وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت: سیستم مالی باشگاه سپیدرود رشت باید به شبکه عظیم هواداران متصل شود

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت با بیان اینکه باید سیستم اقتصادی و مالی باشگاه به شبکه عظیم هواداران و دوستداران سپیدرود متصل شود، گفت: نظام‌نامه هواداری، رفتاری بازیکنان و کادر فنی، اداری و فوتبال پاک در این باشگاه تدوین شد.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمد پورمحسن ظهر امروز در نخستین گردهمایی این باشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره هشت هزار شهید گیلان و 383 شهید ورزشکار استان و آرزوی سلامتی و طول عمر رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: این نشست فرصت مناسب برای فوتبال گیلان است تا ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به عرصه باشگاه‌داری در این استان رونق یابد.

وی با طرح این موضوع که از عمر باشگاه سپیدرود رشت بیش از 40 سال می‌گذرد و قرار بود این باشگاه به عنوان قطب فوتبال گیلان به حیات خود ادامه دهد، افزود: سپیدرود در مقاطعی توانست هم در سطح فوتبال استان و هم در سطح فوتبال باشگاهی کشور، بدرخشد اما سپیدرود همواره با فراز و نشیب‌های فراوانی مواجه بوده و در این سال‌ها، به طور مکرر دست به دست شده است.

مدیرعامل باشگاه قدیمی رشت با بیان اینکه سرنوشت سپیدرود همانند دیگر نهادها و سازمان‌های گیلانی است، گفت: ما در استان گیلان افتخارات زیادی داشته‌ایمٰ نخستین داروخانه شبانه‌روزی ایران، کتابخانه ملی ایران، خانه سالمندان و معلولین ایران و بانک ایران در رشت تأسیس شد و رشت نخستین شهر برای صادرات و واردات با اروپا بود.

پورمحسن با بیان اینکه نخستین مهندس کشتی‌سازی در ایران، چاپخانه، روزنامه و نخستین طرح جامع شهر و نخستین‌های دیگری هم در افتخارات ما است، تصریح کرد: اما امروز خوب است بپرسیم در کجا قرار داریم؟ آیا همه آن نخستین‌ها و حتی رودخانه سپیدرود، سرنوشتی بهتر از باشگاه سپیدرود دارند؟ ما باید از منظر آسیب شناسانه این عقب ماندگی و درجا زدن‌های را مورد توجه قرار دهیم و به ویژه این انتظار وجود دارد که شخصیت‌ها و بزرگان ما و رسانه‌های جمعی و نهادهای اجتماعی و نمایندگان و مراکز علمی و دانشگاهی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی گفت: اگر سپیدرود تاکنون توانسته است به حیات خود ادامه دهد مرهون و مدیون سرمایه اجتماعی این تیم است و نشان می‌دهد که این تیم تا چه حد در روح و جان مردم رشت ریشه دارد و پیشکسوتان و هواداران، زنجیره توسعه و حفظ این سرمایه عظیم بوده‌اند.

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت با طرح این پرسش که آیا ما از این سرمایه اجتماعی در باشگاهی چون سپیدرود به درستی استفاده کرده‌ایم، گفت: ایجاد و تقویت نهادهای اجتماعی یکی از راه‌حل‌های ساختاری برای افزایش سرمایه اجتماعی در استان است و سپیدرود می‌تواند موجب افزایش سرمایه اجتماعی در استان شود.

پورمحسن با اشاره به چارچوب‌های اخلاقی این باشگاه تصریح کرد: پایبندی و رعایت اصول اخلاقی در عملکرد و تصمیمات و ایجاد روابطی مبتنی براخلاقیات از اصول بینادین ما است و وجود وفاق، همدلی، اعتماد و محبت بین مدیران و مسئولان، مردم و جامعه را ضروری می‌دانیم.

وی افزود: به عنوان یک نهاد اجتماعی و باشگاه فرهنگی و ورزشی در توسعه هنجارها و ارزش‌های دینی و اجتماعی تلاش می‌کنیم و استراتژی فرهنگی باشگاه، تدوین نظام‌نامه هواداری، تدوین نظام‌نامه رفتاری بازیکنان و کادر فنی و اداری و فوتبال پاک و سالم مبتنی بر این اصل، انجام گرفته است.

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم تربیت نیروی انسانی و کسب عناوین قهرمانی، بدون توجه به رعایت و حفظ ارزش‌های اخلاقی و اعتقادی و فرهنگ پهلوانی وجوانمردی، مزیتی ندارد و بر تقویت این ارزش‌ها، تاکید فراوانی داریم.

پورمحسن یکی از مشکلات استان را معضل بیکاری دانست و افزود: بر اساس اظهارات مسئولان استان، گیلان رتبه سوم بیکاری کشور را دارد که می‌توان با سرمایه‌گذاری در ورزش، بخشی از مشکلات بیکاری جوانان را حل کرد، مادامی که مشارکت بخش خصوصی درحوزه ورزش صورت نگیرد و سرمایه‌های این بخش به مدد ورزش استان نیاید، نمی‌توانیم به اهداف توسعه کمی و کیفی ورزش و ایجاد اشتغال دست یابیم.

وی با بیان اینکه فوتبال یک صنعت است، تصریح کرد: نقش باشگاه‌ها در این صنعت از اهمیت بیشتری برخوردار است و به عنوان هسته اصلی آن به شمارمی‌روند.

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت با بیان اینکه برای توسعه ورزش نباید سرمایه‌گذاران بخش ورزشی در پیچ وخم اداری، معطل شوندع گفت: باید تسهیلات ارزان دراختیار بخش خصوصی قرار گیرد، جلب سرمایه‌گذاری فقط با تشویق سرمایه‌گذاران، شدنی نیست، بلکه دولت باید فرآیند سرمایه‌گذاری در این بخش را تضمین و نقش حمایتی خود را داشته باشد.

پورمحسن با بیان اینکه انتظار داریم که سرمایه‌گذاری و برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و اقتصادی باشگاه سپیدرود مورد حمایت مسئولان قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در همین جا و به نمایندگی از خیل علاقمندان و هواداران سپیدرود از شورای کلان‌شهر رشت و شهردار می‌خواهم که باشگاه سپیدرود را در سبد حمایتی خود قرار دهند.

وی خطاب به پیشکسوتان، هواداران و علاقمندان به توسعه و تقویت باشگاه سپیدرود، گفت: باید سیستم اقتصادی و مالی باشگاه به شبکه عظیم هواداران و دوستداران سپیدرود متصل شود و تغذیه مالی سپیدرود از یک مجرای مردمی، علاقمند و سازماندهی شده و مطمئن انجام پذیرد.

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت، افزود: سپیدرود در حال حاضر سرمایه‌گذار مطمئن، هیئت مدیره با کفایت و ساختار تشکیلاتی منسجمی دارد، مربی نام آشنا و اخلاق مدار شهرمان ناظمی را دعوت به همکاری کردیم و با بکارگیری بازیکنان با تجربه لیگ برتری و جوان، آرمان صعود و بازگشت به سطح نخست فوتبال ایران و احیا و تقویت هویت بومی را هدف گرفته‌ایم و به کمک، حمایت و همراهی همه نیازمندیم.

مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت: سیستم مالی باشگاه سپیدرود رشت باید به شبکه عظیم هواداران متصل شود
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.