وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سپیدرود، سپید بخت شد

رادنی دیدار

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – صحبت از نیم قرن اصالتی است که در فوتبال شمال جاری بوده. نیم قرن افتادن و بلند شدن و از پا نیفتادن، نیم قرن تا نزدیک خشک شدن رفتن و همان چند قطره ی آخر دوباره خروشیدن و طغیان کردن.

صحبت از رودی است که روزی که کوچه پس کوچه های رشت توسط چند اهل دل پایه گذاری شد و نفس شان آنقدر گرم بود که تا امروز در اعماق قلب رشتی ها باقی مانده است، از ۱۳۴۷ تا امروز.

در فوتبالی که تعداد تیم های ریشه دار و با هویت روز به روز در حال کم شدن است و هر روز شاهد حضور تیم های یک شبه و نوظهوی هستیم که امروز هستند و فردا نه، بازگشت رود خروشان شمال پس از بیست و پنج سال دوری و ممارست و ناامید نشدن یقینن اتفاقی خوش آیند خواهد بود.

حالا فوتبال نویسان ماهم می تواند داستان صعود تیمی را رسانه ای کنند که پس از سال ها مبارزه ی شرافتمندانه در لیگ های پایین به آن بالا بالا ها آمده و دیگر نیازی نیست که فقط از ناپولی و موشنگلادباخ و ناتینگهام فارست فکت بیاورند.

تیمی که سال ها در فراموشخانه ی لیگ دو دست و پا زد اما از یاد نرفته، نامش، رنگ پیراهنش، و حتا لوگوی روی سینه اش همانی است که سال ها بوده، هوادارانش از پیرمرد هفتاد ساله تا کودک هشت ساله را شامل می شود، از قهوه خانه های روستایی تا کافه تریا های شمال شهر نامش نقل محافل است.

پول درست و حسابی ندارد اما هرگز لنگ نمانده، نه به فلان ارگان متصل بوده و نه فوق ستاره های رنگ و وارنگ را در کنار خود داشته اما انگار که باید همیشه می ماند و مانده تا چنین روزهایی را تقدیم فوتبال ایران نماید.

سپیدرود همان تیمی است که فوتبال ایران چشم انتظارش است؛ تیمی ریشه دار با انبوهی هوادار.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

4 دیدگاه ارسال شده است

 • محسن گفت:

  راستی اقای باقری خطیبانی برای انتخابات شورای شهر تایید صلاحیت شد؟!؟

 • فرهاد گفت:

  درود
  ساعاتی قبل در جشن صعود بودم. خوب برگزار نشد، سالن بسیار گرم بود، پذیرایی صفر، مقامات همه بودند و بعضی اعضای شورا نیز بودند. رفیعی نودهی روی سکوی سخنرانی رفت سرگرم سخنرانی بود که مردم او را هو کردند. مفتضحانه سالن را ترک کرد. ای کاش محمود باقری خطیبانی در سالن حاضر می شد تا حسابی مردم او را خجالت زده کنند. شانس آورد که نیامد.

 • سياه گفت:

  درود:فکرمىکنم تموم هواداران سپىدرود بى صبرانه منتظر انتقال باشگاه به مالک هستند اما هنوز درباد ان پىروزى خوابىده اىم لىگ برتر وتىمهاى تادندان مسلحش باهىچ تىمى شوخى ندارن تاشروع لىگ زمان زىادى ندارىم انتخابات روهم بهانه نکنىم گوشمون پره فعلاازنون شب واجبترداشتن مالکه پس تادىرنشده بجنبىد.سپىدرود،محبوب،سربلند

 • hamed گفت:

  یعنی واقعآض مردم اعضای شورای شهر را هو کردند . اگه واقعیت داشته باشه دمشان گرم . اگه باقری خطیبانی….راهم هو کنند خیلی عالی میشه