وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

دکتر هاشمیان: یک نمونه تست کنترل دوپینگ از سوی آزمایشگاه کلن مثبت اعلام شد

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی-ورزشی سپیدرود – به گزارش سایت رسمی فدراسیون، دکتر احمد هاشمیان، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال درباره اعلام نتایج 35 نمونه تست کنترل دوپینگ گفت: نتایج 35 نمونه تست کنترل دوپینگ در هفته گذشته از سوی آزمایشگاه کلن آلمان اعلام شده که نمونه ها به طور عمده مربوط به نمونه گیری خارج از فصل مسابقات است. طبق قوانین موجود نمونه گیری های خارج از رقابت ها و زمان مسابقات از سوی افسران کنترل دوپینگ فوتبال گرفته می شود که نتایج فوق همانطور که در بالا اشاره کردم به پیش از آغاز رقابتهای لیگ برتر فوتبال مربوط است.

وی در ادامه افزود: بنا بر اعلام آزمایشگاه کلن آلمان، 34 نمونه از 35 نمونه منفی بوده و تنها یک مورد از نمونه ها مثبت اعلام شد که مراحل مقدماتی رسیدگی به این موضوع و بازیکن متخلف انجام شده و در هفته جاری نیز جلسه استماع دفاعیات این بازیکن برگزار خواهد شد.
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون گفت: طبق مصوبه جدید آیین نامه انضباطی، کیفر خواست جهت صدو رای مربوطه از طرف کمیته پزشکی به کمیته انضباطی ارسال خواهد شد تا اقدامات لازم صورت بگیرد.
وی در خصوص نمونه گیری کنترل دوپینگ که طی 7 هفته از رقابتهای لیگ برتر فوتبال انجام شده، گفت: با توجه به آغاز فصل جدید رقابتهای لیگ برتر، از ابتدای فصل کلیه امکانات و ضرورت های مورد نیاز پیش بینی شده و افسران کنترل دوپینگ ما طبق برنامه زمانبندی قبلی در مسابقات لیگ حاضر و در هفت هفته گذشته نمونه گیری های مربوط به هر مسابقه را انجام داده اند.
رئیس کمیته پزشکی در ادامه خاطر نشان کرد: نمونه گیری تست دوپینگ در خصوص سایر لیگ ها نیز انجام می شود. با توجه به آغاز رقابتهای لیگ برتر فوتسال در هفته نخست افسران ما حضور داشته و اقدامات لازم را انجام داده اند. در نظر داریم نسبت به سال گذشته نمونه گیری های تست دوپینگ افزایش یابد. ضمن اینکه کلیه آموزش ها، آیین نامه ها و دستورالعمل های لازم به تمامی لیگ های فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان و آقایان در دسته برتر، یک و دو ابلاغ شده و در این خصوص هیچگونه کوتاهی از سوی مقامات مسئول برگزارکننده این لیگها در فدراسیون و همچنین مقامات باشگاهی پذیرفته نیست و لازم است طبق آیین نامه های ابلاغی، کلیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز در استادیوم های برگزاری در اتاق کنترل دوپینگ مهیا باشد و بازیکنان نیز به طور کامل آماده ارائه نمونه تست کنترل دوپینگ باشند.
دکتر هاشمیان در پایان گفت: امید است با توجه به سوابق و تلاشهای انجام شده از سوی فدراسیون فوتبال در خصوص مبارزه با دوپینگ، در کلیه رقابتهای فصل جاری نیز با داشتن حداقل نمونه های مثبت، شاهد برگزاری رقابتهای پاک و عاری از هرگونه دوپینگ باشیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.