وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

صفحه ی ویژه ایران ورزشی از لیگ آزادگان: لیگ دویی‌های مدعی صعود به لیگ برتر / کدام تیم‌ها سقوط می‌کنند

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – روزنامه ایران ورزشی مهمترین روزنامه ورزشی ایران در صفحه ای ویژه به اتفاقات و حواشی لیگ دسته اول آزادگان در حساس ترین روزهای خود پرداخته است که بخش دوم آن را مشاهده می فرمایید:

اتفاق عجیب در لیگ یک: لیگ دویی‌های مدعی صعود به لیگ برتر

از نکات جالب توجه در لیگ یک می‌توان به این اشاره کرد که هر سه تیم بالای جدول که به احتمال بسیار قوی دو تیم صعود کننده به لیگ برتر از بین آنها انتخاب می‌شوند، به شهرهای ساحلی و نزدیک به دریا تعلق دارند.

پارس جم در منطقه عسلویه، سپیدرود متعلق به شهر رشت و ملوان از انزلی. این خیلی جالب است که سه تیم ساحلی بیشترین شانس را برای صعود به لیگ برتر دارند اما یک نکته بسیار جالب توجه و عجیب در رقابت‌های این فصل لیگ یک این است که رده‌های اول و دوم جدول به پارس جم و سپیدرود تعلق دارد. دو تیمی که به هر حال روی کاغذ بیشتر از ملوان برای صعود به لیگ برتر شانس دارند. دو تیمی که هر دو فصل گذشته در لیگ دو حضور داشتند و از لیگ دو خود را به لیگ یک رساندند.

صعود تیمی که از لیگ دو به لیگ یک آمده به لیگ برتر در همان اولین سال حضورش در رقابت‌های لیگ یک به خودی خود اتفاق عجیب و نادری است. چه برسد به آنکه این اتفاق همزمان برای دو تیم بیفتد. یعنی هر دو تیمی که فصل گذشته از لیگ دو خود را به لیگ یک رسانده بودند، بلافاصله و به صورت همزمان از لیگ یک هم به لیگ برتر صعود کنند. این اتفاق می‌تواند آنقدر عجیب و غیر قابل تکرار باشد که حتی به‌عنوان یک اتفاق بی نظیر یا یک رکورد در تاریخ فوتبال ایران به ثبت برسد.

کدام تیم‌ها سقوط می‌کنند

با نتایجی که در هفته سی و دوم لیگ یک به دست آمد معادلات برای تیم‌های سقوط‌کننده پیچیده‌تر شد.

استقلال اهواز که از چند هفته پیش تکلیفش را روشن کرده بود اما امروز نمی‌توان به ضرس قاطع از سقوط حتی یک تیم دیگر صحبت کرد چون همه پایین‌نشینان شانس دارند.

از آنجا که سه تیم در انتهای فصل به لیگ دسته دوم سقوط خواهند کرد هنوز تکلیف دو تیم دیگر مشخص نیست. تیم‌های فولاد یزد و فجرسپاسی ۳۰امتیازی هستند و طبق برنامه مسابقات همین هفته باید در شیراز مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

نتیجه بازی می‌تواند تکلیف را روشن کند. اگر این مسابقه برنده نداشته باشد و خیبر خرم‌آباد بتواند در خانه مس رفسنجان را شکست دهد آن وقت خیبر بقایش قطعی می‌شود و دو تیم فجر و فولاد یزد همراه با استقلال اهواز به لیگ دسته دوم می‌روند.

اما معادله زمانی پیچیده‌تر خواهد شد که بازی شیراز برنده داشته باشد. در آن صورت تیم بازنده راهی لیگ دسته دوم خواهد شد و تیم برنده (فجر یا فولاد یزد) تکلیفش به هفته آخر کشیده می‌شود چرا که ۳۳ امتیازی شده و در آن صورت نتایج بازی‌های چهار تیم خیبر خرم‌آباد، ایرانجوان بوشهر، نفت مسجدسلیمان و حتی راه‌آهن برایش بسیار مهم خواهد بود.

بازیکنان فجرسپاسی و فولاد یزد تا زمانی که گلی دریافت نکرده باشند شاید ریسکی بازی نکنند اما همین که توپی از خط دروازه‌شان عبور کند بدون شک رو به بازی هجومی خواهند آورد.

اما غیر از این دو تیم، چهار تیمی که در بالا نامشان مطرح شد با کسب یکی دو امتیاز بقایشان قطعی شده و دیگر کاری به نتایج سایر بازی‌ها ندارند. پس می‌توان نتیجه گرفت هفته سی و سوم، هفته سرنوشت است.

خیبر خرم‌آباد باید مس رفسنجان را در این هفته شکست دهد چون در صورت کسب تساوی و پیروزی یک تیم در بازی فجر و فولاد، آن وقت خیبر هم به دلیل تفاضل گل منفی‌اش خطر سقوط را احساس می‌کند، شاید به همین دلیل کمیته داوران مجاب شود چند داور بین‌المللی و مطرحش را برای بازی‌های این هفته لیگ یک انتخاب کند.

بازگشت پژمان به انزلی در بازی حساس

بازی‌های حساس تیم‌های لیگ یکی در هفته‌های آخر رقابت‌ها کم نیستند. از رقابت‌هایی که تیم‌های صعود کننده را مشخص می‌کند بگیرید تا برسید به مسابقاتی که در پایان تیم سقوط کننده تعیین می‌شود. در این میان اما رقابت ملوان مقابل خونه به خونه در انزلی از سری مسابقات هفته سی و سوم را باید یکی از تقابل‌های جالب و دیدنی لیگ یک دانست.

تقابل پژمان نوری با تیم سابقش آن هم در انزلی! در بازی حساسی که می‌تواند شانس ملوان برای صعود را بیشتر کند. پژمان نوری که در ابتدای فصل از ملوان جدا شد، حالا بعد از این جدایی در این بازی به انزلی بازمی‌گردد و مقابل ملوانی بازی می‌کند که سال‌ها بازوبند کاپیتانی‌اش را به بازو بسته و بارها در مسابقات حساس ناجی‌اش شده است. این بازی جدا از حساسیت‌هایی که به لحاظ جایگاه ملوان در جدول رده بندی می‌تواند داشته باشد، به خاطر حضور پژمان نوری در انزلی و برخورد هواداران ملوان با کاپیتان سابق‌شان مورد توجه قرار می‌گیرد.

خونه به خونه در بازی رفت مقابل ملوان در بابل، موفق شده پیروز شود و حالا ملوانی‌ها نه تنها می‌خواهند در خانه خود انتقام شکست در بازی رفت را از خونه به خونه بگیرند، بلکه در تلاش‌اند تا با کسب سه امتیاز این بازی خانگی، همچنان شانس صعود به لیگ برتر را داشته باشند. در همین راستا بعید نیست هواداران انزلی چی و جو ایجاد شده در ورزشگاه باعث شود که بازیکنان سابق ملوان که امروز برای خونه به خونه بازی می‌کنند، نتوانند آنطور که باید و شاید توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند.

مایلی کهن در جست و جوی آخرین امیدها

محمد مایلی کهن سرمربی تیم ملوان با شکست تلخ این تیم مقابل پارس‌جنوبی‌جم از شانس خود برای بازگشت به لیگ برتر کم کرد.

این شکست در شرایطی رخ داد که به نظر می‌رسید ملوان بتواند با یک بازی دفاعی در شهر جم یک امتیاز از جنوب سوغات بیاورد و کماکان شرایط فشرده جدول صعود لیگ دسته اول را فشرده‌تر نگه دارد اما باخت ۲ بر صفر مقابل پارس جم از طرفی تیم تارتار را در نقطه قطعیت صعود قرار داد و از سوی دیگر از شانس‌های توفیق ملوان بسیار کاست.

ملوانی‌ها که هفته آینده مسابقه حساس دیگری را مقابل خونه به خونه بابل برگزار خواهند کرد در هفته پایانی نیز مقابل نفت مسجدسلیمان قرار خواهند گرفت که باید هر دو مسابقه را به سود خود تمام کنند در غیر این صورت صعود آنها به معجزه
نیاز دارد.

البته ملوان امیدوار است قرعه سخت سپیدرود در دو مسابقه آینده که بازی‌های خود مقابل گل گهر و نساجی را برگزار می‌کند نیز در این مساله تاثیرگذار باشد و آنها بتوانند باتوجه به ریزش امتیازات حریف مستقیم به جای سپیدرود لیگ برتری شوند.

اهواز میزبان اولین جشن صعود به لیگ برتر

شاگردان مهدی تارتار در صورت پیروزی در بازی آینده مقابل استقلال اهواز قطعا به لیگ برتر صعود می‌کنند و اولین تیم صعودکننده این رقابت‌ها خواهند بود.

نکته جالب درباره پارس جنوبی استحکام دفاعی فوق العاده شاگردان مهدی تارتار و شکست ناپذیری این تیم است که به رکورد جادویی ۲۲ رسیده است. شاگردان تارتار که تنها ۳ باخت در لیگ دسته اول دارند نصف تعقیب کننده‌هایشان شکست خورده‌اند.

این در حالی است که تعداد گل‌های خورده این تیم هم به عدد ۱۲ می‌رسد که نشان دهنده استحکام فوق‌العاده دفاعی تیم تارتار است. تیمی که از صدرنشین رکورددار لیگ برتر پرسپولیس فقط دو گل بیشتر خورده. پارس در دو بازی آینده مقابل استقلال اهواز و بادران قرار خواهد گرفت که دیدار بعدی آنها مقابل استقلال اهواز برای این تیم و دسته مدعیان لیگ برتر کاملا حیاتی خواهد بود. این تیم برای قطعیت صعود به لیگ برتر در حال حاضر تنها به یک امتیاز مقابل استقلال اهواز تیم قعرنشین لیگ دسته اول احتیاج دارد که به نظر می‌رسد قدرت کسب امتیاز را داشته باشد بنابراین اولین جشن صعود لیگ برتر در شهر اهواز اتفاق خواهد افتاد.

مهدی تارتار: نباید از حالا جشن صعود بگیریم

مهدی تارتار سرمربی تیم صدرنشین لیگ دسته اول فوتبال ایران در خصوص پیروزی با ارزش تیم پارس جنوبی جم برابر ملوان و صعود به صدر جدول لیگ دسته اول، می‌گوید: «می‌دانستیم که بازی دشوار و سنگینی را پیش رو داریم.

البته ما این هفته‌های آخر با حریفان مستقیم بازی کردیم و بازی‌های ۶ امتیازی را بردیم. حریفانی مثل نساجی، گل گهر و همین ملوان که در زمانی که با ما بازی کردند، بالای جدول بودند و شانس صعود داشتند. این سه پیروزی با ارزش باعث شد تا شانس ما برای رسیدن به صدر جدول زیاد شود.»

سرمربی تیم پارس جنوبی جم تأکید می‌کند: «به شخصه هنوز نمی‌گویم تیم ما لیگ برتری شده است. البته شانس ما برای لیگ برتری شدن خیلی زیاد است و به احتمال قریب به یقین به زودی این موضوع قطعی می‌شود. من الان برای صعود به لیگ برتر جشن نمی‌گیرم و به تیمم هم تنها یک روز برای شادی این پیروزی زمان دادم. ما باید از حال و هوای ملوان و پیروزی بر این تیم و اینکه نزدیکی‌های لیگ برتر هستیم خارج شویم و روی بازی بعدی مان با استقلال اهواز تمرکز کنیم.»

وی افزود: ما نباید استقلال اهواز را به این دلیل که در انتهای جدول است و سقوط کرده، دست کم بگیریم. ممکن است همین تیم هم برای ما دردسر ایجاد کند. نمی‌خواهیم کارمان برای صعود در روز آخر به اما و اگر بکشد.»

بگوویچ:امیدوار به صعود نبودم الان به کرواسی برمی‌گشتم

تیم گل گهر سیرجان که تا ۴-۵ هفته پیش یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر بود با یک امتیازی که از سه بازی اخیرش به دست آورد به رده چهارم سقوط کرد و شانس زیادی برای صعود ندارد.

آنها این هفته در اراک تیم آلومینیوم را متوقف کردند. وینکو بگوویچ سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان اما اعتقاد دارد تیمش می‌تواند جزو تیم‌های صعودکننده به لیگ برتر باشد.

او درباره تساوی در اراک می‌گوید: «ما در این بازی چهار بازیکن اصلی‌مان را در اختیار نداشتیم. در نیمه اول نتوانستیم خودمان را در زمین پیدا کنیم و دو موقعیت خیلی خوب را از دست دادیم و یک گل نیز روی ضربه پنالتی دریافت کردیم. ما در نیمه دوم خیلی بهتر بازی کردیم و به نظرم نتیجه تساوی یک بر یک عادلانه‌ بود.»

آنها این هفته یک بازی حیاتی و سرنوشت ساز را مقابل سپیدرود در سیرجان برگزار می‌کنند: «من از چند هفته پیش گفتم که هر بازی حکم فینال را برای مدعیان خواهد داشت. تا این لحظه نیز تیم پارس جنوبی جم بهتر از سایر تیم‌ها توانسته از لغزش حریفان استفاده کند و به صدر جدول هم رسیده است. با این حال ما در دو بازی آینده با حداکثر توان بازی خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم با حداکثر امتیاز از این دو بازی لیگ را به پایان برسانیم، دیگر هر چه خدا بخواهد همان می‌شود.»

بگوویچ مدعی است که خوب نتیجه گرفته و از عملکردش این گونه دفاع می‌کند: «تیم ما در این فصل درخشان ظاهر شده و شگفتی‌ساز بوده است. نباید یادمان برود که گل‌گهر همیشه برای بقا در لیگ می‌جنگید اما این فصل برای صعود به لیگ برتر تلاش می‌کند. اینک در شرایط جدیدی قرار داریم. باشگاه گل‌گهر هیچ‌گاه چنین شرایطی را تجربه نکرده است. بازهم تأکید می‌کنم ما در دو بازی آینده با حداکثر توان به دنبال امتیازات کامل هستیم و سپس منتظر نتیجه رقبا خواهیم بود.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا امیدوار است تیمش جواز صعود به لیگ برتر را کسب کند اینطور می‌گوید: «اگر امیدوار نبودم همین الان به کرواسی برمی‌گشتم.»

صفحه ی ویژه ایران ورزشی از لیگ آزادگان: لیگ دویی‌های مدعی صعود به لیگ برتر / کدام تیم‌ها سقوط می‌کنند
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

5 دیدگاه ارسال شده است

 • رانکوه گفت:

  سلام. آیا واقعاً کسی هست که به معجزه اعتقادی نداشته باشه شایدم…اگه تیم استقلال اهواز تو خونه خودش با هر نتیجه تساوی پارس جنوبی رو متوقف کنه تمامی معادلات لیگ به هم میخوره اونوقت پارس جنوبی بایستی تو آخرین هفته با بادران آماده نبرد کنه و بازی خیلی حساسه چون پارس جنوبی تو خونه ش خیلی خیلی استرس خواهد داشت و مثل همیشه بازی نخواهد کرد ولی به شرطی که تیمهای گیلانی سپیدرود و ملوان بقیه بازی هاشون فقط با برد پشت سر بگذارند .فعلا فقط به امید پیروزی یا تساوی استقلال اهواز با پارس جنوبی

  محمد مهدی ارمان

 • رانکوه گفت:

  باور ندددددداااااااااااااااااااااااررررررررررییییییییییییین پارس جنوبی این هفته با استقلال اهواز مساوی میکنه و بازی آخر ش به بادران آماده میبازه.هاها اونوقت سپیدرود و ملوان (گیلوووووون) میان لیگ برتر

 • سپیدرود گفت:

  – – – – –

  توجه …. توجه

  دوستان گیلانی و هواداران سپیدرودی شدیداً نیاز به اطلاع رسانی داریم
  (لطفاً آخرین بازی مهم و حساس به مانند بازی با اکسین سپیدرود را تنها نگذاریم)

  عشق بی پایان خودمان را تنها نمیگذاریم

  از تمامی هواداران فهیم و وفادار سپیدرود که تمایل دارند سپیدرود را در آخرین دیدار بیرون از خانه مقابل گل گهر سیرجان همراهی نمایند تقاضا می شود برای ثبت نام با شماره های زیر هماهنگی کنند.

  ۰۹۳۷۶۰۶۹۹۶۲ : هادی
  ۰۹۱۱۸۳۹۴۵۴۰: مسعود

  گفتنی است با مساعدت و هماهنگی شهرداری رشت تعداد ۵ دستگاه اتوبوس پیش بینی شده است و در صورت استقبال این تعداد افزایش خواهد یافت.گفتنی است زمان حرکت روز یکشنبه ساعت ۱۴ و مقابل ورزشگاه عضدی خواهد بود.

  ما به لیگ برتری شدن سپیدرود ایمان داریم✌✌

  – – – – –

 • سىاه گفت:

  درود: اقاى بگوىچ مربى بادانشى هستى وکار بلد هىچ شکى توش نیست ولى سپىدرود مىاد اونجا که بلىط پرواز شمارو اوکى کن .سپىدرود سربلندمحبوب

 • گیله مرد علوی گفت:

  رانکوه جان معجزه رو ملوان با خونه به خونه دارن نیکنن با تبانی و سه نتیجه ۳۰ خوشگل که سپیدرود رو بندازن هم از لحاظ امتیاز هم تفاضل.تو فوتبال ما معجزه هم کثیفه