وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان: آقازاده بدهی سپیدرود را به ۷ میلیارد کاهش داد

بخشی اظهارات نظرهای غیرکارشناسی را یکی دیگر از مشکلات سپیدرود دانست و افزود: اینقدر می‌گویند بدهی سپیدرود عجیب است که کسی جرأت نمی‌کند برای خرید این تیم مراجعه کند در صورتی که بدهی ۷ میلیاردی برای سپیدرود رقم عجیبی نیست.

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودمریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان در گفتگو با برنامه با ورزش شبکه باران از مسایل و مشکلات مدیریتی باشگاه سپیدرود رشت سخن گفت:گفت: «ای کاش مردم به جای این همه گلایه راهکاری به ما پیشنهاد دهند!!»

به گزارش سایت رسمی باشگاه سپیدرود، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در ابتدا با حمایت از کارنامه یک سال گذشته سید مهدی آقازاده مدیرعامل فعلی باشگاه سپیدرود افزود: ایشان واقعن زحمت کشید و اتفاقی که چندین سال در سپیدرود نیفتاد، سال گذشته افتاد و ما هر سال با آماج بدهی های انباشته و تغییر مالکیت های گوناگون روبرو بودیم که اکثر این تغییر مالکیت ها بر اثر فشار افرادی بود که به ظاهر خود را دوستدار سپیدرود معرفی می کردند ولی در اصل بدنبال ضربه زدن به این تیم مردمی بوده و هستند.

بخشی همچنین ضمن تقدیر از سیدمهدی آقازاده، اظهار کرد: آقای آقازاده برای سپیدرود بسیار زحمت کشیدند و تنها در فصل گذشته بدهی برای سپیدرود باقی نگذاشتند بلکه بدهی گذشته سپیدرود را از ۱۰ به ۷ میلیارد کاهش دادند.

وی افزود: این اشخاص در راستای مقاصدشان افرادی را برای مالکیت این تیم معرفی کرده‌اند و اصرار بر صلاحیت شان دارند که حتی از عهده پاس کردن چک های خود عاجز مانده اند و چک برگشتی دارند و برای ما خیلی راحت است که به این شکا تیم را بدهیم و یک مسکن موقتی باشد و با گدایی تیم را اداره کنند!

بخشی اظهار داشت: یک نفر به من مالکی را نشان بدهد که خواستار سپیدرود باشد و گردش مالی مناسب داشته باشد و چرا باید سپیدرود را به کسانی واگذار کنیم که از عوامل اصلی مشکلات سپیدرود هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه یک نفر را در استان به ما نشان دهید که بتواند تیم را با توان مالی خود اداره کند، گفت: یعنی در استان به این بزرگی یک عاشق سپیدرود وجود ندارد که توان مالی سه میلیاردی برای اداره تیم داشته باشد؟ زیرا آقای آقازاده اعلام کردند برای فصل آینده و پرداخت بخشی از بدهی‌ها تنها به سه میلیارد تومان بودجه احتیاج است.

خانم بخشی در ادامه صحبت های خود درباره مشکلات و حواشی سپیدرود توضیح داد که در سال های گذشته شاهد تخلفاتی از قبیل خرید و فروش بازیکن و بستن قراردادهای نجومی بودیم که میشود از آنها به عنوان عامل اصلی این روزهای سپیدرود نامبرد و البته خیلی از این به اصطلاح طلبکاران در مراجع قضایی محکوم شده‌اند.

سپردن مالکیت تیم به هر شخصی ما را از زیر بار انتقاد و فشار هوادار خارج میکند اما بنا بر احساس وظیفه و همچنین با توجه به حساسیت موضوع بدنبال تزریق مسکن مقطعی نبوده و نیستیم و تمامی این مشکلات را تحمل کردیم تا در نهایت تیم را به شخصی واگذار کنیم که توانایی نگهداری این تیم بزرگ را دارا باشد.

مدیریت ورزش و جوانان صحبتهای خود را اینگونه ادامه داد: تا مادامیکه یک مالک مطمئن برای سپیدرود پیدا نشود آقای مهدی آقازاده کماکان مالک تیم خواهد بود و ما ایشان را به رسمیت می شناسیم. آقای آقازاده فصل قبل واقعا زحمت کشیدند و اتفاق بزرگی را رقم زدند که در این چند سال اخیر شاهدش نبودیم.

اتفاق شگفت انگیز در مدیریت ایشان این بود که با توجه به مخارج فصل قبل بجای اضافه شدن بدهی بواسطه مدیریت درست ایشان در نهایت با کسر مبلغ کلی بدهی های سپیدرود که هر از گاهی از طریق بعضی از رسانه‌های نامعتبر و افراد غیر مسئول و با نیت ترساندن خریدارها با اعداد و ارقام نادرست که گاها تا بیست میلیارد هم اعلام شده بود مواجه شدیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در ادامه صحبت های خود بدهی دقیق سپیدرود را حدود هفت میلیارد اعلام کردند و عنوان کردند که متقاضی مالکیت میتواند بعد از تایید از طریق مراجع مشخص شده و ثابت شدن اهلیت ایشان با پرداخت یک میلیارد بدهی تعیین شده در قرارداد بین علی کریمی و بیات کار خود را آغاز نماید.

مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان در پایان صحبتهای خود اعلام کرد که در این مدت با دو گروه خوشنام از افراد خارج از استان در حال مذاکره هستیم که نتیجه این مذاکرات نهایتا تا سه شنبه مشخص خواهد شد.

وی در خصوص شرایط فعلی سپیدرود نیز با بیان اینکه تا زمان خریدار جدید، اداره کل ورزش و جوانان، آقای آقازاده را به عنوان مدیرعامل باشگاه به رسمیت می‌شناسد، اظهار کرد: از آقای فلاح میری، دادستان مرکز گیلان تشکر می‌کنم که این تیم را برای مردم می‌دانند و قرار است با حضور مالک جدید مسئله مالکیتی تیم از طریق قضایی حل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با تأکید بر اینکه سپیدرود مالکی ندارد و آخرین مالک آقای علی کریمی است، گفت: کسانی که ادعای مالکیت سپیدرود را داشتند، همگی در دادگاه شکست خوردند.

بخشی همچنین در خصوص برنامه سپیدرود برای فصل آتی لیگ دسته دوم نیز گفت: ما دو مسیر را برای حل مشکلات سپیدرود در فصل آینده انتخاب کردیم که مسیر اول همان واگذاری تیم به یک مالک دارای اهلیت است و مسیر دوم که در صورت عدم پیدا شدن خریدار مناسب، اجرا می‌شود، عقد قرارداد با یک اسپانسر قوی جهت حل مشکل مالی فصل آینده است.

وی با اشاره به اینکه چند خریدار خوش‌نام برای خرید سپیدرود پیش قدم شدند، گفت: این افراد تا روز سه‌شنبه زمان خواستند تا تکلیف را مشخص کنند و در صورت عدم عقد قرارداد با آنها، آقای آقازاده با مربی جدید سپیدرود برای شروع تمرینات قرارداد امضاء خواهد کرد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.