وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

بهترین ها و بدترین های نیم فصل در خط حمله و دفاع

سپیدرود هم در بخش گلزنی و هم در دفاع مابین ۱۶ تیم لیگ برتر ضعیف ترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سایت آماری متریکا به بررسی بهترین ها و بدترین های نیم فصل در خط حمله و دفاع پرداخته است که در هر دو مورد سپیدرود آمار ضعیفی از خود به جای گذاشته است.

بهترین و بدترین در حمله

بهترین و بدترین خطوط حمله لیگ در نیم فصل نخست، در اختیار تیم های شهرستانی بوده. سپاهان با آمار فوق‌العاده ۱.۸۶ گل به ازای هر بازی، با فاصله زیاد نسبت به سایر تیم های لیگ، صاحب بهترین خط حمله است.

در طرف دیگر، سپیدرود ته جدولی با میانگین ۰.۴۶ گل به ازای هر بازی، عملکردی نا امیدکننده را ثبت کرده و با ادامه این روند، نباید امید چندانی به بقا داشته باشد.

بهترین و بدترین در دفاع

سرخابی های پایتخت مانند فصل گذشته، صاحب بهترین خطوط دفاعی لیگ هستند و در نیم فصل اول لیگ هجدهم نیز، آمار فوق العاده تنها ۰.۴ گل خورده به ازای هر بازی را ثبت کرده اند.

پدیده نیز عملکرد بسیار خوبی داشته و با میانگین ۰.۵۳ گل خورده به ازای هر بازی، سومین خط دفاع برتر لیگ را دارد.

در آن سمت، سپیدرود در خط دفاع نیز با فاصله زیاد بدترین تیم لیگ هجدهم است. رشتی ها به ازای هر بازی، ۱.۷۳ گل خورده‌‌ و ۲ تا از سنگین ترین شکست های لیگ هجدهم را تجربه کرده‌اند ( ۰-۵ و ۱-۶).

بیشتر بخوانید:

دو نقطه ضعف بزرگ سپیدرود: درصد مالکیت پایین و فقر شوت زنی

تیم های متوسط، تیم های بی‌ستاره

تیر دروازه یار دوازدهم کدام تیم ها بود؟

کم خطاترین تیم های نیم فصل

پدیده در حالی در جمع کم خطاترین تیم های نیم‌فصل است که سرمربی آن یک مدافع بوده. مدافعی که البته اتکای زیادی به بازیخوانی و خطاهای کم در بازی خودش داشت و به نظر او همین خصلت را به بازیکنانش نیز آموزش می دهد.

مساله ای که در مورد تیم نساجی هم صادق بود. شمالی های لیگ با هدایت جواد نکونام، تلفیق جالبی از یک بازی بسته ولی کم‌خطا را نمایش دادند که به نظر، تاثیر زیادی از حضور نکونام گرفته بود. تاثیری که البته با رفتن او از تیم احتمالا موقف خواهد شد.

اما ماشین‌سازی تبریز با ۱۱.۵ خطا به ازای هر بازی، کم خطاترین تیم لیگ است. بسیاری از شاگردان مهاجری از نظر فیزیکی در سطح پایین تری نسبت به حریفان هستند و بیشتر علاقه به کارهای فانتزی دارند.

همین می تواند یکی از دلایل اصلی کم خطا بودن ماشین سازی در نیم فصل اول باشد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.