وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ: ۷۳ درصد سهم فوتبال از تبلیغات محیطی است

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – «صادق درودگر» رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ فوتبال گفت: ۲۷ درصد از درآمد تبلیغات محیطی در ورزشگاهها برای اجرای آن است و ۷۳ درصد دیگر بین باشگاه‌ها، هیات های فوتبال، سازمان لیگ و فدراسیون تقسیم می‌شود.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایرنا، «صادق درودگر» روز یکشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی داوران، ناظران و ماموران تبلیغات محیطی که در محل آکادمی ملی فوتبال برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

این ۲۷ درصد به سه بخش تقسیم می‌شود؛ ۱۵ درصد بازاریابی شرکت‌ها است، ‌۶ الی ۷ درصد برای اجرا و ۵ تا ۶ درصد هم هزینه‌ها و درآمدهای شرکت اجرا کننده است.

البته بیمه و مالیات هم کم خواهد شد و بعد از کسر ۲۷ درصد مابقی پول به سازمان لیگ و دیگر نهادهای مربوطه می رسد.

وی گفت: سود ۹۰ میلیارد تومانی از تبلیغات محیطی پیش‌بینی کرده ایم که اگر ۲۷ درصد کسر شود مبلغی در حدود ۶۵ میلیارد تومان بین باشگاه‌ها، هیات فوتبال و سازمان لیگ و فدراسیون تقسیم می‌شود.

رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ فوتبال افزود: سقف این قرارداد ۸۵ میلیارد تومان است که اگر شرکت مسئول انجام تبلیغات کمتر از ۸۵ میلیارد تومان قرارداد داشته باشد، باید مابقی را به سازمان لیگ پرداخت کند و این اجازه را ندارد که کمتر از ۸۵ میلیارد فعالیت کند، البته هنوز بیشتر قرارداد ها توسط مسئول حقوقی سازمان لیگ امضا نشده است و در حال حاضر یک قرارداد کامل شده و ۲ قرارداد دیگر بزودی امضا می‌شود.

درودگر درباره اینکه دریافت مطالبات سازمان لیگ از شرکت قبلی مسئول تبلیغات محیطی به چه سرانجامی رسید؟ گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان از شرکت قبلی طلبکار هستیم که این شرکت ۶۰ یا ۷۰ میلیارد تومان تخفیف گرفت ولی ۲۱ جلسه با شرکت مذکور برگزار کردیم که به نتیجه نرسیدیم، در حال حاضر نیز داور معرفی شده و باید یک قرارداد دو طرفه امضا شود و تا امروز این مهم انجام نشده تا از طریق قوه قضاییه موضوع را پیگیری کنیم.

وی در خصوص شفاف سازی در تبلیغات محیطی نیز اظهار داشت: روز گذشته «علی کریمی» سرمربی تیم سپیدرود رشت به دفتر من آمد که چرا شفاف سازی انجام نمی شود؟ من نیز تمام قراردادهای امسال و سال گذشته را در اختیار او قرار دادم و توضیحات لازم به وی داده شد چرا که در سازمان لیگ مسئله پوشیده ای وجود ندارد.

رئیس کمیته بازاریابی سازمان لیگ به موضوع حق پخش تلویزیونی نیز اشاره کرد و یادآور شد: تیر ماه ۹۷ مصوبه ای با حضور مسئولان صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان تصویب شد که قرار بود شیوه جدیدی جایگزین حق پخش شود تا از این محل ۲۰۰ میلیارد تومان برای فوتبال کشور سوددهی داشته باشد.

اما تا این زمان هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته تا ما هم نامه نگاری کنیم که این مصوبه به قوت خود باقی نیست و به دنبال گرفتن حقوق فوتبال از حق پخش تلویزیونی هستیم.

درودگر خاطرنشان کرد که حامی جدید مالی پول مد نظر را به صورت منظم به حساب سازمان لیگ واریز می‌ کند و بانک تجارت نیز این موضوع را تضمین کرده است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.