وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

روزنامه خبرورزشی/ نگاهی به هفته شانزدهم لیگ دسته اول

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته شانزدهم رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور که دیروز با برگزاری دیدار بین تیم های نفت مسجد سلیمان و مس کرمان آغاز شده بود امروز با برگزاری ۸ دیدار دیگر ادامه می یابد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روزنامه خبرورزشی یک لغزش کوچک از سوی تیم ملوان می تواند منجر به بازگشت دوباره سپیدرود به صدر جدول شد به خصوص که ملوان این هفته بازی سختی را در خانه تیم خونه به خونه پیش رو خواهد داشت در حالی که سپیدرود در خانه میزبان است و با گل گهر بازی می کند.

هر چند بازی با گل گهر راحت تر از بازی با خونه به خونه نیست. سپیدورد اگر موفق به شکست تیم گل گهر شود با توجه به اینکه یک بازی معوقه هم پیش رو دارد بخت زیادی برای قهرمانی نیم فصل پیدا خواهد کرد.

امروز در بابل سید جلال رافخایی – پژمان نوری و مازیار زراع در برابر ملوان می ایستند. البته این جای نگرانی تا به این جای کار برای طرفداران تیم ملوان نداشته به خاطر اینکه این بازیکنان جای خود را به جوانان جویای نام و البته خوب داده اند. ملوان روزی باید خانه تکانی را آغاز  می کرد و این فصل بهترین زمان برای انجام این کار بود. حیف از این بازی که بدون تماشاگر برگزار می شود.

جالب اینکه محمد مایلی کهن سرمربی تیم ملوان با اینکه از بی تماشاگر بودن بازی با خونه به خونه سود می برد به این مسئله اعتراض کرده و می گوید فقط باید تماشاگرانی که در نظم بازی اخلال ایجاد می کنند از حضور در استادیوم ها محروم شوند نه همه تماشاگران که حق با اوست.

این فصل از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور چند مدعی دیگر هم دارد. فقط سپیدورد و ملوان نیستند که مدعی صعود هستند. گل گهر –  نساجی – خونه به خونه – راه آهن یزدان و … هم مدعی صعود هستند.

این نشان می دهد در فصل جاری بازی ها تعداد مدعیان صعود بیشتر است و در پایان نمی توان تیمی را بابت عدم صعود به لیگ برتر مواخذه کرد. هر چند حضور نساجی و راه آهن در جمع تیم های مدعی با توجه به اینکه شرایط مالی خوبی ندارند تحسین برانگیز است و اگر این تیم  ها به لیگ برتر صعود کنند شاهکار کرده اند.

نگاهی خواهیم داشت به بازی هایی که قرار است امروز برگزار شود.

سپیدرود رشت – گل‌گهر سیرجان؛ تماشاگران جلوه های ویژه

سپیدورد بعد از باخت ناگهانی و البته سنگین در خانه ایرانجوان بوشهر که سبب شد صدرنشینی را از دست بدهد می خواهد یک مدعی را ببرد تا جبران مافات کند و به صدر جدول برگردد. به خصوص که صدرنشین یعنی ملوان بازی سختی را در برابر خونه به خونه پیش رو خواهد داشت.

همان طور که این بازی برای گل گهر سخت است برای میزبان هم سخت است به این خاطر که گل گهر هم در مسیر صعود به لیگ برتر حرکت می کند و با نتیجه خوبی که در هفته گذشته به دست آورده با روحیه در رشت گام به میدان می گذارد. حضور پرشور تماشاگران می تواند جلوه های این بازی را دو چندان کند.

اکسین البرز – ایرانجوان بوشهر؛ خط بطلان بر ناکامی ها

اکسین و ایرانجوان در شرایطی به مصاف هم می روند که هفته پیش نتایج جالب توجهی به دست آوردند! اکسین در عین ناباوری ۳ گل در خانه تیم نفت مسجد سلیمان خورد اما ایرانجوان در خانه سه گل به تیم صدرنشین زد. این بدین معنی است که اکسین برای جبران به میدان می آید و از سویی ایرانجوان هم با کشیدن خط بطلان بر ناکامی هایش حال نگاه امیدوارانه ای به بازی های پیش رو دارد.

ایرانجوان با جوان هایش و مربیگری سعید مفتخر در کرج ماجراجو بازی خواهد کرد و این بدین معنی است که اکسین روز آرامی و بی دردسری پیش رو نخواهد داشت.

راه‌آهن تهران – نساجی مازندران؛ نبردی برای مدعی شدن

سه امتیاز این دیدار این دو تیم مدعی را به صدر جدول نزدیک تر خواهد کرد. راه آهن و نساجی در شرایطی مدعی صعود هستند که بی پول بوده و این بی پولی آزار دهنده چندین بار در فصل جاری تمرینات آنها را تا مرز تعطیلی پیش برده است. با این حال مشکلات مالی دلیل قانع کننده ای برای دست کشیدن از هدف بزرگ نیست. به خصوص برای نساجی که طرفدار دارد.

بازی زیبایی را شاهد خواهیم بود. چون هم راه آهن تهاجمی بازی می کند و هم نساجی. باخت در این دیدار از ارزش های هیچ یک از این دو تیم کم نمی کند به خصوص که تا به اینجای کار هر دو تیم خوب نتیجه گرفته اند.

فولادیزد – فجرسپاسی شیراز؛ پیروزی دلگرم کننده

این بازی در ورزشگاه بدون تماشاگر برگزار می شود و سه امتیاز آن برای هر دو تیم حیاتی است. به این دلیل که فولاد یزد و فجر سپاسی در قعر جدول قرار دارند و برای ماندن در جمع تیم های دسته اولی تلاش می کنند. فجر سپاسی در نهایت هفته پیش با غلبه بر خونه به خونه به اولین پیروزی خود دست یافت. به نوعی می توان گفت فجر سپاسی با این پیروزی خود را پیدا کرده و در ادامه می توان شاهد ارایه بازی های بهتری از سوی این تیم بود. البته که تیم میزبان همه تلاش خود را بکار می گیرد تا پیروز از میدان خارج شود. هر چند که حضور تماشاگران می توانست آنها را برای پیروزی دلگرم تر کند.

خونه به خونه مازندران – ملوان بندر انزلی؛ بازی خوب، بدون تماشاگر

حیف از این بازی که بدون تماشاگر برگزار می شود. ملوان صدرنشین است و خونه به خونه هم یکی از مدعیان صعود. البته مدعی ای که دو سه هفته ای است خوب نتیجه نمی گیرد و به همین بهانه باشگاه ۵ درصد از مبالغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی را کم کرده است. این بازی بهانه خوبی است برای بازگشت خونه به خونه به جمع مدعیان قهرمانی. پژمان نوری – مازیار زارع و سید جلال رافخایی که ابتدای فصل از سوی محمد مایلی کهن کنار گذاشته شدند امروز همه توان خود را بکار می گیرند که ملوان را شکست دهند. البته بازی احساسی این ها شاید به سود ملوان تمام شود.

آلومینیوم اراک – بادران تهران؛ پیروزی برای نجات

آلومینیوم اراک از صدر جدول دور شده است و طبیعتا برای اینکه مدعی شود در هفته های پیش رو باید بهتر از همه تیم ها نتیجه بگیرد. از جمله بازی امروز با بادران تهران. حریفی که مدعی صعود به لیگ برتر هست اما هنوز نتوانسته حضور در رتبه های بالای جدول را تجربه کند. کسب یک امتیاز از این بازی نه کمکی به میزبان می کند و نه کمکی به میهمان. اما پیروزی و کسب سه امتیاز می تواند شرایط را تغییر دهد. البته آلومینیوم نشان داده تیم تهاجمی است و شاید کمی باید روی هدف متمرکز شود و خونسردانه بازی کند. در نقطه مقابل بادران هم تیم سختکوشی است و به راحتی تسلیم نمی شود.

مس رفسنجان – خیبر خرم‌آباد؛ مساوی به ضرر مس

مس رفسنجان با کسب سه امتیاز این دیدار می تواند یکی از باخت های  هفته های ابتدایی را جبران کند. مس در ابتدای فصل آن قدر امتیاز از دست داده که حالا حالاها با این پیروزی ها به صدر جدول نزدیک نمی شود اما این پیروزی های به تثیبت شخصیت مس کمک می کند. خیبر خرم آباد تیم دونده و پرتلاشی است و برای پیروزی بازی می کند. این نشان می دهد در این بازی می توانیم شاهد ارایه بازی خوب و زیبایی از سوی دو تیم باشد. موقعیت طلبی به هر دو تیم برای پیروز شدن کمک خواهد کرد. نتیجه مساوی در این دیدار به ضرر میزبان تمام می شود.

پارس جنوبی جم – استقلال اهواز؛ فصل سقوط

پارس جنوبی جم در هفته های اخیر ارایه گر بازی های خوب و منطقی و البته امتیاز آوری بوده اما هنوز مدعی قهرمانی نشده است چون کثرت تیم های مدعی حضور در رتبه های بالای جدول را سخت کرده و شاید برای تیمی که اولین فصل حضور خود در بازی ها را تجربه می کند همین کافی باشد.
بازی با استقلال اهواز فرصت خوبی است که شاهین پارس جنوبی به سه امتیاز شیرین دست یابد. استقلال اهواز تا به این جای کار نشان داده یارای مقابله با حریفان را ندارد و از هم اکنون یکی از نامزدهای سقوط به دسته دوم است. تیمی که در فصل خرید امتیاز فولاد نوین هم باید به لیگ ۲ سقوط می کرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سیزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است