وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

محمودزاده: بیات به چه حقی به سازمان لیگ توهین می کند!؟ / هیچ مدرکی از بلبلی برای سازمان لیگ ارسال نشده است

وب سایت فرهنگی ورزشیسپیدرودفریبرز محمودزاده، مسئول کمیته نقل‌و‌انتقالات سازمان لیگ اعلام کرد هنوز هیچ مدرکی برای فسخ قرارداد محمد بلبلی با تیم سپیدرود به کمیته نقل‌وانتقالات ارائه نشده است.

به گزارش سایت سپیدرود، فریبرز محمودزاده درباره موضوع فسخ قرارداد بازیکنان لیگ برتری و اینکه گفته می‌شود محمد بلبلی پیش از عقد قرارداد با تیم استقلال اقدام به فسخ قراداد یکطرفه کرده است، اظهار داشت:

طبق آیین‌نامه تمام بازیکنان با مسئولیت خودشان می‌توانند فسخ قرارداد یکطرفه کند. تأکید می‌کنم همه‌ی بازیکنان می‌توانند فسخ کنند، اما با مسئولیت خودشان. یعنی اگر باشگاهی از دست آنها شکایت کرد، مسئولیت بر عهده بازیکنی است که فسخ قرارداد می‌کند و تشخیص اینکه حق با کدام طرف است،‌ بر عهده کمیته تعیین وضعیت است.

وی در پاسخ به این پرسش که قرارداد زیر ۱۵ میلیون آماتور محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: بله، قرارداد زیر ۱۵ میلیون تومان آماتور محسوب می‌شود، اما این به موضوع فسخ قرارداد ربطی ندارد. همان‌طور که گفتم هر بازیکنی می‌تواند فسخ قرارداد یکطرفه انجام دهد، اما مسئولیتش با خودش است.

هر بازیکنی بخواهد فسخ یکطرفه کند،‌ سازمان لیگ و کمیته نقل‌وانتقالات این فسخ قرارداد را ثبت می‌کند، اما هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرد. تمام مسئولیت فسخ قرارداد به عهده بازیکنی است که این کار را انجام می‌دهد.

«آیا محمد بلبلی فسخ قرارداد از کمیته نقل‌وانتقالات گرفته است؟»، مسئول کمیته نقل‌وانتقالات در واکنش به طرح این پرسش گفت: ما هنوز هیچ مدرکی برای فسخ قرارداد دریافت نکرده‌ایم.

محمودزاده همچنین در واکنش به صحبت‌های کیومرث بیات علیه سازمان لیگ تصریح کرد: بیات وقتی هیچ مدرکی به ما ارسال نکرده است و ما هیچ نامه‌ای دریافت نکرده‌ایم، به چه حقی به سازمان لیگ توهین می‌کند؟!

وقتی یک بازیکن خودش کاری را انجام می‌دهد مگر ما باید جوابگو باشیم؟ بازیکن طبق قانون همان‌طور که توضیح دادم می‌تواند یکطرفه با مسئولیت خودش فسخ قرارداد کند. بعد هم وقتی بازیکن با یک باشگاه دیگر قرارداد می‌بندد ما باید پاسخگو باشیم؟ شما قضاوت کنید.

وقتی هیچ مدرکی از سوی بیات یا باشگاه سپیدرود به ما ارسال نشده است، مگر ما باید پاسخگو باشیم؟ بیات بهتر است قانون را مطالعه کند. به او تذکر جدی می دهم که بدون مطالعه تهمت نزند.

محمودزاده: هیچ مدرکی از بلبلی برای سازمان لیگ ارسال نشده است / مالک سپیدرود با چه حقی توهین می‌کند؟

مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ گفت: هیچگونه مدرکی درباره قرارداد محمد بلبلی از سوی هیچ باشگاهی به سازمان لیگ ارسال نشده است.

فریبرز محمودزاده، مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره اظهارات کیومرث بیات، مالک باشگاه سپیدرود رشت مبنی بر اینکه محمد بلبلی به دلیل سر و سامان نداشتن سازمان لیگ راه افتاده و با وجود قرارداد داشتن با این باشگاه یک قرارداد هم با استقلال و فولاد بسته است، بیان کرد:

بیات ابتدا قوانین را مطالعه کند و سپس درباره سازمان لیگ نظر بدهد. رسانه ها قضاوت کنند وقتی هیچگونه مدرکی درباره قرارداد محمد بلبلی از سوی هیچ باشگاهی به سازمان لیگ ارسال نشده است، چگونه می توانیم درباره او بحث کنیم.

او ادامه داد: اگر بازیکن با مسئولیت خودش اقدام به عملی می کند، خودش هم باید جواب بدهد نه سازمان لیگ. بیات به چه حقی می گوید سازمان لیگ بی در و پیکر است. اگر مدرکی ارسال شد و ما سپیدرود را در جریان نگذاشتیم بحث متفاوت بود.

به نظر می رسد بیات در شرایطی نیست که از قوانین مطلع باشد و به او تذکر جدی می دهیم تا ابتدا به قوانین اشراف پیدا کرده و به سازمان لیگ هم احترام بگذارد.

محمودزاده تصریح کرد: وقتی مدرک یا قراردادی از بلبلی به سازمان لیگ نرسیده است، مگر می توانیم اظهار نظر کرده و درباره معتبر بودن این قرارداد صحبت کنیم؟ ما فقط در رسانه ها اخبار مربوط به بلبلی را خوانده ایم و تاکنون هیچ مدرکی به سازمان لیگ از او ارسال نشده است. بیات به چه حقی به سازمان لیگ توهین می کند و به خودش اجازه چنین کاری می دهد؟!

مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره قرارداد بستن بلبلی با ۲ تیم سپیدورد و استقلال همزمان با قرارداد داشتن او با باشگاه سپیدرود بیان کرد: طبق قوانین هر بازیکن حرفه ای و آماتور می تواند پس از اتمام یک فصل با مسئولیت خودش اقدام به فسخ یک طرفه قرارداد کند اما باید مسئولیت حقوقی این کار را هم بپذیرد.

اگر بازیکنی فسخ یک طرفه کرد و باشگاه به این موضوع اعتراض داشت، کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال مرجع رسیدگی کننده به این پرونده است. باید بازیکن مسئولیت کار را هم خودش بپذیرد و امکان دارد او محکوم بشود.

هر باشگاهی بخواهد ادعایی درباره بازیکن داشته باشد باید این ادعا را در کمیته تعیین وضعیت مطرح کند. باز هم تاکید می کنم هیچ مدرکی از سوی هیچ باشگاهی درباره محمد بلبلی به سازمان لیگ ارسال نشده است.

از طرفی هر باشگاهی منجر به فسخ قرارداد بازیکن یک باشگاه دیگر بشود و باشگاه مبدا شکایتی داشته باشد باید این پرونده در کمیته تعیین وضعیت به جریان بیفتد.

او در پایان تصریح کرد: به بیات تذکر جدی می دهم اینگونه علیه سازمان لیگ صحبت نکند. او خود را جای مسئولان این سازمان بگذارد و بگوید وقتی مدرکی از قرارداد بلبلی در سازمان لیگ وجود ندارد، چگونه می توانیم بلبلی را محکوم کنیم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + دوازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.