وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

عضو هیئت مدیره سپیدرود گیلان: کارگروه رسانه فوتبال گیلان تشکیل می‌شود

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره سپیدرود گیلان با بیان اینکه کارگروه رسانه فوتبال گیلان تشکیل می‌شود، گفت: نشست‌های بررسی مشکلات و موانع توسعه فوتبال گیلان برگزار می‌شود

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – عزیز عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه فوتبال در سراسر جهان اشاعه یافته و سبب جذب هویت و فرهنگ های ملی و محلی شده است، اظهار داشت: آنچه که به افزایش نفوذ و اهمیت فوتبال کمک کرده رسانه‌ها هستند.

وی با اشاره به نقش فوتبال در جامعه امروزی، افزود: فوتبال با گسترش رسانه‌ها بعد همگانی و جهانی یافته و به این ورزش محبوب نقش سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی داده است.

عضو هیئت مدیره سپیدرود گیلان با تأکید بر اینکه فوتبال بدون هواداران را فاقد ارزش است، گفت: فوتبال بی تماشاگر هیچ نیست، یعنی جذابیت و جایگاه فوتبال را نه بازیکنان بلکه هوادارانش می‌سازند، سرمایه اجتماعی فوتبال محصول کارکرد رسانه است.

عبداللهی خاطرنشان کرد: رسانه‌ای شدن فوتبال سبب تغییر از یک امر صرفا ورزشی به یک مقوله اجتماعی با ابعاد مختلف می‌شود و نحوه نگرش ما به فوتبال مهم است و چیستی فوتبال اهمیت دارد.

وی، فوتبال را یک نهاد اجتماعی مستحکم دانست و اظهار داشت: در رویکرد اجتماعی فوتبال نه صرفا نوعی ورزش بلکه نوعی کنش جمعی و نهاد اجتماعی است، در این منظر، جامعه شناسان فوتبال را هم به مثابه امر اجتماعی و هم به مثابه مساله اجتماعی تعین کرده‌‌اند، پرسش کنونی در رویکرد اجتماعی فوتبال، تعیین نسبت میان جامعه و فوتبال است، تحلیل‌های تاریخی و جامعه شناختی می‌توانند ریشه‌های اجتماعی فوتبال را نشان دهند.

عضو هیئت مدیره سپیدرود گیلان افزود: فوتبال به مثابه یک امر اجتماعی نیازمند؛ طراحی و اجرای یک ساختار استاندارد و حرفه‌ای است و نیروی انسانی متخصص، تشکیلاتی و نظم پذیر، نظام لجستیک و پشتیبانی با کفایت سبب رشد این ورزش فراگیر می‌شود.

عبداللهی با بیان اینکه در همه باشگاه‌های فوتبال گیلان فقر ساختاری دیده می شود، گفت: در کمتر باشگاهی نیروی انسانی آموزش دیده، تشکیلاتی و معتقد که به کار جمعی و فرایندی معتقد باشند دیده می شود. در همه باشگاه های گیلان دو موضوع اول الویت کمتری نسبت به موضوع لجستیک دارد.

وی گفت: مقوله لجستیک یک امر مهم، استراتژیک و حساس است اما بی توجهی نهاد سازی نیروی انسانی و تشکیلاتی که سرمایه های اصلی باشگاه هستند کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

عضو هیئت مدیره سپیدرود گیلان تصریح کرد: نگرش حاکم بر فوتبال ما دولتی است و وابستگی باشگاه نه به توانایی مالی و درآمد زایی، بلکه اقتصاد متکی به رانت باعث شده است که بخش خصوصی وارد عرصه سرمایه گذاری در ورزش شود، ما ناگزیریم از رویکرد دولتی شدن فوتبال جلوگیری کنیم اما مهم است بسترهای حضور بخش خصوصی در فوتبال فراهم شود تا از این طریق به توسعه فوتبال کمک کنیم.

عبداللهی با تأکید بر اینکه راه عبور از بن بست فوتبال گیلان، سیاست‌گذاری است، گفت: برای اینکه این اتفاق در فوتبال گیلان بیافتد باید نگرش به سیاست گذاری ها هدف گذاری های فوتبال تغییر یابد و مادامی که این اتفاق نیافتد، فوتبال در گیلان رشد کمی و کیفی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه کارگروه رسانه فوتبال گیلان تشکیل می‌شود، گفت: رسانه‌های استان باید درباره مباحث مدیریت ورزشی و باشگاه داری، داوری‌ها، مربیان، منتقدان و زیربناهای ورزشی گفت‌وگو و بحث کنند و این انتظار وجود دارد که همکاران رسانه‌ای بیشتر به این موضوعات بپردازند.

 

عضو هیئت مدیره سپیدرود گیلان: کارگروه رسانه فوتبال گیلان تشکیل می‌شود
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.