وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

روزهای پس از شکست: مانیفست امید!

نویسنده مهمان: پژمان راهبر، سردبیر ورزش سه

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – این که سرنوشت ما بشود عین آن یوزپلنگی که دور از شکوه یوزی اش روی پیراهن تیم ملی حضور داشت خیلی غم انگیز است. سمبل تیم ما؛ جانورهای زیبای سریع و دوست داشتنی که مروز زمان و شکارچی های بی رحم نسل شان را پوساند.

آنها حالا گونه هایی در خطر انقراض اند که بقای شان سالهاست در گرگ و میش امید و یاس باقی مانده است، بس که دنیا پر از شکارچی های غیرمجاز و تفنگ دوربین دار است و آن لعنتی هایی که پای چپ شان را می گذارند روی نعش و عکس می اندازند.

مثل همه این هایی که بعد پنالتی آخر آخیشی گفتند و خیال شان راحت شد که تیم کی روش، تیم ملی متوقف شده و باید به تهران بازگردد.

ما، همیشه یوزپلنگ بوده ایم؛ با سرنوشتی تلخ دریک فلات بزرگ وقتی، وقتی که انگار می خواهیم یک دوره واقعی یوزپلنگی را شروع کنیم وقت توفان نوح می شود یا خشکسالی مصر! یا مردم امروز یا حذف از جام ملتها؛ با یک تیتر لامصب یا یک کارت قرمزنحس لعنتی هیچی ندار.

ما؛ یوزپلنگ هایی که با هم دویده ایم تا امروز …و خداکند تا فردا…

اوقاتی هم هست که کلمه و واژه کم اند برای سبک کردن و شدن . پس غم می‌ ماند توی دل و جمعه می‌ رسد به غروب.

فکر می‌ کنی چه روزی بوده؛ روز شکست. روزی که عکس صورت های گریان از کانبرا لود می‌ شود و دلت می‌ ریزد.
جمعه ای مثل این را فقط با امید می‌ شود به شب رساند اما کدام امید؟

اگر همه این فوتبال پورعلی و سردار و جهانبخش بودند؛ آن وقت به غروب جمعه لبخند می‌ زدیم وفکر می‌ کردیم، خواهد گذشت.

اما بعد نگاهمان می‌ افتد به اکثریت و می‌ ترسیم از دو سال و چهارسال بعد. از وقتی که دوباره یکی از این گندک های خرابکار روی نیمکت نشسته باشد و ما بی تفاوت به نتیجه و بازی زندگی مان را بکنیم.

پس، به خدا، باید غم را تمام کرد و دست به زانو برخاست. برای اینکه بالاخره جای اکثریت و اقلیت تغییر کند و خاله خانباجی های بعد از شکست بروند رد کارشان.
باید از یاد نبریم هیچ وقت خدا جامی به دست نیامده مگر آنکه آن پشت سر، 4 نفر بی خیال ید بیضا و عصای موسی و دعای خیر مردم کارشان را کرده باشند. وقتی آنقدر جدی هستیم که شکست جرات نمی‌ کند سمت خانه ما بیاید.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه ارسال شده است

 • امیرمهدی اعلایی گفت:

  واقعا شکست تلخی بود مردونه بازی کردن و باغیرت تونستن 10 نفره بازی رو مساوی بکنند و نگرانی ازین هست که بعدش چی میشه؟ بازهم چند تا برنامه تو شبکه ها میسازنو آخرش هم هیچی , همه چی رو حواله میدیم به دعا و خدا و یادمون میره موفقیت با تلاش و برنامه ریزی بدست میاد …

 • فرهاد گفت:

  این شکست شاید برای فوتبال ما خیلی گران تمام بشود. چون ما بلدنیستیم از شکست ها درس بگیریم

 • مورینیو گفت:

  لعنت به دروازه بان بی غیرت و پولادی اشغال

 • مهربان گفت:

  سلام . موقع عقده گشایی عده ای فراهم شده است که نه سواد دارند ونه تخصص فنی فوتبال و نه خارج از ایران با یک تیم دست سه خارجی قرارداد مربیگری دارند. حلقه و باندی که هرجا بروی هستند و برای فوتبال جز افتضاح چیزی نیاورده اند . خوب است سکوت کنند و چیزی نگویند و خدا می داند که بازیکنان تیم ملی چقدر کیروش را دوست دارند و این هنر این مربی بزرگ است . بخدا کیروش حفظش نکنند رتبه ما را در فوتبال آسیا خواهید دید