وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سنگ ملوان زیر پای لنگ فوتبال گیلان! / کوس رسوایی مدعیان فرهنگ!!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – با سنگ پرانی هواداران تیم ملوان به داخل زمین، دربی گیلان درگیر جنجال تازه‌ای شد و به همین علت علی کریمی تیم خود را قبل از اتمام نیمه اول از زمین مسابقه بیرون کشید.

تیم سپیدرود رشت در چارچوب مسابقات جام حذفی ایران از ساعت ۱۶:۳۰ امروز مهمان ملوان بندرانزلی بود. این بازی که از حساسیت ویژه ای بین طرفداران دو تیم برخوردار است، درگیر جنجال و حاشیه جدیدی شد.

چند روز قبل از شروع مسابقه هواداران دو تیم در فضای مجازی کری بسیاری با هم خوانده بودند همچنین باخت سال گذشته سپیدرود مقابل ملوان در مسابقات جام حذفی انگیزه بازیکنان سپیدرود را برای کسب برتری در این بازی دوچندان کرده بود. از طرفی بازیکنان ملوان که در حال حاضر جزو تیم های خوب مسابقات لیگ محسوب می شوند، به دنبال این بودند با شکست دوباره سپیدرود هواداران خود را خوشحال کرده و محبوب تر از قبل کار خود را دنبال کنند.

قبل از شروع مسابقه هواداران دو تیم با حضور در ورزشگاه شعارهای زیادی علیه یکدیگر سر دادند تا جو ملتهب از همان قبل از شروع بازی در تختی انزلی غالب شود. اما با شروع مسابقات و با مدیریت حسین زرگر هیچ حاشیه خاصی در زمین مسابقه رخ نداد اما در دقیقه ۴۳ این دیدار خطای میثم تهیدست بر روی بابک مرادی عصبانیت هواداران انزلی را به همراه داشت که آنها با پرتاب سنگ به سمت بازیکنان سپیدرود و همچنین داور جنجال تازه ای در مسابقه رقم زدند.

این سنگ که باعث شکسته شدن سر علی عزتی و همچنین خراش برداشتن دست حسین زرگر شده بود، باعث شد داور مسابقه بازی را متوقف کرده و به سمت عوامل برگزاری مسابقه برود تا پس از برگزاری جلسه ای در رابطه با ادامه دادن یا اتمام مسابقه تصمیم گیری کنند. در حالی که حسین زرگر برای ادامه دادن نیمه اول وارد زمین شد علی کریمی با دستور خود بازیکنان تیمش را از زمین مسابقه بیرون کشید تا نیمه اول در حالی که تنها یک دقیقه تا پایان زمان داشت نیمه تمام بماند.

علی کریمی که یک دقیقه مانده به پایان نیمه اول مسابقه به علت پرتاب سنگ از سوی هواداران ملوان و شکسته شدن سر علی عزتی، بازیکنان خود را از زمین کشیده بود در نهایت با وساطت رفعتی و دیگر عوامل برگزار کننده بازی موافقت خود را برای ادامه یافتن این دیدار اعلام کرد.

به همین ترتیب پس از ۱۵ دقیقه تاخیر با ورود بازیکنان سپیدرود به زمین یک دقیقه باقی مانده از نیمه اول برگزار شد و پس از اتمام آن دو تیم به رختکن رفتند تا خود را برای نیمه دوم آماده کنند.

دو تیم تا پایان نیمه اول بدون رد و بدل کردن هیچ گلی و با نتیجه تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

تپه‌های شنی به جای سکوی هواداران!

پس از گذشت بیش از یک سال از ترمیم بخشی از سکوهای ورزشگاه تختی انزلی همچنان بازسازی این ورزشگاه پیشرفتی نداشته است.

سکوهای قسمت روبرویی نیمکت مربیان در ورزشگاه تختی انزلی تقریبا یک سال پیش تخریب شد تا بازسازی شود و هواداران با شرایط بهتری بتوانند بازی تیم محبوبشان را از نزدیک تماشا کنند، اما اتفاقی که افتاده عملا چیزی جز مزاحمت و ناراحتی هواداران نبوده است.

طی ماه های گذشته یکی از موضوعات بحث برانگیز فوتبال کشور خشونتی بوده که روی سکوهای هواداران ایجاد شد و بسیاری از کارشناسان به عدم وجود امکانات مناسب در ورزشگاه های کشور به عنوان یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن این شرایط اشاره کردند، اما به نظر نمی رسد عزمی برای ایجاد زیرساخت های بهتر در فوتبال کشور وجود داشته باشد و تلخ تر اینکه این پروژه علیرغم سپری شدن یک سال از شروع آن، هیچ پیشرفتی نداشته است که واقعا جای تعجب دارد.

یک سال از تخریب ورزشگاه اختصاصی ملوان بندرانزلی می گذرد ولی همچنان هواداران این تیم محبوب نمی توانند بخش اعظمی از ورزشگاه خانگی خود را در اختیار داشته باشند و همین موضوع سبب شده تا در دربی گیلان که هم اکنون در این ورزشگاه در حال برگزاری است، در مهم ترین قسمت ورزشگاه شاهد تپه های شنی باشیم تا هواداران؛ موضوعی که دلیل آن باید از سوی مسئولین بازسازی این ورزشگاه قدیمی توضیح داده شود.

اولین تصمیم داوری قبل از شروع دربی

با تصمیم داور مسابقه دو تایم کولینگ برک برای دربی گیلان در نظر گرفته می‌شود و در نیمه اول و دوم اجرا خواهد شد.

دو تیم ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت در چهارچوب مسابقات جام حذفی و از ساعت ۱۶:۳۰ امروز به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار تا دقیقه ۲۰ با نتیجه بدون گل در جریان است.

حال با تصمیم داور مسابقه و تایید ناظر بازی در دقیقه ۳۰ و ۷۵ مسابقه دو تایم کولینگ برک در نظر گرفته می‌شود تا مشکلی برای بازیکنان به وجود نیاید. این تصمیم تا به الان به ندرت در استان گیلان اجرا شده است و حالا به دلیل گرمای هوا و با تصمیم حسین زرگر تایم استراحتی برای بازیکنان درنظر گرفته می‌شود تا برای اولین بار در تاریخ ال گیلانو این تصمیم اتخاذ شود.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.