وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

لیگ یک؛ شمالی‌های در شمال شهر بی کلانتر! / سپیدرود قهرمان قطعی نیم فصل

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – دیدارهای لیگ آزادگان در آخرین دیدار دور رفت با ۹ دیدار در شهرهای مختلف برگزار شد تا سپیدرود علی رغم شکست در قائمشهر تاج قهرمانی نیم فصل را روی سر بگذارد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از “ورزش سه”، شاگردان علی نظرمحمدی با وجود باخت در دیدار جنجالی مقابل نساجی های سرخ پوش، قهرمان نیم فصل لیگ یک هستند ، چراکه با  توقف ملوان در خانه مقابل نفت مسجد سلیمان دیگر دست هیچ تیمی به سپیدرود نخواهد رسید. تیمی که با مشکلات مالی آغاز کرده و حالا به حمایت شهرداری رشت و صعود امیدوار است.

نکته جالب رقابتهای امسال خیزش شمالی ها و تقسیم ۴ پله از ۵ پله بالای جدول بین آنهاست؛ سپیدرود، ملوان، نساجی و خونه به خونه که فقط گل گهر سیرجان توانسته این انحصار را بشکند و با حضور در رتبه سوم خودی نشان دهد.

اما در روز آخر لیگ یک، چه اتفاقاتی از چشم شما دور ماند؟ با هم به پس کوچه های هفته آخر سرک می کشیم:

سپیدرود از لیگ ۲ تا قهرمانی نیم فصل

سپیدرود رشت به مدد هواداران پرشور و پیروزی های متوالی به طور قطع قهرمانی نیم فصل را به خود اختصاص خواهد داد. آنها یک بازی عقب مانده با اکسین دارند که در شب یلدا برگزار می شود و برد در آن به منزله قهرمانی قاطع در نیم فصل خواهد بود.

این تیم که حالا امیدوار به جلب حمایت شهرداری رشت است این مسیر را در میان شگفتی رقبا پیموده و به اینجا رسیده اما نیم فصل دوم برای رشتی های صدرنشین سخت تر خواهد بود و خوش باوری در نهایت اتفاقی را برای آنها رقم می زند که قبلا برای بسیاری از قهرمان های نیم فصل اتفاق افتاده است.

*تغییر در بوشهر همراه با ۱۰ گل و ۹ امتیاز

سه بازی ایرانجوان بوشهر مقابل سپیدرود، اکسین و راه‌آهن ۱۰ گل را برای آنها به همراه داشته است. ایرانجوان تا هفته چهاردهم نتایج چندان خوبی نگرفته بود و با برگرداندن سرمربی سال گذشته‌ خود، سعید مفتخر در ۳ بازی ۹ امتیاز کسب کرد و ۱۰ گل به ثمر رساند. نکته قابل توجه این نتایج این است که ۹ گل این دیدار توسط مهدی قائدی و حجت اسلامی دو بازیکن جوان بوشهری به دست آمده است. ایرانجوان با امتیازاتی که در این دیدارها کسب کرده توانسته خود را ۳ رتبه بالا بکشاند و در رتبه سیزدهم جدول قرار بگیرد. البته آنها در مصاف‌هایی که از ابتدای فصل تا به امروز داشته‌اند ۲۲ گل دریافت کرده و ۲۲ گل نیز به ثمر رسانده و باید گفت که آنها با به ثمر رساندن این ۱۰ گل تازه به عدد صفر در تفاضل گل رسیده‌اند.

*دربی لیگ‌دویی‌ها بدون گل

بادران تهران و پارس جنوبی جم ۲ تیم لیگ دویی که تازه به رقابت‌های لیگ آزادگان رسیده‌اند در مصاف با یکدیگر تنها یک امتیاز را کسب کردند. پارس جنوبی جم که در هفته گذشته از سد اهوازی‌ها گذشته بود شرایط بهتری به نسبت تیم بادرانی که در هفته گذشته مقابل اراکی‌ها باخته بود داشت. البته باید یادآور شد که بادران به تازگی کادرفنی‌اش را تغییر داده و احتمال چنین نتیجه‌ای باتوجه به عدم هماهنگی کادرفنی با بازیکنان و اجرایی نشدن دستورات آنها در زمین می‌رفت. پارس جنوبی جم، خونه به خونه و نساجی هر ۳ در امتیاز ۲۸ با هم برابری می‌کنند، تنها تفاضل گل است که پارسی‌ها را به رتبه ششم برده است.

*میربزرگی نتوانست خود را به عباس‌زاده برساند

امیر میربزرگی که با به ثمر رساندن ۸ گل از ابتدای فصل تا به اینجا از سایر رقبا جلوتر بود در دیدار پایانی‌شان مقابل مس کرمان نتوانست قفل دروازه حریف را باز کند تا فاصله خود را با محمد عباس‌زاده آقای گل لیگ کمتر کند. در سوی دیگر محمد عباس‌زاده که بالاتر از حریفانش قرار داشت توانست با به ثمر رساندن ۲ گل خود را ۱۲ گله کند تا کار را در نیم فصل برای آقای گلی خود راحت‌تر کند.

*پنالتی‌هایی که گل نشد

دیدار ایرانجوان بوشهر ـ راه‌آهن و نساجی قائمشهر ـ سپیدرود رشت ۳ پنالتی به همراه داشت که هر ۲تای آنها گل نشد. در مقابل هر دو تیمی که نتوانست پنالتی‌های خود را گل کنند پیروز میدان شدند و کسانی که پنالتی‌ها را گل نکردند موقعیت گل را برای تیم‌هایشان ایجاد کردند. محمد عباس‌زاده اگر پنالتی‌اش در این دیدار به گل تبدیل می‌شد با هت‌تریکی در این هفته و ۱۳ گله شدند در بالاترین سطح قرار می‌گرفت و در سوی دیگر حسن شوشتری بازیکن ایرانجوان بوشهر که نتوانست توپش را به گل تبدیل کند موقعیتی خوب را برای مهاجمان تیمش ایجاد کرد.

*کارت قرمزهای روز آخر نیم فصل

دیدار هفته پایانی نیم فصل اول رقابت‌های لیگ دسته اول در حالی به پایان رسید که ۳ کارت قرمز به همراه داشت. فرهاد سالاری هافبک مس کرمان، شاهین ثاقبی مهاجم ملوان و نعمت بخشی‌پور مدافع فولاد یزد ۳ بازیکنانی هستند که در رقابت با حریفانشان از داوران میدان کارت قرمز دریافت کردند. جالب اینجاست که مس پیروز میدان شد و ملوان مقابل رقیبش به تساوی رسید و در مقابل فولادیزد با باخت خانه حریف را ترک کرد.

*برترین و ضعیف‌ترین خط حمله و دفاع

گل‌گهر سیرجان با به ثمر رساندن ۲۶ گل و نساجی قائمشهر با ۲۵ گل زده بالاتر از سایر حریفان و در رتبه اول و دوم در گل‌هایی که تا به اینجای کار زده‌اند قرار دارند. البته ایرانجوان بوشهر را هم می‌توان با ۲۲ گلی که تا به اینجا کار به ثمر رسانده پشت سر آنها قرار داد. البته در سوی دیگر تنها تیمی که به نسبت سایر رقبا گل‌های کمتری دریافت کرده است پارس جنوبی جم است آنها با دریافت ۹ گل تا به اینجای کار بهترین خط دفاع لیگ را دارند. اما نکته‌ای که تصورش را هم نمی‌توان کرد این است که استقلال اهواز با دریافت ۳۵ گل و تفاضل ۲۶- علاوه بر آنکه قعرنشین جدول لیگ است بیشترین گل دریافتی و بدترین خط دفاع لیگ را داشته است.

*تساوی بدون کاپیتان

فجر سپاسی که در دو هفته گذشته توانست با پیروزی مقابل حریفانش خود را از انتها دور کند در این هفته با کسب پیروزی سایر رقبا و کسب تساوی باز به رتبه شانزدهم بازگشت. البته فولاد یزد هم یکی از قعرنشینان است که بدون حضور مربی روی نیمکتش مقابل حریف سیرجانی شکست خورد و نتوانست خود را از انتهای جدول دور کند. شیرازی‌ها که این هفته کاپیتان خود، مهدی کریمیان را نداشتند و به گفته خود او دوران خدمتش در فجر به پایان رسیده است، تنها یک امتیاز را از رویارویی با اراکی‌ها کسب کردند.

*دغاغله مرد محبوب مس

مس در دیدار حساس مقابل اکسین البرز و به ثمر رساندن ۳ گل در این دیدار توانست رکورد خود را بشکند و از دور تساوی خارج شود. مهدی دغاغله که از پیش از دیدار با استقلال تهران در جام‌حذفی مصدوم شده بود و برای تیمش به میدان نرفته بود با حضور در دیدار مقابل اکسین البرز ۲ گل پیروزی‌بخش را برای تیمش به ثمر رساند تا دیگر تیمش به عدد ۱۲ نرسد و طناب رکوردشکنی تساوی‌شان در بازی پایانی پاره شود.

خونه به خونه در معرض تغییرات

تساوی امروز خونه به خونه مقابل خیبر به قطعیت تغییر در کادر بازیکنان منجر خواهد شد. این باشگاه که قصد دارد به هر شکل ممکن در دومین فصل حضور در لیگ دسته اول به دسته برگزیدگان صعود کند، فاصله چندانی با صدرجدول ندارد و به نظر می رسد با ثبات و آرامش به هدف خود خواهد رسید.

بادران و امید به صعود در نیم فصل دوم

اگرچه بادرانی ها نیم فصل اول را با موفقیت به پایان نبردند اما مدیران این تیم امیدوار به تاثیر تغییرات دیرهنگام خود هستند. این تیم با جاه طلبی مدیرانش ابتدا باید در تعطیلات نیم فصل خود را مهیای ادامه رقابت ها کند والا همه تیم های ایران دوست دارند قهرمان جام باشگاه های جهان شوند! باید در انتظار نمایش شاگردان ربیعی در نیم فصل دوم نشست.

*سهراب؛ مربی آبی مقتدر در روز پایانی

تیم‌های راه‌آهن تهران، نساجی قائمشهر، اکسین البرز و نفت‌مسجدسلیمان ۴ تیمی هستند که در ابتدای فصل مربیان آبی‌پوش را بالای سر خود داشتند و در رقابت با حریفان توانستند نتایج خوبی را هم کسب کنند اما ۲ تیم راه‌آهن و نساجی که با بحران مالی و مدیریت مواجه بودند و در سوی دیگر دو تیم نساجی و اکسین سرمربیان خود را در روز پایانی بالای سر خود نداشتند. نساجی تنها تیمی است که در بحران‌ مربی، مالی و مدیریتی بالاتر از سایر تیم‌های با هدایت آبی‌پوشان قرار دارد؛ در سوی دیگر آنها با قرار گرفتن در رتبه پنجم و با وجود مشکلات یاد شده بهترین نتیجه را گرفته‌اند. اما در هفته پایانی این سهراب بختیاری‌زاده بود که با وجود تساوی مقابل ملوان در کنار تیمش بود و از ابتدای فصل تا به اینجای کار توانست از پس مشکلات بربیاید و تیمش را با ۱۸ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول حفظ کند. در مقابل راه‌آهن و اکسین با باختی سنگین در خانه حریفان شکست خورده به خانه بازگشتند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

18 دیدگاه ارسال شده است

 • رشت گفت:

  سپیدرود همینجوری ادامه بده راحت از صدر میاد وسطای جدول.چون اختلاف چند امتیاز بیشتر نیست تا وسطای جدول

 • شمالی گفت:

  با مازندرانی ها متحد بشیم بهتر تا انزلی چیا میتونیم سه تیم بابل و قایم شهر و سپیدرود ملوانو از گردونه حذف کنیم

 • علی(بندرعباس) گفت:

  به دلم افتاده میریم بلیگ برتر و به طرفداران تراختور پولدار فوتبال غیرتمندانه رو نشون می دهیم…….

 • فرهاد گفت:

  درود
  بعضی ها نمی دانم چرا نظرات پرت می دهند
  با مازندرانی ها متحد بشیم بهتر تا انزلی چیا !!!
  حالا چه دستی در کار است و چه کسانی پشت متجرا هستند و این افرادی که مرض ضدئ انزلی چی گرفتند چه می خواهند نمی دانم!
  شاید هدفشان تفرقه افکنی بین مردم دو شهر است!!
  اینها قصد دارند با این کامنت ها هواداران سپیدرود را به انحراف بکشانند. هواداران واقعی سپیدرود هوشیار باشند و گول مباحث غلط اینها را نخورند.
  فقط تشویق تیم باید مد نظر ما باشد همین. باقی قضایا حواشی است که در این برهه حساس می تواند چون سم برای تیم و هواداران باشد. بازی هفته آینده با اکسین مهم است. همین

 • فراز گفت:

  نظر فرهاد رو تا حدودی قبول دارم..
  من خودم فقط درصورتی که طرفدارای تیم مقابل بیان اینجا و حرفای غیر واقع+تحریک کننده+اهانت آمیز+.. بزنن جوابشونو می دم(مثل همیشه)
  اما الکی دیگه حرف از مازندران و انزلی و.. نزنیم دیگه..
  اتحاد ام با مازندران یا هرجای دیگه نداریم..
  فقط گیلان..

 • milad گفت:

  کاربر با نام رشت حالت خوبه تو با مایی یا بر ما تیم یه باخت کرده اونم دقیقه ۹۴ شما جو گیر شدی برو کامنتا رو بخون از اول فصل افرادی مثل شما میگن سپیدرود میاد پایین به امید خدا و همت بچه ها با اختلاف خوبی نیم فصل و آقای لیگیم حالا شما چی میگی تیمای دیگه چه نتیجه ای گرفتن یا می خوان بگیرن که ما نمیتونیم بگیریم
  تی ما خوبه و خوبم نتیجه میگیره این نظرات منفی شماهام که بوی خط گرفتن داره رو تیم تاثیری نداره خوشبختانه

 • Amin گفت:

  درسته تو ی سری مسایل با ملوان مشکل داریم و خیلی جاها امثال مازیار زارع کلی جو دوستانه رو خراب کردن … ولی باز میشیم خانواده گیلان …

 • فرهاد گفت:

  گیلان منحد بر علیه تبریز و پایتخت نشینهای منفور … ملوان سپیدرود ???

 • حمید گفت:

  با تشکر از دوستانی که از وحدت تیمهای گیلانی پیام دادند… حداقل در این دوره بهتر است از توهین به تیم های دیگه پرهیز کنیم و به تشویق سپیدرود بپردازیم.تا باخت برای سپیدرود عادت نشود. بامید صدرنشینی مداوم دو تیم گیلانی سپیدرود و ملوان…

 • ماهان گفت:

  گیلان متحد علیه تبریز و پایتخت??? سپیدرود و ملوان فقط صعود لطفا…

 • حسام گفت:

  گیلان متحد???

 • سامان گفت:

  هواداران نساجی به خوبی از تیم سپیدرود حمایت و پذیرایی کردند امیدواریم تیمهای شمالی با هم متحد و دوست باشند و هواداراشون هم باهم اتحاد داشته باشند (هوادار نساجی)

 • احمد حسن زاده رشتی گفت:

  امیدوارم با رعایت اصول اخلاقی و انسانی که نشان فرهنگ ما گیلانی هاست به دیدار هم استانیمون ملوان بریم . به امید موفقیت دو تیم گیلانی سپیدرود وملوان که دوستتان داریم

 • احمد حسن زاده رشتی گفت:

  عسق است فوتبال گیلان رو سپیدرود وملوان وداماش

 • احمد حسن زاده رشتی گفت:

  عشق است فوتبال گیلان رو سپیدرود وملوان وداماش .یاد منتخب گیلان در لیگ قدس بخیر

 • علی (بندرعباس) گفت:

  اقای کاربر “” شمالی”” براتون متاسفم با این نظر مسخره تون … رشت و انزلی متعلق به یک استان ، “”گیلان”” سرزمین گیل و دیلم هستند ، اونوقت شما می گوئید با مازندرانیها متحد شویم بر علیه ملوان ؟؟؟!! صد سال اینکار را نخواهیم کرد ، مردم مازندران برای ما محترم هستند و هم مرز با استان ما ، ولی برای ما گیلانی ها اول سرزمین و استان خودمون از همه چیز مهمتر هست و هیچ گاه بر علیه هم استانی خود موضع نخواهیم گرفت ، برو از این صفحه بیرون تا غاطی نکردم….

 • رشت.عشق گفت:

  به امید صعود دو تیم پرچمدار فوتبال شمال سپیدرود رشت و نساجی مازندران به لیگ برتر.

 • سپیدرود عشق بی پایان گفت:

  به امید کسر امتیاز ملوان و سقوط شلخت انزلی به لیگ استانی.