وبسایت باشگاه سپیدرود رشت

نقشه راه فوتبال: تاج بماند و هیئت رییسه بروند! / ۱۵ آذر روز پایان داستان بازنشسته ها

وب سایت فرهنگی ورزشی سپیدرود – رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در مراسم بزرگداشت پرویز دهداری از توافق پشت پرده ای بین وزارتخانه ورزش و مجلس برای انجام قانون بازنشستگی خبر داد.

به گزارش سایت سپیدرود و به نقل از ورزش سه، درحالیکه با اصرار مقامات سیاسی بحث بازنشستگی در فدراسیون فوتبال با شدت پیگیری می شود ، ظاهرا و بنابر حرف های صالحی امیری، برنامه ای که به مهدی تاج ارائه شده، بقا در پست ریاست بدون حضور اعضای بازنشسته هیئت رییسه اش است.

او در این باره گفت: درباره فوتبال نقشه راهی تعیین کرده ایم. تاج به دلیل داشتن سابقه ایثارگری می‌تواند به عنوان رئیس فدراسیون بماند اما بلافاصله باید اعضای بازنشسته هیات رئیسه استعفا بدهند.

ما یک استراتژی با همکاری وزیر تعیین کردیم که آن اجرای قانون با کمترین هزینه برای فوتبال است. ما نقشه راهی داریم که در آن رئیس می‌ماند و در نخستین مجمع اعضای بازنشسته استعفا می‌دهند.

او در پاسخ به سئوالی درباره استقلال فدراسیون فوتبال هم گفت : هیچ فدراسیون و هیچ فردی در جامعه ورزش از قانون مستثنی نیست. کسی نمی‌تواند قانون جامع ایثارگران را تغییر دهد. این قانون مصوب شده و هر ایثارگری در ایران که بخواهد می‌تواند از ظرفیت ماده ۶۰ استفاده کند.

اما خبرنگاران از او درباره احتمال عدم تمکین فدراسیون فوتبال نیز پرسیدند. او در پاسخ به این سوال که اگر اعضای بازنشسته هیات رئیسه نخواهند بروند، تکلیف چیست، گفت: آن را برای بعد بگذارید.

او گفت: مجلس در خصوص هیات رئیسه هرچه تفسیر کند ما هم تابع هستیم که گفته‌اند هیات رئیسه شغل است و افراد بازنشسته نمی‌توانند برای هیات رئیسه نامزد شوند. ممکن است نهادهای دیگر تفسیر دیگری داشته باشند اما طبق تفسیر مجلس هیات رئیسه شغل است و بازنشسته ها باید بروند.

داورزنی: تاحالا دردسری نداشتیم: ۱۵ آذر روز پایان داستان بازنشسته‌ها

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، وزارت ورزش و جوانان می گوید، ۷۰ درصد کارهای مربوط به بازنشسته ها انجام شده و باقی هم در چند روز آینده انجام خواهد شد.

طی هفته های اخیر مهم تریم موضوع پیرامون فوتبال و وزارت ورزش، بحث بازنشستگی ها در تمام فدراسیون ها بوده که در رابطه با فدراسیون فوتبال با ورود فدراسیون جهانی فوتبال به ماجرا، ابعاد پیچیده تری هم پیدا کرد و احتمال تعلیق فوتبال ایران به وجود آمد.

در این میان حالا باید وزارت ورزش و جوانان یا مطابق قانونی که توسط مجلس تصویب شده، بازنشسته ها را با افراد دیگری جایگزین کند، که خطر تعلیق فوتبال ایران را به همراه دارد و یا باید منتظر استعفای روسای فدراسیون ها یا حداقل مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال باشند که هنوز اتفاقی جدی در این زمینه رخ نداده است؛ تا جایی که این موضوع مهم ترین دغدغه مدیران وزارت ورزش و جوانان طی هفته های اخیر شده است.

داورزنی که امروز در مراسم بزرگداشت پرویز دهداری شرکت کرده بود، در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان برای وزارت ورزش و جوانان دردسر ساز شده است؟ اظهار کرد: « خیر. دردسرساز نبوده است.

وقتی قانونی را تصویب می‌کنیم بهتر است به صورت منظم آن را برگزار کنیم. تاکنون ۷۰ درصد از کارها پیش رفته است و تنها ۳۰ درصد از آن باقی‌ مانده، که ان‌شاء‌الله تا تاریخ ۱۵ آذر ماه همه چیز مشخص خواهد شد.»

با این وصف حالا اهالی ورزش ایران و جامعه فوتبال باید یک هفته دیگر هم صبر کنند تا ببینند چه تصمیماتی در خصوص قوانینی که تصویب شده، اتخاذ خواهد شد.

اخبار مرتبط با خبر بالا را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.