وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

مرور کامل هفته سی و دوم دسته یک: صدرنشینی بوشهر و آه افسوس در رشت و انزلی

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود – هفته سی و دوم رقابت های دسته یک لیگ آزادگان امروز با برگزاری ۹ دیدار در ۹ شهر کشورمان برگزار شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از “ورزش سه”، در حساسترین و مهم ترین دیدارهای امروز، ملوان انزلی که امید زیادی به کسب امتیاز از پارس داشت برابر این تیم تن به شکست داد تا کارش برای صعود سخت شود. پارس جم با کسب سه امتیاز این دیدار و با توجه به توقف خانگی سپیدرود جای این تیم رشتی را در صدر جدول گرفت.

سپیدرود در رشت و در حضورده ها هزار طرفدار پرشورش برابر ایران جوان بوشهربه تساوی رسید و در دو هفته مانده به پایان بازی ها صدرنشینی را تقدیم شاگردان مهدی تارتار کرد. گل گهر سیرجان که تا دو هفته قبل صدرنشین لیگ بود این هفته در اراک برابر شاگردان مهدی پاشازاده یک امتیاز حیاتی گرفت تا همچنان در میان قافله مدعیان باقی بماند. بادران تهران ؛ که پس از سپردن نیمکت مربیگری اش به محمد ربیعی به تیمی مدعی تبدیل شدند ، با غلبه بر مس رفسنجان امیدهایش را برای صعود زنده نگه داشت.

مس کرمان که با تقبل دو شکست متوالی برابر سپیدرورد و خونه به خونه بخت صعود به لیگ برتر را از دست داده بود در دیدار با راه آهن که برای بقاء می جنگید هم تن به شکست داد تا سریال ناکامی های ابراهیم زاده تکمیل شود. شاگردان سیروس دین محمدی با این برد با امیدواری به استقبال دو بازی باقی مانده شان خواهند رفت.

خونه به خونه بابل که پس از آمدن نادر دست نشان سیر صعودی داشت نتوانست سریال پیروزی هایش را برابر تیم سرشناس فجرسپاسی ادامه دهد و با توقف خانگی برابر شیرازی ها دو امتیاز حساس از دست دادند. فجری ها با کسب یک امتیاز حیاتی برابر خونه به خونه همچنان به بقاء در لیگ امیدوار باقی ماندند.

فولاد یزد که برای فرار از سقوط  به سه امتیاز کامل بازی با یک گل از سد نساجی عبور کرد تا یزدی ها همانند دو – سه سال گذشته در واپسین روزهای لیگ به بقاء در لیگ امیدوارتر نگاه کند. نفت مسجدسلیمان در کرج برابر تیم اکسین به تساوی ۱-۱ دست یافت.استقلال اهواز که از دو – سه هفته قبل سقوطش به لیگ دسته دو محرز شده بود در خانه برابر خیبر شکست خورد تا خرم آبادی ها هم برای حضور در لیگ دسته یک همچنان امیدوار باشد.

پارس ؛ صدرنشین غیرمنتظره لیگ

پارس جنوبی جم ۲ –  ملوان بندرانزلی
گل ها : سعید محمدی فر (۵۶) و علی دشتی (۶۲)

جدال تیم های دوم و سوم جدول رده بندی لیگ یک با پیروزی تیم جنوبی جم به پایان رسید. شاگردان محمد مایلی کهن که امید زیادی به کسب حداقل امتیاز از پارس را داشتند فقط یک نیمه برابر شاگردان مهدی تارتار مقاوت کردند ، اما در نیمه دوم مهدی تارتار با تغییر تاکتیک تیمش باعث شد تا پارس به دو گل دست یافته و با کسب سه امتیاز این دیدار بالاتر از سپیدرود در صدر جدول جای بگیرد. ملوانان با این شکست در رده سوم باقی ماندند.

صدرنشینی پرید

سپیدرود رشت ۱ – ایرانجوان بوشهر ۱
گل ها : حسین کعبی (۳۴) برای سپیدرود – رضا بلیوند (۴۸) برای ایران جوان

سپیدرود که برای حفظ صدرنشینی به سه امتیاز خانگی برابر ایران جوان نیاز داشت در نهایت با میهمان بوشهری خود به تقسیم امتیاز رضایت داد. رشتی ها که در حضور ده ها هزار هوادار خودی بازی می کردند با این تساوی صدرنشینی را به پارس جنوبی جم که ملوان ؛ دیگر تیم گیلانی را شکست داد سپردند.

ایران جوانی ها که خطر سقوط به دسته دوم تهدیدشان می کرد در این دیدار به رغم اینکه در نیمه نخست دروازه شان توسط حسین کعبی ؛ بازیکن ریز نقش و باتجربه رشتی ها باز شد اما در نیمه دوم با تلاش و دوندگی زیاد گل تساوی را توسط رضا بلیوند در دقیقه ۴۸ به ثمر رساندند تا با یک امتیاز شیرین رشت را ترک کنند.

یک امتیاز برای امیدواری گل گهر

آلومینیوم اراک ۱ – گل گهر سیرجان ۱
گل ها : روح اله عرب (۳۵ – پنالتی) برای آلومینیوم – محمدامین حاجی زاده(۵۳) برای گل گهر

گل گهر که تا همین سه هفته قبل صدرنشین لیگ بود با دو شکست متوالی تا رده چهارم سقوط کرد تا امیدهایش برای اولین صعود سیرجانی ها به لیگ برتر کمرنگ شود. این تیم امروز در با کسب یک امتیاز ازآلومینیوم این شهر ۵۴ امتیازی شد تا دو هفته پایانی لیگ را با امیدواری ادامه دهد.

خونه به خونه بد موقعی کم آورد

خونه به خونه بابل ۱ – فجرسپاسی شیراز ۱
گل ها : روح اله باقری (۱۰) برای خونه به خونه – علی غلامرضاپور (۶۵) برای فجرسپاسی

دیدار تیم های خونه به خونه و فجرسپاسی ، بی تردید یکی از حساس ترین و البته پرحرف ترین دیدارهای هفته سی و دوم بود. از یکسو خونه به خونه برای افزایش شانس صعودش به لیگ برتر نیاز به سه امتیاز این بازی داشت و از سوی دیگر شکست فجری ها در این دیدار به منزله نزدیک تر شدن شیرازی ها به دسته دوم بود. خونه به خونه برای تحقق هدف خود خیلی زود به گل رسید و این نتیجه را تا دقیقه ۶۵ حفظ کرد اما شاگردان پیروانی در این لحظه به گل رسیدند تا بازی در نهایت با تساوی ۱-۱ به پایان برسد. بابلی ها معتقد بودند در این دیدار داور مسابقه دو ضربه پنالتی برایشان نگرفته است.

ربیعی امیدهای بادران را زنده نگه داشت

مس رفسنجان ۱ – بادران تهران ۲
گل ها : احسان پیرهادی (۶۹) برای مس رفسنجان – مصطفی نوروزی (۲۸ و ۷۵)

بادران از روزیکه محمد ربیعی ؛ مربی جوان و با آتیه کرجی را جایگزین اکبر میثاقیان کرده ،  روند رو به جلویی داشته و این هفته نیز موفق شد با ارایه یک بازی حساب شده مس رفسنجان را در خانه اش شکست داده و با سه امتیاز مهم روانه تهران شود. بادرانی ها با این برد در جمع مدعیان صعود باقی ماند.

دین محمدی هم مچ ابراهیم زاده را خواباند

راه آهن تهران ۱ – مس کرمان صفر
گل ها : کریم ابراهیمی (۵۴) برای راه آهن

راه آهن تهران که پس از جدایی مهدی پاشازاده در مسیر سقوط به دسته دوم قرار گرفته بود با سیروس دین محمدی مجدداً جان تازه ایی گرفته و با جمع آوری امتیازهای حیاتی به بقاء امیدوار ماند. این تیم امروز با غلبه بر تیم میلیاردی و پرمهره مس کرمان سه امتیاز دیگر به حسابش واریز کرد. این سومین شکست متوالی شاگردان منصور ابراهیم زاده بود.

تیم یحیی بازهم متوقف شد

اکسین البرز ۱ – نفت مسجدسلیمان ۱
گل ها : اسماعیل فرهادی (۸۶) برای اکسین – رضا طاهری (۲۰) برای نفت مسجد سلیمان

اکسین با یحیی گل محمدی باز هم نتوانست انتظارات را برآورده کند و این بار برابر نفت مسجد سلیمان متوقف شد. شاگردان محمود فکری که با هدف کسب امتیاز روانه کرج شده بودند در نهایت با کسب یک امتیاز مهم به هدفشان رسیدند.

سه امتیاز باقلوا
فولاد یزد ۱ – نساجی مازندران صفر

گل ها : عباس یحیی بیگی (۳۲- پنالتی) برای فولاد
فولاد یزد برای اینکه در لیگ یک باقی بمانند باید نساجی مازندران را شکست می دادند و به همین دلیل در دیدار با این تیم شمالی و سرسخت ، پرتلاش ظاهر شده موفق شدند رویای بردشان را محقق کنند.

سه امتیاز حیاتی خیبر

استقلال اهواز صفر – خیبر خرم آباد ۱
گل : پویا عالیخانی (۵۳ – پنالتی) برای خیبر

استقلال اهواز یکی، دو هفته است که سقوطش به دسته دوم مسجل شده در دیدار با خیبر که هنوز شانس بقا دارد بازی را واگذار کردند تا خرم آبادی ها برای بقاء در لیگ امیدوارتر از قبل شوند.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

8 دیدگاه ارسال شده است

 • یک پیشنهاد گفت:

  آقا یه پیشنهاد چرا برای هفته یعد تیم های گیلانی و هیات فوتبال استان گیلان تیم اس اهواز رو شارژ مالی نمیکنه که حداقل جلو پارس وا نده این که دیگه تبانی نیست تشویق به بازی جوانمردانست.میدونم خودمون مشکل مالی داریم ولی برای صعود باید هزینه کرد الان پارس بیشتر از بازی فقط هزینه کرد و الان اینجای جدول وایستاد

 • omid گفت:

  اقای پاشازاده درود بهت که جوانمردانه بازی کردی امیدوارم همه تیمها ۲ هفته پایانی اونا که کمرکش جدول هستند جوانمردانه بازی کنن

 • omid گفت:

  ایا رشتیا به سیرجان اعزام میشن یعنی اتوبوس گذاشته میشه؟

 • داماش تنها نزارید گفت:

  جاغالان داماش چهارشنبه شهرداری فومن امرآ بازی دره … داماشَ تنها نانید …

 • پویا گفت:

  نمیدونم این سایت سپیدروده یا سایت سپیدرودو ملوان . الان ملوان جدی ترین رقیب ماست

 • علی (بندرعباس) گفت:

  به امید صعود تیمهای گیلانی بخصوص سپیدرود رشت

 • علی (بندرعباس) گفت:

  شانسی که آوردیم اینه که گل گهر مساوی کرد و الآن رقیب اصلی ما پارس هست که احتمال صعوش زیاده ولی من به دلم افتاده امسال لیگ برتریم چون خودم رو برای بازیهای سپیدرود با تراکتور و پرسپولیس و استقلال آماده کردم…

 • omid گفت:

  شما ما رو کچل کردی برادر من دیگه این ارزوی مسخرت به ثمر نمیشینه بین این ۲تیم فقط یکیشون میتونن صعود کنن هی ملوان ملون ملوان اه