وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

ریز و درشت از حواشی قرعه کشی لیگ دسته اول

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – مراسم قرعه‌کشی لیگ دسته اول امروز در سالن روابط عمومی سازمان لیگ برگزار شد.

در این مراسم نمایندگان باشگاه لیگ دسته اول، غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات، فریبرز محمودزاده مسئول مسابقات لیگ یک و مصطفی شهبازی رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ نیز حضور داشتند.

این مراسم حاشیه‌هایی هم داشت که قابل توجه و جالب بود.

* غلامرضا بهروان در این مراسم اعلام کرد فصل گذشته فقط یک درصد برنامه لیگ دسته اول تغییر داشته است و قول می‌دهیم که در فصل آینده لیگ دسته اول برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشیم.

* محمودزاده مسئول برگزاری لیگ یک اعلام کرد قرعه‌کشی همانند لیگ برتر برگزار می‌شود اما با توجه به اینکه تصمیم گرفته شده در هفته‌های پایانی تیم‌های هم‌استانی با یکدیگر بازی نکنند برای سه تیم مس کرمان، مس رفسنجان و گل‌گهر سیرجان سه عدد در نظر می‌گیریم زیرا اسپانسر دو تیم مس کرمان و مس رفسنجان یکسان است.

* این صحبت‌های محمودزاده باعث اعتراض زینعلی مدیرعامل مس رفسنجان شد و آنها اعلام کردند که مس کرمان و مس رفسنجان هیچ ارتباطی به هم ندارند و وقتی مسابقات حرفه‌ای است باید حرفه‌ای هم عمل شود نه اینکه بگوییم تیم‌های هم‌استانی در هفته‌های پایانی با هم رقابت نکنند. همانطور که رئال مادرید در اسپانیا ممکن است در هفته آخر با تیم همشهری خودش در لالیگا مسابقه بدهد.

* غلامرضا بهروان در پاسخ به اعتراض مدیرعامل مس رفسنجان گفت: این بحث فقط به خاطر تبانی رخ نمی‌دهد بلکه می‌خواهیم از هر گونه شائبه جلوگیری کنیم.

* دو باشگاه ایرانجوان بوشهر و فولاد یزد در مراسم قرعه‌کشی نماینده‌ای نداشتند که این مسئله باعث اعتراض بهروان شد و از این دو باشگاه به خاطر غیبت نمایندگانشان گلایه کرد.

* شهبازی رئیس کمیته نقل و انتقالات هم توضیحات مفصلی برای باشگاه‌های لیگ دسته اول در مورد عقد قرارداد با بازیکنان ارائه کرد. او گفت که سازمان لیگ هیچ دخالتی در امور داخلی باشگاه‌ها نمی‌کند اما از باشگاه‌ها خواست که شروطی را در قرارداد خود بگنجانند که قابل اجرا باشد.

* غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات از باشگاه‌های لیگ یکی خواست که در ارائه مدارک خود به کنفدراسیون آسیا دقت نظر داشته باشند زیرا اگر نتوانند مجوز حرفه‌ای را از afc بگیرند حتی اگر قهرمان لیگ یک شوند به خاطر نداشتن مجوز حرفه‌ای نمی‌‌توانند به لیگ برتر صعود کنند.

* برخی از مسئولان باشگاه‌ها انتظار داشتند که مراسم قرعه‌کشی لیگ یک نیز در شرایط بهتری برگزار شود و سالن بهتری برای مراسم در نظر گرفته می‌شد.

* یکی از شروط دریافت مجوز حرفه‌ای داشتن سند مالکیت زمین است که به گفته بهروان هیچ کدام از باشگاه‌های لیگ یک مالکیت زمین بازی را در اختیار ندارند و از آنها خواست که اجاره‌نامه زمین را به سازمان لیگ و AFC ارائه کنند.

* حجت‌الله بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ دعوت‌نامه‌هایی را هم به مدیران لیگ یک ارائه کرد و از آنها خواست که در مراسم برترین‌های لیگ پانزدهم که شنبه برگزار می‌شود شرکت کنند.

* مدیران باشگاه‌ها از اینکه دکتر هراتیان برای ارائه توضیحات پزشکی به مراسم قرعه‌کشی نیامده گلایه داشتند.

* تست پزشکی بازیکنان لیگ دسته اول اجباری شده است اما بازیکنان لیگ یک می‌توانند با هماهنگی با دکتر هراتیان در شهر خودشان آزمایش پزشکی بدهند.

غلامرضا بهروان در مراسم قرعه‌کشی لیگ دسته اول خطاب به مدیران و مسئولان باشگاه‌های لیگ دسته اول که نسبت به صعود دو تیم به لیگ برتر معترض بودند و خواهان مصوبه صعود دو ونیم تیم و یا بیشتر به لیگ برتر بودند، گفت: بهتر است که به جای اعتراض به باشگاه‌های لیگ برتری شما درخواست منطقی خود را به هیات‌رئیسه سازمان لیگ بنویسید تا این درخواست در هیات‌رئیسه سازمان لیگ مورد بررسی قرار بگیرد. شما استدلال‌های فوتبالی بیاورید و بگویید که 70 بازی بیشتر از لیگ برتر انجام می‌دهیم و پول بیشتری هم هزینه می‌کنیم.

وی ادامه داد: البته مسئولان باشگاه‌های لیگ برتری هم معتقدند که قیمت تیم‌های لیگ برتری آنها 25 میلیارد تومان است اما یک تیم لیگ دسته اولی فقط دو و نیم میلیارد تومان ارزش دارد بنابراین یا باید لیگ یک 16 تیمی شود یا  حالا که 18 تیمی است مزایایی برای لیگ یک قائل شوند.

بهروان با اشاره به گفت‌وگویش با رئیس فدراسیون فوتبال گفت: به مهدی تاج هم گفتم حالا که دو نیم سهمیه و انجام بازی پلی‌آف مفسده‌برانگیز است پس اجازه بدهید سه تیم از لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود کنند و سه تیم هم سقوط کنند. شما هم درخواست خود را به هیات‌رئیسه سازمان لیگ در این رابطه بنویسید.

بهروان تصریح کرد: مصوبه سقوط و صعود دو تیم هنوز اجرایی نشده که بخواهیم به آن ایراد بگیریم اما می‌توانیم استدلال‌های فوتبالی خود را بیان کنیم. علی کاظمی هم سرپرست سازمان لیگ چنین نظری دارد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.