وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

رشت رویایی/ مراسم جشن صعود سپیدرود

(عکس ها از: سعید ابراهیم خانی)

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – مراسم جشن صعود سپیدرود در حضور شهردار رشت، اعضای شورا، کادر و بازیکنان تیم سپیدرود و استقبال پرشور هواداران عصر امروز در سالن ورزشی آتشنشانی برگزار شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از رشت رویایی، سالن ورزشی آتشنشانی عصر امروز یکی از پرشورترین روزها را پشت سر گذاشت، جایی که هواداران زیادی آمده بودند تا صعود سپیدرود به لیگ برتر را در کنار بازیکنان و کادر این تیم و همچنین شهردار و تعدادی از مسئولین ورزش استان جشن بگیرند.

مراسم در ابتدا با شعارهای هواداران در حمایت از تیم و بازیکنان با شور و هیجان زیادی آغاز شد. از نکته جالب این مراسم حضور بانوان زیادی در جشن صعود بود که جایگاه ویژه‌ای روی سکوها برایشان در نظر گرفته شده بود.

یک برنامه‌ی ۳ تا ۵ ساله سپیدرود آسیایی

شهردار رشت در میان تشویق پر شور هواداران در حالی که شعار «شهردار با تعصب» به روی سن رفت. دکتر ثابت‌قدم در ابتدا با اشاره موضوع مربوط به سپیدرود یک موضوع فراتر از یک تیم فوتبال و باشگاه‌داری است، گفت:موضوع سپیدرود موضوع هویت شهر رشت است که در اصول ما جاری است. شاید این هویت در خیلی از حوزه‌های ما جاری نباشد اما نگاه شخص بنده به سپیدرود همان نگاهی است که در بحث ثبت رشت در یونسکو در زمینه خوراکشناسی داشتم. اعتقاد داشتم که هویت شهر رشت را باید در زمینه‌‌هایی که فعالیت کرده و در تاریخ آن ثبت است، استفاده کنیم و آن محلی کنیم که افراد رشت را ببینند، برای رشت احترام قائل شوند و برای شهر رشت به احترام کلاه از سر بردارند و تماشاگران برای رشتی بودن خود افتخار کنند.

photo_2017-05-11_08-58-40

دکتر ثابت‌قدم افزود: یکی از موضوعات دیگری که باید به آن توجه کنیم، موضوع هنر به ویژه هنرهای نمایشی و تئاتر است؛ موضوع دیگری که ما قطعاً  باید در سطح شهر رشت روی آن سرمایه‌گذاری ویژه‌ای داشته باشیم.

او افزود: در اینجا از اعضای محترم شورای شهر، سرکار خانم شیرزاد، آقای روزان، آقای کارگرنیا، آقای نیکومنش، آقای حاجی‌پور، مهندس رسولی و علوی که در جمع ما بودند و توانستند به دفعات با خلوص نیت به این تیم کمک کنند. این بسیار مهم است که دلیل کمک را ما بدانیم، اینکه مبنای این کمک چه بوده، آیا هدف اهداف عمومی است یا اهداف دیگری که خیلی از شما بهتر از بنده می‌دانید.

ثابت‌قدم ادامه داد: از بخش خصوص باید تشکر کرد که زحمات زیادی برای این تیم کشیدند زیرا در لیگ پایین‌تر شرایط سخت‌تر بود و اگر صعود به لیگ یک رخ نمی‌داد امروز نمی‌توانستیم صعود به لیگ برتر را جشن بگیریم.

شهردار با تشکر از مدیرکل ورزش و جوان در خصوص خرید تیم سپیدرود تصریح کرد: با لایحه‌ای که خدمت شورای اسلامی شهر ارائه خواهیم کرد، موضوع خرید تیم را دوباره مطرح خواهیم کرد. امیدواریم که این دفعه موضوع خرید به نوعی حل و فصل شود و ما بتوانیم با کمک دائمی در کنار این تیم باشیم. مطالبات گذشته بر اساس توافق قبلی‌ که ما داشتیم که مبنای ما در توافق قبلی بوده، مورد نظر قرار می‌گیرد.

او با اشاره به ادامه‌ی مسیر گفت: شهرداری برنامه‌ی مدونی را توسط سازمان ورزشی شهرداری دارد پیگیری می‌کند تا انشاءالله ورزش‌ محلات و ورزش‌های هماهنگی برای استعدادیابی و اتصال آن به تیم‌ها در حوزه قهرمانی در بخش‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال بانوان اتفاق بیفتد. تا انشاءالله اگر این اتفاق بیفتد ما بتوانیم در یک برنامه‌ی ۳ تا ۵ ساله سپیدرود آسیایی را برای شهر رشت به همراه داشته باشیم.

ثابت قدم با اشاره به صعود سپیدرود گفت: در صعود سپیدرود بخش‌های زیادی نقش داشتند. جای بخش خصوصی در این مراسم واقعاً خالی است. به نظر بنده آنچه بیشتر از کمک‌های شهرداری ارزشمند بود، کمک‌های آقای هدایتی و خلیل‌زاده بود. چون آنها ازجیب هزینه کردند و هرکسی نمی‌تواند این از خودگذشتگی را داشته باشد.

ما دوست داریم این تیم با توان شهروندان و شهرداری اداره شود

شهاب مومنی اولین سخنران این مراسم بود که به دعوت وهابی گزارشگر گیلانی که اجرای این مراسم را بر عهده داشت به بالای جایگاه رفت و در مورد سپیدرود صحبت کرد و در پایان صحبت‌های خود شعر بلندی را برای حضار خواند. پس از پایان یافتن صحبت‌های مومنی، تماشاگران با اعتراض از رئیس هیئت فوتبال خواستند که در مورد مسائل مهمتری از جمله تکلیف واگذاری و مدیریت باشگاه شفاف‌سازی کند.

مومنی در ادامه در پاسخ به سوال هواداران گفت: ما تمایل داریم که این تیم به یکی از قطب‌های اقتصادی استان واگذار شود و تمام خواست ما این است که سپیدرود در همین شهر، با توان اقتصادی شهروندان رشت و توان شهرداری رشت و حمایت شورای رشت فعالیت داشته باشد.

IMG_0393

او ادامه داد: اگر امکان واگذاری این تیم به شهرداری فراهم نشد، ما این آمادگی داریم که ظرف ده روز آینده این تیم را واگذار کنیم و تغییر و تحولات مورد نیاز را انجام دهیم. ضمن اینکه تیمی ببندیم برای صیانت از سهمیه گیلان در لیگ برتر به شکلی که بتواند حضور قدرتمندانه‌ای داشته باشد.

رئیس هیئت فوتبال استان در مورد وضعیت سرمربی‌ سپیدرود در فصل آینده توضیح داد: سرمربی سپیدرود در فصل آینده قطعاً علی نظرمحمدی است. به زودی جلسات لازم با او برگزار می‌شود تا با برنامه‌ریزی مدون بتوانیم حضور موثری داشته باشیم.

در این هنگام تماشاگری از میان جمع برخاست و گفت، هواداران جان خود را برای این تیم می‌دهند. هیات فوتبال اگر ساز و کاری فراهم کند تا هر یک از هواداران فقط ۱۰ هزار تومان پرداخت کنند، بسیاری از مشکلات این بازیکنان حل می‌شود و همه هواداران حاضرند در این حرکت مشارکت کنند.

اگر سپیدرود حمایت شود به قطب سوم فوتبال ایران تبدیل می‌شود

در این لحظه تماشاگران با سر دادن شعار «داش علیِ چیلاورت» حمایت خود را از سرمربی تیم نشان دادند و مجری برنامه در میان تشویق هواداران نظرمحمدی را به روی سن فراخواند.

سرمربی تیم سپیدرود با ابراز خوشحالی از حضور میان هواداران گفت: باید از بازیکنان تیمم تشکر جانانه‌ای داشته باشم که یک سال در شرایط سخت با همدلی فصل را پشت سر گذاشتیم و با تمام مشکلاتی که داشتیم توانستند توانایی و ظرفیت‌های بومی گیلان را ثابت کنند. و جا دارد چنین بازیکنان با غیرتی مورد تشویق قرار بگیرند. از خداوند منان سپاسگزارم که این عزت را به من و بازیکنانم بخشید که توانستیم چنین شور و نشاطی در شهر رشت و استان گیلان ایجاد کنیم.

علی نظرمحمدی ادامه داد: از شهردار متعصب شهر رشت دکتر ثابت‌قدم کمال تشکر را دارم که از ما حمایت کردند. از اعضای شورای شهر که طی دو سال گذشته سپیدرود را تنها نگذاشتند تشکر می‌کنم و همچنین از مسعود رهنما و هیئت فوتبال گیلان که هرگونه حمایتی را از ما دریغ نداشتند تشکر می‌کنم. شاید توان مالی اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال به شکلی نبود که از لحاظ مالی ما را حمایت کنند ولی در کنار ما بودند و مدیران شهری و مجموعه شهرداری و شورا از لحاظ مالی ما را حمایت کردند تا با وجود مشکلات فراوان به چنین نتیجه‌ای برسیم جای تشکر دارد.

علی نظر محمدیعلی نظر محمدی

او با اشاره به فصل گذشته گفت: وقتی در پنجم تیرماه خبر انتخاب من به عنوان سرمربی تیم رسانه‌ای شد، هجمه‌های زیادی بر علیه من راه افتاد و حملات زیادی به من شد که تمام این هجمه‌ها را تحمل کردم. این هجمه‌ها فقط به این دلیل بود که از خانواده‌ی سپیدرود نبودم و در این تیم بازی نکرده بودم اما به هرحال بچه‌ی رشت که بودم و برای رشت بازی کرده بودم و زحمت کشیده بودم. وقتی که مسعود رهنما به من گفت هرگونه حمایتی از من خواهد کرد تا سرمربی تیم شوم، به او قول دادم که تمام توانم را برای سربلندی تیم شهرم به کار خواهم بست و از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد. آن روز من در دفتر ایشان به او گفتم که ایمان داشته باشید شما را روسفید می‌کنم؛ خداراشکر می‌کنمکه امروز حرفم درست در آمد و علیرغم تمام مشکلاتی که در پیش پای سپیدرود بود طی دو سال از لیگ دو به لیگ یک و از لیگ یک به لیگ برتر برویم.

نظرمحمدی با اشاره به اینکه یکی از ارکان موفقیت تیم سپیدرود طی دو سال گذشته هواداران سپیدرود بودند، افزود: هواداران تنها قشری هستند که هیچ منافعی ندارند اما زحمات آنها در این فصل و در این صعود انکارنشدنی بود.

او با بیان اینکه دو بازی در فصل گذشته هرگز از یادش نخواهد رفت، گفت: بازی با اکسین کرج در کرج وقتی به ورزشگاه پا گذاشتم و هواداران را دیدم، احساس کردم که داریم در عضدی بازی می‌کنیم. و بازی دیگر مسابقه با گل‌گهر بود که شرمنده هواداران شدم وقتی دیدم ۲۳ ساعت راه را به جان خریدند و به سیرجان آمدند تا از ما حمایت کنند. دست هواداران را می‌بوسم و چه در کنار سپیدرود بمانم چه نمانم هرگز این حمایت پرشور و زحماتی که برای این تیم کشیدند را فراموش نخواهم کرد. شما بی‌نظیر هستید.

نظرمحمدی تصریح کرد: من پیش‌تر گفته بودم که سپیدرود قطب چهارم فوتبال کشور است و شما دیدید که در برنامه نود به عنوان پرهوادارترین تیم ایران انتخاب شد. ایمان دارم اگر مسئولین استانی و شهری ما حمایت کنند، این رتبه‌ی چهارم به سوم تبدیل خواهد شد.

او گفت: از این جریان زندگی که سپیدرود نام دارد و وقتی این جریان زندگی می‌تواند این همه شور و نشاط در جامعه جاری کند، وقتی این شور و نشاط اجتماعی با میلیاردها تومان هزینه هم امکان‌پذیر نبود، فکر می‌کنم که حمایت کردن از این تیم همه ساله پویایی به جامعه برگردد و جامعه‌ی با نشاطی داشته باشیم.

نظرمحمدی با بیان اینکه در دو سال گذشته هیچ چیز را برای خودم نخواستم، تصریح کرد: از مسئولین فقط یک تقاضا دارم که حق و حقوق دو سال گذشته بازیکنان را بدهند. تنها شرط من برای حضور در سپیدرود پرداخت حقوق بازیکنان است. حتی اگر پول من را ندادند هیچ اشکالی ندارد فقط خواهش دارم که پول این بازیکنان با غیرت پرداخت شود.

اگر حمایت هواداران نبود، هفته‌ها پیش از پا در می‌آمدیم

علی بهارمست دیگر سخنران این مراسم با اشاره به اینکه تیم سپید رود ۵۰ سال قدمت دارد و در طی این سالها افراد زیادی بر ای این تیم زحمت کشیدند گفت: تیم سپیدرود امروز تنها متعلق به مردم رشت یا استان نیست بلکه در تمام کشور طرفدار دارد.

علی بهارمست

او گفت: کاری که طرفداران سپیدرود در بازی با اکسین البرز انجام دادند و با حضور ۴ هزار نفره خود ورزشگاه را به تسخیر در آوردند ، در فوتبال ایران برای هیچ تیم پرطرفداری که فکر می‌کنید اتفاق نیفتاده است.

او همچنین گفت: حماسه طرفداران در بازی با سیرجان که مسافت طولانی رشت تا آنجا را طی کردند و حتی به درستی یک وعده غذا هم نخوردند اما با اینکه تیم سپیدرود در آنجا شکست خورد تا پایان بازی یکسره تشویق کردند، بی نظیر و ستودنی بود.

سرپرست سپیدرود ادامه داد: اگر حمایت تماشاچیان نبود شاید هفته ها پیش از این از پای در می آمدیم.

در ادامه، با حضور شهردار، مدیرکل ورزش جوانان استان و اعضای شورای شهر رشت، از تک تک بازیکنان و کادر تیم سپیدرود، تقدیر شد و به رسم یادبود هدایایی به آنها اهدا شد.

گفتنی است، در پایان این مراسم شهردار رشت از عکس لیگ برتری تیم سپیدورد رونمایی کرد و تمام بازیکنان در کنار این قاب جلوی لنزهای عکاسان ایستادند تا آخرین قاب این مراسم با این تصویر جالب بسته شود.

photo_2017-05-11_08-58-39 photo_2017-05-11_08-58-47 photo_2017-05-11_08-58-44 photo_2017-05-11_08-58-50 photo_2017-05-11_08-58-54 photo_2017-05-11_08-58-34 photo_2017-05-11_08-58-37 photo_2017-05-11_08-58-22 photo_2017-05-11_08-58-26 photo_2017-05-11_08-58-28 photo_2017-05-11_08-58-32 photo_2017-05-11_08-58-20 photo_2017-05-11_08-58-17 photo_2017-05-11_08-58-12 photo_2017-05-11_08-57-58 نیکومنش photo_2017-05-11_08-58-04 photo_2017-05-11_08-58-07 photo_2017-05-11_08-57-52 photo_2017-05-11_08-57-39 photo_2017-05-11_08-57-48

رشت رویایی/ مراسم جشن صعود سپیدرود
امتیاز به این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه ارسال شده است

 • وحید گفت:

  به نظر می رسد به اندازه کافی شادمانی انجام شد.
  متاسفانه بعد از دو هفته نه مالک و اسپانسر قوی مشخص شد و نه تیم برای لیگ برتر مهیا شد.
  این موارد باعث می شود فوتبال رشت حضور مستمر در سطح اول فوتبال ایران نداشته باشد علیرغم استعدادها و طرفداران بی شمار

 • فراز گفت:

  اگه:
  جشن
  و
  پایکوبی
  و
  قر
  و
  رقص
  و
  دلقک بازی
  و
  شوآف
  و
  رای جمع کردن
  و
  عوام فریبی
  و
  وعده های پوچ
  و
  خنده های تصنعی
  و
  عکس های یادگاری
  و
  ماچ و بوسه
  و…
  تموم شد, لطف کنید سریع السیر, هرطوری که شده و توی کمترین زمان ممکن, مالک قدرتمند و اسپانسر پول خرج کن و مناسبی واسه تیم پیدا کنید تا خیلی زود بخش قابل توجهی از مطالبات فصول گذشته ی بازیکنامون پرداخت بشه و بازیکنان مناسب جدیدی خریداری بشن تا بتونیم حضور آبرومندانه ای تو لیگ برتر داشته باشیم.
  غیر از این, کلاهمون پس معرکه ست…

 • حمید عشق رشت وداماش گفت:

  راوی محترم چرا ننوشتید که هواداران در جشن صعود همانطور که برای کسانی که با خلوص نیت برای تیم کف زدندوهورا کشیدند و دست مریزاد گفتند برای کسانی که چوب لای چرخ مصوبه خرید سپیدرود ومالکیت ان توسط شهرداری در شورا گذاشتند هو کشیدند وسالن را ترک کردند وبعد از پایین امدن ان اقا از بالای سن به سالن برگشتند

 • حمید عشق رشت وداماش گفت:

  یکی از دلایلی که سهیل حق شناس به این مراسم نیومد ودر پست اینستاگرامی اش نوشت که بعضی از مسئولین سود جو از این جشن قصد سوء استفاده ابزاری وتبلیغاتی داشته اند همانهای که در زمان تصویب مصوبه مالکیت سپیدرود امروز و فردا میکردند وسرانجام …..