وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

عجب آشفته بازاری است اینجا: حریف سپیدرود در هفته دوم؛ فجر، برق، پاس یا قشقایی!؟

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – در حالی که کمتر از 72 ساعت تا آغاز لیگ دسته اول باقی مانده است اما هنوز نام و چهره ی یکی از هجده تیم حاضر در این مسابقات همچنان نامعلوم می باشد!

به گزارش سایت سپیدرود، در حالی روز گذشته خبری مدیرعامل باشگاه فجر سپاسی در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها به دلیل مشکلات مالی از لیگ دسته اول اعلام انصراف نمود که بسیاری از کارشناسان این مصاحبه را تنها یک تهدید تصور کردند و به نوعی آن را یک هشدار و تهدید قلمداد نمودند.

اما همین مصاحبه کافی بود تا یک روز بعد گمانه زنی های بسیاری در دنیای خبری شکل بگیرد و نام باشگاه های گوناگونی که بعضا برای نخستین بار به گوش می رسید به عنوان جایگزین تیم قدیمی فجرسپاسی مطرح گردد.

در نخستین اظهار نظر رسمی، بهروان رییس مسابقات سازمان لیگ خبر از حضور تیم پاس همدان به جای فجر داد و گفت: ” باز هم امیدوارم که فجرشهید سپاسی در لیگ دسته اول حضور داشته باشد اما اگر بر فرض فجرسپاسی در رقابت ها شرکت نکند آخرین تیم سقوط کرده به لیگ دسته دوم جانشین فجرسپاسی خواهد شد که این تیم پاس همدان است. “

این در حالی است که باشگاه پاس هنوز حتا خود را برای مسابقات لیگ دسته دوم نیز آماده نکرده و یقینن امکان آماده شدن 48 ساعته برای شرکت در یک لیگ پرفشار و نیمه حرفه ای را نخواهد داشت.

از سوی دیگر این سخن بهروان با واکنش تند قنبری مدیرعامل فجرسپاسی مواجه شد. قنبری در این باره گفت: « اگر فجرسپاسی در لیگ دسته اول شرکت نکند یک تیم از استان فارس باید جایگزین شود زیرا این سهمیه استان فارس است » و با توجه به گفته‌های قنبری در حال حاضر تنها تیمی که از شیراز آمادگی حضور در مسابقات را دارد تیم برق جدید شیراز است که خود را آماده حضور در لیگ دو می‌کند.

موضوع وقتی جذاب تر می شود که در این بین مدیرعامل باشگاه قشقایی فارس که در هیچ کدام از لیگ های سه گانه فوتبال ایران جایی ندارد با انتشار نامه ای خواهان حضور در لیگ دسته اول به جای فجر سپاسی شد که البته در فوتبالی که تیم دسته دومی استقلال اهواز به ناگاه با یک دنده پرش در لیگ برتر حضور پیدا می کند، این خبر نمی تواند خیلی اتفاق منحصر به فردی باشد!

photo_2016-08-03_20-28-09

در ادامه بهروان در مصاحبه ای اصلاحی در کمتر از چهار پنج ساعت از حرف اولیه اش تغییر جهت می دهد و اعلام می کند چون انصراف فجر سپاسی پیش از قرعه کشی صورت نگرفته است، احتمال جایگزین شدن تیمی بعید است و این موضوع باید در هیات رییسه سازمان لیگ چاره جویی شود و ممکن است بازی ها با شرکت 17 تیم پیگیری گردد!

بهروان می گوید” در حال حاضر تیم‌ها تا روز 15 شهریور فرصت ارسال مدارک و ثبت اسامی بازیکنان را دارند، بنابراین اگر تیم فجر در دو هفته ابتدایی مسابقات در لیگ دسته اول حاضر نشود و غیبت کند در آن صورت ما این وضعیت را به هیئت رئیسه سازمان لیگ گزارش می‌کنیم تا هیئت رئیسه در مورد این تیم تصمیم‌گیری کند.

وی در ادامه تصریح کرد: هیئت رئیسه سازمان لیگ هم رأی به ادامه مسابقات با 17 تیم خواهد داد، یعنی فجرسپاسی از مسابقات کنار گذاشته خواهد شد و این تیم اولین تیم سقوط کرده از لیگ دسته اول منظور می‌شود. ”

داستان وقتی مهیج می شود که به یاد بیاوریم سال گذشته درست در چنین روزی قنبری مدیرعامل فجرسپاسی در گفتگو با خبرگزاری فارس خبر از انصراف و کنارگیری تیمش از مسابقات لیگ دسته اول آزادگان داده بود!

مدیرعامل باشگاه فجر سپاسی در سال گذشته در این خصوص گفته بود: ” به دلیل مشکلات مالی که وجود دارد هنوز برای حضور در لیگ دسته اول مردد هستیم و وضعیت ۵۰ – ۵۰ است که باید ظرف چند روز آینده تصمیم بگیریم، اگر بتوانیم وضعیت مالی خود را بهبود بخشیم در رقابتها شرکت می‌کنیم وگرنه از حضور در مسابقات انصراف خواهیم داد. “

حال در فاصله کمتر از سه روز تا آغاز بازی های لیگ دسته اول آزادگان که اتفاقن امسال عنوان شده که قرار است با قوانین و مقرارات لیگ حرفه ای برگزار گردد، چه تصمیمی از سوی هیات رییسه سازمان لیگ در این خصوص اتخاذ خواهد شد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.