وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

فریم به فریم با علی چیلاورت رشتی ها / نظرمحمدی و سپیدرود با هم بال می گشایند

(عکس ها از: سید احمد کیایی)

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هوای رشت این روزها غم گرفته و بارانی است، اما آسمان ارتش سرخ گیلان آفتابی آفتابی است.

سرخ پوشان شهرباران امسال گام های نخستین را مستحکم و باقدرت برداشته اند و در این راه نقش علی نظرمحمدی سرمربی جوان و محبوب گیلان زمین، غیر قابل چشم پوشی است.

نظرمحمدی برای رسیدن به موفقیت بیشتر از همه ی مربیان جوان انگیزه دارد. او دورنمایی وسیع را برای خود ترسیم کرده است که پله نخست آن از موفقیت سپیدرود در لیگ دسته دوم می گذرد.

امسال سربازان ارتش سرخ و پسر محبوب شهرباران به کمک هواداران پرشمار و پرشورشان دست در دست یگدیگر می خواهند در آسمان فوتبال ایران بال بگشایند و البتهین ا موفقیت ها تازه ابتدای راه شان است.

IMG_8924 IMG_8993 IMG_9050 IMG_9061 IMG_9062 IMG_9096 image image image image image image image image image  image

(توجه: برای دیدن عکس ها با کیفیت بالاتر برروی آنها کلیک نمایید.)

فریم به فریم با علی چیلاورت رشتی ها / نظرمحمدی و سپیدرود با هم بال می گشایند
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

29 دیدگاه ارسال شده است

 • فرزاد گفت:

  خداي سرخ دل ها
  مواظب سپیدرود باش
  مواظبش باش تا طوفاني باشه
  مواظبش باش تا هميشه سربلند باشه
  مواظبش باش تا با بردهاش خنده رو لب هاي ما هوادارا بياره
  مواظب ما هوادارام باش
  مواظبمون باش تا رنگ قشنگ تيممون هميشه تو قلبمون بمونه
  مواظبمون باش تا بتونيم هميشه قرمز زندگي كنيم و قرمز از دنيا بريم
  مواظبمون باش تا سپیدرودهميشه برامون اول و اخر باشه
  سپیدرود عزیزم دوستت دارم تا اخر
  تا اخرهاي باور
  تا اخر زمونه
  اين خط و اين نشونه
  هركي يه جور يارته،يه جور گرفتارته.
  خداي سرخ دل هاي اريايي
  ما سالهاست كه هوادار سپیدرودیم
  كاري كن كه تا ابد ياري سرخ در كنار تيم سرخمون باشيم
  كاري كن كه هميشه عشق قرمز ما سپیدرود باشه
  در گذرگاه زمان عشق ها مي ميرند
  رنگها رنگ دگر مي گيرند
  و فقط اين عشق و رنگ سرخ است كه به ياري خدا تا ابد در قلب هايمان باقي خواهد ماند
  خداي سرخ دل ها مواظب سپیدرود باش تا فردا از ان سپیدرود باشه…

 • فرهاد گفت:

  اگر تیم درست مدیریت بشود و اندک منابع مالی تیم نیز تامین گردد علی نظر به همراه حمیدرضا منصوری می توانند تیم را به لیگ 1 بیاورند فقط دو هافبک جنگنده و بازیساز اگر به تیم اضافه شود صعود تیم تضمینی است

 • صادق گفت:

  علی نظر شخصیت حساسی دارد… اما این شخصیت حساس را با تمام ویژگی هایش بپذیرید، او را شکنجه احساسی نکنید، نخواهید که برای راضی کردن شما به هر سازی که می زنید برقصد؛ با او سازش کنید. در برخورد با ناشناخته ها به شخصیت حساس کمک کنید، با او به اجتماعات بروید. با او حرف بزنید، به او بگویید برای یافتن راه حلی جهت برخورد با مشکل او علاقه مند هستید… در این شرایط این شخصیت حساس برای شما موثر خواهد بود و …

 • نادر فلاح گفت:

  سلام . آدم‌های موفق تلاش می‌کنند، پشتکار دارند، امید دارند، شکست می‌خورند اما دوباره بلند می‌شوند. آدم‌های موفق ایده‌های ناب را اجرا می‌کنند و در دنیا تاثیرگذار هستند. بزرگی این دنیا به‌ اندازه‌ای است که خودشان تعریف می‌کنند. آدم‌های موفق دنیای خود را نه آنقدر بزرگ تعریف می‌کنند که در آن گم شوند و نه آنقدر کوچک تعریف می‌کنند که در آن جا نشوند.

  به تفاوت آدم‌های موفق و غیرموفق می‌شه از زاویه‌های متفاوتی نگاه کرد. می‌شه دید که آدم‌های موفق چطور از امکانات خود استفاده کرده‌اند. چطور بر مبنای توانایی‌های خود کار کرده‌اند. می‌توان دید که چطور فرصت‌سازی کرده‌اند، چگونه رفتار کرده‌اند و چه‌نوع سبک کار و زندگی را پیش‌گرفته‌اند. می‌‌توان دید آدم‌های ناموفق چطور این کارها را نکرده‌اند و چطور این الگوها را رعایت نکرده‌اند.
  آدم‌های موفق در دنیا تاثیرگذار هستند و بزرگی این دنیا به اندازه‌ای است که خودشان تعریف می‌کنند. می‌توان یک مربی موفق بود اما این موفقیت در اندازه تیمی باشد که مربی در آن کار می‌کند. می‌تواند هم اینطور نباشد. این تاثیر‌گذاری در سطح جامعه باشد. می‌خواهم بگویم در هر موقیعت و با هرعنوان شغلی که هستیم، به‌همان اندازه‌ای تاثیر می‌گذاریم که می‌خواهیم. به‌همان اندازه‌ای که دنیای خود را تصور می‌کنیم.
  آدم‌های موفق اندازه دنیای خود را به‌خوبی می‌شناسند و اهدافشان را به اندازه دنیا و به اندازه توانایی‌های خود تعریف می‌کنند. اما آدم‌های ناموفق اندازه دنیای خود را بزرگ تر از آنچه که باید باشد تصور می‌کنند و در نتیجه اهدافی بالاتراز سطح توانایی خود انتخاب می‌کنند.این یک تفاوت بزرگ است.

 • کامین گفت:

  مربیگری مانند جاذبه است، شما می دانید که آنجاست، می دانید که وجود دارد، اما چگونه تعریفش می کنید؟!مربیان بزرگ بسیاری ظاهر می شوند. به یک مفهوم، مربیگری قدرتمند توانمندانه مسئله ای درونی است و به مفهومی دیگر، ویژگی هائی مشخص وجود دارند که از دید اکثریت، معرف رهبری کیفی اند. رهبری، فرآیند نفوذ بر اعضاء گروه، در راستای ایجاد سخت کوشی و تعهد در آنان، برای دستیابی به اهداف تیمی است. مربیان هم می توانند وظیفه ـ محور باشند و هم شخص ـ محور، اما مربیان ورزشی بیشتر به مقوله وظیفه محوری اتکا می نمایند.

  مربیان می بایست ویژگی هائی را که می کوشند به تیم شان تزریق کنند، در اختیار داشته باشند. برای نمونه اگر شما از اعضاء تیم می خواهید که متکی به نفس، خوددار و منظم باشند، در وهله نخست باید همه این ویژگی ها را خود دارا باشید. یکی از نیرومندترین ابزارهائی که شما می توانید از آن بهره بگیرید، داشتن الگو است. شما بسان یک نمونه تأثیرگذار برای بازیکنان خود هستید و هر آنچه انجام دهید دیده خواهد شد. وینس لمبوردی می گوید: رهبران ساخته می شوند، به دنیا نمی آیند. آنها دقیقاً مانند هر چیز دیگری که در این کشور با سخت کوشی پدید می آید، ساخته می شوند.

  مربیان بزرگ اغلب درمیدان مسابقه، پژوهشگر و باهوش هستند. آنها مانند همه پژوهشگران بزرگ ادعای همه فن حریف بودن نمی کنند. آنها حس می کنند همیشه چیزی برای یادگیری هست و راغبند که اشتباهات را بپذیرند. مربیان برجسته برپایه واقعیات تصمیم می گیرند و برای انجام تکالیف پیچیده، احساس و شفافیت مشترک را به کمک می طلبند. حتی هنگامی که فشار بیش از اندازه است، آنان باید راهکار مناسب را برای موقعیت مناسب برگزینند. این مربیان دارای افکاری سازمان یافته اند، به جزئیات دقت می کنند و به خاطر آمادگی کلی شان، به ندرت غافلگیر می شوند. دانش گسترده به ایشان این اجازه را می دهد که آموزنده و محرکی بزرگ باشند. از این گذشته آنها به اندازه کافی باهوشند که بدانند بارها ناچار خواهند بود به خاطر شرایط ناپایدار، آنچه را که با دقت برنامه ریزی کرده اند، تغییر دهند. پس انعطاف پذیری و داشتن ذهنی باز، اهمیتی سرنوشت ساز در مربیگری دارد.

 • کاظم گفت:

  علی نظر جوان شایسته ایه . با انرژی و توان زیاد کار می کنه تا اینجا هم در ارتش سرخ خوب کار کرده اگر شرایط خوبی براش فراهم کنن موفق میشه . چیلاورت کمی فقط تنده اما خوب میشه . پیروز باشی مربی

 • داداری گفت:

  ویژگی‌های یک مربی موفق

  تقوا – به معنی خویشتن‌داری و نگهداشت خود از بلایا و گرفتاریهاست. اولین شرط توفیق یک مربی همین است که دامنش از آلودگی‌ها و گناهان پاک باشد تا خانواده‌ها با اطمینان بیشتری فرزندان خود را در اختیار او قرار دهند. به عبارتی تقوا یعنی ترک محرمات و انجام واجبات.

  اخلاص – به معنی توقع نداشتن در قبال انجام کاری و عدم درخواست اجر و پاداش.

  تواضع – به معنی فروتنی است، مربی نباید به شاگردانش منت بگذارد. مربی اگر پُر ثمر باشد صاحب فضیلت و دانش و علم باشد مانند درختان پُر بار سر به زیرتر می‌شود.

  محبت – یکی از زیربنایی‌ترین بسترهای رشد و تکامل انسان در سنین کودکی است و شاگرد گریز پا را فردی مطیع و فرمانپذیر می‌سازد.

  صداقت – صداقت در گفتار از دیگر عوامل موفقیت مربی است. اگر مربی مسئله‌ای یا مورد خاصی را نمی‌داند، بهتر است با جرأت بگوید نمی‌دانم و در پی دانستن آن و برطرف شدن سئوال اقدام نماید.

  هماهنگی رفتار با دانش – یعنی مربی باید بکوشد تا آگاهی‌های خود را در رفتار، گفتار و کردارش بکار گیرد. برای شاگردان بسیار مهم است که مربی عامل به گفتار خودش باشد. چرا که هر سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند.

  خوش‌سابقه بودن – مربی باید مورد وثوق و اعتماد شاگردان و دارای حسن شهرت باشد. سوء شهرت نداشته باشد. فردی صالح و راست‌کردار باشد. شاگردان و والدین آنها تمام حرکات، رفتار و گفتار مربیان را زیر نظر دارند. مربی باید پیش‌بینی کند که به او توجه می‌شود، حتی در لباس پوشیدن، نگاه کردن و … همگی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

  اخلاق حسنه – شاگرد همواره می‌کوشد که به شکل استاد خود درآید. الگوی خود را از مربی می‌گیرد و پس از مدتی واژگان، رفتار، نگاه و در مجموع مدل رفتاری او را دریافت می‌کند. پس توفیق یک مربی هوشمند وابسته به اخلاق و ملایمت اوست. اگر مربی مهربان و نرم‌خو باشد می‌تواند در دل شاگردان رخنه نماید، جایگاهی برای خود باز نماید و با تغییرات حسنه، شاگردان را افرادی مفید برای جامعه بار آورد.

  صبر و حوصله – حضرت موسی (ع) می‌گوید: خداوندا به من حوصله و صبر فراوان بده تا عصبانی نشوم، ناراحت نشوم و به تنگ نیایم. مسلماً مربی باید دریا‌دل باشد چرا که امر مربیگری دریا دلی می‌خواهد.

  شادابی و نشاط – از جمله روحیات موثری است که مربی برای زنده بودن کلاس باید همواره به شاگردان تزریق نماید. مربی خسته، گرفته،‌ غمگین و افسرده، کلاس و شاگردان را به ورطه نابودی می‌کشاند.

  رسایی و روانی سخن-از جمله ابزارهای تدریس مربی به حساب می‌آید. کیفیت صدا، رسایی آن،‌ استفاده از واژگان تخصصی و معادل آنها و نهایتاً تفهیم مطالب به زبان همه فهم از ویژگی های دیگر اوست.
  الگو بودن– اسوه و الگوی مناسب بودن برای کودکان و نوجوانان حتی جوانان که همیشه در زندگی خود به دنبال یک الگو می‌گردند. ممکن است این الگو یک قهرمان ورزشی، بازیگر سینما و یا دوست و مربی باشد.

  اشتیاق – از عواملی که می‌توان به خوبی توجه هنرجویان را به درس و کلاس جلب نمود. اجتناب از یخ‌زدگی کلاس با استفاده از کلمات روح‌انگیز، نرم، با انعطاف و اندکی خودمانی باعث می‌شود تا کلاس شما در انجماد فکری قرار نگیرد.
  وفای به عهد- تاثیر زیادی در محبوبیت مربی دارد. شاگردان باید به قول مربی خود صحه بگذارند و آنچنان او را مراد و مرشد خود قلمداد کنند تا بتوانند مشکلات و گرفتاریهای خارج از دایره کاراته را نیز با مربی خود مطرح و با وی مشورت کنند.

  رفق و مدارا -در حقیقت حکایت از نرمی و سازگاری مربی دارد. مربی باید با شاگردان رفیق باشد. متأسفانه گاهاً شنیده می‌شد که در برخی کلاسهای بی‌اعتبار از خشونت و چوب و … استفاده می‌شده و این روش حرمت شکنانه را مسیری می‌شناختند برای رزمندگی و رزمی‌کار بودن و نهایتاً رسیدن به کمال. مربی باید بَلاکش شاگرد باشد. مربی خود را نثار می‌کند تا شاگردان رشد نمایند.

  عشق – علاقه به تدریس و تعلیم در وجود همه انسانها کم و بیش وجود دارد. باید بدانیم و اعتقاد داشته باشیم که معلمی شغل نیست بلکه عشق است. اگر مربی عاشق کارش باشد و با مربیگری و تدریس احساس کمال در وجودش شعله‌ور شود به طور حتم در کارش موفق خواهد بود. عشق به انسانها، عشق به هم‌نوع و عشق به کمال نیز به مربی انرژی و هدف می‌بخشد.

 • شروین گفت:

  کسانی مربیگری عالی دارند که بینش قوی، شور و هیجان و توانائی متعهد ساختن صددرصد افراد را دارا بوده و برای رساندن این بینش و پندار به واقعیت، اقدام لازم را عملی کنند. مربیان بزرگ و هنر ایجاد ارتباط و انگیزش، احترام متقابل، القای اعتمادبه نفس و اشتیاق. نشان دادن و اثبات اعتبار و نیز صداقت بر پایه ای ثابت ممتازند.

 • مهیار گفت:

  ما هواداران سپیدرودیم و روی نام سپیدرود و بازیکنان سپیدرود و پیشکسوتان سپیدرود و سابقه سپیدرود حساسیم .
  امسال علی آقا به جمع ما سپیدرودی ها امده بهش خوشامد هم گفتیم اگرچه سابقه سپیدرودی نداره. علی آقا باید ثابت کنه به سپیدرود عرق داره و علاقه داره ما همه دارین نگاه می کنیم که داره چه میکنه ؟ تیم خوبی جمع کرده تمرینات خوبی داشته دو بازی را برده و فعلا صدرجدول گروهشه.
  خوبه فرمانده ارتش سرخ توجه کنه هوادارا هم حامیشن و این جو مثبت نباد خراب بشه برا ما سپیدرود مهمه ادما میان و میرن ولی عشقه ما همیشه هس
  علی نظر خدا قوت و به امید پیروزی های بیشتر

 • گلرخ گفت:

  با احترامی که برای چیلاورت قایلم و اقایونی که نظر دادن میخوام بگم ایشون نمیتونه نفر اول باشه علتشم اینه که اعصاب نداره دادو بیداد می کنه وقتی عصبانیه تصمیم میگیره به همکاراش و بازیکنا گیر میده . بی طاقته سریع جوش میاره … در داماش هم همینطوری بود اصلن فصل قبل برا داماش همه کار کرد قبل شروع بازیای فصل عابدینی برش داشت چون عابدینی گرگ بارون دیده اس میشناخته که طرف چند مرده حلاجه
  علی نظر دوام بیار در سپیدرود نیس این سنگ و این نشون چون ساده اس فریب خورش ملسه یک ذره صبر و سیاست ناظمی را نداره حالا ما گفتیم ایشالله که حدسم غلط باشه

 • سپیدرود داماش گفت:

  علی نظر چه در دوران بازیگری و چه در دوران مربیگری ثابت کرده که متعصب هستش و با تمام وجود تلاش میکنه.

 • قریب گفت:

  باشگاه با این همه برو بیا و هیئت مدیره و مدیرعامل و ادمای جور واجور ورزشی و سیاسی باید بتونه چیلاورت را کنترل کنن . چیلاورت هنوز جوان و خامه و تجربه لازم را نداره باید کمکش کنین تا کارایی بیشتری برا تیم داشته باشه . خراب کردن آدما راحته ولی ساختن خیلی مشکله. چیلاورت را حفظش کنین همین

 • بازازرده - فومن گفت:

  نظر آقای گلرخ با واقعیت های رفتاری چیلاورت همخوانی داره اما علی اقا الان پخته شده احساسی تصمیم نمی گیره و تو این مدت هم آرام بوده گرچه دو بار در اینستاگرامش برای خزرآنلاین سوژه سازی کرده .باید مراقبش بود مشورت خوب بهش داد .آقایونی که مشاورش هستند باید به ایشون کمک کنند . هوادارای سپیدرود هنوز راضی نشدند و کمین کرده اند تا چیلاورت اشتباه بکنه تا خودش را و هیئت مدیره و مدیرعامل را زیر انتقاد ببرند. هوادارا میگویند با آمده علی نظر به سپیدرود بی احترامی شده خود علی آقا بایستی با عملکردش جواب هوادارا را بدهد .

 • جلال رودبنه گفت:

  راجع به همه آدمها می شود نظر داد اما منصف باشیم و مردم را درست قضاوت کنیم . علی نظرمحمدی لیاقت دارد که بزرگ بشود و جربزه اش را دارد بی دلیل زیر سوالش نبرید

 • حامد گفت:

  سلام . بوی توطئه به مشام می رسد سپیدرود در آرامش است حمله به سرمربی سپیدرود و صغری و کبری بافتن های فراوان برای تضعیف روحیه سرمربی و ایجاد اختلاف بین عوامل مختلف باشگاه است . همه باید متوجه چشم ها و دست ها و دل های حسودان باشند علی الخصوص آقای نظرمحمدی که باید حساس تر باشند .

 • یونس گفت:

  سلام . سنگ محک شما «رفتار» شماست نه «خود شما». ممکن است رفتار شما «چشمگیر و عالی» باشد ولی الزامی وجود ندارد که شما نیز «چشمگیر و عالی» باشید. ولی اگر اشتباهاً خود را چشمگیر پنداشتید از خود انتظار دارید که خطایی نکنید و اگر خطایی از شما سر بزند خود را ناتوان و مقصر می‌پندارید، با خود می‌گوئید «تو که خیلی عالی عمل می‌کردی، چه شد، دیدی چقدر افتضاح شد، از تو بعید بود و …» پس: عملکرد خود را دوست بدارید اما آن را برای خود بت نکنید.

 • مسعود مظفری- کارشناس ارشد روانشناسی گفت:

  سلام دوستان . برحسب اینکه چگونه در برابر شرایط سخت زندگی قرار گیریم، می‌توانیم خود را باهوش بدانیم. مصائب زندگی تاحدودی در همه ما به یک شکل است. هر کسی که در هر جامعه با دیگران سر و کار دارد، دارای مشکلات مشابهی است. ناملایمات، کشمکش‌ها و مصالحه‌ها چیزهایی هستند که در هر انسانی به چشم می‌خورند. آنهایی که مشکلات را لازمه زندگی بشر می‌دانند و خوشبختی را با مشکلات می‌سنجند، باهوشترین و همین‌طور نادرترین افرادی هستند که می‌شناسیم.

  احساسات چیزی نیست که از بیرون به شما تحمیل گردد. احساسات واکنش‌هایی هستند که خود شما برای خود برمی‌گزینید. اگر شما مسئول عواطف خود هستید، نباید واکنش‌های خودشکنانه را برگزینید. وقتی یاد بگیرید که می‌توانید احساسات خویش را انتخاب کنید، گام برمی‌دارید. راهی که در آن هیچ کژراهه‌ای وجود ندارد که به ناراحتی اعصاب منتهی گردد. این راه جدید خواهد بود چراکه شما به جای اینکه عواطف خود را برخاسته از شرایط زندگی بدانید، آن را ناشی از انتخاب خود می‌دانید. این همان اساس آزادی فردی است. روشن است که باید دقیقاً منطق را به کار گیرید که بین مقدمه‌های کبری و صغری آن سازگار باشد.

  کبری : من می‌توانم افکارم را کنترل کنم.

  صغری: احساساتم از افکارم سرچشمه می‌گیرند.

  نتیجه: من می‌توانم احساساتم را کنترل کنم.

  شما می‌توانید بر هر فکری که وارد ذهنتان می‌شود کنترل داشته باشید. افکارتان به خود شما تعلق دارند، می‌توانید آنها را حفظ کنید، تغییر دهید، با آنها سهیم شوید یا اینکه با آنها محشور شوید. هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند وارد ذهنتان شود و نمی‌تواند افکاری مثل شما داشته باشد. شما می‌توانید افکارتان را کنترل کنید. مغز شما از آن خودتان است و می‌توانید آنطور که می‌خواهید از آن استفاده کنید.

  شما نمی‌توانید بدون اینکه اول فکری را تجربه کنید، احساسی داشته باشید. با برداشتن مغزتان دیگر نمی‌توانید احساس کنید. احساس یک واکنش جسمانی نسبت به فکر است. وقتی که مرکز فکر شما مصدوم یا قطع گردد، دیگر نمی‌توانید واکنش‌های عاطفی را تجربه کنید. وقتی مغزتان دچار اشکال شده باشد نمی‌توانید حتی درد را احساس کنید تا آنجا که اگر دستتان روی بخاری جزغاله شود شما هیچ دردی را حس نمی‌کنید. پس پیش از هر احساسی فکری موجود است و بدون مغز نمی‌توانید هیچ احساسی داشته باشید. نتیجة کبری و صغرایتان نیز اجتناب‌ناپذیر است. اگر افکارتان را کنترل کنید و احساستان از افکارتان سرچشمه بگیرد، پس قادرید که احساستان را کنترل کنید. اگر به زبان ساده‌تری بگوییم، شما معتقدید که مسائل اطرافتان یا مردم شما را ناراحت می‌کنند، اما این اعتقاد درست نیست. این شما هستید که خود را ناراحت می‌سازید و این به خاطر افکاری است که در مورد مردم یا مسائل حول زندگیتان دارید. تبدیل شدن به یک شخص سالم و آزاد مستلزم این است که یاد بگیرید جور دیگری فکر کنید. وقتی که بتوانید افکار خود را تغییر دهید، احساسات جدیدتان به منصة ظهور می‌رسند و آن موقع شما اولین گام را در راه آزادی خودتان برداشته‌اید…

 • کریم احسانی گفت:

  نه آن قدر نرمی کن تا بر تو مسلط شوند و نه آن قدر تندی که از تو بتابند؟!

 • عماد گفت:

  سلام . در دنیای ورزش برکناری مربیان به دلیل عملکرد ضعیف امری کاملاً مرسوم و پذیرفته شده است، اما گاهی اوقات اخراج یک مربی به دلایل فنی نیست و علت برکناری او را باید در مسائل اخلاقی و رفتاری جست.
  مربیان هم مانند افراد عادی در مواجهه با مسائل واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهند، گروهی با ملایمت و بعضی هم با خشونت واکنش نشان می‌دهند، گروهی اخلاق‌مدار هستند و گروه دیگر رعایت امور را نمی‌کنند اما در دنیای مربیگری اعمال خشونت و بی‌اخلاقی ممکن است بهای سنگینی به دنبال داشته باشد و بهای آن از دست رفتن شغل باشد.

 • هرمز گفت:

  اگر تیمی فقط ٩٩ درصد تمرکز داشته باشد احتمال دارد که ١٠٠ درصد شکست بخورد یعنی از دست دادن یک درصد از تمرکز برابر با شکست است. پس مربیان و بازیکنان باید طوری رفتاری کنند که تمرکز تیمی به هم نخورد.

 • ثقفی گفت:

  درود. این متن را برای سرمربی سپیدرود می نویسم

  اگرتیم و همه بازیكنان در یك مسابقه عملكرد بسیار خوبی ارائه نمودند مربی باید بلافاصله پس از پایان بازی آنها را تشویق و تحسین نماید. تقویت خاطره لذت بخش یك بازی موفقیت آمیز بسیار سودمندخواهد بود. از سوی دیگر چناچه یك بازیكن ضعیف ظاهر شد یا اگر تیم یك مسابقه بد ودلسرد كننده داشت از انتقاد و ایراد گرفتن بلافاصله پس از پایان مسابقه خودداری نماید.در چنین مواردی لازم نیست رنجش و درماندگی بازیكن را افزایش دهد.
  معمولا بلافاصله پس از پایان مسابقه عواطف و احساسات بازیكنان بسیار بالا و شدید است.بدون توجه به احساس ناامیدی و رنجش مربی از اظهار نظر منفی در مورد بازیكنان خودداری كند.مربی باید درك نماید كه تقریبا همیشه بازیكنان سعی می كنند در حد توان خود بهترین بازی را ارائه دهند.هنگامی كه بازیكن دچار اشتباه شده یا تیم شكست می خورد آنها شدیدا بیمناك و غمگین می شوند. مقصر دانستن یا سرزنش بازیكنان بلافاصله پس از پایان مسابقه هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت.به جای آن چناچه درماندگی و رنجش بر بازیكنان مستولی گرددمربی باید صرفا با پیامهای اجرائی بازیكنان را آگاه نموده سپس محل مسابقه را ترك نماید.علت یابی وقایع مسابقه را به روز بعد زمانی كه عواطف و احساسات فروكش كرد موكول نمائید. حتی اگر پس از 24 تا 48 ساعت پس از مسابقه بازیكن یا بازیكنان تیم را به خاطر ضعف و ناتوانی سرزنش كنیم نتیجه كمی حاصل خواهد شد.در عوض مربی باید نكات مهم مربوط به عملكرد و سطح اجرای خوب بازیكنان را یادآوری و بازیكنان را تشویق نماید.چنانچه عدم موفقیت در یك مسابقه به دلیل اجرای ضعیف یك بازیكن به وجود آمد در این صورت این بازیكن باید مطمئن شود كه نظر مربی در مورد او تغییر نكرده و او همان كسی است كه در پیروزی های قبلی تیم نقش داشته است. سعی شود كه با بازیكن كار گردد و علت اجرای ضعف او مشخص شود .

 • فرهادسپیدرود گفت:

  اقای مسعود خان مظفری اگه فقط اسمت رو تایپ میکردی و اون کارشناس ارشد رو دنبالش نمیاوردی اسمون به زمین نمیومدا..حرفی که درست و منطقی باشه مورد قبول عامه هستش حالا چه بخواد یه کارشناس ارشد بگه یا یه کم سواد مثل من…..امیدوارم ارتش سرخ رشت با علی نظر موفق باشه

 • پژمان گفت:

  چه خوب شد رادنی دیدار این تصاویر رو گذاشت اینقد حرف داشتین ؟ علی چیلاورت خیلی خوبه قدروش را بدونیم زحمتکشه از خونواده ضعیفی رشد کرده اینا برای مردم جون فدا می کنن بلوفزن نیستن لوطیه و مردن. قدر علی و علی ها را بدونیم هیچکی کامل نیس هرکی مشکلی داره. علی فوتبالی حرف میزنه و تصمیم می گیره زبون علی را بفهمیم نه او را برونیم

 • مسعود مظفری- کارشناس ارشد روانشناسی گفت:

  سلام اقای فرهاد سپیدرود. بنده متعهدم در حوزه تخصصی خودم و با شناسنامه حرف بزنم وگرنه صرف مدرک داشتن اعتبار نمی آورد . از مجموع کامنت های دوستان به این نتیجه رسیدم که این مطلب را بنویسم اگر عنوان کارشناسی ارشد روان شناسی خاطر شما را آزرد عذر خواهی می کنم!

 • كامران ارتش سرخي گفت:

  افشين ناظمي انگشت كوچيكه علي چيلاورت هم نميشه
  علي نطرمحمدي شايد صبرش كم باشه نسبت به ناظمي ولي باغيرت و صادق وبسيار كار فنيش بالا و باهوشه
  ببخشيدا ولي علي چيلاورت از همه نظر
  خوب و شايستست
  اولين كار خوبي كه كرد آفت هاي فصل گذشتهء سپيدرودرو نخواست
  تيممون ليگ برتري بسته شده
  حمايتتون رو نخواستيم فقط سكوت كنيد بهتره

 • کارگر گفت:

  آقای کامران افشین ناظمی یک سپیدرودی اصیل و باغیرته از خیلی ادما.هم فنیست و هم با اخلاق ومودبه . هر مربی سلیقه خودشو داره . قدردان سرمایه های خودمون باشیم

 • اصغری گفت:

  دعا کنیم ارتش سرخ در مصاف با بوشهر پیروزبشه . بوشهر آغاز پرواز ماست

 • امیرمهدی اعلایی گفت:

  درود بر غیرت و تعصب شما …اقای نظر محمدی مرسی ازت ممنوم مرد … حالا به این تیم باید افتخار کرد .. شادباش و تبریک میگم به همه عاشقان سپیدرود

 • میرزا کوجی خان گفت:

  ♥ به امید موفقیت ستاره های داماش گیلان در تیم سپیدرود رشت ♥