق آن را داریم

 • اسمعیل گفت:

  باید در کنار سرمایه‌گذاری‌های کلانی که در کشور صرفا برای بازی ورزشی صورت می‌گیرد، به مباحثی از این دست نیز توجه شود ،یعنی به لحاظ اندیشه‌ای، فکری، ما در جامعه و ورزشگاه‌های خود و فدراسیون ها، باشگاه ها و هیات های خود به این موضوعات بپردازیم .

 • رمزی گفت:

  سلام . زبان جهان، اکنون فوتبال است و ما هم باید در این حوزه پیش برویم و این واقعیت را بپذیریم

 • بقایی گفت:

  درود. ورزش، یک پدیده اخلاقی ‌شده است و سپیدرود یک باشگاه با سابقه اخلاقی است .

 • اختری گفت:

  دکتر جان جامعه ما نیازمند امید است از این که امید میدهید ممنونم

 • ثمری گفت:

  سلام بر ارتش سرخ . ما باید مقوله ورزش را در ترکیبی از اخلاق، ورزش، سیاست، هویت انعطاف‌پذیر و پذیرای همگرایی و گفتگو به جامعه ارائه دهیم.

 • مجتبی گفت:

  آقا رادانی عزیز, سلام
  من یه درخواست کوچیک از شما دارم ؛ امیدوارم پذیرا باشی …
  در بالای سایت یه قسمتی هست که نوشته ارتباط با باشگاه …! و آدرس فیزیکی باشگاه نوشته شده که فکر نکنم ضروری باشه …
  ای کاش یه ایمیلی یا جیمیلی به نام باشگاه می ذاشتید تا آدم بتونه راحت تر پیام بده ؛ …
  دوست دارم خداحافظ

 • عطا گفت:

  امیدوارم یه روزی برسه سپیدرود رو تو لیگ برتر ببینیم
  سپیدرود تا ابد جاودان

 • فرهادسپیدرود گفت:

  ابراران سلام امروز روز خیلی بد و نا امید کننده ای واسه فوتبال رشت و سپیدرود بودش
  پیوسنت محمد ابشک بازیکنی که محصول باشگاه سپیدرود رشت بودش به (م.ل.و.ا.ن)واقعا ناراحت کننده بودش
  به امید سقوط م.ل.و.ا.ن به دسته پایین تر

 • پوری گفت:

  افتخار ماسپیدرودی هایی دکتر فرض پور

 • فرهاد گفت:

  بعضی دوستان در ارتباط با پیوستن محمد آبشک به ملوان منطقی تر و مهرابانانه تر برخورد کنند و خواهشا” توهین نکنند خوب نیست دشمنی های بیهوده برای چی؟ فایده اش چیست غیر از تولید کینه و خصومت .
  درود بر سپیدرود که از سال 55 بخاطرش به استادیوم آمدم به امیدموفقیت سپیدرود و تشکر از دکتر عزیز

 • سپیدرودی گفت:

  سلام
  برای کامنت ها مثبت منفی بزارید

 • فرهاد گفت:

  دکتر جان یکی از مشکلات اساسی فوتبال رشت خصوصی بودن تیمهای رشتی است می دانید که تیمهای دولتی همه نوع امکانات و امتیازات را دارندولی تیمهای ما یک زمین تمرین هم ندارند با این حال من افتخار میکنم به فوتبال رشت که باهمه کمبودها تیمهای خود را حفظ کردندحالا بگذارید آقای فردوسی پور به ما بگوید آسانسور فصل گذشته مس کرمان با 30 میلیارد به دسته 1 سقوط کرد ما اگر 2 میلیارد داشتیم مطمئن باشید با همین بازیکنان حداقل جزء 7 تیم اول بودیم یا همین ملوان اگر نیرودریایی نبود محال بود بتوانند 1 سال دوام بیاورند ولی ما سالهاست تیمهای خود را حفظ کردیم. من درود می فرستم به روح بلند غلامرضا صومی، زندهیاد قلیپور موسس باشگاه ایران مهر،زنده یاد خوشکلام موسس باشگاه استقلال رشت داماش فعلی، زنده یاد مهندس زهرابی، مهندس الطافی مدیرعامل استقلال رشت و سایر عزیزانی که پرچم فوتبال رشت را برافراشته نگه داشتند.

 • امیر منصور گفت:

  این به اصطلاح دکتر فرضپور یک کلاه برداره با شاکیان متعدد که الان دو ساله در زندانه

 • امیر منصور گفت:

  این مردک مدرک دکترای تقلبی از یکی از کشورهای همسایه داره و در تهران با زبون بازی و تقلب ملکی را با قیمت نزدیک به مفت از چنگ صاحبش در میاره و بعد با همین سند ملکی و ایجاد یک شرکت صوری درمانی و پارتی بازی و رشوه وام کلان بانکی میگیره

 • امیر منصور گفت:

  بعد با چکهای بی محل شروع به خرید تجهیزات و ایجاد درمانگاه در اون ملک با پروانه پزشک دیگری میکنه و بعد از اون شروع میکنه به فریب دادن و فروختن سهام های بی ارزش شرکت و درمانگاه به تعدادی پزشک و دندانپزشک و پیراپزشک

 • امیر منصور گفت:

  البته با قیمت بسیار گزاف و کل این پولها رو جاهایی میبره که هنوز کسی نمیدونه ضمن اینکه یک ریال از وام بانکی را هم پس نمیده

 • امیر منصور گفت:

  نتیجه اینکه بعد از چند سال گند کار در میاد خودش متواری شد بانک درمانگاه و خونه اش را بجای طلبش تصرف کرده و خودش بعد از کلی قایم شدن و اقدام ناموفق به فرار از کشور بالاخره با حکم جلب شاکیانش دستگیر و روانه زندان شد

 • امیر منصور گفت:

  اینها را گفتم محض اطلاع خوانندگان کاربران و کامنت گذاران از افرادی که در ظاهر خودشان را فرشته نشان میدهند و در باطن دیوهای پلیدی هستندکه متاسفانه در جامعه ما بسیار فراوانند

 • رادمهر گفت:

  با عرض سلام به ورزشکاران عزیز گیلان
  بنده واقعا متاسفم که این سایت ورزشی ومردم شریف گیلان به افراد خلافکار و متقلبی مثل آقای حمزه فرض پور مالفجانی که تحت عنوان فعالیت پزشکی و ایجاد یک شرکت و تاسیس به ظاهر کلینیک حاصل تلاش عده زیادی از پزشکان و کادر پزشکی را به سخره گرفته و با سوء استفاده از امکانات شرکت کار آفرین شفا بعد از فروش سهام کلینیک پزشکی را به تعطیلی کشانده و با استفاده از آشنایان با نفوذ خود از تعهدات قانونی شانه خالی کرده است، ایشان با وجودی که در زندان است هنور
  با وقاحت هر چه تمام از رد مال و پرداخت چکهای بلامحل خودشان سرباز میزند؛ آیا انسانیت و شرافت یک گیلانی در این حد است؟!
  با عرض پوزش ؛ دوستان گیلانی که در مرکز باران با ایشان جلسه و گردهمایی تشکیل داده اند و ایشان را حمایت کرده اند، نیز از نظر اخلاقی مدیون سیستم پزشکی و شاکیان متعدد ایشان هستند.امیدوارم؛ غیرت و شرافت گیلانیهای محترم اجازه ندهد که چنین افرادی به رفتار غیر اخلاقی و اقدامات غیر قانونی ادامه دهند.