وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

علی کریمی: اینجا زادگاه پدری ام هست

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – سرمربی سپیدرود رشت گفت: در فوتبال ما یک مربی داخلی نمی‌تواند پول خودش را بگیرد اما مربی خارجی می‌رود و با شکایت به پول خود می‌رسد.

به گزارش سایت سپیدرود، علی کریمی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل گسترش فولاد تبریز اظهار داشت: ان‌شاءالله سؤالات مطرح‌شده در خصوص فوتبال باشد و بتوانیم جلسه خوبی با هم داشته باشیم.

وی درباره کارهای تاکتیکی تیم سپیدرود و اینکه چه‌هدفی برای بالا رفتن کارهای تاکتیکی در تیم سپیدرود دارد، تصریح کرد: میزان پاس و میزان مالکیت توپ ملاک موفقیت یک تیم نیست. یک مثال می‌زنم در جام ملت‌های آسیا تعداد پاس‌های تیم امارات بیشتر از تیم ایران بود اما در نهایت ایران در بازی پیروزی شد. بالا بودن مالکیت یک تیم ضامن پیروزی آن تیم نیست.

وی ادامه داد: تیم ما در کارهای ترکیبی و حفظ توپ ضعف دارد. در این زمینه با زمان کمی که در اختیار داشتیم کار کردیم اما به‌امید خدا بعد از دیدار با گسترش فولاد اردویی خواهیم داشت تا این ضعف را بهبود ببخشیم. همان‌طور که گفتم حفظ توپ و مالکیت بر بازی ضامن پیروزی تیمی نیست اما همه فوتبال همین حفظ توپ و پاس و کارهای تاکتیکی است. در چند بازی که من از تیم سپیدرود دیده‌ام بازیکنان در زدن ضربات آخر اعتماد به نفس لازم را ندارند. تلاش می‌کنیم کار کنیم و روند بهتری را در ادامه راه داشته باشیم.

سرمربی تیم سپیدرود درباره اینکه او قرارداد ۲ سال و نیمه‌ای با تیم سپیدرود امضاء کرده است، تصریح کرد: مالک جدید باشگاه به من لطف دارد. من با رشت غریبه نیستم و اینجا زادگاه پدری من است. به‌نظرم تنها استانی که من پس از تهران می‌توانم در آن کار کنم رشت است. مالک باشگاه اصرار داشت قرارداد بلندمدت امضاء کنیم که این هم از لطف او است.

درست است قرارداد من دو فصل است اما به خود مالک باشگاه هم گفتم در هر زمانی که به این نتیجه برسد که قطع همکاری ما به‌نفع باشگاه باشد هیچ مشکلی وجود ندارد و ما همکاری‌مان را قطع خواهیم کرد، فقط برخوردها در پایان همکاری به‌نفع بدی نباید باشد. اکنون هم یکی از شرط‌های من برای حضور در این شهر این بود که با سرمربی پیشین باشگاه تسویه حساب شود. شما می‌دانید این کار در فوتبال ما نادر است. در فوتبال ما یک مربی داخلی نمی‌تواند پول خودش را بگیرد اما مربی خارجی می‌رود و با شکایت به پول خود می‌رسد.

کریمی افزود: حق طبیعی هر تیمی است که مربی خودش را عوض کند اما خدا کند ما روش آن را یاد بگیریم و با احترام برخورد کنیم. شما نگاه کنید تیم بایرن‌مونیخ در هفته چهارم سرمربی خود را تغییر داد اما هیچ مشکلی پیش نیامد؛ الآن هم قرارداد من با سپیدرود دو فصل و نیم است اما باز هم می‌گویم تا زمانی که باشگاه بخواهد هستم.

وی درباره شکایت خود از باشگاه نفت تهران نیز یادآور شد: ما شکایت کردیم و یک حکم هم به ما داده‌اند. به‌امید خدا همین‌طور جلو می‌رویم تا ببینیم سن ما به این قد می‌دهد که اتفاقی بیفتد یا اگر اتفاقی نیفتاد باید اولادمان کاری کند.

سرمربی تیم سپیدرود در خصوص ۳ دیدار آینده تیمش مقابل گسترش فولاد تبریز، پیکان و سپاهان و اینکه او از زمان مربیگری در تیم نفت با این تیم‌ها رودررو شده است، گفت: گسترش فولاد نسبت به آن زمان تغییر چندانی نکرده است اما تیم‌های پیکان و سپاهان می‌توانند بازیکنان جدیدی را به‌خدمت بگیرند. طبیعتاً این تیم‌ها همان تیم‌های نیم‌فصل نخست هستند اما یک چیز فرق کرده اینکه من اکنون با تیم دیگری مقابل آنها حضور دارم.

یک آشنایی نسبی هم از کادر فنی و بازیکنان حریف داریم. البته باید بازیکنان ما هم خودشان را با این شرایط وفق دهند. به‌طور کلی در نیم‌فصل دوم هیچ بازی آسانی وجود ندارد چه با تیم‌های بالای جدولی باشد و چه با تیم‌های انتهای جدولی، امیدوارم در پایان فصل شرایط خوبی در جدول داشته باشیم تا در فصل آینده یک تیم خوب و در خور شأن رشت را آماده حضور در مسابقات کنیم.

کریمی در پاسخ به این پرسش که آیا برای قبول پیشنهاد سرمربیگری سپیدرود ریسک کرده است یا خیر، گفت: نکند من باید منتظر پیشنهاد رئال مادرید و بایرمونیخ باشم؟ من ابتدا نفت را انتخاب کردم چون تیمی کم‌طرفدار بود و در هر بازی حدود ۱۰۰، ۱۵۰ نفر برای تشویق تیم به ورزشگاه می‌آمدند. مربیانی مانند منصوریان، یحیی گل‌محمدی و حسین فرکی هم کار خود را از نفت آغاز کردند که عملکرد بسیار خوبی داشتند.

تفاوت آنها با ما این بود که در آن زمان تیم نفت مالک ثابتی داشت و تیم در اختیار وزارت نفت بود. این هم از شانس ما بود. زمانی که به نفت رفتم قرار بود مالک خوبی که از فیلتر وزارت ورزش و جوانان عبور کرده بود مالکیت تیم را به‌عهده بگیرد. تمام حکم‌ها و معرفی‌نامه‌های او نیز موجود است. من هم روی این حساب کار کردیم. دو بار مالک باشگاه تغییر کرد و مشکلات مالی زیادی داشتیم. در حالی که کم‌کم داشتیم جا می‌افتادیم آن اتفاقات افتاد که قسمت ما بود.

وی با ابراز اینکه رشت زادگاه پدری اوست و به این شهر علاقه زیادی دارد، تصریح کرد: سپیدرود تیم شهر خودم است. من وقتی برای سفر به خارج از تهران به‌جز شمال کشور نداشتم و بقیه سفرهای من ورزشی بود. یک‌سری از همکاران شما (خبرنگاران) افرادی هستند که یا می‌خواهند به تیم کمک کنند و یا دنبال مسائل دیگری هستند. من باید درباره آینده حرفه‌ای خودم تصمیم بگیرم.

من نمی‌توانم به شما بگویم که “چرا با این سایت کار می‌کنی و با روزنامه دیگری کار نمی‌کنی؟” و یا بگویم چرا خبرنگار فلان شبکه در شبکه دیگری فعالیت نمی‌کند. این چیزی است که من درباره آن تصمیم می‌گیرم و تلاش می‌کنم که این انتخاب به من کمک کند. البته مواردی داشتیم که مثلاً آنچلوتی بایرن‌مونیخ را قهرمان آلمان کرد و فصل بعد پس از ۴ مسابقه تغییر کرد. یک مربی با رزومه پرافتخار با چند نتیجه بد از کار برکنار می‌شود.

سرمربی تیم سپیدرود با بیان اینکه هر مربی در هر تیمی فعالیت کند ریسک کرده است، خاطرنشان کرد: یحیی گل‌محمدی تراکتورسازی را با آن شرایط که تیم از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم بود در اختیار گرفت و واقعاً ریسک کرد. مورینیو در منچستریونایتد به‌جای کسی می‌آید که هنوز سایه فرگوسن بالای سر تیم است. با توجه به خریدهایی که او انجام داده الآن نتیجه‌ای هم نگرفته است، سال گذشته یک جام معمولی کسب کرد و امسال هم کار خاصی انجام نداده است.

با هر شرایطی مربیان باید ریسک کنند. مالک باشگاه، مدیرعامل و طرفداران باید کمک کنند تا تیم بهترین نتیجه را کسب کند. همچنین یک نکته که مرا به کار در سپیدرود راغب کرد طرفداران این تیم بودند که یک نعمت محسوب می‌شوند. این تیم ۲۶، ۲۷ سال در لیگ برتر حضور نداشت که در ۲ سال ابتدا به لیگ یک و سپس به لیگ برتر صعود کرد، اینها نکات مثبتی است که هواداران خواستند و اتفاق افتاد.

کریمی با اعلام اینکه آمده است که در سپیدرود در حیطه وظایف خودش به این تیم کمک کند، خاطرنشان کرد: امیدوارم هواداران از ما حمایت بیشتری کنند که اتفاقات خوبی در ادامه لیگ برای ما رخ دهد.

وی در مورد جذب دو بازیکن جدید سپیدرود که در تمرینات این تیم شرکت کرده‌اند، اظهار داشت: محمد غلامی با ما قرارداد بسته است اما برای مجتبی بیژن مشکلاتی ایجاد شد که هنوز در تمرینات در خدمت او هستیم. کنار بازیکنان جوانی که در اختیار داریم به بازیکنان باتجربه‌ای هم نیاز داریم که این بستگی به تصمیم کادر فنی تیم دارد که شاید اشتباه هم باشد اما هیچ‌وقت در این تصمیم غرض‌ورزی وجود نخواهد داشت.

شرایطی ایجاد می‌کنیم که بازیکنان با هم همدل باشند البته منظورم این نیست که این همدلی در بازیکنان تیم وجود ندارد بلکه می‌خواهم این رفاقت و صمیمیت را میان بازیکنان بیشتر کنم چون با وجود رفاقت و همدلی می‌توانند به چیزی که می‌خواهند دست یابند.

سرمربی تیم سپیدرود در خصوص حریف فردای تیمش گفت: این تیم با تغییراتی که در هفته‌های گذشته داشته نتایج بسیار خوبی کسب کرده البته این تیم در هفته قبل مقابل ذوب‌آهن در تبریز شکست خورد اما بیش از این دیدار پارس جنوبی را شکست داد و نتایج خوبی به دست آورد.

شما خبرنگاران در این شهر هستید و تیم را آنالیز می‌کنید، می‌دانید که جنس این تیم (سپیدرود) جور نیست و ما هم نمی‌توانیم کاری کنیم، می‌توانیم بازیکنانی را که فکر می‌کنیم می‌توانند به ما کمک کنند به سپیدرود اضافه کنیم. تمرینات تیم با حضور من از روز دوشنبه آغاز شد که وقت کارهای تاکتیکی و انفرادی را نداشتیم بیشتر تلاش کردیم شرایط بازیکنان را از لحاظ روحی و روانی بهبود ببخشیم چون لازم است بازیکنان را برای بازی فردا آماده کنیم تا شرایطی ایجاد کنیم که با بهره بردن از امتیاز میزبانی به ۳ امتیاز کامل این مسابقه دست یابیم. می‌توانیم با پیروزی در این دیدار شرایط سپیدرود را بهبود ببخشیم و به جاهای بالاتری فکر کنیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است