وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

قوانین حضور خارجی ها درلیگ برتر سخت تر می شود

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – در گذشته ای نه چندان دور حضور خارجی ها در لیگ برتر هیچ ضابطه ای نداشت و همین موضوع منجر به حضور خارجی های بی کیفیت در تیم های لیگ برتری شد.

اما چند سالی است که سازمان لیگ برتر قوانینی برای حضور بازیکنان خارجی ها در لیگ برتر وضع کرده که بازیکن در صورت احراز این شرایط می تواند با تیم های لیگ برتری قرارداد ببندد.

فریبرز محمود زاده، رییس کمیته نقل و انتقالات در این باره می گوید: ممکن است این قوانین در آینده حضور خارجی ها در تیم های لیگ برتری را محدود تر کند و همه این ها به این خاطر است که جلوی حضور بازیکنان بی کیفیت در تیم های لیگ برتری را بگیریم.

گفتنی است در روزهای اخیر پاتوسی در ثبت قرارداد خود با استقلال دچار مشکل شده است. در حال حاضر بازیکن اهل آفریقا در صورتی می تواند با تیم های لیگ برتری قرارداد امضاء کند که در دو سال اخیر برای تیم امید یا تیم ملی کشورش بازی کرده باشد یا در یکی از لیگ های آمریکای جنوبی و اروپا ۱۰ بازی رسمی انجام داده باشد.

همان طور که اشاره شد برخی از اعضای هیات رییسه در برخی از موارد احساس می کنند قوانین وضع شده راحت است و شاید در بخشی از قوانین وضع شده بازنگری صورت گیرد.

برنامه ورزش و مردم قوانین مثبت و سازنده فوتبال را زیر سوال برد

برنامه ورزش و مردم در اقدامی غیر حرفه ای اجازه پاسخگویی به مسولان سازمان لیگ را نداد و قوانین و آیین نامه های سازنده فوتبال را زیر سوال برد.

برنامه ورزش و مردم امروز در اقدامی غیرحرفه ای و غیر قانونی ضمن ابهام افکنی در قوانین مثبت،سازنده و بازدارنده فوتبال در زمینه جذب بازیکنان خارجی ، اجازه پاسخگویی به مسولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را نداد!

فریبرز محمود زاده مدیر واحد نقل و انتقالات سازمان لیگ با اشاره به این رویه غیر حرفه ای برنامه ورزش و مردم اظهار داشت: عجیب است که یک کارشناس غیر ورزشی بی توجه به قوانین و مصوبات و آیین نامه های  مثبت و سازنده فوتبال ایران خیلی راحت مسایلی را در رسانه ملی عنوان میکند که غیر کارشناسی است.

وی افزود: بارها کارشناسان خبره، نخبگان فوتبال اعلام کرده اند که نباید اجازه حضور بازیکن خارجی بی کیفیت در فوتبال ایران را داد.جذب بازیکنان خارجی باید تابع مقرراتی باشد تا بازیکنان با کیفیت خارجی به فوتبال ایران وارد شوند.

در همین راستا در چند سال اخیر قوانینی تنظیم شده که هر بازیکنی به صرف خارجی بودن وارد فوتیال کشور نشود. سود این قوانین در درجه اول برای باشگاه هاست. همانطوریکه در این اواخر دیده اید بازیکنان خارجی با کیفیتی جذب استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایر باشگاه های ایران شده اند.

محمودزاده تصریح کرد: از سویی دیگر من و سایر مسولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قصد پاسخگویی قانونی و کارشناسی به اظهارات این فرد را در برنامه ورزش و مردم را داشتیم که این اجازه به ما داده نشد.

در اقدامی غیر حرفه ای این برنامه نقدهای یکطرفه انجام داد. اهالی فوتبال به یاد دارند در سال های اخیر برخی افراد سود جو با انتقال بازیکنان بی کیفیت خارجی چه  لطماتی را به فوتبال باشگاهی ایران وارد کردند و در برخی موارد پرونده های بین المللی سنگینی برای فوتبال ایران در مجامع بین المللی به وجود اوردند که باعث شد رقم های هنگفتی بابت پرداخت خسارت به این بازیکنان بی کیفیت خارجی از بیت المال پرداخت شود.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.