وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

فقر گل زنی در لیگ برتر: آمار تلخ؛ تیم آقای گل در رده یازدهم جدول!

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در جدول رده بندی تیم های لیگ برتری بر اساس گل های زده باز هم تیم سپاهان صدرنشین است به این خاطر که با ۲۸ گل زده بهترین تیم در فاز تهاجمی است.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، جدول رده بندی لیگ برتر بر اساس گل های زده با جدول واقعی رده بندی تیم ها  تفاوت هایی دارد. به طور مثال تراکتورسازی که در جدول اصلی تیم چهارم است در جدول رده بندی گل های زده تیم دوم بشمار می رود.

به این خاطر که بعد از سپاهان بیشترین گل زده را داشته است. نکته قابل تامل جدول رده بندی گل های زده جایگاه بهتر استقلال به نسبت پرسپولیس است به این خاطر که آبی ها یک گل بیشتر به ثمر رسانده اند.

اما با نگاهی به جدول متوجه می شوید هیچ تیمی به طور میانگین در هر بازی ۲ گل به ثمر نرسانده است. از سویی ۹ تیم هستند که میانگین گل زده آنها در هر بازی به یک گل نمی رسد و این نشان می دهد در لیگ برتر با فقر گلزنی مواجه هستیم.

کمترین میزان انتظار برای دیدن یک گل را سپاهان به نام خود ثبت کرده است. تیم امیر قلعه نویی به طور میانگین در هر ۴۸ دقیقه یک گل زده است.

جدول رده بندی تیم های لیگ برتری بر اساس گل های زده از این قرار است:

۱- سپاهان : ۲۸ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی : ۱.۸۶

۲- تراکتورسازی: ۲۳ کل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۱.۵۳
۳-پدیده مشهد: ۱۹ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۱.۲۶
۴-استقلال تهران: ۱۸ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۱.۲
۵-پرسپولیس تهران: ۱۷ گل زده –  میانگین گل زده در هر بازی: ۱.۱۳
۶-پارس جنوبی جم : ۱۷ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۱.۱۳
۷-پیکان تهران: ۱۵ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۱
۸-نساجی مازندران : ۱۴ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۰.۹۳
۹-صنعت نفت آبادان: ۱۴ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۰.۹۳
۱۰-فولاد خوزستان: ۱۳ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۰.۸۶
۱۱-سایپا : ۱۳ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۰.۸۶
۱۲-ماشین سازی تبریز: ۱۲ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی:۰.۸
۱۳-ذوب آهن: ۱۲ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی:۰.۸
۱۴-استقلال خوزستان:۱۰ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی:۰.۶۶
۱۵-نفت مسجد سلیمان:۸ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی:۰.۵۳

۱۶- سپیدرود رشت: ۷ گل زده – میانگین گل زده در هر بازی: ۰.۴۶

اما در فوتبال روز دنیا و در همه لیگ های معتبر میانگین گل زده تیم صدرنشین بیش از عدد ۲ است. در لیگ برتر جزیره تیم لیورپول به طور میانگین در هر بازی ۲.۱۷ گل می زند.

این معدل در لالیگا ۲.۸۷ است و این معدل به اسم بارسا به ثبت رسیده است. در ایتالیا یووه در شرایطی در صدر جدول قرار دارد که میانگین گل زده اش در هر بازی ۲.۰۶ است. در آلمان دورتموند معدل گل زده ۲.۷۳ در هر بازی را ثبت کرده است.

در فرانسه تیم پاری سن ژرمن به طور میانگین در هر بازی ۳.۰۶ گل زده است و در هلند هم آیندهوون رویایی عمل کرده است و در هر بازی به طور معدل ۳.۵۶ گل می زند.

در لیگ برتر ایران وقتی معدل گل زده ۹ تیم در هر بازی به یک گل نمی رسد به طور واضح نشان می دهد لیگ برتر ایران یک لیگ تدافعی است تا لیگ تهاجمی. و تیم ها بیشتر برای نباختن بازی می کنند تا بردن.

و این در حالی است که در فوتبال گفته می شود بهترین دفاع حمله است. دفاع کردن در فوتبال راحت ترین کار ممکن است و هر تیمی می تواند این ایده را به خوبی اجرایی کند.

تنها کافی است مهاجم راس در میانه زمین قرار بگیرد و بقیه بازیکنان در زمین خودی به خصوص محوطه جریمه جایگیری کنند و فضاها را ببندند. اما تدارک حمله سخت است و تیمی که به دنبال بازی تهاجمی است باید ایده های زیادی را برای رسیدن به گل داشته باشد.

می بینیم در این جدول تیم علی دایی که عنوان آقای گلی جهان را در اختیار دارد در زمره تیم هایی است که میانگین گل زده اش در هر بازی به یک گل نمی رسد و در رده یازدهم این جدول قرار گرفته است.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.