وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سرگیجه خبری در فوتبال ایران: راه‌آهن ماندنی شد، پیکان سقوط کرد!

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – در فاصله یک هفته مانده به شروع مسابقات لیگ برتر فوتبال، رای کمیته استیناف 180درجه تغییر کرده است!به گزارش سایت سپیدرود، با وجود این که کمیته استیناف و فدراسیون فوتبال از دیروز بارها تاکید کرده که هنوز هیچ حکمی در مورد بازی راه‌آهن و پیکان اعلام نشده اما از گوشه و کنار خبرهای غیرموثقی در مورد این رای شنیده می شد.

در نهایت اعلام شد که پس از درخواست تجدید نظر باشگاه راه‌آهن اعتراض آنها مورد قبول قرار گرفته و بنا بر حکم جدید کمیته استیناف راه‌آهن در لیگ برتر باقی مانده و پیکان به لیگ یک می‌رود!

یعنی در فاصله یک هفته رای کمیته استیناف 180درجه تغییر کرده است. در پایان این حکم آمده که این حکم قطعی است و یعنی دیگر نباید منتظر تغییر و تحولی در آن باشیم. مطمئنا این تصمیم حاشیه‌های زیادی را بدنبال خواهد داشت.

متن کامل رای به این شرح است:

راجع به تجدیدنظرخواهی ویژه باشگاه فرهنگی ورزشی راه آهن شهرری نسبت به رأی قطعی شماره 20 مورخ 94/4/2 صادره از این کمیته که به موجب آن تجدیدنظرخواهی باشگاه فرهنگی ورزشی ایران خودرو نسبت به رأی شماره 185 مورخ 94/3/3 صادر از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پذیرفته شده و رأی مزبور در بخش “ج” نقض و نتیجه بازی های باشگاه فرهنگی ورزشی راه آهن شهرری در مقابل تیم‌های سایپای کرج، پرسپولیس تهران، استقلال صنعتی خوزستان، نفت مسجد سلیمان و پیکان تهران به لحاظ تخلف آن باشگاه در استفاده از بازیکن خارجی به نام مارتین کایونگو موتومبا که با مدارک فاقد اعتبار و به روش غیرقانونی و متقلبانه جذب آن باشگاه شده سه بر صفر به نفع تیم های یاد شده اعلام گردید. در این مقام با عنایت به ارجاع پرونده به منظور رسیدگی به درخواست مزبور بر اساس ماده 51 آیین نامه انضباطی از سوی رییس محترم فدراسیون فوتبال و عنایت به نامه واصله از سازمان لیگ فوتبال ایران به شماره 110/2218 مورخ 94/4/31 دایر به استرداد گزارش اولیه آن سازمان در اعلام تخلف باشگاه فرهنگی ورزشی راه آهن شهرری و انعکاس مراتب اعتراض باشگاه های مقابل بر اساس پاسخ استعلام شماره 2015/100 باشگاه اردواسپور ترکیه که اشعار می دارد “با توجه به توافقی که میان ما و بازیکن “مارتین کایونگو موتومبا” صورت گرفته است، قرارداد موجود میان ما و ایشان به صورت شفاهی و دو طرفه فسخ گردیده است. بازیکن مذکور با یکی از باشگاه‌های مربوط به فدراسیون کشور ایران به تفاهم رسیده و فردا در یک مسابقه حضور خواهد داشت. در این رابطه، مسئولیت هر نوع پیش آمد غیرمنتظره را به صورت غیرقابل فسخ قبول می نمائیم. لغو ثبت نام بازیکن در کلوپ‌ها که در فدراسیون فوتبال ترکیه موجود می‌باشد و انجام اقدامات لازم در جهت ثبت فسخ قرارداد ایشان که به صورت یک طرفه از جانب اردواسپور صورت گرفته و ارسال ITC ایشان برای فدراسیون طرف مقابل را درخواست می‌نمائیم. ”

بنابر مراتب و عنایت به اینکه پرونده حاضر بر مبنای گزارش سازمان لیگ تشکیل یافته و شکایت متعاقب باشگاه فرهنگی ورزشی ایران خودرو و نیز پیرو گزارش مزبور اقامه گردید و با استرداد گزارش و مبنای رسیدگی صورت گرفته، موجبی برای صدور حکم و تغییر نتایج بازی های تیم راه آهن فراهم نخواهد بود بعلاوه این که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیز به موجب نامه شماره 566/الف/261 مورخ 94/4/14 اعلام داشته رأی صادر در بند “ج” راجع به اعتراض باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان قطعی و غیر قابل تجدیدنظرخواهی می باشد لهذا مستنداً به مواد 37 – 41 و 51 آیین نامه انضباطی ضمن نقض دادنامه شماره 20 مورخ 94/4/2 قرار رد تجدیدنظرخواهی باشگاه فرهنگی ورزشی ایران خودرو نسبت به دادنامه شماره 185 مورخ 94/3/3 کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال صادر می‌گردد.

رأی صادره قطعی است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

3 دیدگاه ارسال شده است