وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

سپیدرود با برنامه ریزی مناسب کوتاه مدت صعود می کند

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود تیم فوتبال سپیدرود رشت که با قدمتی ۵۰ ساله از تیم های پرطرفدار شهرستانی در سطح کشور بشمار می رود، دو سال پیش موفق شده بود به رقابت های لیگ برتر صعود کند اما در همان سال نتوانست سهمیه خود را حفظ و به لیگ دسته اول سقوط کرد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایرنا، اما تنزل سپیدرود به همین جا ختم نشد چون این تیم پس از سقوط از لیگ برتر به لیگ دسته اول، فصل گذشته نیز نتوانست نتایج خوبی را در این لیگ کسب کند و در نهایت به  لیگ دسته دوم سقوط کرد و هم اینک این تیم ریشه دار و قدیمی در لیگ دسته دوم بازی های خود را دنبال می کند.

البته با توجه به ۲ هفته مانده به پایان رقابت های لیگ دسته دوم، تیم سپیدرود رشت گرچه در مکان پنجم جدول رده بندی است اما این تیم روی کاغذ هنوز شانس صعود از گروه خود به رقابت های لیگ دسته اول را دارد و به همین دلیل طرفداران این تیم امیدوارند که اتفاقات خوشایندی در ۲ هفته پایانی لیگ دسته دوم حادث شود تا در نهایت سپیدرود به لیگ دسته اول صعود کند.

اما تنزل این تیم به لیگ دسته دوم کشور عوامل زیادی دارد که البته تعدادی از کارشناسان، ضعف مفرط مالکیتی و مدیریتی و همچنین بدهی های سپیدرود را مهمترین مشکلات این تیم طی چند سال اخیر می دانند که در نهایت باعث شده سپیدرود هم اینک در رقابت های لیگ دسته دوم حضور داشته و شانس زیادی نیز برای صعود به لیگ دسته اول نداشته باشد.

بدهی و مشکلات مدیریتی باعث نزول سپیدرود شد 

مجید جهانپور  از پیشکسوتان و یکی از معروف ترین مربیان فوتبال گیلان در این خصوص در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: متاسفانه سپیدرود رشت در چند سال اخیر به دلیل مشکلات مدیریتی و بدهی های زیاد دچار بحران شد که این امر باعث شده تا این تیم پرطرفدار به لیگ دسته دوم سقوط کند و هم اینک در این لیگ حضور داشته باشد.

وی که سال ها به عنوان سرمربی در تیمهای گیلانی فعالیت داشته، افزود:  همه تیمهای ما به خصوص سپیدرود رشت از پشتوانه مناسب هواداران فراوان  برخوردارند که این  بسیار تاثیرگذار است و خوشبختانه سپیدرود نیز یکی از تیمهای پرطرفدار در گیلان و حتی بین تیمهای شهرستانی محسوب می شود که می توان از این امر به عنوان یک امتیاز مناسب استفاده کرد.

وی بیان کرد: به هرحال امیدواریم که سپیدرود در این ۲ بازی باقی مانده نیز نتایج خوبی کسب کند و در نهایت بتواند جواز حضور در لیگ دسته اول را تصاحب کند که البته این امر بسیار دشوار است چون صعود سپیدرود به دست خودش نیست و علاوه بر پیروزی سپیدرودی ها در ۲ بازی پایانی، سایر تیمهای صدر جدولی نیز نباید نتیجه بگیرند.

سپیدرود با برنامه ریزی مناسب کوتاه مدت صعود می کند

سیدامیر فرحسینی یکی از مربیانی که سال ها در باشگاه سپیدرود حضور داشت، در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد: عمده ترین مشکل سپیدرود رشت در چند سال اخیر، وضعیت مالکیتی و مدیریتی و همچنین بدهی های زیاد این تیم است که گریبان این باشگاه پرطرفدار را گرفته که این عوامل باعث شده تا سپیدرود دچار مشکلات زیادی شود.

وی افزود: با توجه به مشکلات موجود و عدم ثبات در کادر فنی تیم نتوانست در فصل جاری لیگ دسته دوم نتایج خوبی را کسب و هم اینک شرایط بسیار سختی برای صعود دارد.

این کارشناس که به مدت ۱۹ سال به عنوان مربی و مدیر در تیمهای پایه سپیدرود فعالیت داشت، بیان کرد: این در حالی است که با کمک همه مسئولان، سپیدرود می تواند در دوره کوتاه مدتی در لیگ دسته دوم حضور موفق داشته و به لیگ دسته اول صعود کند و پس از آن، خود را برای صعود به لیگ برتر آماده کند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.