وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

فقر گل در لیگ برتر: برای گل زنی بیش از ۹۰ دقیقه زمان می خواهم!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرودبازی های این فصل لیگ برتر پر گل نیست و نتایج بازی ها و تعداد گل های به ثمر رسیده نشان می دهد تفکر دفاعی بر فوتبال ما هم چنان حکفرماست و این شاید به دلیل تاکتیکی بود که کارلوس کی روش در سال های اخیر در تیم ملی نهادینه کرد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، هیچ تیمی در لیگ برتر معدل گل زده اش در هر بازی دو گل نیست! یعنی در فوتبال ایران به طور میانگین نمی شود از بهترین تیم در فاز تهاجمی هر ۴۵ دقیقه یک گل دید.

به واقع پروسه گل زنی از سوی بهترین تیم در فاز تهاجمی بیش از ۴۵ دقیقه طول می کشد و همان طور که اشاره شد آمار و ارقام نشان می دهد تیم ها درلیگ برتر اول برای نباختن بازی می کنند و بعد بردن.

بهترین تیم ایران درلیگ برتر و در فاز تهاجمی تیم سپاهان است که با در اختیار داشتتن مهاجمانی چون استنلی کی روش، سجاد شهباززاده، مهرداد محمدی، علی قربانی و …هر بازی به طور میانگین ۱.۶۸ گل می زند.

این در حالی است که در لیگ های معتبر دنیا معدل گل زده از سوی بهترین تیم در فاز تهاجمی بیش از ۲ گل است  و در برخی از لیگ ها به بیش از ۳ گل هم می رسد. نکته آزار دهنده در لیگ برتر ایران این است که ۹ تیم از جمع ۱۶ تیم معدل گل زده اشان در هر بازی یک گل نیست و به عبارت ساده تر نمی توانند هر ۹۰ دقیقه یک گل بزنند.

اما آمار دفاعی تیم های لیگ برتری به بهترین تیم های جهان برابر می کند. به این خاطر که دفاع کردن در فوتبال به مراتب راحت تر از حمله کردن است. در دفاع با تراکم در منطقه یک سوم دفاعی و رعایت دفاع فردی و منطقه ای و اهمیت دادن به پوشش می توان حملات متعددی را خنثی کرد اما برای حمله کردن و رسیدن به گل باید ایده های متعددی را طراحی، تمرین و پیاده کرد و شاید در پایان هم دستاوردی که به دست می آید مثبت نباشد و این بدین معنی است که برای رسیدن به گل باید طرح های جدیدی ریخت و اهتمام بیشتری ورزید.

در بین تیم هایی که معدل گل زده اشان در لیگ برتر یک گل در هر بازی نیست تیم آقای گل جهان یعنی سایپا هم دیده می شود! به هر صورت آمار و ارقامی که در لیگ برتر شکل گرفته و قابل استناد است و از همه مهمتر بیانگر واقعیت فوتبال باشگاهی است باید واکاوی شود.

چرا تیم های باشگاهی ما تهاجمی بازی نمی کنند؟ ضعف در بازی ترکیبی است یا اینکه تیم های ما جسارت و شهامت بازی تهاجمی را ندارند؟ چرا اول نباختن مهم است؟

در حالی که بردن می تواند الگوی بهتری برای بازی باشد. پیام ۹ تیم لیگ برتری خطاب به تماشاگرانشان این است برای گل زنی بیش از ۹۰ دقیقه زمان می خواهم! آیا گلزنی در لیگ برتر این قدر سخت است؟

معدل گل زده بهترین تیم های تهاجمی در لیگ های معتبر دنیا

*منچستر سیتی :۲.۶۲
*بارسلونا: ۲.۵۳
*یوونتوس: ۲.۱۱
*دورتمنوند:۲.۴۱
*پاری سن ژرمن: ۳.۰۳
*آژاکس: ۳.۵۶
*گالاتاسرای و بشیکتاش: ۱.۹۵
*سپاهان: ۱.۶۸

۹ تیمی که در لیگ برتر معدل گل زده اشان در هر بازی به یک گل نمی رسد!

۱-فولاد خوزستان (۱۷ گل)
۲-ماشین سازی (۱۵ گل)
۳- سایپا (۱۵ گل)
۴-پیکان (۱۶ گل)
۵-صنعت نفت (۱۵ گل)
۶-نفت مسجد سلیمان (۱۱ گل)
۷-ذوب آهن (۱۲ گل)

۸- سپیدرود رشت (۱۱ گل)

۹- استقلال خوزستان (۱۳ گل)

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.