وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

مدیرعامل سپیدرود در نشست هم اندیشی: سپیدرود در روح و جان مردم رشت ریشه دارد

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – محمد پور محسن مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت در نخستین گردهمایی این باشگاه با گرامی داشت یاد و خاطره هشت هزار شهید گیلان و 383 شهید ورزشکار استان و آرزوی سلامتی و طول عمر رهبر فرزانه انقلاب گفت:
از همه مهمانان گرامی که امروز دعوت باشگاه سپیدرود را پذیرفتند سپاسگزاری می کنم و امیدوارم که این نشست برای فوتبال گیلان، صنعت فوتبال، ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به عرصه باشگاه داری، مایه خیر و برکت باشد.
وی با طرح این موضوع که از عمر باشگاه سپیدرودرشت بیش از 40 سال می گذرد و قرار بود این باشگاه به عنوان قطب فوتبال گیلان به حیات خود ادامه دهد، افزود: سپیدرود در مقاطعی توانست هم در سطح فوتبال استان و هم در سطح فوتبال باشگاهی کشور، بدرخشد اما سپیدرود همواره با فراز و نشیب های فراوانی مواجه بوده است و طی این سال ها، به طور مکرر دست به دست شده است.
مدیرعامل باشگاه قدیمی رشت در ادامه اظهار داشت: سرنوشت سپیدرود همانند دیگر نهادها و سازمان های گیلانی است. ما در استان گیلان افتخارات زیادی داشته ایمٰ اولین داروخانه شبانه‌روزی ایران، اولین کتابخانه ملی ایران، اولین خانه سالمندان و معلولین ایران و اولین بانک ایران در رشت تأسیس شد و رشت اولین شهربرای صادرات و واردات با اروپا نیز بود. هم چنین اولین مهندس کشتی‌سازی درایران، اولین چاپخانه، اولین روزنامه و اولین طرح جامع شهر و اولین های دیگری هم در افتخارات ما هست. اما امروز خوب است بپرسیم در کجا قرار داریم؟ آیا همه آن اولین ها و حتی
رودخانه سپیدرود، سرنوشتی بهتر از باشگاه سپیدرود دارند؟ ما باید از منظر آسیب شناسانه این عقب ماندگی و درجا زدن های را مورد توجه قرار دهیم و به ویژه این انتظار وجود دارد که شخصیت ها و بزرگان ما و رسانه های جمعی و نهادهای اجتماعی و نمایندگان محترم و مراکز علمی و دانشگاهی به این موضوع عنایت ویژه داشته باشند.
پورمحسن گفت: اگر سپیدرود تاکنون توانسته است به حیات خود ادامه دهد مرهون و مدیون سرمایه اجتماعی این تیم است و نشان می دهد که این تیم تا چه حد در روح و جان مردم رشت ریشه دارد و پیشکسوتان و هواداران، زنجیره توسعه و حفظ این سرمایه بوده اند.
وی با طرح این پرسش که آیا ما از این سرمایه اجتماعی در باشگاهی چون سپیدرود به درستی استفاده کرده ایم؟ گفت: ایجاد و تقویت نهادهای اجتماعی یكی از راه‌حل های ساختاری برای افزایش سرمایه اجتماعی در استان است و سپیدرود می‌تواند موجب افزایش سرمایه اجتماعی دراستان شود.
مدیرعامل سپیدرود در خصوص چهارچوب های اخلاقی این باشگاه گفت: پایبندی و رعایت اصول اخلاقی در عملكرد وتصمیمات و ایجاد روابطی مبتنی براخلاقیات از اصول بینادین ماست. وجود وفاق، همدلی، اعتماد و محبت بین مدیران و مسئولان، مردم و جامعه را ضروری می دانیم و به عنوان یک نهاد اجتماعی و باشگاه فرهنگی و ورزشی در توسعه هنجارها و ارزش های دینی و اجتماعی تلاش می کنیم و استراتژی فرهنگی باشگاه، تدوین نظام نامه هواداری، تدوین نظامنامه رفتاری بازیکنان و کادر فنی و اداری و فوتبال پاک و سالم مبتنی بر این اصل، انجام گرفته است.
وی گفت: ما اعتقاد داریم تربیت نیروی انسانی و کسب عناوین قهرمانی، بدون توجه به رعایت و حفظ ارزش‌های اخلاقی و اعتقادی و فرهنگ پهلوانی وجوانمردی،مزیتی ندارد و بر تقویت این ارزش ها، تاکید فراوانی داریم.
پورمحسن یکی از مشکلات استان را معضل بیکاری دانست و افزود: بر اساس اظهارات مسئولان محترم استان، گیلان رتبه سوم بیکاری کشور را دارد که می توان با سرمایه گذاری در ورزش، بخشی از مشکلات بیکاری جوانان را حل نمود. مادامی که مشارکت بخش خصوصی درحوزه ورزش صورت نگیرد و سرمایه های این بخش به مدد ورزش استان نیاید، نخواهیم توانست به اهداف توسعه کمی وکیفی ورزش و ایجاد اشتغال دست یابیم. فوتبال یک صنعت است و نقش باشگاه ها در این صنعت ازاهمیت بیشتری برخورداراست و به عنوان هسته اصلی آن به شمارمی روند.
وی با بیان این که برای توسعه ورزش نباید سرمایه گذاران بخش ورزشی درپیچ وخم اداری، معطل شوند گفت: باید تسهیلات ارزان دراختیاربخش خصوصی قرارگیرد. جلب سرمایه گذاری فقط با تشویق سرمایه گذاران، شدنی نیست، بلکه دولت باید فرآیند سرمایه گذاری دراین بخش را تضمین ونقش حمایتی خود را داشته باشد.
مدیر عامل باشگاه ریشه دار گیلان در ادامه گفت: انتظار داریم که سرمایه گذاری و برنامه های فرهنگی ، ورزشی و اقتصادی باشگاه سپیدرود مورد حمایت مسئولان محترم قرار گیرد. اینجانب در همین جا و به نمایندگی از خیل علاقمندان و هواداران سپیدرود از شورای محترم اسلامی کلان شهر رشت شهردار محترم، می خواهم که باشگاه سپیدرود را در سبد حمایتی خود قرار دهند.
وی در پایان پیشکسوتان، هواداران و علاقمندان به توسعه و تقویت باشگاه سپیدرود را مخاطب قرار داد گفت: باید سیستم اقتصادی و مالی باشگاه به شبکه عظیم هواداران و دوستداران سپیدرود متصل شود و تغذیه مالی سپیدرود از یک مجرای مردمی، علاقمند و سازماندهی شده و مطمئن انجام پذیرد. سپیدرود در حال حاضر سرمایه گذار مطمئن، هیئت مدیره با کفایت و ساختار تشکیلاتی منسجمی دارد. مربی نام آشنا و اخلاق مدار شهرمان آقای ناظمی را دعوت به همکاری نمودیم و با بکار گیری بازیکنان با تجربه لیگ برتری و جوان، آرمان صعود و بازگشت به سطح اول فوتبال ایران و احیا و تقویت هویت بومی را هدف گرفته ایم و به کمک، حمایت و همراهی شما عزیزان نیازمندیم

مدیرعامل سپیدرود در نشست هم اندیشی: سپیدرود در روح و جان مردم رشت ریشه دارد
امتیاز به این پست

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

2 دیدگاه ارسال شده است