وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

روزنامه خزر/ روی خط الگیلانو

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – روزنامه خزر در آخرین شماره خود به صورت ویژه اخبا حاشیه ای مربوط به الگیلانو رو پوشش داده که زیر مشاهده می نمایید:

زحمتکش جانشین رستمی

به جای مهدی رستمی مدافع میانی جوان ملوان انزلی که هفته گذشته توسط داور مسابقه در یزد از زمین اخراج شد، مهیار زحمتکش مدافع چپ تیم بندری مقابل سپیدرود رشت بازی خواهد کرد. اما تاکنون مدافع چپ ملوان هنوز مشخص نشده است.

تلاش سپیدرودی ها برای رساندن مهدوی

رضا مهدوی هافبک باتجربه سپیدرود رشت که در دقایق اول ورود به زمین با ضربه مدافع تیم خیبر خرم آباد دچار مصدومیت شد، در روزهای اخیر چند جلسه تمرین نکرد. البته سپیدرودی ها با توجه به تجربه و پاس رسانی مهدوی در تلاش هستند که او را به بازی مقابل ملوان انزلی برسانند.

آبشک می تواند بازی کند

محمد آبشک به تمرینات ملوان برگشت و می تواند در برابر سپیدرود بازی کند. او به دلیل مصدومیت در سه مسابقه قبلی ملوانان حضور نداشت. اما به خاطر عدم هماهنگی با دیگر بازیکنان، احتمال استفاده از او در ترکیب اصلی ملوان کم است.

ضرورت احترام میان تماشاگران انزلی و رشت

اقدام جالبی از آغاز این هفته در انزلی انجام گرفته وعده ای “کمپین وفاق” تشکیل داده اند. بارها نوشته ایم و بر این نظر باور داریم که مردم گیلان بسیار بافرهنگ، مهربان و میهمان نواز هستند و طبعا وقتی که میهمانان را مورد پذیرایی قرار می دهند، میان خودشان نیز اتحاد مثال زدنی دارند.

برای مثال در همین فصل تابستان هزاران نفر از مردم رشت آخر هر هفته برای تفریح و نشاط و استفاده از دریا به بندرانزلی می روند و هر هفته مردم زیادی از انزلی نیز برای انجام کارهای اداری و اقتصادی و… عازم رشت می شوند. به همین دلیل درست نیست که روز جمعه عده ای تماشاگر این تعامل بی نظیر را نادیده بگیرند و شعارهای ناپسند علیه هم بدهند. البته کری خواندن در فوتبال از جمله ویژگی های زیبا کننده آن است و مربیان و بازیکنان ملوان و سپیدرود حق دارند که در مصاحبه های خود از پیروزی حرف بزنند.

اما این حرف ها حتما احترام آمیز است و به همین دلیل تماشاگران نیز باید احترام یکدیگر را حفظ کنند. امیدواریم تشکیل “کمپین وفاق” به تلطیف فضای بازی دو تیم گیلانی کمک بسیاری انجام بدهد. ”

صالح نیا: دوست دارم ملوان و سپیدرود مثل دوران ما بازی کنند

در سال هایی که ملوان انزلی و سپیدرود رشت دو تیم برتر فوتبال شمال ایران بودند و در لیگ گیلان رقابت می کردند، بهمن صالح نیا بیش از دیگران سرمربی گری ملوان را برعهده داشت.

او دیروز با یادآوری خاطرات زیادی از آن دوران که نوشتن همه آن خاطرات نیاز به چندین صفحه روزنامه دارد، به خبرنگار خزر گفت:

“در زمان ما که ملوان یکی از سه تیم برتر ایران بود و حتی پرسپولیس و استقلال تهران هم از بازی با ملوان به خصوص در انزلی وحشت داشتند، سپیدرود رشت هم آن موقع تیم بزرگی بود و اگر مسابقات لیگ باشگاهی کشور برگزار می شد، حتما در جمع شش تیم برتر کشور قرار می گرفت. ولی پول بدون حساب و کتاب که به فوتبال آمد، تیم های سازنده و مردمی سقوط کردند و تیم های پولدار با بازیکنان وارداتی از استان های دیگر جای آن ها را گرفتند. با تمام این مسایل دوست دارم ملوان و سپیدرود مثل دوران ما با برنامه و تهاجمی و برای پیروزی بازی کنند و تماشاگران را به وجد آورند.”

صالح نیا در ادامه صحبت هایش افزود:

“ امیدوارم مسابقه ملوان و سپیدرود در کمال آرامش برگزار شود و حرمت ها از بین نرود. در زمان ما هم برخی اوقات مسایلی پیش می آمد. اما دوستی و رفاقت بازیکنان حرف اول را می زد. سیروس قایقران و مهرداد هوشنگی سه شنبه در لیگ گیلان روبروی هم بازی می کردند و روز جمعه در لیگ قدس کنار هم. روحشان شاد.”

حق دوست: طرفداران ملوان و سپیدرود فقط تیم های خودشان را تشویق کنند

رسول حق دوست بیش از ۱۵ سال برای سپیدرود رشت بازی کرده و سه سال قبل نیز مدتی سرمربی تیم قرمزپوش گیلان بود.

حق دوست در مورد سابقه دیدارهای سپیدرود رشت با ملوان در انزلی به خبرنگار خزر گفت: “ از همان اوایل تشکیل و تاسیس سپیدرود رشت به این تیم رفتم و با تصمیم آقای فریدون عسکرزاده سرمربی صاحب نام و کاربلد سپیدرود در آن زمان، کاپیتان تیم شدم و تا سال ۱۳۷۲ بارها با ملوان بازی کردیم.

ملوان در آن دوران یکی از سه تیم برتر فوتبال ایران بود و حتی پرسپولیس و استقلال تهران را شکست می داد. ولی مسابقاتش با سپیدرود رشت نزدیک بود و گاهی اوقات هم ما به پیروزی می رسیدیم. در مجموع ملوان و سپیدرود دو مدعی اصلی قهرمانی لیگ گیلان بودند و اگر مسابقات لیگ باشگاهی کشور در دهه ۶۰ وجود داشت، سپیدرود هم مثل ملوان یکی از تیم های مدعی قهرمانی در فوتبال ایران می شد.

طوری که ترکیب اصلی تیم منتخب گیلان در لیگ قدس را هم بازیکنان سپیدرود و ملوان تشکیل می دادند. البته همین تشکیل تیم های منتخب باعث می شد که ما بازیکنان با هم دوست شویم. در لیگ گیلان رویاروی یکدیگر قرار می گرفتیم. ولی در مسابقات کشوری کنار هم بودیم تا برای فوتبال گیلان عنوان و افتخار به دست آوریم.”

حق دوست درباره دیدار روز جمعه دو تیم باسابقه گیلانی نیز گفت:

“سپیدرود در این فصل بازیکنان خیلی خوبی دارد که اغلب آن ها هم باتجربه هستند. ملوان اما ترکیب اصلی اش به کلی تغییر کرده و تیم جوانی دارد. به همین دلیل من فکر می کنم روز جمعه شاهد بازی خوبی از طرف دو تیم خواهیم بود. خوشبختانه ملوان و به خصوص سپیدرود در مسابقات قبلی خود نتایج خوبی گرفته اند و من به موفقیت آن ها در این فصل امیدوار هستم. از طرفداران ملوان و سپیدرود هم می خواهم که فقط تیم های مورد علاقه خودشان را تشویق کنند. ”

روزنامه خزر/ روی خط الگیلانو
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه ارسال شده است