وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نزهتی: شاید کم‌تجربگی باعث اتفاقات بدی در بازی با استقلال شود / همه صحبت‌های کریمی حق بود

ایران ورزشی / بهناز میر مطهریان

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – عصبانیت علی کریمی در نشست خبری بعد از بازی سپیدرود مقابل استقلال خوزستان، توجه خیلی‌ها را به اتفاقاتی جلب کرده که برای این تیم افتاده است.

علی کریمی نسبت به اشتباهات داوری و بی‌عدالتی برنامه‌های تلویزیونی معترض بود و تک تک صحبت‌هایش هم مورد حمایت بازیکنان تیم قرار گرفته است. حالا کریمی همه بازیکنان سپیدرود را پشت سر خود دارد.

پویا نزهتی یکی از همین بازیکنان است که در این بازی یک گل زد و چندین گل هم نزد و حالا در آستانه بازی حساس با استقلال در حمایت از سرمربی تیم صحبت می‌کند. او به سرمربیان حق می‌دهد که مقابل این حجم از اشتباهات داوری، معترض و گله‌مند باشند.

اشتباهات داوری بازی سپیدرود – استقلال خوزستان ظاهرا فقط روی نتیجه این بازی تأثیر نگذاشته.

بله متأسفانه همینطور است. یک اشتباه داور، ممکن است به نظر فقط یک اشتباه ساده بیاید اما این اشتباه نه تنها ۲ امتیاز ارزشمند ما را گرفته است، بلکه با گذشت چند روز از بازی هنوز شاهد واکنش‌ها و تبعات بعد از این اشتباه هستیم.

البته صحبت‌های علی کریمی در نشست خبری بعد از بازی هم به این واکنش‌ها و تبعات دامن زد.

همه صحبت‌های علی کریمی بحق بود. او مدام تلاش می‌کند و تیم را از نظر فنی بالا می‌برد اما در نهایت اشتباه داوری همه زحمات او را نقش بر آب می‌کند. اصلاً فرض کنیم هیچ کدام از این اشتباهات عمدی هم نیست و همه سهوی است.

وقتی مدام تکرار می‌شود، طبیعی است که یک سرمربی را عصبانی می‌کند، ضمن اینکه برنامه‌های تلویزیونی هم اصلاً اشتباهات داوری تیم‌هایی مثل ما را مورد بررسی قرار نمی‌دهند و فقط به پرسپولیس و استقلال توجه می‌کنند.

پس معتقدی که همه صحبت‌های علی کریمی بحق بوده؟

صددرصد. همه بحق بود. متأسفانه در برنامه‌های پرمخاطب تلویزیونی عدالت رعایت نمی‌شود. به تیم‌های کم‌بضاعت و کم‌ سر و صدایی مثل سپیدرود اصلاً توجه نمی‌شود. امیدوارم به مشکلات و اشتباهات تیم‌های ما هم پرداخته شود چون همه دیده‌اند که چندین بازی است سپیدرود از اشتباهات داوری ضرر می‌کند.

به نظرت اعتراض‌های مکرری که به داوری می‌شود، به خاطر فرهنگ غلطی است که به فوتبال راه پیدا کرده یا ضعف داوران؟

ببینید باید این را بپذیریم که تصمیم‌های بحث‌برانگیز داوران در لیگ ما خیلی زیاد شده و باعث شده حق تیم‌ها واقعاً پایمال شود. اگر دقت کنید می‌بینید که پدیده به داوری‌ها معترض است، صنعت نفت معترض است. ما هم چندین بازی است که بابت این موضوع متضرر می‌شویم.

دلیل اصلی این اشتباهات چیست؟

نمی‌دانم داوران تمرکز لازم را ندارند یا چه مشکلی وجود دارد؟ اما داوران در بدترین شرایط ممکن اشتباه می‌کنند و همین باعث می‌شود همه از کوره دربروند.

داور در بازی با استقلال خوزستان، پنالتی واضح تیم ما را نگرفت. همه کسانی که در ورزشگاه بودند صحنه را دیدند. حتی خود من هم که تعویض شدم کاملاً صحنه برخورد دست مدافع حریف به توپ را دیدم. اتفاقاً داور هم به صحنه خیلی نزدیک بود اما نمی‌دانم چطور این صحنه را ندید.

خودت هم در این بازی عملکرد خیلی خوبی داشتی.

من همه تلاشم را کردم اما متأسفانه گلی که زدم در میان اتفاقاتی که افتاد، بی‌ارزش شد.

علاوه بر این یک موقعیت صددرصد گل دیگر هم داشتی.

بله، در یک صحنه با یک ضربه سر خوب می‌توانستم توپ را وارد دروازه کنم اما شیخ ویسی این ضربه را گرفت. همینطور در چند صحنه دیگر. ضربات من همه قابلیت گل شدن را داشتند اما از آن طرف شیخ ویسی روز خیلی خوبی داشت و واکنش‌های خوبی نشان می‌داد.

شیخ ویسی روز خوبش را با گرفتن پنالتی تکمیل کرد.

بله، البته بزرگترین بازیکنان هم پنالتی خراب می‌کنند و با توجه به اینکه شیخ ویسی در روز خوب فوتبالی‌اش قرار داشت، نمی‌توان از ابراهیمی بابت خراب شدن این پنالتی خرده گرفت. به نظر من هم پنالتی درست بود و هم اخراج اما اتفاقاتی که افتاد باعث شد تعادل سپیدرود به هم بخورد و نتوانیم در ادامه گل‌های بیشتری بزنیم.

حالا بازی خیلی حساسی را مقابل استقلال در پیش دارید.

بازی با استقلال آن هم در ورزشگاه آزادی، اهمیت خیلی زیادی دارد. بخصوص که خیلی از بازیکنان ما برای نخستین بار است در ورزشگاه آزادی بازی می‌کنند.

این بی‌تجربگی می‌تواند به ضررتان تمام شود.

به هر حال این بازی دو حالت دارد. از طرفی انگیزه بالای بازیکنان می‌تواند به ما کمک کند. از طرف دیگر شاید کم‌تجربگی باعث شود اتفاقات بدی بیفتد.

خودت فکر می‌کنی می‌توانی به استقلال گل بزنی تا باخت دور رفت را جبران کنید؟

با توجه به اینکه یکی از بازیکنان خط جلو هستم، قطعاً شرایط گلزنی برایم فراهم می‌شود و امیدوارم بتوانم در این بازی گل بزنم.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.