وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نحوه سقوط و صعود تیم ها در مسابقات لیگ دسته دوم

وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرودنحوه سقوط و صعود تیم ها در لیگ دسته دوم باشگاه های کشور در فصل ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ تشریح شد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران،  مسابقات لیگ دسته دوم در فصل جاری همانند فصل گذشته با حضور ۲۸ تیم در ۲ گروه ۱۴ تیمی و به صورت رفت و برگشت در حال برگزاری است که در پایان این مسابقات:

• تیم های اول جدول رده بندی نهایی مسابقات در هر گروه (مجموعاً ۲ تیم) به طور مستقیم به رقابت های لیگ یک کشور درفصل آتی (۱۴۰۲-۱۴۰۱) صعود خواهند کرد.

• تیم های دوم جدول رده بندی نهایی مسابقات، به مرحله پلی آف لیگ دسته دوم راه پیدا خواهند کرد. این مرحله از مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد که در پایان مسابقات پلی آف، تیم برنده مجموع این دو دیدار به عنوان سومین تیم صعود کننده از لیگ دسته دوم به مسابقات لیگ یک در فصل آتی (۱۴۰۲-۱۴۰۱) راه پیدا خواهد کرد.

•تیم های سیزدهم و چهاردهم رده بندی نهایی مسابقات (مجموعاً ۴ تیم) به رقابت های لیگ دسته سوم در فصل آتی  (۱۴۰۱-۱۴۰۰) سقوط خواهند کرد.

• تیم های سوم لغایت دوازدهم رده بندی مسابقات به همراه تیم بازنده مرحله پلی آف (بند۲) مجموعا ۲۱ تیم جواز حضور در مسابقات لیگ دسته دوم در فصل آتی (۱۴۰۲-۱۴۰۱) را خواهند داشت.

• رقابت های لیگ دسته دوم در فصل آتی (۱۴۰۲-۱۴۰۱) با حضور ۲۸ تیم شامل: ۳ تیم سقوط کننده از لیگ دسته اول در (فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰)، ۲۱ تیم باقیمانده از لیگ دسته دوم (فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰) به همراه ۴ تیم صعودکننده از رقابت های لیگ دسته سوم (از فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۰) خواهد بود که در دو گروه مسابقاتی ۱۴ تیمی و به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.