وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سخنی با هواداران سپیدرود رشت: از روزهای تنهایی تا مدعیان هوادار

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – این روزها انتقادات زیادی مطرح می شود که چرا باشگاه پس از صعود، هیچ کاری انجام نمی دهد. نه تکلیف بازیکنان و کادر فنی مشخص است و نه این که برای حضور در لیگ 1 تدارکی دیده نمی شود و نه این که هواداران در جریان مسایل قرار نمی گیرند.

واقعیت این است که سکوت باشگاه تاکنون برای حفظ آرامش اجتماعی، پرهیز از ایجاد تنش و طی شدن امور در مجاری حقوقی خود بوده است؛ اما از آن جا که این سکوت و پی گیری ها، نتیجه ای نداشته است و از سوی دیگر، شرایط ارتش سرخ به تدریج به مرحله هشدار رسیده است و ممکن است شرایط داماش، در صورتی دیگر برای سپیدرود تکرار گردد و لازم می داند، مراتب زیر را جهت اطلاع هواداران منتشر نماید:

1- به اعتبار پروانه صادره از سوی اداره کل ورزش و جوانان، آقای دکتر احسان غلامی به عنوان مالک و آقای محمد پورمحسن به عنوان مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود رشت، معرفی شدند. این باشگاه در فصل 93 – 94 به عنوان نماینده استان گیلان در لیگ 2 آزادگان شرکت کرد و به رغم صرف هزینه ها و شایستگی های فراوان، موفق به صعود به لیگ 1 نشد.

2- پس از پایان فصل، با نظر مالک محترم با کلیه بازیکنان تسویه حساب کامل مالی انجام گرفت و بخشی از مطالبات کادر فنی – به جز آقای ناظمی که هیچ مزدی نگرفت – نیز پرداخت گردید.

3- مالک محترم در همان روزهای پایان بازی های فصل 93-94 لیگ 2، به دلایل موجهی اعلام داشت که حاضر به ادامه باشگاه داری نیست و طی نامه ای این موضوع را به اداره کل ورزش و جوانان اعلام کرد و البته تصریح کرد که در تعیین تکلیف وضعیت حقوقی سپیدرود الباقی مطالبات کادر فنی و آقای ناظمی پرداخت شود، در واقع، با نامه انصراف آقای غلامی و از منظر حقوقی، رابطه حقوقی مالک و باشگاه قطع گردید و اداره کل ورزش و جوانان، مسئولیت این امر را عهده دار شد.

4- مدیرعامل باشگاه به علت سرمایه گذاری انجام شده، پی گیری هواداران و اعتقاد به ظرفیت های فوتبال رشت و توانایی بازیکنان، بدون این که اداره کل ورزش و جوانان مداخله ای انجام دهد، با تلاش شخصی و با همکاری مجموعه مدیریتی باشگاه، فصل 94- 95 را با بستن یک تیم با کفایت، آغاز کرد و در طول فصل هم به جز کمک هایی که شورای شهر رشت ( 225 میلیون تومان کمک نقدی که 100 میلیون تومان آن پاداش صعود بود و مابقی به صورت غیرنقدی شامل تامین اسکان بازیکنان در بازی های خانگی و اتوبوس در برخی از بازی های خارج از خانه ) و کمک 5/78 میلیون تومانی استانداری در چند روز پایانی لیگ و مساعدت اداری برخی از دستگاه ها، کسی از باشگاه توضیح نخواست که با کدام بودجه و با چه پشتوانه ای قدم به بازی های سخت لیگ گذاشته اید و متولی حقوقی این تیم چه کسی است؟

5- با پیش بینی احتمال وقوع برخی از حوادث در آینده و با آگاهی از انصراف جناب آقای غلامی، طی نامه شماره 684 مورخ 22/9/94 به اداره کل ورزش و جوانان درخواست شد که مالکیت باشگاه ورزشی سپیدرود به نام مدیرعامل آن انتقال یابد. از منظر منطقی و اقتصادی، ارایه چنین درخواستی، نوعی خودکشی مالی و اجتماعی، به شمار می رفت و اگر سپیدرود به هر دلیلی صعود نمی کرد، مدیرعامل آن باید متحمل هزینه 5/2 میلیاردی می شد و این ریسک به خاطر خدمت به فوتبال رشت و هواداران سپیدرود انجام گردید. تا این که سپیدرود مغرورانه صعود کرد و ده ها هزار نفر از مردم رشت و گیلان از این حادثه مبارک، شاد گردیدند و مصیبت سقوط ملوان و داماش با این پیروزی، تحت الشعاع قرار گرفت.

6- پس از پایان صعود سپیدرود به لیگ 1 و برای آماده سازی تیم برای حضور در مسابقات سخت آتی و پیش گیری از وقوع اتفاقات ناگوار برای سپیدرود، به طور مکرر به اداره کل مراجعه شد و طی نامه شماره 859 مورخ 16/3/95 درخواست شد تا وضعیت مالکیتی سپیدرود مشخص گردد. موضع مشخص این بود یا مالکیت به نام مدیرعامل تثبیت گردد و یا این که هر شخص حقوقی و یا حقیقی که علاقمند است، مالکیت سپیدرود را در اختیار بگیرد و با توجه به شرایط جدید، باشگاه بتواند با بازیکنان و کادر فنی و سایرین، تسویه مالی انجام دهد و با انتخاب سرمربی و جذب بازیکنان جدید، با قدرت در بازی های لیگ 1 حضور یابد؛ اما مجموع مذاکرات و نشست ها و پی گیری ها، منتج به نتایجی نشده و با گذشت بیش از یک ماه از پایان بازی ها و در حالی که دیگر تیم ها با سرعت خود را تجهیز می کنند، سپیدرود رشت هنوز بلاتکلیف و منتظر تصمیم اداره کل ورزش و جوانان است.

7- نظر به این که سرنوشت سپیدرود محبوب و مردمی، در پیچ و خم های نامعلوم اداری و شاید تحت تاثیر برخی مداخلات که انشالله و در صورت لزوم در بیانیه های بعدی به طور صریح اعلام می شود، هم چنان در معرض ابهام است و جنگ رسانه ای خرید داماش و سپیدرود از سوی شورا و شهرداری و حامیان ذی نفعش در جریان می باشد و اداره کل ورزش و جوانان هم چنان تصمیم نمی گیرد، برای این که در پیشگاه خدای کریم ، دستگاه های مسئول و به ویژه هواداران و دلدادگان سپیدرود به بی مسئولیتی و بی انگیزگی و بی تفاوتی متهم نشویم و شور و نشاط موجود مردم از صعود سپیدرود به نقمت و نفرین، تبدیل نشود، صریحا خواستار تعیین تکلیف سپیدرود در اسرع وقت می باشیم.

8- سپیدرود یک باشگاه مردمی و با سرمایه اجتماعی بسیار بالایی است و هواداران دل پاک و بی ادعای رود سپید اجازه نمی دهند که این سرمایه ناب و صادقانه، در خدمت اهداف اداری، سیاسی، قومی و اقتصادی بعضی ها قرار گیرد. هواداران سپیدرود بدانند، با توجه به شرایط تعلیق مالکیتی موجود، سپیدرود در معرض آسیب پذیری جدی است و به همین دلیل تیم مدیریتی کنونی سپیدرود صریحا اعلام می دارد از انجام هرگونه اقدام تعهد آور مالی، اخلاقی، اجتماعی و حقوقی تا تعیین تکلیف وضعیت باشگاه، معذور بوده و به علت از دست رفتن فرصت زمان، هیچ مسئولیتی را به عهده نمی گیرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

10 دیدگاه ارسال شده است

 • sadegh گفت:

  تیم مدیریتی کنونی سپیدرود صریحا اعلام می دارد از انجام هرگونه اقدام تعهد آور مالی، اخلاقی، اجتماعی و حقوقی تا تعیین تکلیف وضعیت باشگاه، معذور بوده و به علت از دست رفتن فرصت زمان، هیچ مسئولیتی را به عهده نمی گیرد…!!!

  واقعاً تو شهرمون چه خبره؟! اگه رهنما و بقیه اینقدر که پیگیر به زوررررررررررر لیگ برتری کردن مول وان بودن یک صدمش و به فکر سپیدرود و داماش میبودن الان سپیدرود واسه لیگ برتر بسته شده بود و داماشم سر و سامون میگرفت. واقعاً واسه مسئولین شهر و دیار گیلانم متاسفم! همه جا مسئول دارن اینجام مسئول داره! این میشه که تبریز از هیچی تیم تو لیگ برتر تبدیل میشه به سه تا تیم و گیلان از دوتاتیم میشه هیچی! تازه تبریز تو ورزش های دیگه مثل والیبال و … هم تو سطح یک کشور تیم دارن! دلیلشم فقط به خاطر دلسوز بودن و شریف بودن و متعصب بودن و تلاشگر بودن مسئولین شهر تبریز و بس! واسه مسئولین بی تعصب گیلان متاسفم.دودش میره تو چشم هوداران شریف تیمم…
  فکر کنم دوستان تو شورای شهر و بقیه دنبال فرصتی برای اختلاس مجدد میگردن! چرا باید برای سپیدرود و داماش خرج کنن؟!

 • مهران گفت:

  ای کاش نادر دست نشان را جذب میکردید. یک کوه افتخار با پگاه داشت. تازه قرمز هم بود . خواهشا” دست نشان را بگیرید.

 • حمید گفت:

  فقط تاسف. متاسفانه ضعفهای مدیرتی فقط دودش تو چشم تیمهای رشتی میره. اگه قرار هست تیم به شهرداری واگذار بشه هر چه زودتر باید انجام بشه وگرنه ول معطلیم.بهترین گزینه شهرداریه. آقای راهنما داماش به خاطر بی کفایتی شما سقوط کرد سپیدرود هم عاقبت داماش را خواهد داشت اگر…..

 • نیما ریاضتی گفت:

  شهردار سوپرمن دست از سر سپیدرود بردار

  برای اهداف سیاسی انتخابات سال آینده شورا از سپیدرود سوء استفاده نکن……….
  به عنوان نماینده جمعی از هواداران سپیدرود به شما هشدار میدم 😐

  شما هم برو مثل آقایان نجفی، رهنما، الماسخاله و … انرژی خودت رو بذار واسه خرید امتیاز لیگ برتر واسه ملوان
  این که بخوای سپیدرود رو در اختیار بگیری و بعد از رسیدن به هدفت رها کنی دقیقا سرنوشت سال های گذشته رو برای ما رقم میزنه، برو حقوق کارمند های خودت و رفتگران زحمتکش رو بده….. حیف…

 • نیما ریاضتی گفت:

  هرکسی بخواد سپیدرود رو زمین بزنه با کله میخوره زمین

  آقای رهنما تی هوای بدار آبای 😐

 • دنیا فقط رشت گفت:

  اقای رهنما مثل اینکه حالت خوش نیست خودتو خیلی دست بالا گرفتی وای به حالت اگه بخوای جلوی پیشرفت سپیدرود رو مثل داماش بگیری تیمهای این شهر ارث بابات نیستن که هر کاری خواستی باهاش بکنی.همه میدونن که ملوانی هستی.خیلی بی… انگار دوست داری تو ورزشگاه از شرمندگیت در بیایم.رهنما ابایه ………..

 • مازیار گفت:

  من موندم آقای رهنما کیه که هر کاری دوستداره میکنه با تیمایه رشت.هر چی که بهت میگن حقته واقعا آبای…….
  هیچوقت فوتبال رشت پیشرفت نمیکنه مگر اینکه الماسخاله رهنما و قلیزاده کلا از دنیا برن که خدا بکنه هر چی زودتر این اتفاق بیفته

 • رشت فقط سپیدرود گفت:

  دوستان اینقد فحاشی نکنید به آقای رهنما ایشون مدالهای زیادی در دوران ورزشیشون آوردن واسه این شهر

 • رشت فقط سپیدرود گفت:

  آقای رهنما با این کاراتون هم سال دیگر هم باید منتظر سه سقوط دیگر در فوتبال گیلان باشید

 • سپیدرودی گفت:

  دوستان لطفا حرمت ها رو نگه دارین آقای رهنما از افتخارات این شهر هستن هر چی میشه به ایشون فحش میدین!