سپیدرود درگیر حاشیه هاست؛ هواداران صبور باشند

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – تیم سپیدرود رشت، قبل از شروع لیگ برتر فوتبال درگیر مشکلات مدیریتی و برخی حاشیه ها بود که با آغاز مسابقات و نتایج ضعیف تیم، این حاشیه ها بیشتر شد و امروز، کارشناسان فوتبال استان بر نقش آفرینی دلسوزان ورزش گیلان برای ساماندهی وضعیت تیم و در عین حال، صبوری طرفداران تاکید دارند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از خبرگزاری ایرنا، سپیدرود رشت که دومین سال حضورش در لیگ برتر فوتبال کشور را تجربه می کند؛ در اولین دیدار خانگی با نتیجه سنگین شش بر یک مغلوب سپاهان اصفهان شد و این شکست حاشیه های زیادی برای این تیم پرطرفدار ایجاد کرد و طرفداران به کادر فنی و نحوه بازی بازیکنان اعتراض کردند که خداداد عزیزی سرمربی وقت تیم به آنها واکنش نشان داد.

مسئولان باشگاه سپیدرود رشت برای دوری جستن از این حاشیه ها، تمرینات سپیدرود را برای دیدار با گسترش فولاد در هفته دوم مسابقات، به تهران منتقل کرده و سپس عازم تبریز شدند. اگرچه سپیدرود در این دیدار توانست به تساوی رسیده و یک امتیاز کسب کند اما باز هم حاشیه ها خبر ساز شد و خداداد عزیزی به همراه تعدادی دیگر از کادرفنی، به دلیل عدم پرداخت اولین بخش از قرارداد خود نسبت به عملکرد مسئولان باشگاه، به سازمان لیگ اعتراض کردند.

در نهایت؛ مسئولان باشگاه سپیدرود رشت تصمیم به تغییر کادر فنی گرفته و پس از تسویه حساب با خداداد عزیزی و شماری دیگر از اعضای کادرفنی، تمرینات تیم زیر نظر سهیل حق شناس یکی از مربیان بومی برگزار شد.

تعدادی از کارشناسان فوتبال استان گیلان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، راه حل خروج این تیم از این حواشی را دخالت و راهکار هیات فوتبال گیلان و همچنین سعه صدر تماشاگران اعلام کردند.

** طرفداران ناراحتند؛ هیات فوتبال گیلان راهی پیدا کند

مجید جهانپور یکی از مربیان شناخته شده و با سابقه فوتبال گیلان و ایران در خصوص حاشیه ها در مورد تیم فوتبال سپیدرود رشت به خبرنگار ایرنا گفت: همه چیز به هیات فوتبال گیلان بستگی دارد، چون متولی فوتبال است و نهادها و اداره هایی همچون ورزش ، فرمانداری و … به طور تخصصی به عملکرد هیات فوتبال نگاه می کنند.

وی که به عنوان مربی در تیم های ملی فوتبال و فوتسال ایران حضور داشته، افزود: هیات فوتبال باید چاره ای بیاندیشد و با یک استراتژی مناسب ، بهترین راهکار را انتخاب کند ولی متاسفانه چند سالی است که حاشیه ها گریبان فوتبال گیلان را گرفته و اگر احساسی عمل کنیم، این چرخه ادامه می یاید و باید دلسوز فوتبال باشیم تا بهترین تصمیم را بگیریم.

جهانپور اضافه کرد: تماشاگران و طرفداران وقتی تلاش و کوشش را ببینند، متوجه می شوند اما به طور حتم ناکارآمدی و تصمیمات اشتباه در میان مدت و بلندمدت تاثیر خود را نشان می دهد و همه متوجه آن خواهند شد.

وی دلیل حاشیه های به وجود آمده را بی تفاوتی و سوء مدیریت عنوان و بیان کرد: تلاش و کوشش های فراوان سال های دور، به ورزش و فوتبال این استان اعتبار و حیثیت داده و ما نباید به این حیثیت لطمه وارد کنیم؛ طرفداران نیز در وهله اول به دنبال بهبود شرایط تیم هستند و چون این امر را نمی بینند، ناراحت شده و احساسی برخورد می کنند.

** افراد سالم و با کارنامه مشخص رأس کار باشند

امید هرندی یکی از مربیان خوشنام گیلان نیز در خصوص حواشی ایجاد شده پیرامون باشگاه سپیدرود در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باید افراد سالم راس کار قرار گیرند و هر زمان مربیان سازنده و عاشق در فوتبال حضور یافتند، آن تیم موفق بوده و طرفداران نیز به طور کامل از تیم حمایت کردند.

وی افزود: اکنون افرادی که کارنامه موفقی ندارند و حاشیه سازی می کنند، در فوتبال حضور دارند؛ نباید مردم را گول زد چون مردم ما از لحاظ شعور فوتبالی در سطح بالایی قرار دارند و همه مسایل را متوجه می شوند.

وی ادامه داد: باید بدانیم که تیم های ورزشی را دست چه کسانی بدهیم؛ تعدادی از مدیران ما که خود مشکل دارند، نگاهی به کارنامه نمی کنند و این حاشیه ها ایجاد می شود که به طور حتم با این روند به هیچ جا نمی رسیم.

به گفته هرندی، استان گیلان از مربیان با دانش و خوبی برخوردار است که می توانند تمام تیم های گیلانی حاضر در لیگ های کشور را هدایت کنند اما متاسفانه نگاهی به آنان نمی شود.

وی به تماشاگران سپیدرود نیز اشاره و خاطرنشان کرد: طرفداران سپیدرود افراد باتعصب و شایسته ای هستند، باید سعه صدر داشته باشند و از تیم سپیدرود که بسیار بد بسته شده و در همه خطوط دچار مشکل است، تا پایان نیم فصل حمایت کنند.

** هیات فوتبال گیلان راهکار ارائه دهد

بهزاد داداش زاده بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان نیز در این خصوص اظهار داشت: برای برطرف کردن حواشی و آشتی بین تماشاگران و کادر فنی سپیدرود، باید هیات فوتبال استان، راهکار ارائه دهد.

وی که دارای مدرک مربیگری درجه A آسیاست، بیان کرد: تصمیمات هیات فوتبال گیلان به عنوان متولی اصلی این بخش بویژه رئیس این هیات، بسیار تاثیرگذار است و باید چاره ای اندیشید تا کدورت ها از بین برود.

وی اضافه کرد: مسئولان هیات فوتبال با پادرمیانی می توانند حاشیه ها را به حداقل برسانند و به طور حتم در این راستا، تماشاگران و طرفداران نیز نقش اساسی و مهمی دارند.

به گفته داداش زاده، باید طرفداران و تماشاگران سپیدرود با حفظ خونسردی همچنان از تیم خود حمایت و افرادی که حاشیه سازی می کنند را شناسایی و آنان را از تیم طرد کنند.

تیم فوتبال سپیدرود رشت در هفته اول مسابقات لیگ برتر کشور، مقابل سایپا تهران با نتیجه سه بر صفر متوقف شد، در هفته دوم در رشت میزبان سپاهان اصفهان بود که با دریافت شش گل، بازی را واگذار کرد و در هفته سوم، در تبریز به مصاف گسترش فولاد رفت که توانست با نتیجه تساوی، این شهر را ترک کند.