وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

غریبه ها در صدر، قدیمی ها در قعر: رقابت شدید مرزبان و نظر محمدی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – حضور نام های آشنا در قعر و غریبه ها در صدر جدول لیگ دسته اول، برای فوتبال لیگ ایران جذاب است و خونه به خونه و سپیدرود رشت که هر دو در رتبه‌های اول و دوم جدول جا خوش کرده‌اند با امتیاز 22 در جدول رده‌بندی مساوی هستند.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از “ورزش سه”،سپیدرود رشت و خونه به خونه بابل، امتیاز مشترکی دارند و حساب کار خود را از سایر تیم ها جدا کرده اند. تیم سپیدرود البته یک تیم قدیمی است اما به اندازه قدمتش، حسرت کشیده است، آنها تنها یک بار در سال 71 بالاترین سطح مسابقات فوتبال لیگ را در ایران تجربه کرده است.

خونه به خونه هم تیمی با مدیریتی علاقمند است که با تمام توش وتوان خود برای قدرت نمایی انرژی گذاشته و پارسال هم مدعی صعود بود؛ اما حالا با یک برنامه ریزی بهتر از سال گذشته در حالی بالاخره صدر را تجربه کرده که از حیث جذب ستاره و تماشاگر، جذابیت های مورد نیاز را به مسابقات لیگ فوتبال در ایران تقدیم کرده است.

سپیدرود و خونه به خونه به اندازه کافی در فوتبال ما حادثه ساز شده اند، از خونه به خونه بیشتر گفتیم و درباره سپیدرود بد نیست ادامه دهیم که این تیم جوانترین مربی لیگ دسته اول را دارد و سند و مجوز حضورش در لیگ دسته اول هم تازه است و سال گذشته در لیگ دسته دوم بوده است.

جالب است که آنها در تعداد برد، باخت و تساوی با یکدیگر برابری می‌کنند. تنها دلیل صدرنشینی خونه به خونه تفاضل گل آنهاست. با صعود خونه به خونه به لیگ‌برتر آنها اولین تیمی خواهند بود که طی سال های برگزاری مسابقات لیگ‌برتر به این سطح از فوتبال صعود می‌کنند ولی سپیدرود دومین تیم رشتی بعد از داماش گیلان است که به لیگ‌برتر صعود کرده خواهد کرد.

این دو تیم به همراه نساجی علاقه مندترین هواداران فعلی لیگ برتر را نیز دارند و البته تفاوت بزرگ آنها در نحوه باشگاهداری مالکان آنهاست؛ کاری که در خونه به خونه به نحو احسن انجام می شود اما در سپیدرود …

برویم ته جدول و نام 2 تیم ته جدول را مرور می کنیم و مرور نام فجر شهید سپاسی و استقلال اهواز و شهرت و اعتبار قدیمی این نام ها باعث تعجبمان می شود .حیف است تیم هایی که این همه اعتبار و سرمایه معنوی دارند تا این حد کوچک شوند .اندازه ای که قبلا برق شیراز و ابومسلم مشهد و شموشک نوشهر و… هم آن را تجربه کرده بودند.

در دسته اول لیگ ،به نظر می رسد جای 2 صدرنشین و2 قعر نشین عوض شده است هر چند نام ها مهم نیست؛ صلاحیت و لیاقت مهم است که تا به حال خونه به خونه، سپیدرود، ملوان و گل گهر آن را دارند.

غریبه ها در صدر، قدیمی ها در قعر: رقابت شدید مرزبان و نظر محمدی
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

20 دیدگاه ارسال شده است

 • علی گفت:

  علی ۲ / آبان / ۱۳۹۵ ساعت: ۱۸:۵۸
  اگر واقع بینانه قضاوت بکنیم سپیدرود تا حالا فوق تصور کار کرده : یازده بازی فقط یک باخت مشکوک و فقط پنج گل خوردن آنهم از تیمهایی که تجربه لیگ برتری دارند با میانگین هر بازی دوامتیاز اگر نگوییم عالیه حداقل خیلی خوبه . دست بچه ها ونظرمحمدی و حمیدخان منصوری و عشوریزاد درد نکند. فقط اگر خوب دقت کنیم می بینیم که خداوند مثل اینکه ذره ای شانس به تیم ما نداده. همه تیمهای رقیب ما یا دقیقه ۹۲ گل برتری میزنند و یا دردقیقه ۹۳ از باخت فرار میکنند الا تیم ما که صرفا با غیرت و جنگندگی مجموعه تیم دارند باچنگ ودندان امتیاز جمع میکنند .نمونه اش برد دقیقه آخر ملوان وخونه به خونه . یک پیشنهاد هم به آقای نظرمحمدی دارم و آن اینکه وقتی در بازی مثل یزد یا پارس جنوبی می خواهیم بازی را حفظ کنید حتما از وجود یار دفاعی مستحکم بنام مازیار حبیبی در کنار سایردفاعها استفاده شود چون این بازیکن استاد دفع توپهای سرگردان است

 • نیرومند گفت:

  به سپیدرود کمک کنیم با ۲۰۰ تومان ماهی ۶۰۰۰ تومان
  ۳۰۹۰۱۳

 • کریمی گفت:

  تاثیر مدیریت در موفقیت یا ناکامی یک تیم و مجموعه، در استفاده از ظرفیت‌ها و داشته‌ها و یا نفله کردن آنها، امری انکارناپذیر است.

 • بهرام رضایی گفت:

  این وضع تقصیر کسانی است که به فوتبال آمدند، یا بلد نیستند یا نمیخواهند کار کنند و در هر صورت یا باید کنار بکشند یا کنار گذاشته شوند و کسانی سر کار بیایند که توانایی لازم را دارند، در غیر این صورت وضع روز به روز بدتر می شود.

 • بابک حمیدی گفت:

  د‌ر فوتبال ما اصلاً سود‌آوری وجود‌ ند‌ارد‌. اینجا فوتبال د‌ولتی و مساله سود‌آوری منتفی است.

 • صبوری گفت:

  کد‌ام آد‌م عاقل از بخش خصوصی حاضر است بیاید‌ یک باشگاه را د‌ر اختیار بگیرد‌ و سالی چند میلیارد‌ هزینه کند‌ و بد‌اند‌ هیچ سود‌ی از آن حاصل نمی‌شود‌؟ می‌خواستند پرسپولیس و استقلال را خصوصی کنند. چطور؟ مگر می‌توانیم به زور خصوصی‌سازی کنیم. شما باید‌ زمینه فعالیت‌های بخش‌های خصوصی را فراهم بیاورید‌ بعد‌ خود‌به‌خود‌ و خود‌انگیخته باشگاه خصوصی شکل می‌گیرد‌ و می‌توان د‌ولتی‌ها را هم واگذار کرد‌. نمی‌توان با همین چارچوبی که هست باشگاه‌ها را خصوصی کرد‌. مثل اینکه شما به فرد‌ی که د‌نبال مجوز یک مغازه است د‌ر بیابان مجوز بد‌هید‌ و بگویید‌ اینجا می‌توانید‌ مغازه باز کنید‌. پس مشتریان کو؟ نیازهای لازم کو؟ شما اول باید‌ سطح را صاف بکنید‌، جاد‌ه و خیابان بکشید‌، برق بکشید‌، آب و گاز تامین کنید‌ بعد‌ مرد‌م خود‌شان می‌آیند‌ و زمین و امکانات را از شما می‌خرند‌ که مغازه بزنند‌. الان کد‌ام بخش خصوصی می‌تواند‌ بیاید‌ پرسپولیس و استقلال را بگیرد‌ و بعد‌ با سپاهان یا ذوب‌آهن که از مجموعه‌های د‌ولتی است، رقابت کند‌. هر جا د‌ولت د‌ست گذاشته بخش خصوصی از آن فاصله گرفته است. اینکه می‌گویند‌ افراد‌ی هستند‌ که تمایل د‌ارند‌ تمامش قصه است. اگر هم حضراتی ابراز تمایل می‌کنند‌ و می‌آیند‌ تنها به د‌و د‌لیل است: یا اینکه انتظار د‌ارند‌ د‌ر مقابل یک نوع رانت‌ها و تسهیلات ویژه د‌ر اختیار بگیرند‌ که نمونه‌اش را هم الان د‌اریم یا اینکه حاضر هستند‌ تا مد‌تی هزینه کنند‌ تا فقط نام‌شان مطرح شود‌ که این د‌سته هم پاید‌ار نیستند‌ و بعد‌ از مد‌تی کنار می‌کشند‌.

 • منتظری گفت:

  نمی‌شود‌ الان باشگاه خصوصی د‌اشته باشیم. این باشگاه چطور می‌تواند‌ از تلویزیون حق پخش بگیرد‌. باشگاه نمی‌تواند‌ با تلویزیون که حتی د‌ولتی هم نیست بنشیند‌ و مذاکره کند‌ و حق پخش بخواهد‌. واقع‌بینانه می‌گویم. ما امکان خصوصی بود‌ن را ند‌اریم.

 • نریمان گفت:

  دوست عزیز نویسنده شما در متن عنوان کردید که(( جالب است بدانید تعداد برد و باخت و مساوی تیم خونه به خونه و سپیدرود یکی است و اینکه این 2 تیم امتیاز مشترک دارند و حساب خود را از بقییه تیم ها جدا کردند)) این درست ولی آیا نباید به این استرس هواداران اشاره میکردید که تیم خونه به خونه و یا ملوان تا هفته های پیش کجای جدول بودند الان به کجا رسیدند و اینکه سپیدرود کجا بود و به کجا رسید اگه کمی تامل کنید میبینید تیم شهر ما داره درجا میزنه و امثال خونه به خونه ملوان بهش رسیدن و با یه لغزش راحت ازش پیشی میگیرن اگه هم تا الان افتخارآور شده به خاطر نتایج خوب هفته های اولش بوده وگرنه بر خلاف میل باطنی من و همه هواداران فهیم باید بگم که سپیدرود عزیز ما داره درجا میزنه البته ممنون از غیرت بازیکنان که تا الانم آبروداری کردن ولی خب قطار سپیدرود دنده سنگین داره میره جلو متاسفانه و اگه همینجوری مساوی بدیم یا خدای نکرده باخت ما میایم پایین و پایین تر به امید صعود سپیدرود عزیز به لیگ برتر انشالله

 • منتظری گفت:

  به تجربه ثابت شده «فرهنگ پاسخگويي» در ايران سبک و سياق خاص خودش را دارد و کمي تا قسمتي منحصر به فرد به شمار مي رود. اينجا اغلب سؤال را با سؤال جواب مي دهند و از کاستي به عنوان توجيهي براي کاستي سود مي برند! به ندرت مي توان در کشور ما کسی را پيدا کرد که در توضيح کمبودهاي حوزه خودش، سراغ بر شمردن معايب و نواقص بقيه حوزه ها يا حتي ساير کشورها نرود و خيلي صريح و راحت از مشکلات خودش و کارش بگويد.

 • رهبری گفت:

  شايد در بسياري از حوزه هاي تخصصي، نتوان قاطبه مردم را صاحب نظر و کارشناس تلقي کرد، اما داستان فوتبال فرق مي کند. اينجا گردش اطلاعات مدرن، بسيار سريع و آسوده انجام مي شود و به همين خاطر نمي توان کسي را فريب داد. شايد در خيلي از عرصه هاي ديگر، به پشتوانه فقدان آگاهي و اطلاعات، بتوان باورهاي غلط را در انديشه عموم جا داد و نهادينه کرد، اما قصه فوتبال متفاوت است و آنها با توجه به دسترسي شان به بهترين و والاترين محصولات اين رشته ورزشي، خود به صاحب نظراني فکور و باهوش تبديل شده اند که عمدتا مي توانند دوغ را از دوشاب تميز بدهند.

 • براری گفت:

  سياست داشتن در مديريت ورزشي چندان بد نيست چرا كه بسياري مواقع در چرخه حق‌جويي و حق‌خواهي مي‌طلبد كه يك مدير براي حفظ منافع زيرمجموعه‌اش به عبارتي سياست به خرج بدهد ولي آنچه غيرقابل قبول است، سياست‌زدگي مديران ورزشي است، به نحوي كه اداره‌كنندگان ورزش، چه خواسته چه ناخواسته، اسير در جريانات سياسي روز، به مقتضاي زمان، مصلحت آني را بر اصول ذاتي و باقي ورزش ترجيح دهند!

 • اریا گفت:

  فوتبال برشي از وضعيت سياسي، اقتصادي و فرهنگي هر جامعه است. اين جمله اي است كه بارها نوشته شده است. براي بهتر شدن وضعيت فوتبال، تنها به «زمان» نياز داريم. اگر در حوزه هاي ديگر شاهد برنامه ريزي بوديد، قطعا در فوتبال هم «برنامه» جايگاه پيدا مي كند. اگر در حوزه هاي ديگر شاهد «مديران» قدرتمند و عملياتي بوديد، مطمئنا مي توان به حضور مديران خوب در فوتبال اميدوار بود. اگر در حوزه اجتماعي شاهد احترام و رعايت قوانين بوديد، شك نكنيد در فوتبال هم چنين اتفاقي خواهد افتاد. ولي تا زماني كه «خود»مان درست نشده ايم، حق نداريم اعتراض كنيم. در حقيقت فرافكني كنيم. اينگونه مي كوشيم تا تمایلات نامناسب و ناپسند خود را به دیگران نسبت دهيم و خود را عاری از هرگونه عیب و نقص بدانيم و اينگونه خود را از احساس گناه، رها كنيم. شك نكنيد اتفاق امروز در حوزه هاي مختلف، نتيجه عملكرد نادرستمان است. همين «من» و «شما». همين هايي كه روزي مدير، مربي، بازيكن، هوادار، كارمند، رييس و يا هر جايگاه ديگري را كسب مي كنيم.

 • اریا گفت:

  به نظر مي رسد «گروه فشار» در فوتبال هم وجود دارد. گروهي كه به هر نتيجه يي اعتراض مي كند تا تبديل به گفتمان جامعه شود. آنها از هر نتيجه يي ابراز نارضايتي مي كنند، حال آنها از سبك بازي تيم ايراد مي گيرند. حق هم دارند. آنها حق اظهارنظر دارند. اما بهترين راه حل براي اين دست كارشناسان، مقايسه كارنامه آنها از زمان حضور نظرمحمدی با دیگران تا به حال است. اينگونه ميزان موفقيت نظرمحمدی مشخص مي شود. اينگونه ميزان موفقيت ها، عملكرد تيم ها، سبك بازي، نحوه بازي تيم و خيلي مسائل ديگر قابل ارزيابي است. فوتبال ما پر از «حرف» و البته «حديث» است.

 • omid گفت:

  توقعمون بالا نره بذاریم تیم بدون استرس بازی کنه ما توقع صعود نداریم احساس رو باید گذاشت کنار منطقیش سپیدرود توان لیگ برتری نداره دوست دارم سپیدرود بالا بیاد و امتیازش رو 20 میلیارد بخرن اونوقت سپیدرود پولدار شه

 • مهدی گفت:

  اگه با این روند بریم جلو و هدفگذاریمون طوری باشه که توی بازیهای خانگی سه امتیازها رو جمع کنیم و توی بازیهای بیرون خونه نبازیم، بنظرم میتونیم صعود کنیم. تا حالا هم تیم همین روند رو طی کرده و فقط دوتا لغزش نابخشودنی داشته. یکی با خیبر توی عضدی که مساوی کرد و دیگری هم توی انزلی که با اون اوضاع باخت. تازه بیرون خونه سپاسی و استقلال اهواز رو هم برد که اون دوتا لغزش رو جبران کرد. نباید خیلی رویایی فکر کنیم. تیم توی یزد با فولاد یزد مساوی کرد که دوتا بازی قبلشو بیرون از خونه ۴ امتیاز گرفته بود و متحول شده بود و تازه سپیدرود تا ثانیه های آخر برده بودش که اون حادثه بازی رو مساوی کرد. با راه آهن هم توی تهران مساوی نمیتونه بد باشه. از رشت رفتیم یزد و فورا از یزد به رشت و دوباره تهران!! دوتا بازی پشت هم توی خارج از خونه به تیم فشار میاره و بنظرم همین که تیم به شرایطی رسیده که توی این وضعیتها هم نمیبازه خیلی خوبه. اگه …. بچه ها مساوی با سپاسی رو ناراحت بودن بخاطر اینکه سپاسی این فصل به هیچ تیمی نه نگفته ولی از اونها ده نفره یک امتیاز گرفت!! دور برگشت همین دو هفته رو دوتا بازی توی عضدی داریم و انشاالله ۶ امتیاز میگیریم و … همین دو هفته رو پشت سر هم باید توی قائمشهر و تهران با نساجی و بادران دوتا باخت انشاالله بدن.به اینها هم فکر کنید. تیم ما با مشکلات مالی و مالکیتی و روحی اینطور کار کرده. انشاالله اگه کمک هشتصد میلیونی شورا برسه و مالک جدید درست و حسابی پیدا بشه (الان صحبت از محجوب خیلی جدیه) و ما هوادارا هم از طریق سامانه به تیم کمک کنیم من افق روشنی از این تیم میبینم. امیدوار باشید دوستان و آبراران. پرسپولیس توی این دو سال با کمک سامانه هواداری به وضعیتی رسیده که توی دو دهه اخیر سابقه نداشته. درسته که هواداران ارتش سرخ گیلان کمتر هستن ولی اگه همه بیان پای کار، میتونن کمک شایانی بکنن و حداقلها رو تامین کنن. ما توی نیم فصل به تقویت خط حمله و بیرون آوردن سهیل از تنهایی، نیاز مبرم داریم، ولی نه اینکه دوستان پیشنهاد جذب رافخایی روس رو بدن. ما میتونیم از نیروهای خودمون استفاده کنیم. عماد اگه میشد نیم فصل بیاد خیلی رویایی میشد. میعاد هم که شرایط اومدن رو داره. بنظرم میشه روی نزهتی هم بیشتر کار کرد و با تمرینهای اختصاصی اونو رو آورد. همچنین بنظرم حامد حاجتی پتانسیل بازی بیشتر رو داره و اگه میدان ببینه راه میوفته و میتونه بیشتر کمک کنه. به امید خروشانتر شدن رود خروشان شمال تا رسیدن به لیگ برتر. وقتی از لیگ دو تکون خوردیم، کلی هواخواه پیدا کردیم. نظرمحمدی باید بدونه که اگه امسال و با این تیم رو غلطک افتاده، بتونه به لیگ برتر صعود کنه، تیم خریدار پیدا میکنه و روی زمین نمیمونه. بهترین راه برای حل مشکلات مالی و مالکیتی اینه که این تیم که الان در مسیر و توی کورس صعود هست، صعود کنه. اگه درجا بزنن، نمیتونن به حق و حقوقشون برسن ولی اگه صعود کنن مطمئنا حقشونو هم میگیرن.

 • موسی گفت:

  ۳۰۹۰۱۳ سامانه هواداری سپیدرود رشت .عضو شوید

 • موسی گفت:

  انشاالله اگه کمک هشتصد میلیونی شورا برسه؟!
  آقا مهدی . چرا بی نخون جوش زنی ؟! شهرداری اسپانسر باشگاه است نه این که بیاد پول بده . این جوری قضاوت و کار رو خراب نکنین . اطلاع نداری بیخود هم حرف زنی

 • فرهاد گفت:

  درود
  در فوتبال دولتی ایران، تیمهایی ضرر می کنند که خصوصی باشند و از بودجه دولتی سهمی ندارند مثل سپیدرود و داماش.همین ملوان در چند قدمی ما را ببینید. اگر امروز این تیم به بخش خصوصی واگذار شود فردا حالش زار زار است. بنابراین تیمی مثل سپیدرود در 48 سال اینطوری توانسته تیمداری کند این تیم و مردمی که این تیم را پشتیبانی می کنند و همواره دغدغه سپیدرود را دارند فقط ماهیانه بیست هزار تومان به این تیم کمک کنند ماهیانه می شود چهارصد میلیون تومان و سالانه رقم قابل توجه چهار میلیارد و هشتصد میلیون تومان می شود. شما فکر می کنید در شهرستان 900 هزار نفری رشت ما نمی توانیم این مبلغ را کمک کنیم. می توانیم این مبلغ را جمع کنیم مشروط بر اینکه با مدیریت درست اطلاع رسانی شود.تنها راه بون رفت تیمهای بخش خصوصی در فوتبال دولتی ایران همین است. کمک مردم کاری دیگری نمی توان کرد. چون تیمهایی مثل ملوان و…… با بهره گیری از امکانات دولت و بازیکن سرباز و….. هرجور باشد خود را حفظ می کنند اما تیمهای مثل سپیدرود و داماش نی توانند روی پای خود بایستند چون دولتی نیستند. دوستان و دست اندرکاران سپیدرود لطفا” به این مطلب فکر کنند.

 • مهدی گفت:

  موسی جان، عقلا بزن پاکت!! اطلاع نداری برو اطلاع کسب کن. کمک هشتصد میلیونی مصوب شده و بقیه مراحل رو داره طی میکنه. از هوادار سپیدرود انتظار بی ادبی به هوادار سپیدرود رو نداریم. تا ….. به ما میخندند!!!!

 • فرهاد دنیا فقط رشت گفت:

  فرهاد جان داداشم من کاملا باهات مخالفم بنظرم باید در باشگاه هایی مثل سپیدرود و داماش بخش خصوصی ورود کنه نمیشه از ملت انتظار کمک داشت و در رابطه با ملوان هم بگم درسته ما باهاشون مشکل داریم اما احساسی صحبت نکنیم اونا با سیلی صورت خودشونو سرخ میکنن و همیشه مشکل داشتن و دارن همونطور که الان در خطر کسر امتیاز هم هستن بازیکن سربازم که دیگه امسال نگرفتن و رفتن سر مکتب خودشون…
  متاسفانه دولت فقط به سرخابی هایی که هیچ نفعی واسه فوتبال ملی ما نداشته بودجه میده …الان تیم ملی مونو ببینید همه بچه های شمال بازیکنای تاثیر گذارشونن گیلان و مازندران
  نمیدونم چه دستی تو کاره که این دو استان همیشه با مشکلات دست و پنجه نرم میکنند…
  ورزشگاه نقش جهان اصفهان رو ببینید کلاه از سر میفته اما در بحث بازیکن سازی اصفهان کدوم فوتبالیست درجه یکو تحویل داده؟ یا تبریزم همین شرایطو داره بجز کریم باقری دیگه کی اومد از تبریز؟ حالا خوزستان یچیزی … اما گیلان مازندران با این همه بازیکن ملی که اینجا جا نمیشه اسمشونو بنویسم خدایی حقشون نیست یه ورزشگاه درست وحسابی این از عضدی پیرما اون از سردار جنگل که طویله گاوها شده اون از تختی انزلی که رو سکوهاش درخت در اومده و قائمشهر و بابل هم که شرایط خودشونو دارن.
  واقعا چه گناهی مرتکب شدن واقعا مگر غیر از کمک به فوتبال کار دیگه ای کردن که حقشون اینه واقعا دولت نمیبینه که تو تیم ملیمون پره بازیکن از شماله چرا غم نمیخورید؟ اگه شمال بخواد اعتصاب کنه فوتبال ملیمون درش باید تخته بشه
  متاسفم واسه این دولت به امید موفقیت گیلان و مازندران