وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

علی نظرمحمدی بهترین مربی گیلانی به انتخاب روزنامه خزر

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – همیشه سرمربی تیم برتر در طول فصل، بهترین مربی نیست. اما وضعیت علی نظرمحمدی فرق می کند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روزنامه خزر، او که چند هفته ناموفق را با تیم داماش در اواخر مسابقات لیگ (۹۳ – ۹۲) فوتبال ایران پشت سر گذاشته بود و داماش آن فصل سقوط کرد، تجربه های زیادی از همان بازی ها گرفت که با تجربه های دوران بازی گری اش تلفیق شد و برای او شرایط متفاوتی را رقم زد.

نظرمحمدی در انتهای رقابت های دور رفت فصل گذشته پس از شکست سپیدرود رشت مقابل تیم بادران تهران کنار گذاشته و فرشاد پیوس به جای او آمد که در نهایت سپیدرود را به دسته اول کشور رساند. باید منصفانه نوشت که فرشاد پیوس و همکاران او نیز در صعود سپیدرود به دسته اول کشور نقش داشتند.

اما «عامل اصلی» موفقیت تیم قرمزپوش گیلانی در فصل اول، طرفداران سپیدرود بودند که با حمایت های یک پارچه و شور و شوق کم نظیر خود ورزشگاه رشت را برای حریفان تبدیل به «جهنم فوتبالی» می کردند. سپیدرود از نظر برنامه مسابقات هم شرایط خوبی داشت که در دو هفته آخر میزبان بود و در رشت مقابل تیم های نفت و گاز گچساران و بادران تهران به پیروزی رسید و صعودش را با فرشاد پیوس جشن گرفت.

پیوس علاوه بر سرمربی گری، چند بار هم از دوستانش کمک هایی را برای سپیدرود دریافت کرد و دستیاران او به خصوص حمیدرضا منصوری که شناخت خود از فوتبال رشت و تیم سپیدرود را در اختیار پیوس قرار داد، زحمت کشیدند. ولی خیلی بیشتر از پیوس، باید طرفداران سپیدرود و بازیکنان این تیم را عامل اصلی پیروزی و صعود سرخ پوشان دانست.

ضمن آن که از نقش علی نظرمحمدی که تیم سپیدرود را او بسته بود و تمرین داده و هفته ها کار کرده و امتیازات زیادی به همراه علی عشوری زاد به دست آورده بود، نباید بی تفاوت گذشت. پس از این که فرشاد پیوس بر سر رقم قراردادش با مسئولان سپیدرود برای ادامه همکاری در دسته اول کشور به توافق نرسید، با چند مربی گیلانی و به خصوص غیرگیلانی صحبت شد که نتیجه ای دربر نداشت.

چرا که سپیدرود با مشکل مالی مواجه بود و مربیان غیربومی در وهله اول از پول خود و مبلغ قرارداد و امکانات شخصی و سپس از امکانات تیمی برای تمرین و مسابقه سخن می گفتند. به همین دلیل مسئولان وقت سپیدرود باز هم به سراغ نظرمحمدی رفتند و او در آن شرایط که پذیرفتن سرمربی گری این تیم ریسک بزرگی بود، کارش را مجددا آغاز کرد و البته با مخالفت هایی نیز مواج شد.

اما نظرمحمدی کار خوبی انجام داد که در صدد مقابله با اعتراضات و مخالفت ها برنیامد و با بازگرداندن علی عشوری زاد جوان و حمید رضا منصوری باتجربه، مثلث موفقی در کادر فنی ساخت و البته در جریان برگزاری مسابقات از تجارب دوران بازی گری و مشورت های فنی علی بهارمست که سرپرست تیم شده بود، استفاده کرد.

نظرمحمدی به جز آماده ساختن سپیدرود برای شرکت در رقابت های دسته اول کشور، دو کار مهم دیگر نیز انجام داد:

۱ – با پی گیری و تلاش زیاد، چندین بازیکن موثر را به تیم قرمزپوش گیلانی آورد و یا برخی افراد را که پیشنهادهای خوبی داشتند و می خواستند از رشت بروند، در سپیدرود نگه داشت.

۲ – نظرمحمدی با استفاده از آشنایی قبلی اش با برخی افراد در رشت حتی تهران، چند بار در اوج بحران مالی برای تیم پول گرفت و اگرچه رقم های بالایی نبود، اما به هر حال میان بازیکنان تقسیم شد و بازیکنان هم که می دیدند سرمربی تیم حتی از بعضی اشخاص پول می گیرد تا حداقلی از مشکلات را حل کند، با تعصب و هماهنگی بیشتری در میدان می جنگیدند.

سپیدرود به تدریج نتایج بهتری گرفت و در صدر جدول ماند و این هم تماشاگران بیشتری را به ورزشگاه کشاند و حتی منتقدان و معترضان اول فصل را حامی تیم قرمزپوش کرد و یا به سکوت واداشت.

برخی اختلافات بر سر مالکیت و سپردن سپیدرود به هیات فوتبال گیلان نیز تاثیر منفی در روند موفقیت آمیز این تیم نگذاشت و قرمزپوشان اینک شانس زیادی برای صعود از دسته اول کشور دارند.

علی نظرمحمدی به خاطر صدرنشین کردن سپیدرود در شرایط سخت و با مشکلات زیاد، بهترین مربی فوتبال گیلان در سال ۱۳۹۵ است. البته باید برای تلاش علی فلاح در فومن نیز احترام زیادی قایل شد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

1 دیدگاه ارسال شده است

  • دختر سپیدرودی گفت:

    بچه ها پارس مساوی کرد
    با صدرنشینی به استقبال بهار میریم هوراااا
    نرم نرمک میرسد اینک بهار خوش به حال سپیدرود