وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سخنان دکتر دادکان در ارتباط با علی کریمی

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – دادکان امروز پنجشنبه با رادیو تهران صحبت می کرد و در این مصاحبه طولانی از مساله حضور اینفاتینو در ایران شروع کرده و به علی کریمی و موضوع رسول خادم رسیده است. حرف های او را در ارتباط با جادگر بخوانید.

قطعا شما در جریان صحبت های پروپیمان علی کریمی قرار گرفتید و او حتی مناظره ای با نماینده فدراسیون فوتبال در برنامه نود داشت، چقدر صحبت های علی کریمی را به حقیقت نزدیک می دانید؟

آقای کریمی و کریمی نام ها اگر مستند حرف بزنند شما مطمئن باشید که مورد پذیرش مردم ما خواهد بود. ایشان وقتی راجع به اینی که در فدراسیون فوتبال فسادهایی وجود دارد (نه اینکه بخواهم انحصارا وصل به دوران آقای تاج کنم) و قبلش می گویند این فسادها وجود دارد مطمئن باشید که هست.

اما نوع برخورد و دادن سند مثبته در این کار خیلی مهم است. من یک روزی در یک برنامه گفتم که بزرگترین شکنجه برای یک انسان دیدن فساد است و بدتر از آن این است که مسئولین دنبال رفع آن فساد نمی روند.

اگر فسادی هست که واقعا هست هیچ مسئولی سمتش نمی رود تا ببیند این فساد کجاست؟ این فساد دیگر فراگیر شده است. بگذارید یک مطلبی را بگویم آقای اژه ای چند شب پیش به عنوان معاون قوه قضاییه که بنده هم خیلی برایشان احترام قائلم گفتند هر وقت ما دارایی مسئولین را مورد بررسی قرار می دهیم خیلی ها می گویند نمی شود و من هم واقف هستم که این آقا چطوری این پول ها را آورده است.

من به عنوان یک شهروند و یک معلم که ۲۶ اسفند ۴۰ سال تدریسم در دانشگاه تمام می شود یک خواهش دارم، شما نمی خواهد آن کسانی که رانت و فساد گرفتند را معرفی کنید، شما بیایید آنهایی را که خوب در نهادهای مختلف و مجلس زندگی کردن را معرفی کنید، تعداد این آدم ها به انگشت های دست هم نمی رسد.

پس در واقع فساد همه جا هست و اجازه بدهید مردم حرف بزنند و رسیدگی کنید. وقتی اینفاتینو به ایران آمد یک مطلبی را اشاره کرد و گفت: «عدالت در فوتبال مهم است»، خب مقامات مسئول کشور ما هم از عدالت می گویند حتی ما می گوییم قوام یک کشور و حکومت به دو چیز است؛ آزادی و عدالت.

خب اجازه بدهید این عدالت فراگیر باشد.

یکی از مباحث مناظره علی کریمی مربوط به لباس های تیم ملی بود و اینکه لباس بازیکنان جوانان و نوجوانان را از تن شان خارج می کنند و دوباره شسته می شود و به مرکز تیم ملی بازمی گردد. آیا ما در فدراسیون شاهد یک فاجعه هستیم؟

اگر چنین اتفاقاتی رخ داده واقعا این موضوع برای فوتبال ما زجرآور است.

اینکه شما بیایید پیراهن بازیکنان تیم ملی را از تن آنها خارج کنیم و دوباره شسته شود و بازگردانیم به مرکز تیم ملی واقعا مبحث سختی است؛ البته پذیرش این موضوع آن هم برای مردم ما که یک کشور مدعی با این خصوصیات، این خصوصیات و این خصوصیات هستیم، قابل هضم نیست.

این کاری از نظر همه ما زشت و قابل تقبیح است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.